Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Imam problem sa fitovanjem ekrana (koristim tv)update sam drivere za grafu ali nista ,sta jos mogu da uradim ?jel imao neko slican problem?Sigurno je da mi treba privikavanje :)
 
I dalje onaj iritantni problem sa latencijom zvuka, kao da je sad jos cesce nego ranije, stavio najnovije drajvere za zvuk sa Gigabyte-ovog sajta, stavio Power opcije na 'High performance', ne znam sta jos mogu da odradim, izludi me kad se desi.
 
Imam problem sa fitovanjem ekrana (koristim tv)update sam drivere za grafu ali nista ,sta jos mogu da uradim ?jel imao neko slican problem?Sigurno je da mi treba privikavanje :)

Fitovanje kanala? Šta nije razvučena slika preko celog ekrana? ATI drajveri u svom Catalystu imaju overscan opciju za HDMI i po defaultu je, iz meni nepoznatog razloga, na 80%. Tu pomeri na 100%.
 
vddutina :

dakle sedmica ti je ubila disk,a na 10tci imas problem sa usb drajverom.sam izracunaj koji je bolji. :)
 
vddutina :

dakle sedmica ti je ubila disk,a na 10tci imas problem sa usb drajverom.sam izracunaj koji je bolji. :)

Nabedi ti mene da sam sedmičar!:) Vidi,posto imam masinu sa mb lg775 uz celeron e bez usb3 bez sata 3,nemam grafiku,itd...sve sto mogu da radim je da surfujem i igram pes 2011 i gta sa,tako da sam jedva cekao win10 da se malo cimam oko kompa tako da mi ne smetaju propratni problemi sa 10-kom jedino me nervira kad ne mogu nesto da resim i ne pada mi na pamet da se vracam na 7-icu.10-ka kakva god da je bolja od 7-ice sto je i logicno.A sad ako mi 7-ica sprzi i ovaj maxtor hdd to ce biti vec ozbiljan problem.Valjda nece.
 
Da li ima neko problem da kada laptop stavi uvece u sleep mode, a ujutru kada se probudi on bude ukljucen? To mi se desava i kada ga zaklopim i kada stisnem power dugme (inace u podesavanjima je stavljeno da u oba slucaja ide u sleep mode)? Drugi problem je kad iskljucim laptop potrebno mu je 5-10 minuta da se pokrene. Zaglavi na crnom ekranu i ne pomera odredjeni vremenski period.
 
Pazi, Win10 nije mali update i logično je da će nekome napraviti veliki problem ako se skine u pozadini. Može da se desi da probije download kvotu ili da ga papreno košta zbog protoka ili da mu prosto napuni sistemski disk i urniše performanse računara.
Prosečan korisnik neće ni znati šta ga je snašlo, ali će posledice biti veoma realne i potencijalno skupe. Sasvim je logično da će mnogo ljudi da se iznervira zbog toga.
Ja prvi imam za sistemski disk SSD koji nije prevelikog kapaciteta i svaki nepotebni gigabajt mi može stvoriti problem. Naravno, ja ni nemam automatski update uključen, baš zbog ovakvih gluposti, a nemam ni nameru da instaliram Win10 u skorije vreme, jer ne vidim apsolutno ni jednu prednost za mene u odnosu na Win7, samo potencijalne probleme.


Takođe.
 
sad apdejtovao,nije pravio probleme i watermark je kakav treba da bude:

a.jpg
 

Prilozi

  • Capture 1.JPG
    Capture 1.JPG
    78.3 KB · Pregleda: 152
svaka cast buraz,mislim da trivijalniju zamerku u zivotu nisam video,presao si igricu.
 
Stavio sam ove drivere i za sada nema problema sa zvukom. Meutim, nije mi jasno zašto je sivo i nedostupno test dugme u supported formats tabu ? Slika je priložena. Čip je Realtek ALC 889. Koristim optički izlaz sa ploče koji je optičkim kablom spojen na AV receiver.

Jel test dugme bilo dostupno sa starijim drajverom?
 
A jesi li probao da stikliras nesto, sta bi tacno testirao kad nista nije oznaceno?
 
Nije ni sa prethodnim driverima bilo dostupno. Zato sam i promenio drivere, mada je isto radilo i sa starijim. Probao sam sve da štrikliram, ali je test i dalje siv i nedostupan.
 
Realtek HD Audio Driver 6.0.1.7634 WHQL (64-bit, 32-bit): https://cloud.mail.ru/public/GDZ5/sVou12kMD

Hvala puno. Mada sam pre nego sto si okacio, stavio neki prioritet (sad sam i zaboravio gde sam tacno usao) na background procese umesto na programe, i juce se ceo dan nije desilo preskakanje zvuka, a desavalo se minimum jednom, dva puta dnevno. Ali stavicu i ove drajvere, mada zasto su ovako sumnjivo na cloud.ru okaceni? :D :)
 
Čitam na par portala da je konačno izašao Viber za win 10, ne mislim na onu desktop verziju, već na onaj iz windows stora.

Međutim pokušah malopre da ga instaliram i dalje šalje poruku da se instalira verzija za desktop!?
 
Ma lupaju , to je obična stara verzija. Univerzalna win 10 nije još izašla. Konkretno mislim na vest sa mondo portala.
 
Poslednja izmena:
Edge i kompjuter na poslu. Problem sa memorijom nije samo kod mene kući
problem.jpg
 
Desi li se nekome da mu se npr odjednom tokom rada restartuje windows explorer? Meni se desilo kad sam otvorio My Computer, a za to vreme sam kopirao nesto na usb i nakon restarta explorera,prekinulo se kopiranje... Ne desi se samo pri otvaranju My Computera, desi se bilo sta dauradim,ne tako ucestalo,ali iritira....
 
Hvala puno. Mada sam pre nego sto si okacio, stavio neki prioritet (sad sam i zaboravio gde sam tacno usao) na background procese umesto na programe, i juce se ceo dan nije desilo preskakanje zvuka, a desavalo se minimum jednom, dva puta dnevno. Ali stavicu i ove drajvere, mada zasto su ovako sumnjivo na cloud.ru okaceni? :D :)

Ne brini, ja sam ih lično okačio. :)
 
kupio ili? :) ako jesi,koja varijanta i koliko si kesirao,ako nije tajna?
 
Ne brini, ja sam ih lično okačio. :)

Ne vrrRrRedi (imitiram tu iritantnu pojavu), i dalje se desava. Ako nema ima predstavu sta jos mogu da uradim, pomagajte, ovo mi se u zivotu nije desavalo nikad od kad imam PC.
 
Vrh Dno