Šta je novo?

Windows 11

I ja sam na 11 sad, stigao mi nov računar. Pomerio start levo, naravno, sredio context menu desnog klika, jedino ne znam kako da smanjim ikonice na task baru. Guglao sam, svuda piše da to ne može da se uradi i nervira me.
 
Ne moze. Mora da se instalira dodatna aplikacija. Ima proces preko registrya, zove se nesto "display size icons" ali utice na sve. Na desktop ikonice, na taskbar ikonice itd.
 
I ja sam na 11 sad, stigao mi nov računar. Pomerio start levo, naravno, sredio context menu desnog klika, jedino ne znam kako da smanjim ikonice na task baru. Guglao sam, svuda piše da to ne može da se uradi i nervira me.

Tokom godina sam navikao da ne pokušavam novi OS GUI da prilagodim izgledom onom prethodnom, jer kod reinstalacije ispadne da potrošim više vremena na prilagođavanje nego na sve ostalo.

Probam, pa ako posle mesec dva ne ide, onda prepravljam.
Na Windows 11 sam manje od mesec dana, a na start na sredini sam se navikao drugog dana :)

Neke druge stvari mi smetaju, ali za sada je tranzicija prošla gotovo bezbolno.
 
Ja sam se odmah navikao na postavke u Win 11, jedino što mi još uvek smeta su previše razmaknute ikonice u SysTray-u. Na to se nikako ne mogu navići. Izgleda da je vreme da kupim 4K monitor pa me onda baš briga koliko su razmaknute ikonice...
 
Problem razmaka ikonica je isti kao i za velicinu; moze se naci icons spacing:


Razlog razmaknutih system try ikonica jesu tableti. Touch screen.
 
I ja sam ukapirao da su ikonice toliko razmaknute zbog onih koji koriste touch screen, ali trebalo bi da postoji mogućnost smanjivanja tog razmaka u sistemskim postavkama. Ipak ogromna većina koristi obične monitore koji nemaju touch screen i ta velika većina je zanemarena. Bahato ponašanje Micro$ofta!

Hvala za ovaj workaround, probaću ga! :)

EDIT:
Probao sam taj "workaround" i - oh! frakk! Sve ikonice na desktopu su se zbile jedna uz drugu - a ikonice u SysTray-u su ostale i dalje previše razmaknute! Haahaha! No Like for you, pal! ;)
 
Poslednja izmena:
To što su razmaknute zbog touch screen mi nije problem, problem je što nema opcija show all kao u 10, nego mora manuelno za svaku da se prevuče.
 
I ja sam ukapirao da su ikonice toliko razmaknute zbog onih koji koriste touch screen, ali trebalo bi da postoji mogućnost smanjivanja tog razmaka u sistemskim postavkama. Ipak ogromna većina koristi obične monitore koji nemaju touch screen i ta velika većina je zanemarena. Bahato ponašanje Micro$ofta!
No Like for you, pal! ;)
Nije windows tik tok. Polako procitaj sta sve pise. Fino sam vec rekao:


"Ima proces preko registrya, zove se nesto "display size icons" ali utice na sve. Na desktop ikonice, na taskbar ikonice itd."

Na link koji si kliknuo fino ti pise:

"Doesn't this also reduce the icon spacing on the desktop and in explorer windows? "
 
Tokom godina sam navikao da ne pokušavam novi OS GUI da prilagodim izgledom onom prethodnom, jer kod reinstalacije ispadne da potrošim više vremena na prilagođavanje nego na sve ostalo.

Ja sam do pre tri dana koristio računar na koji sam instalirao Windows 10 pre 9 godina i jako pažljivo ga održavao svo to vreme bez reinstaliranja sistema, tako da mi sad smetaju sitnice na koje sam navikao tokom svih tih godina, ali kapiram da to neće dugo trajati.
 
Da, kad koristiš jedan računar, ima smisla.
Ja na dnevnom nivou koristim 3, na sedmičnom 4, od toga na 2 radim baš dosta, kao jedini korisnik.

3 su W10, a od prošlog meseca imam jedan W11. Nemimonovno će i ovi postepeno da prelaze na neki noviji OS.
Mada, bez obzira na starost, sve su i dalje odlični računari i služe svrsi.
 
Ja koristim dva svakog dana, jedan za posao, drugi kod kuće, s tim da i na njemu često radim, tako da način korišćenja nije mnogo drugačiji.

Na poslovnom nisam još prešao na W11, ali biće i to uskoro.
 
Da li je možda još nekome proradio Windows Spotlight na Lock screenu ?

Meni iz čista mira proradio danas. Računar ima dva naloga oba pod MS Accountom. Prvo se na jednom nalogu uključio Windows Spotlight na desktopu,
a potom se pojavio i na drugom (mom) nalogu. Ovog puta na lock screenu.
Ludilo.
 
Ја сам проверавао пре једно месец дана и није. У међувремену ми ради посао Dynamic theme.
 
Meni se ponekad pojavi na lock screenu, radi par dana i onda opet prestane. Trenutno radi ali temperatura je u F.

lockscreen.png
 
Poslednja izmena:
Kod mene nekad radi normalno, nekad ne. Pre neki mesec je sve radilo okej.
Primetio sam da mi dosta brze radi laptop otprilike nakon januarskog azuriranja, kao da ga je pre nesto gusilo.
 
Где си беше гасе искачуће поп-ап рекламе у таск-бару, конкретно за Епик гаме.
То сам раније био погасио ли ми се сад Епик појавио, имам Fortnite на компу али га клинац игра на PS5.
 
da li je realno da mi se windows defender buni kada skinem instalaciju vibera za komp?
2024-03-10 133324.jpg
 
Meni se od jutros buni kada stigne poruka na Viber (Win10)...
 
posle ovog update-a normalno sam instalirao viber i sve radi ok. da li je do update-a ili je novija verzija vibera ne znam :)
 
Ovaj novi je "Security update" . PuP/PUA su delovi Defendera. Security Intelligence Update for Microsoft Defender Antivirus, se instalira dnevno, obično više puta, možda je Viber APP slučajno ubačen u bazu kao PUA pa je sada ispravljeno.To bi odgovaralo onoj poruci.
 
posle ovog update-a normalno sam instalirao viber i sve radi ok. da li je do update-a ili je novija verzija vibera ne znam :)
Meni je ažuriran i Windows i Defender na poslednju verziju, deinstalirao sam Viber, ali i dalje imam upozorenje koje si i ti dobio. Ne znam kako da rešim to.
posle ovog update-a normalno sam instalirao viber i sve radi ok. da li je do update-a ili je novija verzija vibera ne znam :)
Meni je ažuriran i Windows i Defender na poslednju verziju, deinstalirao sam Viber, ali i dalje imam upozorenje koje si i ti dobio. Ne znam kako da rešim to.
 
Meni je ažuriran i Windows i Defender na poslednju verziju, deinstalirao sam Viber, ali i dalje imam upozorenje koje si i ti dobio. Ne znam kako da rešim to.

Meni je ažuriran i Windows i Defender na poslednju verziju, deinstalirao sam Viber, ali i dalje imam upozorenje koje si i ti dobio. Ne znam kako da rešim to.
Skini viber za windows 8.
 
Valja li ovaj program cemu? Navodno moze Windows update da ugasi?


Screenshot 2024-03-26 191045.png

Screenshot 2024-03-26 191309.png
 
Nazad
Vrh Dno