Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Hose da istisnu Pro iz biznis upotrebe, to je za njih sada cisto consumer SKU. Inace moze da se onemoguci i u Pro preko registry-ja, prvo samo treba pustiti update tih aplikacija iz Store-a.

Kod:
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ContentDeliveryManager]
"OemPreInstalledAppsEnabled"=dword:00000000
"PreInstalledAppsEnabled"=dword:00000000
"SoftLandingEnabled"=dword:00000000
"SystemPaneSuggestionsEnabled"=dword:00000000
 
Poslednja izmena:
Da li u win10 kada isecem neku sliku snipping tool postoji alat da mogu na toj slici nesto da obelezim, dopisem? Ako postoji u pregledniku slika koji je uz win10, zamolio bih da mi kazete gde se nalazi?
 
Uključi pen tools, najbrže je preko njega.
 
Desni klik na taskbar izaberi Show Windows Ink Workspace button

Screen sketch bi trebalo da radi to što želiš.
 
Hvala @ZorMi
Jos jedno pitanje, ne zamerite sto dosadjujem, a mozda vec negde postoji odgovor (na ovaj nacin pokusavam da se manje mucim :D).. Interesuje me da li su iste verzije kada se skine preko ovog HeiDoc.net, Windows 10 Redstone 1 i preko ovog sajta sasnet.eu (ima postavljen ovde link na 1156 stranici) verzija Microsoft Windows 10 Pro x32 x64 Anniversary Final Lite Cleaned By SasNet
Pitam to zbog clean install-a koji bih radio na drugim racunarima da znam koja verzija je cista.. Hvala unapred

Posto mi niko nije odgovorio, odlucio sam da testiram i da uporedim. Savet svima jeste da skinu verziju preko HeiDoc.net i to je oficijelna instalacija (naravno, sve pod uslovom da se radi clean install).. Sa njom nema bagova kao u onoj skinutoj sa "sasnet.eu.. Prevashodno mislim na to sto Cortana radi savrseno, nema problema sa crnim ekranom prilikom podizanja sistema.. Dakle, ako se neko premislja, obavezno neka skine sa HeiDoc.net i nece imati nikakav problem..
 
Nakon jučerašnjeg apdejta imam mogućnost povećanja kapaciteta hard diska. :d

 
Da li moze da se preko apdejta dobije poslednja verzija RS ?
Na racunaru mi je 1151 verzija.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Da li moze da se preko apdejta dobije poslednja verzija RS ?
Na racunaru mi je 1151 verzija.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk

Može, al' kad dođeš na red. To sve pod uslovom da nisi na CBB kanalu (nije ti uključen defer upgrades).
 
Zamolio bih za pomoc jer sam ostao bez svoje konekcije pa sam u krivolovu, cackao sam nesto ruter pa zeznu konekciju, da li neko moze da mi da direktan link drivera 111111111111111111111111111111.PNG za lan i da mi pomognete da vratim konekciju, dole imam zuti trouglic.
 
Ako si dirao ruter, do njega je. Resetuj ga.
 
Cacnuo sam i driver, mozes li mi pomoci za driver da ga ponovo instaliram pa da resetujem ruter...., ali kada povezem lan direktno iz modema isto nemam konekciju i imam zuti trouglic, pitanje je da li je ruter, mozda sam zeznuo modem mada kod njega lampica za signal svetli non-stop.
 
Resetovao sam ruter i opet isto, evo nekih skrinova ako moze nesto iz njih da se vidi
Capture 111.PNG Captureeeeeeeeeeeeeee.PNG Capturedsfdgsrtg.PNG
da li mozda treba da proverim neka SBB podesavanja ili nesto drugo?
 
Poslednja izmena:
Pod reset mislim ono malo dugme na zadnjoj strani.
Drugo obriši drajver na desni klik i restartuj, trebalo bi sam da ga instalira. Mislim da ga Windows ima u bazi.
 
Ne znam sta da kazem, HVALA TI resio si me muka, ali stvarno mi nije jasno deinstalirao sam driver i kada sam trazio link za driver zato sam i trazio ali mi nije palo napamet da ga win ima u svojoj bazi. Samo me cudi da nije proradio jer sam deinstalirao win i restartovao PC, resio si mi problem. Da napomenem zbog ostalih koji citaju, nisam imao problem sa win10 naprotiv, problem sam sam izazvao. Red je da castim https://www.youtube.com/watch?v=CJbRO67l0iQ
 
Poslednja izmena:
Samo me cudi da nije proradio jer sam deinstalirao win i restartovao PC

ISsgElU.gif
 
Jel ima neko ovaj problem, ne vidim YT thumbnailove u Chromeu, a i ne moze da se pusti klip. Sad ne znam jel do Chrome-a ili Anniversary updatea.
 

Prilozi

  • yt.png
    yt.png
    23.3 KB · Pregleda: 136
Do Kroma je, apsolutno djubre od browsera. Koristi based Edge, pusta osam 4K klipova istovremeno na Athlonu II.
 
Mislim da je Google nešto debelo zasrao sa YT. Ja u zadnja 24h non stop dobijam errore na mom Panasonik Tv-u, sta god da pustim posle minut-dva ili posle 10 minuta ispadne neki kilometarski error i mogu samo da se slikam. Isto je i kad castujem YT klip sa pc na tv.
 
I u Edge-u je isto, ali fora je sto nije na svim klipovima problem, ovaj gore se vidi a ovi donji ne.

Takodje i na samom YT-u neki klipovi na home stranici su mi crni..
 

Prilozi

  • yt 2.png
    yt 2.png
    370.8 KB · Pregleda: 124
Prethodni komentar je bio mali jab na Vukove komentare tipa, meni sve radi i Edge je zakon :)

Tako je i kod mene na Operi pod sedmicom. To je do smaraca hsv i njemu slicnih koji umesto da kopiraju full share link samo prekopiraju deo koji identifikuje klipove. Moguce da je to radilo u sprezi sa Insert Video opcijom na forumu a vise ne radi. Verovatno je opet neka svinjarija na relaciji mobilni OS - desktop OS i servisi koji se koriste za konzumaciju i deljenje sadrzaja na jednom i drugom. Ja na primer, ne podnosim Tapatalk i one odvratne smajlije sto svi kace preko Tapatalka.
 
Malo je veci "jeb"...i da edge je konza.

Screenshot (93).png Screenshot (94).jpg Screenshot (95).png
 
Nazad
Vrh Dno