Šta je novo?

Warhammer Online: Age of Reckoning

Kakve instance? Ne znam na šta misliš?
 
Pa rekli su da ce biti dungeon-i sakriveni duz i popreko mape.
 
Ima ih dosta, a tri se izdvajaju po veličini - Mount Gunbad, Stigmars Crypts i Bastion Stair. Manjih ima koliko hoćeš na svakoj mapi i igra u tom PVE modu podseća dosta na Oblivion recimo. Možeš da istražuješ pećine, zamkove, ruševine... šta hoćeš. U poslednje vreme su počeli sa LIVE događajima koji traju do mesec dana i posle toga se više nikada ne ponavljaju. U tim događajima ubacuju nove misije za PVE i PVP i sa tim su baš napravili zanimaciju za sve igrače. Ima tu dosta materijala za solo igru i rešavanje javnih questova (više igrača može zajedno da rešava neki quest).

Ali to nije poenta igre, poenta je u RVR-u (PVP) i to je ono što je zanimljivo igrati. Možeš da igraš klasično... naletiš na neprijatelja na poljani i krbaš se sa njim, a možeš da igraš tako što ćeš da osvajaš/braniš ključna mesta i zamkove na bojnom polju ili možeš da igraš scenario RVR instance koje su u fazonu deathmatcha, dominacije ili CTF-a.

Igra je sjajna, super je zamišljena i jako je zanimljiva, ali na žalost taj najbolji deo (RVR) je smor igrati upravo zbog očajnog balansa. Primera radi to je slično FPS igrama (BF recimo) gde nije uključen balans na serveru i gde sa jedne strane imaš 32 igrača koji siluju spawn od 5 igrača iz protivničkog tima (da dodam - i koji su naoružani samo noževima i pištoljima, jer destrosa ne samo da ima više, već je i odnos igrača na poslednjem, 40. nivou, takođe 10:1, a zbog toga što imaju prilike da pljačkaju glavni grad Ordera, imaju i bolju opremu). Balans se strmoglavljuje svakog dana sve više zbog čega predviđam da ova igra neće još dugo poživeti. :-/

Može ovo da bude i najbolja igra na svetu, ali pod tim uslovima je ne vredi igrati. krastavac.
 
Poslednja izmena:
Pored WoW-a (P2P) i RoM-a (F2P) teshko da ikoga zanima WAR. Chak veliki broj ljudi koji igraju Runes of Magic kazu da je PvE u WAR-u jedno veliko *****. Tako da ko voli PvE (a takvih je najvishe u klasicnim fantasy MMO-ima) nema razloga da proba ovu igru. Verujem da je PvP dobar ali mi je uvek bilo glupo igrati PvP u MMO igrama sa sistemom borbe medju koje spada i RoM.

A ovi triali P2P igara su jedna velika glupost zato shto u vecini slucajeva skidash poseban (osakacen) klijent koji ti ne daje pavi uvid u igru.
 
PvE u WARu je odličan uvek bio i nije grind fest kao u WOWu. Questovi uopšte nisu loši i svi su u fazonu "Idi tamo i tamo i tu ubij/donesi/uzmi/aktiviraj, a posle odnesi/vrati/bla nešto". Baš kao i u svakoj RPG igri koju sam igrao do sada, kao u Baldurs Gate-u npr. Jedina razlika je što se NPCovi posle ponovo pojave kako bi neko drugi mogao da završi quest. Pored klasičnih questova, tu postoje razne "tamnice", javni questovi (PQ) za više igrača i epski questovi koji zaista dugo traju, zahtevaju rešavanje mnogih sporedinh questova, ali se zato na kraju pošteno isplate kroz dosta XPa, novca i unikatne opreme.

PQ ne mogu da se pređu solo i tu uvek mora da postoji društvo. Sastoje se iz više delova, svaki teži od prethodnog, a na kraju obično postoji neki boss posle čijeg ubistva se obično dobije neka vredna nagrada.

