Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Preporuka za Windows 10 Pro x86 1511 Lite Clean Pre-Final -v_pistolero instalaciju.
Zauzima 4Gb na disku, 0,7Gb RAM zauzeto posle instalacije, odziv fenomenalan, jedina mana je što je ovo x86 verzija i vidi (tj. može da koristi) samo 2,7Gb - 3,4Gb RAM memorije.
Odličana verzija npr za laptop sa do 3Gb RAM-a! ;)

----------

P.S. ako nek od vas ima predlog šta bi mogli da stavimo u prvi post i napravimo "FAQ" radi lakše preglednosti teme, imate 3 opcije kako tome možete da doprinesete:

  1. Pišite mi na PM sa što više detalja / linkova.
  2. Prijavite post sa napomenom da se to ubaci u prvi post i prvi slobodan i voljan moderator će to uraditi.
  3. Ako ste u žurbi samo skrenite pažnju ovde u nekom postu i ja ću prvom prilikom prepraviti prvi post.
:wave:
Odlicna stvar...koji je to build? vidim ima 10586.0
Ovo mora da se proba.:)
Hehehe...ima 64-bit isto 10586.
 
Poslednja izmena:
Ne moze za sad bez tweakovanja i alata...nadam se da ce to prosiriti.

Nije mi jasno zasto su uopste izbacili detaljno podesavanje svih pozadina, pa i fontova, kao sto je imao XP..??
Ovo sto ima je bljak...high contrast i zadate boje, ali promeni podesavanja teme..itd..trtmrt..:smash:
 
Nije mi jasno zasto su uopste izbacili detaljno podesavanje svih pozadina, pa i fontova, kao sto je imao XP..??
Ovo sto ima je bljak...high contrast i zadate boje, ali promeni podesavanja teme..itd..trtmrt..:smash:
Slazem se, mogli su dosta toga da ubace...ali izgleda da im to trenutno nije prioritet.
Ja sam tweckovao svojeremeno, moze bas da se sredi da izgleda vrhunski...ali kao insider ne isplati se.
Brzo stizu novi pa ti to sve pregaze...
 
Kako da proverim da li je upgrade-om obrisano sve staro od predhodnog a da ne pobrisem podesavanja i nesto sto ne treba?
 
Ovim moze da se otkljuca hiden color mixer u win10...pa ako neko hoce da se igra sa time..
To access this hidden control panel, press Windows Key + R to open the Run dialog. Copy-and-paste the following line into the Run dialog and run the command:
rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,Advanced,@Advanced
The “Show color mixer” option here will let you pick any color you want for your window title bars.
Mada i nije nesto posebno, ovo je samo za title bars color.
 
Vuk40@ da li ovo sto je stiklirano treba da obrisem ili treba jos nesto ili da ne diram?
11111111111111111111111111.PNG 222222222222222222222222222.PNG
 
Ides na Clean up system files pa tu obrises sistemske old fajlove i ostalo
 
Posle Windows 10 Anniversary Update su mi slova nekako drugačija. Kako mogu da vidim koja mi je verzija Windowsa ?
 
Hvala, to je to
 
Odlicna stvar...koji je to build? vidim ima 10586.0
Ovo mora da se proba.:)
Hehehe...ima 64-bit isto 10586.
oV7Kt55.png


Evo probao sam i x64 verziju...
6Gb zauzima, 0.7Gb RAM, odziv fenomenalan...
 
Poslednja izmena:
Da li mogu da se koriste i instaliraju univerzalne aplikacije na ovoj lite verziji. Posto citam da je izbacen action centar. Kako stizu notifikacije?

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
Ne moze, nesto je obrisano u registry ili vec na neki drugi nacin onemoguceno :(
Ipak nista od ove verzije za mene, treba mi Srpski jezik za pisanje.
 
Само навалите са осакаћеним верзијама, после ће да буде ... зашто ми пола ствари не ради, а тако лепо и брзо иде.
 
Probaj da pretrazis ako nemas onaj bar za pretragu ukljuci ga ovde.
"show notification icons on lock screen"

Screenshot (18).png
 
Само навалите са осакаћеним верзијама, после ће да буде ... зашто ми пола ствари не ради, а тако лепо и брзо иде.
Nece ovo na masinu, samo na laptop kao drugi sistem ili na VM.
 
Ne moze, nesto je obrisano u registry ili vec na neki drugi nacin onemoguceno :(
Ipak nista od ove verzije za mene, treba mi Srpski jezik za pisanje.
Treba ti srpski jezik za pisanje?
Raspored tastature misliš?
Njega možeš podesiti.
 
Treba ti srpski jezik za pisanje?
Raspored tastature misliš?
Njega možeš podesiti.

U pomenutim verzijama Windowsa to nije moguće, ne znam kako je onemogućeno a nemam vremena da pišem mail "autoru" ove "distribucije"... Generalno je više nego OK ali nedostatak naših slova poništava smisao.
 
Ne znam da li smo se razumeli, hteo sam reći da se može dodati srpski raspored tastature čak i ako se ne može instalirati srpski jezik interfejsa.
Možeš dodati srpsku tastaturu kao na slici, bez instaliranog srpskog jezika interfejsa (ako je srpska tastatura ono što ti ustvari treba).
Jedno od mogućih rešenja je i The Microsoft Keyboard Layout Creator.
U ovoj poslednjoj verziji te lite desetke su koliko vidim u changelogu vraćeni jezici pa instaliraj nju ako ništa od gornjeg ne uspeva.

keyboard.png
 
Poslednja izmena:
Jel mi treba cimanje sa instalacijom onog blokera navodnog pracenja?
Iskljucio sam sve opcije koje mi se ne svidjaju u privacy settings, onu know me i slicno, da mi ne prati sta kucam, itd.
Da li mi treba i onaj program gore objavljen koji gasi pola servisa?
 
Ne, jer će verovatno nešto usput da pokavari.
Da bi se onda pitao zašto imaš probleme...
 
Vrh Dno