Šta je novo?

Windows 11

Prosla je instalacija na kraju sa "clean" pa "convert GPT". I ako je disk vec bio GPT al ajd. Samo mi nije jasno sto je obrisao boot win10 sa drugog SSD-a. Ostavio SSD kontam nek bude dual boot dok sve instaliram. Ali eto, nema ga vise.
 
Prosla je instalacija na kraju sa "clean" pa "convert GPT". I ako je disk vec bio GPT al ajd. Samo mi nije jasno sto je obrisao boot win10 sa drugog SSD-a. Ostavio SSD kontam nek bude dual boot dok sve instaliram. Ali eto, nema ga vise.
Probaj da prilikom pokretanja racunara udjes u BOOT MENU i odaberes taj drugi disk,ako je instalacija tamo pokrenuce ti Win sa tog drugog diska. Imao sam i ja takvih slucajeva
 
Možeš da postaviš slike iz Disk managment i Msconfig>Boot ?
 
Nema drugog boota:

image.png


A disk je tu. Sve je na njemu i dalje tu. Samo je nestao boot. Probat cu uci preko boot menija.
 
Poslednja izmena:
Nema drugog boota:

image.png


A disk je tu. Sve je na njemu i dalje tu. Samo je nestao boot. Probat cu uci preko boot menija.
Inace ako je sistem jos na disku i funkcionalan mozes editovati boot sa alatima kao sto su EASYBCD i slicni i veoma su laki za koriscenje.
Tu imas i neki objasnjenja

EasyBCD Windows


NAPOMENA: Ako mislis nesto da menjas obavezno odradi backup
 
Napravio sam ja win10 boot nanovo nek idan kad mi ga je zeznuo sa vadjenjem sata kabla i vracanjem nazad. I sad je taj isti boot on opet zeznuo jer je win11 instaliran. Probat cu ga vratit istom metodom. To je ova:

 
Nema drugog boota:

image.png


A disk je tu. Sve je na njemu i dalje tu. Samo je nestao boot. Probat cu uci preko boot menija.
Treba videti Disk management, mora da ima bar 2 particije pre C: . jedna treba da je EFI.
1708691537629.png
 
Nema je. Znaci win 11 boot je ..na ko zna kojoj particiji. omg
EDIT: Ok, izgleda da je nekako EFI particija ipak na C kao folder. Desi se nekad kada se radi upgrade sa 10 na 11 (i ako je ovo fresh install). Boot radi normalno, GPT konverzija je odradjena pa nakon toga win11 instalacija.
 
Poslednja izmena:
Da li se taj disk vidi u BIOS-u kao bootable. ?
 
Poslednja izmena:
Ne vidi. Samo kingston na kojem je win10. Ali dize win11 opet, koji je na samsungu 980 pro nvme.
 

 
@Aleksandar@1389 Pa valjda kao i u ranijim verzijama preko netplwiz. Odeš na nalog u podešavanjima isključiš Windows Hello sign-in, zatim kucaj u pretrazi netplwiz i odčekiraš opciju prijave putem korisničkog imena lozinke za nalog koji želiš.
 
@Aleksandar@1389 Pa valjda kao i u ranijim verzijama preko netplwiz. Odeš na nalog u podešavanjima isključiš Windows Hello sign-in, zatim kucaj u pretrazi netplwiz i odčekiraš opciju prijave putem korisničkog imena lozinke za nalog koji želiš.

Ako si mislio na ovo:
  1. In the search box next to the Start icon type netplwiz and click the top result to open the Control Panel applet.
  2. Under the “Users for this computer” section, select the account to remove its password.
  3. Clear the “User must enter a user name and password to use this computer” option. ...
  4. Click the Apply button.

ja dodjem do ovog prozora i ne znam gde dalje da idem.
 

Prilozi

  • net.jpg
    net.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 24
@Aleksandar@1389 Drugar nisi pročitao poruku sa razumevanjem. Prvo u podešavanjima naloga (Start-Settings-Account-Sign in option) moraš da isključiš opciju "For improved security, only allow Windows Hello sign-in for Microsoft accounts in this device (Recommended)". A tek onda da ideš tu gde si. I pojaviće ti se opcija.

1708711731246.png
 
Poslednja izmena:
Otisao sam na:
settings--accounts--sign in options
Screenshot 2024-02-23 192148.jpg

I ovde sam izbrisao da mi trazi sifru i kad sam otisao na onaj prozor netplwiz sve je ostalo isto.
 
