Šta je novo?

Windows (phone) 10

krastavac... Meni radi ok... Nisam čekao .29, odmah sam radio update na postojeći insider... Sve do 107. Sasvim solidno radi...
 
Ako se vec vracas na Android gledaj da to ne bude Samsung.

...da ne idem u off:
ako neko ima savet za bolji model, a da kamera radi dobro poput njihovih kamera, otvoren sam za predloge...a i da kosta koliko kosta polovan S5 :)
ako nekog zanima, od s4 sam odustao jer nema nista bolju kameru od 640XL, cak bih rekao da je i nesto losija. pricam o fotkama kad fali svetla.
 
krastavac... Meni radi ok... Nisam čekao .29, odmah sam radio update na postojeći insider... Sve do 107. Sasvim solidno radi...

Pa u to uopste ne sumnjam, da .71 i 107 rade ok na L950, jos imaju i dosta brzi cipset od 550 pa sigurno rade brze i fluidnije.
Ali isto tako verujem da su obe 950 radile bagovito, nestabilno, veoma lose na samom pocetku prodaje.

...da ne idem u off:
ako neko ima savet za bolji model, a da kamera radi dobro poput njihovih kamera, otvoren sam za predloge...a i da kosta koliko kosta polovan S5
ako nekog zanima, od s4 sam odustao jer nema nista bolju kameru od 640XL, cak bih rekao da je i nesto losija. pricam o fotkama kad fali svetla.

Mozes da kupis Nexus 5, radi daleko bolje od bilo kog Samsunga a softver kamere/pp je i dalje odlican, fotografije koje snima N5 kamera su i dalje jedne od najboljih.

Inace u toj klasi gde je S5 najbolji androidi su M8 i Z2 ali M8 ima tu upix kameru koja nije bas sjajna dok Z2 ima brljav SA mod kamere (posebno je los za low light) iako je Z2 kamera/kamkorder otprilike egal sa S5 ali kada se ne koristi SA mod (za koji smatram da je apsolutno nepotreban tj 'idi.ot'' mod koji cesto brlja).

Mozda je najbolje da kupis Nexus 5X koji sada kosta oko 270-280e po oglasima (16Gb verzija), ima jednu od najboljih android kamera, odlican ekran, radi super jer ima cist android i odlicnu podrsku tako da ti predlazem ovaj fon ako hoces android sa sto boljom kamerom do 300e :)
 
Poslednja izmena:
...da ne idem u off:
ako neko ima savet za bolji model, a da kamera radi dobro poput njihovih kamera, otvoren sam za predloge...a i da kosta koliko kosta polovan S5 :)
ako nekog zanima, od s4 sam odustao jer nema nista bolju kameru od 640XL, cak bih rekao da je i nesto losija. pricam o fotkama kad fali svetla.
G3
 
Sasvim izvesno da jesu, samo ja to nisam čekao, odmah sam dizao na viši nivo...
 
@hsv.stoned
Kakav fanbojizam i iskustva sa 550 kad si ga ti među prvima kupio.
I glupo je upoređivati 550 i 520 kad rade na različitim verzijama OSa. Da je 550 na osmici, verovatno bi bila druga priča.
Na kraju krajeva, ima još foruma na kojima se raspravlja o WM OSu i treba malo i njih prelistati i informisati se o potencijalnoj kupovini. Ja nisam nigde video hvalospeve o L550 i nikad je ne bih ni kupio.
Krajnje je neozbiljno na osnovu nekoliko postova o L550 na samom pojavljivanju iste, doneti neki zaključak. Pa svako iole ozbiljan će sačekati da se neki model izgustira pa onda doneti odluku.

Evo ja ću da naglasim, nemojte kupovati MS550 jer je aparat totalni low budget koji se vuče na desetci, pogotovo na fabričkom buildu. I nemojte na osnovu njega donositi zaključke o WM10.
 
Ja pričam moju priču vezanu za L950 i W10... Jel' ovo android tema!?
 
Defintivno postoji potreba da se otvori posebna tema gde bi ljudi pisali o problemima sa win OS i njihove frustracije sa ovim OS i gde bi se oni uporedjivali sa drugim OS. Ne razumem potrebu da se svaka tema kontaminira sa android OS!? Nisam fanboj WP da me neko ne protumachi pogresno posebno ne na taj nachin ali me jednostavno smara svaka prica koja je vezana za android OS.
 
