Šta je novo?

Warhammer Online: Age of Reckoning

Meni ovo deluje kao Guild Wars. Ne znam u čemu je stvar, ali ja na ovom serveru gde sam igrao teško da sam video bilo kog ljudskog igrača (izgleda da ljudi ne igraju ovo kasno uveče :)).

Mora još par dana da prođe da steknem neki pravi utisak.
 
Deo za plaćanje preko neta je zatamljen jer još uvek nije pušten u pogon, a pustiće ga 8. oktobra.
 
Meni ovo deluje kao Guild Wars. Ne znam u čemu je stvar, ali ja na ovom serveru gde sam igrao teško da sam video bilo kog ljudskog igrača (izgleda da ljudi ne igraju ovo kasno uveče :)).

Mora još par dana da prođe da steknem neki pravi utisak.

NE znam zasto kukash ... dodji na nas server pa ces videti koliko ima drugih igracha ... znaci kada krenes u neku RvR zonu, JOJ ... plus svoje alijanse imas uvek ... mozda si zabo neki krepi server pa ono ... ;)
 
Ne kukam, to je bilo veče kada je izašao patch. Sad ima ljudi koliko hoćeš. Promašio sam server, ja sam na Karak-Norn :-/

Zanimljivo je samo kada se okupe ljudi za RvR, a PvE je kao u Guild Wars... identično.
 
E, super je Warhammer :D Maltene samo RvR pičim, masovne tuče su zakon :D

Napravio sam novog lika na ovom Karag Dorn serveru (warrior-priest), pa javite vaša imena preko privatne poruke da pokušamo da se organizujemo nekako. ;)

Pre ovog lika sam igrao sa patuljkom na nekom drugom serveru i mogu da primetim da Imperija daje drastično više XP-a od patuljačkih misija. U proseku misije za imperiju vrede oko 2000XP-a, a za patuljke oko 1200-1500.


Do sada sam igrao EVE, GW, Lineage2, probao sam malo WOW i onaj smorni Silkoad i zaista su bzvz u poređenju sa ovim. Ovde je atmosfera za medalju. Veoma sam zadovoljan igrom i mislim da uskoro pada uninstall svih ostalih igara. :)

Još jedna stvar koja mi se sviđa je što se kažnjava velika razlika između nivoa u borbi u PvP-u. Ako vas napadne lik 10 nivoa iznad vas, automatki se pretvori u kokošku. Hehe... kako se svi nalože da dođu da se iživljavaju na slabijima, kad ono cvrc :zgran: :d
 
I kako vam se čini igra posle ovog početnog perioda? Toliko se pisalo na početku, a sad muk :)
 
Stvarno je extra, mada jedino što smeta je generalno veći broj igrača koji igraju sa Destruction strane, tako da su počeli da se pojavljuju bonusi za igrače koji se pridruže Orderu.

Jeste stigli do Tier 2 i osvajanja zamkova? Za Order je ovo izgleda nemoguća misija kada se dođe do bossa. :-/
 
Poslednja izmena:
I na kraju, na koji nacin si platio igru i kako to nameravas ubuduce da radis ?
 
Platio je dinarima u Platou ;) Osmog oktobra im je konačno otvoren sistem za naplatu. Piše da primaju VISA kartice, ali za sada ne znam da li radi sa Virtuonom. U platou ima game card 60 dana za 2500 din. ako za online uplatu ništa ne uspe. U suštini, to je otprilike ista cena kao i da kupuješ online, samo što je 2 meseca minimum.

p.s. Učestvovao sam u masovnim bitkama (30 na 30) odbrana i napad na zamak i osećaj je extra. Kao Battlefield, samo "up close and personal" :d Ne znam na koju foru su ovi iz Ordera uspeli da osvoje zamak, ali posle tog trenutka njegova odbrana nije predstavljala ama baš nikakav problem. Ljudi i monstrumi trče na sve strane, topovi sevaju, ulje se prosipa po ovnu koji razvaljuje vrata... Orci su završili kao da su se kuvali u fritezi ;) Jako dobar osećaj, mislim da je duh Warhammer sveta savršeno prenet u ovu igru!

Deluje mi da malo laguje igra u scenarijima kada se nakupi dosta igrača na mali prostor. Može da vam se desi da odjednom zaginete, a da nemate pojma kako su vas ubili. Na svu sreću, to se veoma retko dešava.

Igra je je**no zarazna! Ako imate nešto da radite ili učite - zaobiđite je u širokom luku. Igram je na foru "samo još jedan quest" ili još jedan napad, pa ću da prestanem, al teško...
 
I na kraju, na koji nacin si platio igru i kako to nameravas ubuduce da radis ?

Ovako, sam EA nije implementirao svoju payment aplikaciju na site sve dok ne prodje neko vreme od izlaska full verzije. sada kada se blizi isticanje tih 30 dana free, imas na sajtu war-europe svoj profil i tu imash opcije za sam payment.