Svakog meseca se aktivira "Live event" koji donosi unikatne questove, razna unapređenja igre i unikatnu opremu koja posle toga više nigde ne može da se nađe. Ovog meseca je live event koji u igru uvodi dve nove klase "dwarf slayer" i "orc choppa". Ko završi sve misije, može da počne da igra sa tim klasama pre svih ostalih.

Postoje i RVR (PVP) PQ koji se odvijaju u PVP zonama koji su posebno zanimljivi.

Ono što je najbolje u celoj igri je upravo PVP. Postoje više vrsta - bitke za zamkove i strateška mesta u PVP zonama, bitke za gradske tvrđave, napad na glavni grad neprijatelja ili odbrana svog, a druga vrsta predstavljaju bitke u scenarijima. Tu se igrači sa bilo kog dela mape prebace u jedinstvene zone gde se igra CTF, Dominacija i sl.

Igre koje si ti spomenuo su banalni grind fest. Ko voli tako nešto, WAR nije za njega, a ti lepo ako već hoćeš da izneseš čvrsto mišljenje, WAR moraš i da probaš pre poređenja. Bez fora "meni je drugar rekao da je to sra*e, a ja i ako ti nisam probao mislim isto". Za 10 dana koliko traje trial možeš da dođeš do kraja T2 zone što otprilike može da ti pokaže kakva je igra u stvari. U T1 ništa ne može da se vidi.

Komentari WAR igrača na chatu, koji su ranije igrali WOW, su veoma dobri, a mnogi od njih se na WOW posle ovoga nisu vratili ;)

Ja sam se vratio posle mesec dana pauze i zadovoljan sam kako se igra razvija. Već postoje serveri, kao ovaj na kome sam ja, gde su Order/Destro populacije u balansu i gde je konačno zanimljivo da se igra.
 
Pored WoW-a (P2P) i RoM-a (F2P) teshko da ikoga zanima WAR. Chak veliki broj ljudi koji igraju Runes of Magic kazu da je PvE u WAR-u jedno veliko *****. Tako da ko voli PvE (a takvih je najvishe u klasicnim fantasy MMO-ima) nema razloga da proba ovu igru. Verujem da je PvP dobar ali mi je uvek bilo glupo igrati PvP u MMO igrama sa sistemom borbe medju koje spada i RoM.

A ovi triali P2P igara su jedna velika glupost zato shto u vecini slucajeva skidash poseban (osakacen) klijent koji ti ne daje pavi uvid u igru.
Lol, bilo ti je glupo igrati PvP u MMO igrama, lol, mislim to ti je kao da kazesh da vishe volish da igrash neki FPS u Co-Op nego u CTF/TDM preko neta.
 
Pa pve u wowu definitivno jeste bolji i razvijeniji od ovog u Waru! Ali zato pvp je definitivno neprevazidjen! War ima pvp kakvim nijedna druga igra ne moze da se pohvali, takodje dosta se poboljsalo sve od izlaska igre, narucito balans na serverima. Ja sam bas zadovoljan igrom...
 
Lol, bilo ti je glupo igrati PvP u MMO igrama, lol, mislim to ti je kao da kazesh da vishe volish da igrash neki FPS u Co-Op nego u CTF/TDM preko neta.

FPSovi su akcione igre. MMOovi nalik na WoW i WAR to nisu.
 
cek, zar nije i poenta mmo igara pvp?
za pve mozes da igras bilo koji offline rpg, i ne bacas pare svakih mesec dana :)
imho
 
Pa pve u wowu definitivno jeste bolji i razvijeniji od ovog u Waru!

Po čemu?

p.s. ... ali se slažem sa mišljenjem da ako hoćete da igrate PVE, treba da igrate neku single play offline igru. Čemu plaćanje za online single play?
 
Poslednja izmena:
Co-op pve perhaps...

Ceo LOTRO je definisan na tome i na samom pve dozivljaju i ne ide mu lose uopste, a cak je mom proglasen za najbolji mmo expansion ikada.
 
