Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Kod mene se desilo nesto vrlo cudno posle ovog Anniversary updatea, pa bih molio ako neko ima ideju (ili slicno iskustvo) kako ovo resiti... Do ovog upgradea sve je po pitanju diskova na masini u File Exploreru bilo poslagano kako treba (bili su samo pod THIS PC okriljem), medjutim posle upgrade su se pojavili i u system tray kao Removable Hardvare (kao da sam prikacio eksterni disk-i tu se u spisku nalaze SVI diskovi sa masine), a u File Eksploreru se vide i kad se klikne na THIS PC, a i dole ispod njega, sto do ovog upgradea nije bio slucaj.

Slika_1_a.jpg Slika_2_a.JPG Slika_3_a.JPG
 
U ovoj poslednjoj verziji te lite desetke su koliko vidim u changelogu vraćeni jezici pa instaliraj nju ako ništa od gornjeg ne uspeva.
Razumeli smo se samo sam bio nemoćan da promenim jezik u onim verzijama.

Evo u poslednjim verzijama radi sve što sam do sada probao / podesio odlično! ;)

Hvala u svakom slučaju. ;)
 
Poslednja izmena:
Razumeli smo se samo sam bio nemoćan da promenim jezik u onim verzijama.
Slabo smo se razumeli... tri puta sam pitao da li je ono što želiš srpski raspored tastature, uzalud... ;)
Molim, makar si imao koristi od infoa da su vraćeni jezici u toj finalnoj lite verziji ;)


@gfx
Kod mene je to prisutno na čistoj instalaciji Redstonea na ssd, hdd je spojen nakon što su svi poslovi oko instalacije sistema i ostalog softvera završeni.
Ne iritira me toliko za sada, više kao podsetnik da Microsoft mora nešto da ukaki :)

hdd.png
 
Poslednja izmena:
Vidim sa ovim novim update-om MS ukljucuje "System restore" funkciju. Sa prethodnim verzijama to je kao podrazumevano bilo iskljuceno, sa ovom 1607 ukljuceno kao podrazumevano, i kad se uradi ugrade i kad se uradi clean install.
Takodje, promenili su kad se boot-uje Win sa DVD-a, dobije se jedno dodatno upozorenje pre nego biramo da li da instali Windows.
Postoji jedan problem, da mi je prikaz nekih ikonica na desktopu kockasto sa ovim update-om, pre je sve bilo kako treba. Mislim da je to propust koji ce morati da rese.
 
Mene ovo ubi od zadnjeg updejta, ima li rešenja? Transcend SSD370 je u pitanju.Sve radilo ok pre.

Untitled.png
 
Ko ima dual graphic AMD + Intel na laptopu verovatno je primetio da mu pre ulaska u Windows 10 stoji crni ekran oko minut , evo fixa za to , ja proverio i radi odlicno , crni ekran skoro da nema:

 
Edit imam jedan problem kada sam upalio komp leva i desna strana su mi crne a slika je na sredini neki fix fza ovo?
 
Poslednja izmena:
Kod mene se desava da kad komp ode u stand by, naglo pocinje da se povecava temperatura GPU-a(cujem po kulerima a kasnije i u afterburneru) Ne znam dal sam navukao neki viruscic sa ovim prokletim denuvo lekicima ili je nesto drugo... Iili je do ovog novog apdejta...

Windows defender i Malware Bytes ne nalaze nista. Pomislio sam da nije neki bitcoin miner, al iskljucio sam net i opet isto... Bem ti windows
 
Poslednja izmena:
Ko ima dual graphic AMD + Intel na laptopu verovatno je primetio da mu pre ulaska u Windows 10 stoji crni ekran oko minut , evo fixa za to , ja proverio i radi odlicno , crni ekran skoro da nema:

@Darkodar,

ja sam to primetio, taj crni ekran, ali posto ja imam SSD, to mi traje 5-6 sekundi i moram priznati iako nije mnogo dugo, ipak iritira. Pogledao sam video, ali kod mene nema tog "EnableUlps" u registriju. Ja imam HP laptop koji ima intel integrisanu graficku. Mozda nije bas ta kombinacija AMD+intel ali to crnilo pre 1607 verzije nije postojalo. Cini mi se da je bas za toliko sporije butovanje. Kao sto rekoh nekome, razmisljam se za clean install.

Da li je neko radio upgrade, pa se onda odlucio za clean instal zbog bilo kakvih problema?

