Šta je novo?

Windows 11

Presaltah se na Windows 11 i ja napokon, i to kroz upgrade (hteo sam clear install, ali sam imao posebnu peripetiju oko toga i na kraju me je mrzelo), za divno cudo sve radi ok, mozda cak i za nijansu brze u odnosu na 10ku.

Ocekivao sam spore animacije i slicno na sta se ljudi obicno zale ali bukvalno nista od toga. Sredio sam samo desni klik tako da imam opcije kao na 10ki i pomerio Start da bude levo i to je to.

Sve u svemu, za sad iznenadjujuce pozitivan utisak, mislio sam da cu morati da se privikavam na neku glupost ali 2-3 Reddit pretrage i sve ok.
 
Da li je izasao neki valjan hack da se prebaci vol bar na drugu lokaciju obzirom da se pojavljuje preko media kontrola?

1708870816741.png
 
A zašto ti je to problem, pojavi se samo kad menjaš jačinu? Ako hoćeš da ne izlazi, možeš skrolom da podešavaš tako što staviš miša na ikonicu zvučnika u taskbar (ne treba ništa da klikćeš).
 
Novi notebook je stigao sa W11Pro i imam problem sa Sleep Mod.
Podesio sam da power dugme ili zatvranje ekrana pošalje računar u sleep mod. Kada zatvorim ekran, isključi se i ekran na HDMI, ali ventilator na računaru i dalje radi.
Kada malo zadržim power dugme (1-2s), računar zaista ode u sleep mode, ali se dešava da posle nekoliko sati vidim da se uključio i osetim na dodir da nije na "sobnoj tempraturi".
Jel ima neka kvaka sa tim sleep mode na W11?
 
Novi notebook je stigao sa W11Pro i imam problem sa Sleep Mod.
Podesio sam da power dugme ili zatvranje ekrana pošalje računar u sleep mod. Kada zatvorim ekran, isključi se i ekran na HDMI, ali ventilator na računaru i dalje radi.
Kada malo zadržim power dugme (1-2s), računar zaista ode u sleep mode, ali se dešava da posle nekoliko sati vidim da se uključio i osetim na dodir da nije na "sobnoj tempraturi".
Jel ima neka kvaka sa tim sleep mode na W11?
Da nemas mozda laptop sa Ryzen procesorom :) ako je odgovor da onda koristi Hibernate, jer windows i mobilni Ryzeni nesto nece lepo da saradjuju po pitanju sleep moda.
 
To je generalno problem sa modern standby koji MS gura umesto S3 sleep, nema veze koja je platforma Intel/AMD.

 
A zašto ti je to problem, pojavi se samo kad menjaš jačinu? Ako hoćeš da ne izlazi, možeš skrolom da podešavaš tako što staviš miša na ikonicu zvučnika u taskbar (ne treba ništa da klikćeš).
Nadam se da si sarkastican.
1708885974730.png
1708886299135.png
1708886245116.png

1708886114843.png
1708886369407.png
1708886147194.png
 
To je generalno problem sa modern standby koji MS gura umesto S3 sleep, nema veze koja je platforma Intel/AMD.


Ovo bi trebalo da reši problem. Trenutno sam u sred nečega, ne smem da resetujem računar, niti odem u StandBy, ali kasnije ću da potvrdim :)
 
Presaltah se na Windows 11 i ja napokon, i to kroz upgrade (hteo sam clear install, ali sam imao posebnu peripetiju oko toga i na kraju me je mrzelo), za divno cudo sve radi ok, mozda cak i za nijansu brze u odnosu na 10ku.

Ocekivao sam spore animacije i slicno na sta se ljudi obicno zale ali bukvalno nista od toga. Sredio sam samo desni klik tako da imam opcije kao na 10ki i pomerio Start da bude levo i to je to.

Sve u svemu, za sad iznenadjujuce pozitivan utisak, mislio sam da cu morati da se privikavam na neku glupost ali 2-3 Reddit pretrage i sve ok.
Kako si namestio ovo za desni klik? Hvala.
 
Trebalo bi da je ovo zavrsilo posao.