PvE i offline RPGovi (izuzev onih party based) nemaju veze s vezom. PvE je kao D&D. Idesh u grupi i reshavash questove i cistish instance sa zivim ljudima. PvE jeste zamishljen kao Co-Op. Drugi je problem sto MMOvi idu linijom manjeg otpora i dozvoljavaju soliranje da bi privukli igrace koji nisu drustveni i vole da soliraju.

R0B0T0, svakim novim postom me iznenadjusesh sve vishe i vishe. Deklarisao si se kao neko ko je igrao veliki broj MMOva i onda izjavish kako PvE nema smisla nego svi treba da igramo Diablo 2 sami sa sobom.

Mada sto ljudi sto cudi. Za mene je jedini PvP Counter Strike, Quake III i UT. Sve ostalo mi je bezveze.

A shto se tice Runesa na PvE serveru uskoro ubacuju GvG pa eto PvP ko hoce. Sorry zbog pominjanja RoMa u WAR temi ali cinjenica stoji da WAR ne moze opravdati svoju cenu pored Runes of Magica. WoW s druge strane moze.
 
Poslednja izmena:
R0B0T0, svakim novim postom me iznenadjusesh sve vishe i vishe. Deklarisao si se kao neko ko je igrao veliki broj MMOva i onda izjavish kako PvE nema smisla nego svi treba da igramo Diablo 2 sami sa sobom.

Ne znam čemu takav ton? Jesam te uvredio na neki način pa da mi se obraćaš na sve poruke tim tonom? Ko da ti život zavisi od toga da dokažeš da nešto nisam u pravu jbt. :trust:

PvE je sporedni deo svih MMO igara i besmisleno je (meni bar, evo izmenio sam poruku) plaćati mesečno za tako nešto. Napao si WAR jer je kao PVE loš, a igra uopšte nije bazirana na tome, mada je PVE sasvim solidan. OK, nisi igrao, nemaš pojma kakva je igra, a svoje zaključke donosiš na osnovu rekla-kazala. Probaj ako želiš da imaš čvrste argumente, pa ćemo da nastavimo priču ovde gde smo stali. Baš me zanima šta je to loše u ovoj igri u toj sporednoj PVE komponenti?

Ako nisi probao, već si došao ovde da omalovažavaš nešto što nisi ni video šta je, onda izvini, ali si tada običan trol.
 
Poslednja izmena:
FPSovi su akcione igre. MMOovi nalik na WoW i WAR to nisu.
PvE i offline RPGovi (izuzev onih party based) nemaju veze s vezom. PvE je kao D&D. Idesh u grupi i reshavash questove i cistish instance sa zivim ljudima. PvE jeste zamishljen kao Co-Op. Drugi je problem sto MMOvi idu linijom manjeg otpora i dozvoljavaju soliranje da bi privukli igrace koji nisu drustveni i vole da soliraju.

R0B0T0, svakim novim postom me iznenadjusesh sve vishe i vishe. Deklarisao si se kao neko ko je igrao veliki broj MMOva i onda izjavish kako PvE nema smisla nego svi treba da igramo Diablo 2 sami sa sobom.

Mada sto ljudi sto cudi. Za mene je jedini PvP Counter Strike, Quake III i UT. Sve ostalo mi je bezveze.

A shto se tice Runesa na PvE serveru uskoro ubacuju GvG pa eto PvP ko hoce. Sorry zbog pominjanja RoMa u WAR temi ali cinjenica stoji da WAR ne moze opravdati svoju cenu pored Runes of Magica. WoW s druge strane moze.
Prvo se pravish da ne shvatash moj post a sada prichash poentu mog poredjenja. E i to shto kazesh da je za tebe jedini PvP CS,Q3 ili UT, je chist bullshit. Mislim to u stvari znachi da sad ako zelimo da igramo protiv drugih igracha(PlayerVsPlayer) moramo da igramo neki FPS, iako mozda vishe volimo RPG-ove, kao shto su WAR ili WoW.
 