Cak sta vishe na OVOJadresi imas news.

Kada odesh na svoj profil pod Subscription imas opcije da dodash gamecard ili da odradish Renewal method, ako to postavish na automatski moraces da unesesh neku deviznu CC sa koje ce ti svakih 1, 3 ili 6 meseci skidati cifru ekvivalentnu za 1, 3 ili 6 meseci,

1 mesec je 12,99e ili ti 1040 dinara.
3 meseca su 35.97e ili ti 2877,6 dinara.
6 meseci su 65.94e ili ti 5275.2 dinara.

gamecard je za 60 DANA, i kod nas kosta 2499 dinara, u inostranstvu kosta oko 25 FUNTI sto ti je ekvivalentno nasoj ceni.

kada se sve sabere i oduzme nekako mi se vise isplate CC transakcije, jer za 2 meseca ustedim 419 dinara
 
p.s. Učestvovao sam u masovnim bitkama (30 na 30) odbrana i napad na zamak i osećaj je extra. Kao Battlefield, samo "up close and personal" :d Ne znam na koju foru su ovi iz Ordera uspeli da osvoje zamak, ali posle tog trenutka njegova odbrana nije predstavljala ama baš nikakav problem. Ljudi i monstrumi trče na sve strane, topovi sevaju, ulje se prosipa po ovnu koji razvaljuje vrata... Orci su završili kao da su se kuvali u fritezi ;) Jako dobar osećaj, mislim da je duh Warhammer sveta savršeno prenet u ovu igru!

Deluje mi da malo laguje igra u scenarijima kada se nakupi dosta igrača na mali prostor. Može da vam se desi da odjednom zaginete, a da nemate pojma kako su vas ubili. Na svu sreću, to se veoma retko dešava.

Igra je je**no zarazna! Ako imate nešto da radite ili učite - zaobiđite je u širokom luku. Igram je na foru "samo još jedan quest" ili još jedan napad, pa ću da prestanem, al teško...

Totalno te kontam... kao fazon samo jos malo a ono 06:15 ;) poceo tipa u 12 ;)
 
E Orke su toliko j...o napucali, da zaista nije čudo što svi igraju sa njima. Pravi tenkovi koje retko ko može da ogrebe. Tučem se sa orkom, ja 23. nivo Warrior Priest, on 19. i ne mogu oklop da mu ogrebem. Moraju malo na balansu da porade pod hitno.

Ako ima vas koji igraju kao destruction, zanima me baš koja vam je klasa najveći problem sa Order strane?
 
Verovatno dwarf tank, a mozda i Lion, mada kad ja krenem da igram to ce definitivno biti Witch Hunter. Ljudi ima da menjaju servere zbog mene. :)
E kako igrash sa tim WP. Objasni osnovne gameplay mehanike.
 
WP je mešavina melee igrača i healera. U suštini sa svim oklopima i oružjima koje dobijaš možeš da juriš jednu ili drugu stranu - da budeš bolji fajter (veći melee dps) ili bolji healer (veći willpower, bolje lečenje). Sviđa mi se to da što više biješ sa njim, to više lečiš (sebe ili nekog igrača), tako da healtha skoro uvek ima, čak i ako je sa oklopima slabiji od tenkova (otprilike za 1/3 slabiji). Ima za sada jedna super osobina za masovno lečenje grupe koja se nalazi u njegovoj blizini, tako da svi jedva čekaju da u fajt među tenkove uleti i WP.

Ova igra je sve komplikovanija i masovnija u PvPu (RvRu) što se dalje odmiče po nivoima. Danas je bio masovni fajt u kome je bilo toliko ljudi da nisam imao gde u okolinu da kliknem a da to ne bude na nekog igrača. Mislim da je bilo oko 100 ljudi u fajtu za zamak. Epska scena kao iz Brave Heart-a :) Taktike rade dok se mase ne sudare, a onda ko preživi neka priča dalje ;) Sjajna igra. E da, nije lagovalo za divno čudo.
 
A jel te ubijaju WE ili drugi dps-eri ili ti njih?
 
A jel te ubijaju WE ili drugi dps-eri ili ti njih?

Damage dealeri po pravilu imaju slabe oklope, a dok god WP može da udara i pogađa metu, on će biti pun healtha. Više puta sam imao okršaje sa WE ranije 1 na 1 i pobeđivao sam (tu negde do 21. nivoa), a u poslednje vreme teško da mogu da ih pronađem kako soliraju negde pa da ti kažem trenutno stanje. ;) Sada po pravilu svi samo u grupi idu u RvR / PvP, a ako WE ima nekog ko će da je leči, tek onda može da postane za**ban protivnik.
 