To restore the full/classic context menu in Windows 11, follow these steps:

  1. Open a Command Prompt window.
  2. Type the following command line and press Enter: reg add HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}\InprocServer32 /ve /d "" /f
  3. Exit the Command Prompt window.
  4. Log off and login back in, or restart Explorer (via Task Manager) for the change to take effect.
 
Koristim remote, vol kontrole na tastaturi i vol kontrole na mišu. Zavisi koji PC koristim. U svim slucajevima se ovo javlja. Za bilo koji video editing, audio editing, puštanje muzike, jednostavo smeta.
 
To je generalno problem sa modern standby koji MS gura umesto S3 sleep, nema veze koja je platforma Intel/AMD.


Nije rešilo problem. Juče je bilo OK, ali jutros, čim sam otvorio ekran, uključili se monitori, ulogujem se, mreža povezana i vidim da sam konektovan na jedan VPN bez prekiad od juče. Računar je potpuno hladan. Na dodir ne bih ni pretpostavio da je bio uključen. Potpuno je tih, po zvukku ne bih provalio da je uklučen. Ali problem je kada bude skinut sa napjanja, potrošiće bateriju na leru.

Da nemas mozda laptop sa Ryzen procesorom :) ako je odgovor da onda koristi Hibernate, jer windows i mobilni Ryzeni nesto nece lepo da saradjuju po pitanju sleep moda.
Procesor je Intel, ali problem sa Sleep mode je tu. Enejblovao sam sada hibernaciju, pa ću verovatno nju koristiti.
 
Sleep mode je generalno problem, potraži malo po internetu, ima gomila tekstova na tu temu.



Verovatno je ovo jedan od problema:

1709029117228.png
 
Našao sam veliki broj tekstova, ali uglavnom pitanja, bez konkretnog odgovora tj pokrivaju ono što sam već uradio.

Ovo za mrežni adapter u stand by be moglo da bude rešenje. Pokušaću u toku dana.
 
Kod mene je mnogo manje opcija u balanced listi. Zapravo je identično i u ostalim profilima.

W11 Power Option Advnaced setting.png
 
Sve su zapravo iste samo promenjeni deafult. Nešto više stavki ima na laptopu i ostalim prenosivim uređajima. Neki stižu iz fabrike uređaja a neki sa Chipset drajverima. Postoji mogućnost dodavanja stavki. Evo moj modifikovan
1709124248063.png
 
Ovo moje je sa laptop, W11Pro.
Kako da dodam stavke?
 
Ja sam quick cpu shemu dobio prilikom instalacije ovog zanimljivog softvera na starijem intelu.

 
1709230105033.png

Highlights​

  • New! The Phone Link settings page has a new name: Mobile devices. Go to Settings > Bluetooth & devices > Mobile devices.
  • New! You can now use the Snipping Tool on your PC to edit the most recent photos and screenshots from your Android device. You will get an instant notification on your PC when your Android device captures a new photo or screenshot. To turn this on, go to Settings > Bluetooth & devices > Mobile devices. Choose Manage devices and allow your PC to access your Android device.
  • New! This update adds support for the USB 80Gbps standard. It is the next generation of USB4 that has twice the bandwidth of USB 40Gbps. To use USB 80Gbps, you must have a compatible PC and USB4 or Thunderbolt™ peripheral.
  • This update affects games you install on a secondary drive. Now, they remain installed on the drive.
  • This update addresses an issue that affects long-edge fed printers. The alignment of stapling or hole punch locations is wrong.
  • This update addresses an issue that affects the Windows Settings Home page. It randomly stops responding when you go to the page.
  • This update addresses an issue that affects networking. A device fails to make the automatic switch from cellular to Wi-Fi when it can use Wi-Fi.
  • This update addresses an issue that stops a system from going to sleep. This occurs when you connect an external device to the system.
  • This update affects the Windows Backup app. It will no longer show on the user interface in regions where the app is not supported. To learn more, see KB5032038.

Improvements​

Note: To view the list of addressed issues, click or tap the OS name to expand the collapsible section.
 
Poslednja izmena:


1709234429_mobile_devices.jpg

 
Nije jasno ni kako tako velika kompanija ne ume da sredi bar UI za desni klik, pa ništa.
 
Nazad
Vrh Dno