Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Opet ja sa jednim problemom, jednostavno mi se ne da sa ovim Windows-om...
Jedan laptop je dobio svežu instalaciju.
Sve radi ok osim što kada ode u hibernaciju on se ugasi 2-5 minuta posle toga.
Pregledao sam sve što mi je palo na pamet, možda ima neki trik?
Kako da ga mu onemogućim da se ugasi posle bilo kog vremena u hibernaciji? Moj laptop može da stoji danima u hibernaciji dok mu se ne izprazni baterija...
Nisam siguran da li sam te dobro razumeo ili da li si dobro postavio pitanje ali komp i treba da se ugasi u hibernaciji.

Kad ode u hibernaciju sačuva sadržaj RAM-a na HDD i ugasi se kompletno. Na sledećen paljenju popuni RAM sa sačuvanom ''slikom" RAM-a sa HDD-a i nastavljaš sa radom gde si stao. Odlična stvar za laptop-ove kad radiš na njemu ili ga ostaviš upaljenog na bateriji pa se ista isprazni. Komp sačuva svoje trenutno stanje (otvorene programe itd.) na HDD i kad ga sledeći put upališ nastaviš gde si stao bez gubitka posla ili podataka. Kao što rekoh, odlična funkcionalnost za laptop-ove dok hibernaciju gasim na kućnom kompu. Takođe, ako vam je uključena hibernacija na root-u C particije pored pagefile-a imaćete još jedan skriveni fajl (hiber file ili nekog sličnog naziva) koji je veličine instalirane RAM memorije.

To što ti opisuješ kao očekivano ponašanje meni liči na Stand by režim.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Ne znam da l' da pišem ovde i na hate thread-u :d

Juče mi je onaj Win update pregazio Radeon drajvere, iako sam sa "wushowhide" namestio da ih ne dira. Na kraju sam ih izbrisao, instalirao ručno nove (16.9.2) i sad vidim da ih "wushowhide" ne vidi ni u skrivenim, ni u ponuđenim za skrivanje. Vidćemo šta će biti posle sledećeg update-a.

Inače, na tabletu mi redovno vraća one store aplikacije koje sam brisao. Valjda zato što ih brišem sa "Uninstall" kao što je i normalno, umesto "Remove-AppxPackage" iz shella (kao što sam uradio na desktopu)

Znas kako, to jeste ozbiljna svinjarija sto forsiraju svoje drajvere. Ali kada su vec krenuli ovim putem, putem apsolutne kontrole, mogli su da malo ustroje taj AMD, nVidiju i njima slicne i nateraju ih da drajvere obezbedjuju kroz njihovu distribucionu platformu. Kao sto na Linuxu postoje slobodni drajveri koje razvijaju AMD inzenjeri i koji stizu sa kernelom tako bi i MS mogao neku njihovu proprietary varijantu gde bi AMD/nVidija bili duzni da nove drajvere za kartice obezbede njima pre nego sto ih ponude korisnicima na skidanje.

Stvarno smesno da se to vec ne dogadja, ne samo za drajvere vec i za drugi krupniji softver. Ako su ozbiljni sa tom Universal apps pricom i Windows Store, moraju ubiti .exe, .msi i ostatak win32 ekipe sto pre. Ovako sve napola, dva sveta nekompatibilna, legacy win32 i uwp.
 
Pa nije to pravilo, to se njemu desilo, sad cime je izazvano ne znam.
Ne forsiraju, jedino ako nemas instalirane drajvere, to jeste bio slucaj ali pre 3 godine.
 
Pre nepuna 2 meseca isto bese na zeninom kompu,update-i o kojima smo raspravljali,medju kojima je i pregazio AMD driver integrisane grafe...
Ali je sve funkcionisalo ok,tako da nisam pridavao veliki znacaj tome...
 
Nisi podesio da ti ne skida.

Screenshot (135).png
 
Kao sto rekoh,raspravljali smo vec o tome... :)
 
Nisam podesio tu, jer želim da Win skida update za ostale drajvere ako ih nađe. Zato sam koristio "wushowhide" i tu izabrao da preskoči Radeon drajvere, a ostavio Realtek i šta već.

Nema veze. Sad sam ih otkačio u system properties-u, i izabrao Defer Update u podešavanjima, pa ću kudikamo imati manje cimanja sa update-ima. Iskreno, u svemu ovome, najviše me smara restart svakih nedelju dana, jer moram da gasim sve na čemu trenutno radim.

Gerelno, nije ovo loša ideja M$-a, kao što reče G@W, samo je loše izvedena. S obzirom na veličinu kompanije i na činjenicu da 90% računara dolazi za hardverom 10-ak proizvođača, moralo je to bolje da se odradi u saradnji sa njima. Da npr. svaka 2-3 meseca kroz Win update dobijemo WHQL drajvere (ako ima novih), a korisnici neka jure hotfixeve i beta verzije ako žele. Ovako, kad sam već ručno instalirao Crimson, koji mi dozvoljama da direktno iz njega pređem na noviju verziju, onda Win treba da zna da ne treba da petlja ništa oko toga. Ali dobro, sve će to Nadela pozlatiti :)
 
Uvek brisem drajvere sa DDU i posle instaliram samo ciste AMD drajvere bez ostalih AMD gluposti i nijednom ih Win10 nije pregazio nekim drugim.
 