Poslednja izmena:
Da li za instalaciju novog softvera mora imati dovoljno mesta u internoj memoriji ili moze da se skine na mem. karticu tj ne znam da li da brisem aplikacije koje su instalirane na internoj memoriji da oslobodim prostor da skinem win 10?I da li nakom hard reseta ostaju podaci na memorijskoj kartici?Hvala unapred
 
^^ Nismo mi krivi, Joe Belfiore je prvi poceo.

@gari
App update resio problem sa alarmom.
 
Da li za instalaciju novog softvera mora imati dovoljno mesta u internoj memoriji ili moze da se skine na mem. karticu tj ne znam da li da brisem aplikacije koje su instalirane na internoj memoriji da oslobodim prostor da skinem win 10?I da li nakom hard reseta ostaju podaci na memorijskoj kartici?Hvala unapred

Ne moze na karticu, skini insider i pokreni instalaciju, obavestice te sistem ako imas manjka memorije, onda kreni da brises. Ostaju podaci na kartici posle hard reseta, pita te da li zelis i sadrzaj kartice da brises.
 
Pa bila je do skoro tema... I tu si mogao pisati šta hoćeš, kao i ovde...
Hajde malo o W10 na starijim lumia telefonima, kako vam radi .107, na L1320, 920, 925, 1020, 820, 720...520?
 
Defintivno postoji potreba da se otvori posebna tema gde bi ljudi pisali o problemima sa win OS i njihove frustracije sa ovim OS i gde bi se oni uporedjivali sa drugim OS. Ne razumem potrebu da se svaka tema kontaminira sa android OS!? Nisam fanboj WP da me neko ne protumachi pogresno posebno ne na taj nachin ali me jednostavno smara svaka prica koja je vezana za android OS.

Znaci ovo je tema rezervisana samo za hvalospeve o W10M?

I ne znam da li si primetio ali upravo ti najvise pominjes taj android :)
Cim neko napise da je primetio i najmanji bag, problem sa ovom desetkom odmah pocinjes da pises kako tebi sve radi savrseno i da nikada vise neces koristiti android, mislim da si to napisao jedno 30x za samo mesec dana. A sto je najgore koristio si ko zna koji krs android pre nekoliko godina pa i dalje tripujes da se droidi raspadaju a istina je sasvim drugacija trenutno ali aj da ne sirimo temu, sve to se ionako vec zna.

Morate malo da iskulirate sa tim emocijama prema ovom OS-u, istina je da W10m tek sa poslednjim insajder buildovima pocinje da lici na upotrebljiv OS a i dalje je po fluidnosti iza 8/8.1 sto je u doba ekspanzije nikada boljih verzija ios-a/androida po MS jako lose a posledice toga vec i osecaju ali sami su krivi.

Dakle, ovo je tema o W10m u kojoj treba podeliti sve utiske o tom sistemu, bilo oni sjajni/pozitivni ili negativni a ne ''thread za hvalospeve o omiljenom nam WP/W10m, nikada vise android!!!''.
 
Poslednja izmena:
Naprotiv... Treba na sve kritički, samo više konkretnim primerom... Meni je glupo u ovoj temi pominjati ios ili android.
Korisnik sam sva tri, samo najviše imam wp telefona.
Volim da na kritički osvrt, nađemo rešenje za to... Ako je moguće...
 
Znaci ovo je tema rezervisana samo za hvalospeve o W10M?

I ne znam da li si primetio ali upravo ti najvise pominjes taj android :)
Cim neko napise da je primetio i najmanji bag, problem sa ovom desetkom odmah pocinjes da pises kako tebi sve radi savrseno i da nikada vise neces koristiti android, mislim da si to napisao jedno 30x za samo mesec dana. A sto je najgore koristio si ko zna koji krs android pre nekoliko godina pa i dalje tripujes da se droidi raspadaju a istina je sasvim drugacija trenutno ali aj da ne sirimo temu, sve to se ionako vec zna.