Zaista ne vidim razlog za svadju. :) Neko preferira online FPS igre za PvP, neko preferira fantasy RPG style za sibanje preko neta, sve je stvar ukusa... Po meni je Blizz uradio odlican potez time sto je realm-ove podelio na PvE, koji su vise raid orijentisani i hardcore PvP servere, na kojima je fajtanje prakticno jedino sto se desava. Iako licno preferiram PvP komponentu u online igrama (u WoW-u uglavnom visim po Battlegroundima i Arenama :p), moram da priznam da 25 men raid na nekog high end boss-a zaista predstavlja ludu zabavu i interesantan dozivljaj. Sve zavisi kome se sta vise svidja...
 
@ Roboto PVE nikako nije sporedni deo MMORPG igara i 99% igraca tako misli kome je do pvp-a evo ide prolece pa lepo basket, fudbal... ko vec sta igra i zdravije je i zanimljivije...
@GOW Znaci po tebi su samo FPS igre akcione igre? zanimljivo...
 
Poslednja izmena:
@R0B0T0

Nije mi bio cilj da te vredjam. Izvinjavam se ako je izgledalo tako. Medjutim, reci da je PvE sporedna stvar u MMO-ima danasjnice zaista nema veze s istinom. Igru ne omalovazam ali ne volim kad neko nesto dize u nebesa samo zato sto se njemu igra jako dopala a svi relevanti kriticari su rekli da je igra u najboljem slucaju prosecna.

@Ostali

Danasnji tipican AAA MMo nije akciona igra. Dok god combat sistem bude semi potezan MMOvi nece biti bolji izbor od FPSova za PvP.

I Arene su sastavni deo PvE servera u vecini igara koje imaju implementirane Arena tako da to ne predstavlja klasican PvP. Samim tim shto je na PvE serveru moguce igrati PvP modove govori o besmislenosti PvP only servera.

I da bi online PvP bio dobar mora postojati razlika u skillu izmedju igraca koja postoji samo u FPS/TPS igrama. U MMOvima vreme je jedini faktor uspeha.

I sam D&D je baziran na PvE tj party protiv monstera. Nije mi poznat FRP sistem koji se zasniva na borbi izmedju igraca.

End Game bossovi i reputacija koje proizilazi iz cinjenice da je neko bosa "skinuo" prvi su osnovni razlozi zasto vecina igraca igra grind based MMOove.
 
Poslednja izmena:
Ne bliži se kraj već su se konačno setili da spoje sve te servere i umesto mnoštva low/low servera, sad su dobili high/high servere. Mnoštvo servera je posledica lošeg istraživanja tržišta jer su mislili da će se igra prodavati mnogo bolje nego što se prodavala.

Još jedan argument protiv kraja je to da su izbacili patch 1.2 sa dve nove klase, a uskoro pripremaju i proširenje igre pod nazivom Tomb Kings. Svakog meseca novi "Live event" sa novim misijama, sadržajem itd. Kraj se ni ne nazire.

@ G@W - ok, prihvatam izvinjenje ;) Nema razloga za nervozu.

Što se tiče ostalog - pa šta da dižem u nebesa, nešto što mi se ne sviđa ili još bolje da omalovažavam nešto što nisam ni probao?!? Ti radiš upravo to poslednje. Ja iz iskustva znam da internet "kritičarima" ama baš nikada ne treba verovati, a pogotovo ne relevantnim jer ti obično rade na "pay per review" sajtovima. Ovo sledeće je iskren savet ne samo tebi, već i svima ostalima - nemojte ama baš nikome na Internetu da verujete, već probajte sami to što vas zainteresuje!

Ja sam ovde došao da podelim pozitivna iskustva sa ljudima kojima se igra sviđa, a ne da se raspravljam sa nekim bez razloga.

Znaš šta je glupo u celoj ovoj priči? Glupo je to što si došao da se raspravljaš o igri o kojoj ne znaš baš mnogo. Ne znam šta očekuješ iz svega ovoga? Da će neko da kaže ili za tebe ili za mene "E u pravu si, sad ću da prekinem ovo što sam igrao i počeću da igram to što me G@W / R0B0T0 savetuje?".

