Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ako uradim clean install sa ISO koji ima TH2, je l' nece biti nekih problema sa update-ovanjem kasnije posto vidim da je MS povukao doticni ISO sa download servera i forsira TH2 iskljucivo preko online update-a?

Nema nikakvih problema sa Windows Update-om, odradio sam clean install 1511 TH2 verzije i od tog dana sam dobio ukupno dve kumunlativne zakrpe za 1511 TH2 (KB3118754 i KB3105211). U mom prethodnom postu imaš linkove ka 1511 TH2.
 
Ali zato niko da bekne na pitanje o keylogger/telemetry, na šta se, kako je rečeno, troše milijarde. :)

Keyloggeri da se pokradu informacije korisnika i pri tom rizikuje tuzba koja bi Microsoft kostala daleko vise nego bilo kakav profit koji bi mogli da steknu takvom akcijom? Sve vece kompanije koriste telemetry u svojim proizvodima. Pre nego sto opet moderatori zakljucaju i ovu temu zbog ovakvih nebuloza, da li mozete prosto napustiti temu i napraviti odgovarajucu?
 
Hvala steno, skinuo sam ja TH2 ISO MCT-om par dana po izlasku. Samo da mi dodje nekoliko slobodnih dana da mogu na miru da instaliram i reinstaliram kako mi odgovara :)
 
Keyloggeri da se pokradu informacije korisnika i pri tom rizikuje tuzba koja bi Microsoft kostala daleko vise nego bilo kakav profit koji bi mogli da steknu takvom akcijom? Sve vece kompanije koriste telemetry u svojim proizvodima. Pre nego sto opet moderatori zakljucaju i ovu temu zbog ovakvih nebuloza, da li mozete prosto napustiti temu i napraviti odgovarajucu?

Ono, nije šija, nego vrat. :)
 
Ima razlog zasto je povucan , nadam se da ce biti vracen , to im je bio najstabilniji build do sada.
 
Ne nude ga više ni kroz WU. Razlog je verovatno u žalbama brojnih korisnika kojima se apdejt zakucavao. Meni radi ok a i apdejt je prošao bez problema iako je potrajao.
 
Na MSDN Microsoft sajtu nije obrisan ko je MSDN pretplatnik moze da skine kad pozeli.
 
ljudi jel zna neko kako da mi se ne gasi monitor u toku igre, koju igram na dzojstiku, a da ne gasim sleep?
 
Ima razlog zasto je povucan , nadam se da ce biti vracen , to im je bio najstabilniji build do sada.
Ma nije povučen update, samo ISO ne daju više sa tog jednog mesta. Juče sam updejtovao preko WU jedan kompjuter sa 10240 koji nije bio (zbog kvara) ni upaljen mesec dana. Nije povučen ni zbog pritužbi, svaki update može i pravi probleme nekima.
Problem nastaje ako update ne uspe iz prve i onda više ne nudi preko WU. Inače koliko vidim MCT još uvek skida 10586,0 ali ne .3 ili .11
 
Sta se desava ako se "uflesuje" TH2 preko 10240 (tj. instalira preko - bez formatiranja, naravno)? Ostaju li programi, ili sve mora ponovo?
 
meni je prosao apgrejd sa rtm na th2 (mauntovan iso) na dva kompa bez problema.ostaje sve,samo reinstalira one gluposti sa store-a.prijavljivali su ljudi ovde da im je apgrejd jeo neki softver,ja nisam imao takvih problema.
 
Gde se nalaze one wallpaper slike koje windows prikazuje pre logovanja, to jest upisivanja pina?
 
Sta se desava ako se "uflesuje" TH2 preko 10240 (tj. instalira preko - bez formatiranja, naravno)? Ostaju li programi, ili sve mora ponovo?
Meni je prosao super, u glavnom sta je radilo na rtm-u jos bolje ce raditi na th2. Samo gazi i ne brini.
 
Imam pitanje, probao sam svojevremeno win 10 tester i dobio sam besplatnu nadogradnju na win 10 punu verziju.Sistem je instaliran na ssdu od 120gb, a ja bih sada želeo da dodam još jedan i napravim raid niz zarad bržih performansi i da bi se malo igrao sa time. Zanima me da li mogu da zadržim tu besplatnu licencu i nakon reinstalacije ili je to to.
 
ne bi trebao raid niz da brejkuje aktivaciju,ali koliko se secam insajderi nisu dobili licence za dz.
 
ko nije apgrejdovao regularno aktivirani 7 ili 8/8.1 sa insajder build-om,dakle ko je koristio onaj genericki key,dobio je jedno veliko nista.cak je isticao cini mi se jos proslog meseca,ili nesto tako.
 
ko nije apgrejdovao regularno aktivirani 7 ili 8/8.1 sa insajder build-om,dakle ko je koristio onaj genericki key,dobio je jedno veliko nista.cak je isticao cini mi se jos proslog meseca,ili nesto tako.

Loše ti se čini, nisam upgrade-ova sa 7/8.1, bio sam insider i potpuno je aktivan win i ako nisam više insider.
 
moze ss aktivacije?na mom licnom i na ortakovom nismo dobili tad aktivaciju sa apdejtom na RTM,a i MS je rekao da mora 7 ili 8/8.1 licenca.
 
Evo ti moj SS, ja sam isto bio insider pa sam sa ovim update prekinuo tu saradnju.

Screenshot (12).png

Moj win 7 sam tada prebacio na ko zna koju tadasnju insider verziju a posle ko zna koliko vremena sam bio instalirao cistu verziju 10240 pa sam onda opet skidao ove raznorazne updateove pa sam sada posle tog perioda uradio cistu verziju sa 10586 i to ona sto je procurela na torrentima isto vece.
 
Isto sam I ja dobio koristeći insider,kasnije sam uradio čistu instalaciju i aktivirao mi se opet bez problema.
 
Odakle vam taj 586.11? Meni je i dalje 586.3..
 
svasta,mora onda da je bilo vezano za odredjeni build,pre rtm-a propustio sam par komada.
 
Nazad
Vrh Dno