Morate malo da iskulirate sa tim emocijama prema ovom OS-u, istina je da W10m tek sa poslednjim insajder buildovima pocinje da lici na upotrebljiv OS a i dalje je po fluidnosti iza 8/8.1 sto je u doba ekspanzije nikada boljih verzija ios-a/androida po MS jako lose a posledice toga vec i osecaju ali sami su krivi.

Dakle, ovo je tema o W10m u kojoj treba podeliti sve utiske o tom sistemu, bilo oni sjajni/pozitivni ili negativni a ne ''thread za hvalospeve o omiljenom nam WP/W10m, nikada vise android!!!''.

Ama covece kakavi hvalospeve ti spominjes nego me ne zanima nista sto ima veze sa androidom ili ios-em da li je to tebi jasno ili treba da ti crtam to. Zaboga ako treba da cutim u vezi sa tim i da citam o tome koliko je android bolji os nego win onda se mi ne razumemo ja ti predlazem da se odmoris malo, da se umijes, da dojes k sebi pa polako predjes na temu gde se govori o andridima i njihovoj superiornosti jer mene to prosto ne zanima. Ako su G2+ ili Galaxy 4 krsevi e onda stvarno nemam pojma, necu da spominjem LG koji je bio isti shit ko i ovi a placeni boga znaj. Naravno da sam preosetljiv i ekstremno ne tolerantan kada se spomene android jer sam ovde da ne bih citao razne gluposti probleme na temu istih nego o WP. Svako ko krene da smara o blabla androidima sta da radim da cutim i citam sta pisete pa nema sanse.
 
Poslednja izmena:
Pa ajde realno, DESETKA je nezvanična još uvek, ako je neko već instalirao insajder, onda treba da prati uvek poslednju nadogradnju. E tu je problem što neko još uvek koristi .29 neko .69 a neko .107. I onda se razmimoilaze iskustva, treba pohvatati ko je na kojoj verziji.
Tema treba da se zove WM10 BETA, dokle god je tako. Uvek sam za razmenu mišljenja, ali imajući u vidu da sam "tester" kao svi ostali na ovoj verziji, onda ne mogu da se hvatam za svaku slamku i kukam, već mi je logično da napišem " popravili su to i to ili nisu" , a ne da spamujem o IOSu i androidu!
 
Pa ajde realno, DESETKA je nezvanična još uvek, ako je neko već instalirao insajder, onda treba da prati uvek poslednju nadogradnju. E tu je problem što neko još uvek koristi .29 neko .69 a neko .107. I onda se razmimoilaze iskustva, treba pohvatati ko je na kojoj verziji.
Tema treba da se zove WM10 BETA, dokle god je tako. Uvek sam za razmenu mišljenja, ali imajući u vidu da sam "tester" kao svi ostali na ovoj verziji, onda ne mogu da se hvatam za svaku slamku i kukam, već mi je logično da napišem " popravili su to i to ili nisu" , a ne da spamujem o IOSu i androidu!

To je sustina :)
 
^^ Nismo mi krivi, Joe Belfiore je prvi poceo.

@gari
App update resio problem sa alarmom.

Hvala. :)

EDIT: Drug mi to jedan instalirao w10m na svom telefonu, i to ga tako zeza... Koliko sam skontao, sve je probao da azurira sto je moglo da se azurira, al ipak nece da mu ne zvoni alarm. Valjda svaki put cim je telefon zakljucan alarm ne zvoni. Ne znam samo koji je build u pitanju i ostale detalje...
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim nikakve napretke u radu... Vrte mi se isti problemi još od .29, ali sam previše navikao na 10ku da bih se mogao vratiti na 8.1.
 
Ama covece kakavi hvalospeve ti spominjes nego me ne zanima nista sto ima veze sa androidom ili ios-em da li je to tebi jasno ili treba da ti crtam to. Zaboga ako treba da cutim u vezi sa tim i da citam o tome koliko je android bolji os nego win onda se mi ne razumemo ja ti predlazem da odmoris malo da se umijes da dojies k sebi pa polako predjes na temu gde se govori o andridima i njihovoj superiornosti jer mene to prosto ne zanima. Ako su G2+ ili Galaxy 4 krsevi e onda stvarno nemam pojma, necu da spominjem LG koji je bio isti shit ko i ovi a placeni boga znaj. Naravno a sam preosetljiv kada se spomene android jer sam ovde da ne bih citao razne gluposti probleme na temu istih nego o WP. Svako ko krene da smara o blabla androidima sta da radim da cutim i citam sta pisete pa nema sanse.