EDIT: evo sad sam na nekom sajtu nasao da se taj EnableUlps odnosi na one sa AMD grafikom, zato ne mogu da ga nadjem.
 
Poslednja izmena:
Kod mene se desava da kad komp ode u stand by, naglo pocinje da se povecava temperatura GPU-a(cujem po kulerima a kasnije i u afterburneru) Ne znam dal sam navukao neki viruscic sa ovim prokletim denuvo lekicima ili je nesto drugo... Iili je do ovog novog apdejta...

Windows defender i Malware Bytes ne nalaze nista. Pomislio sam da nije neki bitcoin miner, al iskljucio sam net i opet isto... Bem ti windows

Rekao bih da si navukao skrivenog minera preko nekog denuvo "cracka".
Skeniraj detaljno sa mb i antivirusom (avira, avast, koji vec imas, itd)

Edit: tek sad vidim drugi deo posta, izvini
A kakva je upotreba cpu kada se to desi?

Sent from my Xperia ZR using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Instalirao aviru da probam pa cemo vidjet. Hvala na odgovoru :)


Sent from my Siemens SX1 using Tapatalk
 
Kako da namestim da mi proradi SHOW WINDOWS SIDE BY SIDE?
Nervira me koliko je *****an sistem da mi stalno stavlja dva prozora u STACKED. Neverovatno. Idem undo, pa stavim STACKED onda je stacked. Stavim Side by Side opet u stacked. I na kraju moram rucno da podelim dva prozora na po pola ekrana. Koji *****izam. Kako da sredim to?
 
Da li su vam se promenila slova posle ovog novog apgrejda ?
 
Pozdrav drustvo.. Citao sam dve-tri stranice unazad i nisam video da se neko zali da mu posle najnovijeg update, ne radi Cortana, odnosno Search uopste.. Nista ne mogu da pretrazim, jednostavno nakon kombinacije dugmica na tastaturi ili klikom na Cortanu, nista se ne desava.. Ima li neko resenje za to? Nije bas prijatno bez search opcije
 
Hvala @ZorMi
Jos jedno pitanje, ne zamerite sto dosadjujem, a mozda vec negde postoji odgovor (na ovaj nacin pokusavam da se manje mucim :D).. Interesuje me da li su iste verzije kada se skine preko ovog HeiDoc.net, Windows 10 Redstone 1 i preko ovog sajta sasnet.eu (ima postavljen ovde link na 1156 stranici) verzija Microsoft Windows 10 Pro x32 x64 Anniversary Final Lite Cleaned By SasNet
Pitam to zbog clean install-a koji bih radio na drugim racunarima da znam koja verzija je cista.. Hvala unapred
 
Izašao novi kulmulativni. I opet su potpuno izgubili sinhronizaciju sa mobilnom verzijom, a u changelog se pominju ispravke za mobilni...
 
To je dobro,to tako treba! Zaboravio sam prosli put da napisem, za one koji rade clean install - ako ne stavite sifru na account pri instalaciji, nakon budjenja (iz sleep moda) ce traziti sifru a u settings ne moze da se promeni. A iskljucivanje preko netplwiz nema efekta (iako je pre radilo) pa mora ipak da se postavi neka sifra pa u settings/sign in options iskljuci to (prebaci na never) pa onda obrise sifra i tek onda normalno radi!
 
Šta? Kako će da traži šifru ako je ne staviš?
 
Pardon,ne trazi sifru vec da se klikne na login, nece automatski. Ali mora da se postavi sifra pa da se prebaci na "never" pa da se skloni sifra kako bi auto-login (posle sleepa) radio.
 
Da li moze da se namesti da Windows ne instalira one igre sa Store-a, iskljucio sam u podesavanjima azuriranje aplikacija, ali i dalje sam instalira Asphalt, Candy Crush, neku farmu...itd...mnogo je naporan.... :trust:
 
Može neki screenshot shot promenjenog fonta?
 
Da li moze da se namesti da Windows ne instalira one igre sa Store-a, iskljucio sam u podesavanjima azuriranje aplikacija, ali i dalje sam instalira Asphalt, Candy Crush, neku farmu...itd...mnogo je naporan.... :trust:
Moze u Enterprise verziji (i mozda Education),u Pro vise ne moze (iskljucili su to u Group policy) a u Home valjda nije ni moglo.
 
Nazad
Vrh Dno