Uvek brisem drajvere sa DDU i posle instaliram samo ciste AMD drajvere bez ostalih AMD gluposti i nijednom ih Win10 nije pregazio nekim drugim.
Ja i ne koristim DDU, experience zavrsava sve, od skidanja novih do instalacije.
Nije mi iskljucena ni jedna opcija u windows update.
Uvek obavesti da je nova verzija dostupna, odem i pokrenem kada zelim da skida I radi update.
 
Kada su drajveri za grafiku u pitanju, sve sam isprobavao - DDU, Windows uninstall, samo gaženje starih novom verzijom, update iz Crimson-a... I ne vidim neku razliku u samom radu.
 
To su vam verovatno stigli 16.10.3 (16.40.2911.1001) drajveri za AMD grafiku. Kao što verovatno znate, draveri dolaze od proizvođača a MS ih samo distribuira.
http://support.amd.com/en-us/kb-art...re-Crimson-Edition-16-10-3-Release-Notes.aspx
Mene Crimson uvek obavesti o novim drajverima ali je isključeno automatsko instaliranje. Nikada do sada mi nije ni jedan AMD drajver update stigao sa Windows update-om.
 
Da li je ovo nešto zbog čega bih trebao da budem zabrinut? (slika)
Os je na desktop mašini koja radi perfektno. :trust:
 

Prilozi

  • w10dump.png
    w10dump.png
    27.6 KB · Pregleda: 145
Odeš u C:\Windows\Minidump i pregledaš fajlove microsoft Debugging tools-om.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Memory Dump files se prave i kada nema problema.
 
dobio sam laptop na kome su svi fajlovi kao enkriptovani u thor, vidim da mu je defender prepoznao trojan uklonio sam ga, ai sta dalje skidam malwarebytes da li mogu nekako da povratim fajlove, ps nije mu bio ukljucen system restore a ima samo ssd...
 
Vrlo teško, tj. verovatno nikako.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji, platiš tom što ti je kriptovao fajlove. Naravno ako imaju neku vrednost, ako ne format, pa pamet u glavu za sledeći put, šta odakle skidaš instaliraš.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
ma nije moj pc, cale mi doneo laptop i kaze nece mi otvori nista :D, a fora je sto mu trebaju ti dokumenti.. nista hvala na trudu.
 
Probaj shadow copy da izvučeš, ja sam tako jednoj firmi spasao računar kasu i 10 godina podataka. Izgubili su samo 14 dana rada jer je zadnji shadow copy bio toliko star.



http://www.shadowexplorer.com/downloads.html



Isto je bio ransomware u pitanju. Posle toga je na moj predlog računar diskonektovan sa neta, ipak je u pitanju računar za kasu, a ne da radnice surfuju po netu. A još drvara i stovarište i prodavnica građ. i el. materijala u pitanju, hiljade artikala...


Sent from Tunguzija.
 
Poslednja izmena:
Po veličini morao bi biti complete memory dump (ili kernel memory dump, zavisno od toga koliko rama ima dotična mašina).
Zašto bi sistem (ako nema problema/nije postojao problem) pravio gigabajtske memory dumpove sam od sebe?

To mi se desavalo u ranim danima Windows 7 kada sam na silu koristio SB Live! drajver za XP koji nije pasovao sedmici pa je obarao sistem nekoliko puta dnevno. Posle dva meseca memory dump logovi su narasli na deset gigabajta. U sedmici to je uglavnom vezano za BSOD, kao sto je bilo i u mom slucaju.

Nemam pojma kako su to namestili u Windows 10 ali nema smisla da pravi memory dump samo od sebe.
 
Imam problem od juce na win-u 10.Nakon update avasta i detaljnog skeniranja (mozda nije to razlog) ,posle svakog ukljucivanja win-u treba nekih 15 minuta da se osposobi za rad.Na startup nemam neke aplikacije zbog kojih bi bio spor,cak sam probao da iskljucim avast,isto..Da pomenem imao je pre dva dana update na windowsu (Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3197954));
Hard na kojem je win je 100% health..
 
Imam problem od juce na win-u 10.Nakon update avasta i detaljnog skeniranja (mozda nije to razlog) ,posle svakog ukljucivanja win-u treba nekih 15 minuta da se osposobi za rad.Na startup nemam neke aplikacije zbog kojih bi bio spor,cak sam probao da iskljucim avast,isto..Da pomenem imao je pre dva dana update na windowsu (Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3197954));
Hard na kojem je win je 100% health..

Izbrisi avast kompletno, pobrisi registry i instaliraj ponovo.
 
Smor nema nesto insider buildova..sta se desava :-D
 
Nazad
Vrh Dno