Ako neko treba da se umije i osvesti to si onda ti :) Mani me tih decjih forica.

Kad vec pominjes G2 - probaj kako rade sada G2 i G3, to je problem - sto pricas na osnovu iskustva od pre 2-3 godine kada si doziveo nekakve bagove na svom android telefonu a WP ti je radio ''savrseno'', e pa sada je situacija uglavnom obrnuta - androidi rade sve bolje a W10m su iole upotrebljivi tek od .71 insajdera (ko je MS fanboj njemu verujem da ''savrseno'' radi i ono djubre od .00 desetke ;) :d).

S4 jeste krs u softverskom smislu, kao i svaki Samsung do sada ali nije da je neupotrebljiv.

Dakle, W10m od .71 moze da se koristi ali opet ima (uglavnom) manjih bagova i fluidnost nije dobra. Ostaje da se vidi da li ce i kada sve to ispraviti.

Sto se aplikacija tice odmah se vidi u kolikom je zaostatku WM i dalje ali o tome necu previse za sada jer se sve vec zna a i caletu smeta samo kilavi vajber a sa druge strane uspeli smo da nadjemo odlicnu aplikaciju koja mu treba za koju sam mislio da nema sanse da postoji u Win marketu - https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/vodostaj-u-srbiji/9nblggh6d2jb, nisam siguran ali mislim da takva, zasebna app (van standardnih ''weather'') ne postoji u gugl marketu (ima neka hrvatska app ali ne i domaca) tako da eto, i u MS marketu moze da se nadje nesto ''unikatno'' i dobro :)

Vrte mi se isti problemi još od .29, ali sam previše navikao na 10ku da bih se mogao vratiti na 8.1.

Nije valjda da i na .107 ima random zapucavanja, restarta, problema sa sms? Na .71 to nisam primetio
 
Poslednja izmena:
Ako neko treba da se umije i osvesti to si onda ti :) Mani me tih decjih forica.

Kad vec pominjes G2 - probaj kako rade sada G2 i G3, to je problem - sto pricas na osnovu iskustva od pre 2-3 godine kada si doziveo nekakve bagove na svom android telefonu a WP ti je radio ''savrseno'', e pa sada je situacija uglavnom obrnuta - androidi rade sve bolje a W10m su upotrebljivi tek od .71 insajdera (ko je MS fanboj njemu verujem da ''savrseno'' radi i ono djubre id .00 desetke ;) :d).

S4 jeste krs u softverskom smislu, kao i svaki Samsung do sada ali nije da je neupotrebljiv.

Dakle, W10m od .71 moze da se koristi ali opet ima (uglavnom) manjih bagova i fluidnost nije dobra. Ostaje da se vidi da li ce i kada sve to ispraviti.

Sto se aplikacija tice odmah se vidi u kolikom je zaostatku WM i dalje ali o tome necu previse za sada jer se sve vec zna a i caletu smeta samo kilavi vajber a sa druge strane uspeli smo da nadjemo odlicnu aplikaciju koja mu treba za koju sam mislio da nema sanse da postoji u Win marketu - https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/vodostaj-u-srbiji/9nblggh6d2jb, nisam siguran ali mislim da takva, zasebna app (van standardnih ''weather'') ne postoji u gugl marketu (ima neka hrvatska app ali ne i domaca) tako da eto, i u MS marketu moze da se nadje nesto ''unikatno'' i dobro :)



Nije valjda da i na .107 ima random zapucavanja, restarta, problema sa sms? Na .71 to nisam primetio

imam 40 godina i vidim kako sada rade android telefoni super, evo ubedio si me da je win os los i nemam nameru da se nadpisujem sa tobom niti me to zanima.
 