Batali ;) Igraj to što voliš, al ne kvari drugima zabavu.

p.s. Za PVE... MENI je to sporedna stvar u MMO igrama. JA neću da plaćam za single play ili COOP, a da li drugi to hoće ili ne, to je njihova stvar. WAR je RVR igra, tj. masovni PVP na sve strane i zato mi se i sviđa. Zbog mnoštva ljudi koji ratuju na sve strane sam voleo da igram Battlefield na serverima sa 64 igrača i zato volim i WAR u bitkama sa 30-500 igrača.
 
Poslednja izmena:
Ja cuo da gase 43 servera. Blizi se kraj.

U waru?! Pa neka... ionako ih ima previse! Za sada ima oko 300k aktivnih igraca, a iz mitika su jos na pocetku rekli da im je 100k sasvim dovoljno za profit! Dakle igra nije ni blizu kraja, + sto je u poslednjih 2 meseca poceo da skace broj pretplatnika...
BTW ako zelite da probate igru, imate free 10days trajal, pa ko zeli nek izvoli!
 
I Arene su sastavni deo PvE servera u vecini igara koje imaju implementirane Arena tako da to ne predstavlja klasican PvP. Samim tim shto je na PvE serveru moguce igrati PvP modove govori o besmislenosti PvP only servera.

PvP servera je neuporedivo manje nego PvE servera, ali nisu bas besmisleni... ;) Ogromna je razlika izmedju klasicnog relma, gde normalno i opusteno resavas questove i PvP realma gde stalno moras da razmisljas, da li ce ti se iza ledja, iz cista mira, pojaviti 20 lvl-a veci rogue i pwn-ovati te. :p

Neko ko je HC PvP orijentisan i koji smisao MMO-a vidi iskljucivo u borbi sa suparnickim igracima, svakako da bira ovakve servere. Arene i BG-ovi su moguci i na PvE serverima, cinjenica, ali su uglavnom polu prazni, i sastoje se od igraca koji i ne znaju bas da se biju... :)
 
^^ Pricas o wowu, ne o waru... :(

Pomenuo sam WoW samo kao primer gde je su PvE i PvP na fin nacin razdeljeni i poprilicno dobro organizovani. Warhammer online je vise PvP orijentisana igra i, priznajem, sa te strane je neuporedivo bolje odradjen od WoW-a. :)
 
Da li se sa WH Online dobije dva-tri meseca igre ili mora dopuna odmah posle mesec dana?
Koliko je dopuna i da li je ima kod nas u prodavnicama (mislim na Novi Sad)?
Hvala unapred
 
Uz igru se dobija samo mesec dana, a dva meseca koštaju između 2500 i 3000 din.
 
A jel moze da se placa karticama, poshto tako koshta oko 1k din.
P.S. Kakve su 2 nove klase?
 
Poslednja izmena:
Ja nisam uspeo da platim sa Visom Virtuon, pa sam primoran da kupujem kartice za 2 meseca.

Nove klase su međusobno identične. Orci su dobili Choppa klasu, a patuljci Slayera. U pitanju su dve melee dps klase, a mehanika im je osmišljena tako da što više biju, to više štete nanose, ali im se oklop umanjuje. Meni se nešto ne sviđaju jer sam video da ih suviše lako ubijam sa Witch Elfom i Warrior Priestiom npr.

U bitci 1 na 1, WE vs Slayer istog nivoa u T1 i T2, video sam da WE uvek dobija bitku.
 
Al zato ako je slayer u wb, kao sto uvek jeste, pa ima jednog dobrog RP-a iza sebe, prava je kilinmachine! Jos ako uleti u guzvu, pravi ogroman dmg svemu oko sebe! Jos ako je u tandemu sa enginerom, koji isto prave ogroman dmg... Ufff, obozavam order :)
 
igram ja pomalo, za sada samo dva karaktera, lvl35 witch hunter i lvl28 black guard :)
e sad ne znam, ali nekako mi se cini da kao i u wowu, pvp jednostavno nema smisla, ok, jeste zanimljivo u pocetku, instant akcija i to, ali jednostano nema neku svrhu, nista ne dobijas niti gubis :s
sve mi se cini da necu da produzavam pretplatu vise....
 
Nazad
Vrh Dno