Kod mene ta opcija nema.
slika 2.jpg


ti imas windows nalog sa kojim si se ulogovao?
izgleda da je to problem,ja nemam.
 

Aleksandar@1389

Ne mozes ugasit to vise sa lokal nalogom. Ta fora gore ne radi ima godina, na zalost.
 
Najbezbolnije je da se ne kreira uopste sifra i onda prilikom pokretanja Windows-a automatski se uloguje na nalog koji je na racunaru ( ovo radi samo ako jedan nalog postoji )
 
Meni nece. Trazi login ako nema sifre, ovo je nakon sleepa. Ne radim lock i nema sifre ili pina. I opet stoji wallpaper kao da je mobitel.
 


Way 2. Edit Registry to Enable Windows 11 Auto Login​

Note: Before you edit Windows registry, it’s highly advised you back up Windows Registry first. In case something goes wrong, you can easily restore Windows Registry to a previous setting. Check: How to backup and restore Windows Registry.

  1. Press Windows + R, type regedit in the Run dialog, and press Enter to open Windows Registry Editor.
  2. Navigate to the following path: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.
  3. Right-click Winlogon and click New -> DWORD (32-bit) Value. Name the new value AutoAdminLogon.
  4. Double-click AutoAdminLogon and set its value to 1.
  5. Next, you can right-click Winlogon and click New -> String Value. Name the new value DefaultUserName. Double-click the value and input your user name under Value data. Click OK.
  6. Then you can right-click Winlogon again and click New -> String Value. Name the new value DefaultPassword. Enter your user account password under Value data and click OK.
Ovo je pomoglo. Hvala.
 
Nisam siguran da li je ovo pitanje za win11 temu ili uopsteno za komp.
Instaliram sada neku igru sa gog. Klasican exe fajl i instalacija. exe se nalazi na nvme ssd i instalacioni folder je na istom disku (samsung 990 pro).
Instalacija je oko 9-10gb i cini mi se da je prilicno sporo. Otprilike mi je toliko vremena trebalo da prebacim sa servera na ssd.
Gledam performance u task manager i cpu je na 8-12%, ssd na 1%, mem 10 od 32gb zauzeto.
hw info pokazuje da su sva jezgra na svojim odgovarajucim klokovima. p jezgra 5.1ghz i e jezgra na 3.9 cini mi se.
Pitanje je zasto to nije proletelo za 4 sekunde?
 
^занимљиво питање! И мене занима зашто код подизања система нису сва језгра на 100%, пет пута брже би се дизао систем.
 
Nisam siguran da li je ovo pitanje za win11 temu ili uopsteno za komp.
Instaliram sada neku igru sa gog. Klasican exe fajl i instalacija. exe se nalazi na nvme ssd i instalacioni folder je na istom disku (samsung 990 pro).
Instalacija je oko 9-10gb i cini mi se da je prilicno sporo. Otprilike mi je toliko vremena trebalo da prebacim sa servera na ssd.
Gledam performance u task manager i cpu je na 8-12%, ssd na 1%, mem 10 od 32gb zauzeto.
hw info pokazuje da su sva jezgra na svojim odgovarajucim klokovima. p jezgra 5.1ghz i e jezgra na 3.9 cini mi se.
Pitanje je zasto to nije proletelo za 4 sekunde?
Zato sto ti instaliras igru koja je 9-10 gb u izvornom stanju a prilikom instalacije se ona raspakuje i ide sve na svoje mesto gde treba da bude i zato instalacija traje malo duze.
 
Lakši je samo po zauzeću diska.
 
Zato sto ti instaliras igru koja je 9-10 gb u izvornom stanju a prilikom instalacije se ona raspakuje i ide sve na svoje mesto gde treba da bude i zato instalacija traje malo duze.
Ma to je jasno, ali ne koristi ni delic raspolozivih resursa.
 
Ma to je jasno, ali ne koristi ni delic raspolozivih resursa.
Konbinacija nove tehnologije i hardvera i zastarelog sistema instalacije.

Sada da bi to bilo kako ti zelis oni bi morali to da iz korena sve promene a to nikako ne bi bilo dobro, jer vrlo moguce je da bi samo jos vise pogorsali stanje nego sto je sada.

Znam da ti je iritantno da imas takav hardver a da ne koristi ni 2% svojih mogucnosti ali nazalost tako je.
 
Nazad
Vrh Dno