Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne vrrRrRedi (imitiram tu iritantnu pojavu), i dalje se desava. Ako nema ima predstavu sta jos mogu da uradim, pomagajte, ovo mi se u zivotu nije desavalo nikad od kad imam PC.


Pokreni LatencyMon pa vidi da ti neki drugi drahver ne pravi problem. Recimo, dešava se da drajver za mrežnu karticu uzrokuje preskakanje zvuka.
 
Pokreni LatencyMon pa vidi da ti neki drugi drahver ne pravi problem. Recimo, dešava se da drajver za mrežnu karticu uzrokuje preskakanje zvuka.

ili nVidia driver ili mnogo add-onova u Firefoxu..
 
Odlična je opcija u buildu 10565 koji omogućava slanje SMS poruka iz Cortane. Medjutim nešto mi nije jasno. U startu imam u imeniku samo moju ženu i mog sina i njima mogu da šaljem SMS poruke. Kako dodati druge kontakte zna li neko?
 
Odlična je opcija u buildu 10565 koji omogućava slanje SMS poruka iz Cortane. Medjutim nešto mi nije jasno. U startu imam u imeniku samo moju ženu i mog sina i njima mogu da šaljem SMS poruke. Kako dodati druge kontakte zna li neko?
Dodaj kontakte u People APP-u, verovano ih uzima odatle.
 
Odlična je opcija u buildu 10565 koji omogućava slanje SMS poruka iz Cortane. Medjutim nešto mi nije jasno. U startu imam u imeniku samo moju ženu i mog sina i njima mogu da šaljem SMS poruke. Kako dodati druge kontakte zna li neko?

Imaš Windows 10 mobile build 10572 ? Ili kako ?

 
Poslednja izmena:
U 10565 u Cortani upiši "send a text" i evo opcije za slanje SMS-a
 
U pocetku mi je radilo ali sada ne radi i to bas iritira i vidim da ispada da samoja imam taj problem jer ne vidim da se jos neko zali po ovom pitanju? Jednostavno,monitor nece da se ugasi,sve sam zivo probao i nece i drajveri i podesavanja ali nece,sto da li neko zna uopste?

1.jpg
 
A ja mislio da Chrome cepa ram :-D sta ce biti kada omoguce extenzije :-D
Mnogo propusta, kako na W10 tako i na W10M, sta rade da tako sve ide naopako...
 
Koja je ovo verzija , Edge insider builds ili RTM.? Meni edge super radi,sredio sam host fajl i ubrzao ga totalno. Nemam potrebe za add block.
 
Ovo mi se dešava u Edge u svim verzijama. ja sam insajder od prvog builda i trenutno sam na 10565. Naravno bilo je i clean install i čega sve ne. Medjutim ovo je screen s posla gde je 10240 RTM, ista situacija, RTM možda malo prednjači u zauzimanju RAM-a, pošto kod mene kući ide do 1,6 Giga RAM-a
 
meni hrom radi bez packe,u kombinaciji sa adguard-om.odavno na tom polju nisam bio zadovoljniji,jedina smetnja je sto su ukinuli NPAPI pa mi treba fajrfox za unity.
 
VIvaldi uzima i više od Edge-a :d Dokle god je browser dobar, ja RAM-a ne žalim. Samo šteta što nema više ni jednog da valja (Vivaldi jedini ima tu šansu)

Lici ovaj Vivaldi na staru Operu, nije da ne lici, ali je daleko od nje. Probaj Maxthon.
 
Kada mi monitor ode u stand-by (posle 15min) win10 treba cekati nekoliko sec da registruje mrdanje misa i da se monitor ponovo upali. Jel ima negde da se smanji taj odziv reagovanja?
 
Kada mi monitor ode u stand-by (posle 15min) win10 treba cekati nekoliko sec da registruje mrdanje misa i da se monitor ponovo upali. Jel ima negde da se smanji taj odziv reagovanja?
To se i meni desava iako sam odradio sa ddu ciscenje, ako imas amd grafičku mozda te ona zeza, meni se 7770 ponekad ne budi posle 2 sata u sleepu.
 
A ovo azuriranje sto pise gore u vestima (treshold 2) da ce biti u novembru,jel ce to biti samo za insidere,ili za sve?
 
Ima malo i za Oktobar...

Screenshot (432).png
 
Kada bude objavljeno ažuriranje za TH-2 početkom novembra, koji će broj build-a biti? Ovaj zadnji zvanični je build 10240!!! Koji će taj biti onda?!!
 
Bice onaj koji izglasaju (od 10575 do 10600). Mada mozda bude i 10656 posto podeljeno sa 16 daje 666
 
10565
 
Kada mi monitor ode u stand-by (posle 15min) win10 treba cekati nekoliko sec da registruje mrdanje misa i da se monitor ponovo upali. Jel ima negde da se smanji taj odziv reagovanja?
Proveri dali ti se gasi i HDD u isto vreme.
 
Ne znam kako je vama ali meni kad se ugasi monitor a podesio sam na 15min, kada provrtim misem cujebse onaj zvuk kao da je drajver instaliran, ono kao tududu, tako zvuci :-D dali je tu sve ok, a to sto karta pada u deep sleep i ne budi se, to znam sta je u pitanju :)

I jos jedno pitanje novi update ce na ne insider masine doci u vidu KBova ili WIM (image) fazon upgrade-a??
 
Poslednja izmena:
Najavljeno je da ce sve zvanicno dolaziti kroz WU, sto je i logicno, s obzirom da je 10240 RTM.
 
Znaci KBovi, i WIM (ESD) dolazi kroz WU ;-)
 
Poslednja izmena:
bravo @Rock86 na trudu jer redovno ubacuješ friške drajvere u temu. nastavi tako... Meni se windows restartovo poneki put sam od sebe, ali mislim da je moguće jer sam fx8320 kloknuo sa 3.5 na 4.3 GHz..sada kada sam spustio na 4.2, nijednom nije zabo. nadam se da će tako i ostati :)
 
Nazad
Vrh Dno