Nemam ja sta tebe da ubedjujem, ne pratim ovu temu zbog toga :)

Ako ce ti biti lakse prestani da pratis thread jer trenutno stanje sa MS-om i W10m samo moze da skodi tvojim emocijama koje gajis prema parcetu plastike i nekakvom mobile os-u :)
 
Ja se izvinjavam za svoj deo ''spama'' o Android u i opet kažem da sa 1520 na jedno 3 zadnja bilda nemam zamerke sem onih o kojima stalno trubim, opšte siromaštvo aplikacija i njihovo neažuriranje. Android i prelazak na njega je samo u tom kontekstu spomenut. Mnogi kažu da im 8.1 radi bolje (brže). Meni nikako nije brži, naprotiv, sa 10 mi je sve i brže i bolje. Ni probleme sa Outlookom nisam imao otkad su ga sredili pre ne znam kog vremena, radi besprekorno. A i Android na jakim uređajima ima svoje bube, svakako, i to sistemske.
 
Pa vec mesec-dva se prica da desetka bolje radi na starijim Lumiama a da je najvise problema bilo na 550/950 + ih i dalje ima. Zasto je to tako niko ne zna ali ostaje nada da se ispeglati softver za sve telefone u narednim mesecima.
 
Poslednja izmena:
Nemam ja sta tebe da ubedjujem, ne pratim ovu temu zbog toga :)

Ako ce ti biti lakse prestani da pratis thread jer trenutno stanje sa MS-om i W10m samo moze da skodi tvojim emocijama koje gajis prema parcetu plastike i nekakvom mobile os-u :)

Ako budem prestao pratiti temu to onda sigurno nece biti zbog tebe niti ti imas razloga da brines za moje emocije nego si dosadan i bezobrazan ali to je vec problem moderatora koji tolerisu takvo ponasanje na forumu.
 
Poslednja izmena:
Tako je bre, odmah salji zalbu moderatorima foruma cim neko napise nesto negativno o trenutnom stanju ovog OS-a!!!

Nemoj slucajno da neko procita da je neko imao problem sa nekom presvetom Lumijom i windows-om, o'ma' na lomachu!!! Ima li ovde moderatora da pokaznjavaju te bahate, bezobrazne W10m korisnike ciji su se telefoni do juce raspadali softverski?! Pravda za Majkrosoft, nikad vise drn/bag/lag droid!!!

;)
 
Poslednja izmena:
Inace, mislim da je besmisleno nastavljati raspravu, svi mislimo skoro isto, samo sto smo u razlicitim momentima razlicito raspolozeni, pa nam nekad nesto malo vise smeta, i razlicito obojimo nase komentare. :)

Sad ako neko pogleda sve vase komentare, svi ste i rekli da vam je w10m na .71 i novijim buildovima prilicno dobar sa odredjenim bagovima koje sada vec mozete tolerisati (ali uz ocekivanje da ce i to biti sredjeno!) i da jos treba da se poradi na fluidnosti sistema i na trajanju baterije (iako ova dva mozda zavise i od firmvera, ali to ne mozemo znati za sigurno). Malo neke od nas nesto ipak razocara, ali daleko od toga da je neko od vas koji posecujete ovu temu digao ruke od ovog sistema. Mozda sad i koristite neki android, al ovde ste jer vas ipak zanima sta se desava i bilo bi vam super ako bi se sistem ispeglao i ako bi sve radilo bez problema. :)
 
Ja na mojoj L1520 i zadnjim buildom nemam vecih zamerki. I dalje se notifikacije ne sklanjaju odmah sa plocice posto se ta notifikacija pogleda ali to nije strasno. Skloni se posle 2 minuta. Fluidnost i dalje nije na nivou 8.1 ali se popravlja polako. Nadam se da ce do zvanicne verzije to ispeglati. A aplikacije se sporo azuriraju i ne izlaze univerzalne dovoljnom brzinom. Treba tu ms da plati developerima posto oni ne vide perspektivu da na tim aplikacijama zarade od korisnika i reklama. Nije to lose ali i dalje nisu na nivou flagship androida i IP-a. Najveca prednost ce biti u low end trzistu do npr 150e. Evo L550 je vec na oko 80e u CH. Za te pare nema ni kineza da su bolji
 
Meni tih problema nema, mada to sve skupa može imati veze sa firmwareom, opet, na L820, 925, 1020 nemam tih problema, a vidim da su konačno rešili onaj problem sa ekranom, koji sam ranije opisivao...
 
Nazad
Vrh Dno