Poslednja izmena:
U okršajima su meni samo tenkovi problem jer bitke sa njima traju po 3 dana... ko Marko Kraljević i Musa Kesadžija :d, a malo healtha im skidam jer su oklopljeni do zuba. Smorim se dok se bitka završi i dok neko ne pobedi. Ostale klase veći nikakav problem za WP-a. ;) "Problem" su eventualno i oni goblin šamani jer oni funkcionišu slično kao i WP kako sam video iz bitki. Sa njima isto dugo traje bitka, ali ako su istog nivoa, mogu da ih dobijem (isto posle dva sata borbe).

A witch hunteri... oni isto kao i WE moraju da imaju healera pored sebe. Skidaju dosta neprijateljima, ali ne mogu dugo da izdrže gruvanje. ;)
 
Poslednja izmena:
A witch hunteri... oni isto kao i WE moraju da imaju healera pored sebe. Skidaju dosta neprijateljima, ali ne mogu dugo da izdrže gruvanje. ;)

Ja sam WH i mnogo mi se dopada kada dovatim Witch Elfa ;)
jooj ... inace WH moze da bude koristan svugde AKO ima NORMALNOG hilera koji ce da ga leci ... ovi oko mene svi idu da se biju ;)
 
Ja sam WH i mnogo mi se dopada kada dovatim Witch Elfa ;)
jooj ... inace WH moze da bude koristan svugde AKO ima NORMALNOG hilera koji ce da ga leci ... ovi oko mene svi idu da se biju ;)

Oko mene svi uvek pucaju od zdravlja :-devil-:, pa se javi u igri sa tim WH-om da vidiš kako to izgleda. Nick mi je Vladimirijus.
Inače, sa WP-om moraš da biješ jer se tako obnavlja Divine Fury sa kojim lečiš... nema tu stajanja po strani. U centar akcije, pa leči ;)
 
Poslednja izmena:
Oko mene svi uvek pucaju od zdravlja :-devil-:, pa se javi u igri sa tim WH-om da vidiš kako to izgleda. Nick mi je Vladimirijus.
Inače, sa WP-om moraš da biješ jer se tako obnavlja Divine Fury sa kojim lečiš... nema tu stajanja po strani. U centar akcije, pa leči ;)

Ako se ne varam /tell-ovao sam te MILION puta ... ;)
nema veze, moram da pristekam kesh da kupim gamecard, do tada, offline sam ..
moj nick je Loodak ;)
 
Ako se ne varam /tell-ovao sam te MILION puta ... ;)
nema veze, moram da pristekam kesh da kupim gamecard, do tada, offline sam ..
moj nick je Loodak ;)

Da li je moguće? Izvini stvarno nisam video, pogotovo ako sam bio u nekom fajtu, tad ne čitiam ništa :S: Nekako mi ona plava boja ne privlači pažnju :wall: U poslednje vreme gledam, pa me cimni kad si online. Ja sam te već dodao u listu prijatelja, ali te nisam video online do sada.
 
Da li je moguće? Izvini stvarno nisam video, pogotovo ako sam bio u nekom fajtu, tad ne čitiam ništa :S: Nekako mi ona plava boja ne privlači pažnju :wall: U poslednje vreme gledam, pa me cimni kad si online. Ja sam te već dodao u listu prijatelja, ali te nisam video online do sada.

Mozda zato sto ne igram od 18 :( cekam platu za game card :(
enivej, da li koristite addonove za WAR?
Ima par na curse.com koji su mi extra, inace sam po sebi WAR je jako pregledan i funkcionalan, cak i kada stavis 4x11 shortcutova :)
 
Najverovatnije ću bataliti WP-a, nešto nije baš u redu sa tom klasom posle 25og nivoa - naglo slabi u odnosu na druge klase, a upotrebljivost se ne povećava.

Ironbreaker je sa druge strane sjajan. Jako sam zadovoljan sa onim što sam video kako drugi igrači igraju sa njim, a i sa ovim kako se za sada ponaša. Sjajna klasa koja je iz neobjašnjivih razloga u velikom deficitu sa Order strane. Prosto neverovatno koliko taj patuljak može da izdrži tabanja i kako se lepo preokrene bitka u korist ordera kada u fajt ulete i oni ;)
 
bump

Ima li ljudi koji ovo igraju na Karag Dorn serveru?
Mislim da sada u kontaktima imam oko nasih 6 ljudi, tako da mozemo domaći klan da pravimo ;)
 
Znao sam da ću kad tad da zažalim što sam kupio EA games igru jer sigurno tu ima neka caka zbog koje će sve da mi se smuči. U Warhammeru je to na žalost postao katastrofalan balans populacija. S obzirom da je cilj EA gamesa, kao i uvek, bio samo zgrtanje novca, kao što su i sami rekli milion puta, i s obzirom da se svi novi igrači zalepe za destruction jer je primamljiviji iz nekog razloga (mislim, ko može da odoli tolikim golim sisama :d i mean m.f. orcima), na serverima nije uveden team balans i još je skinut limit koliko igrača može da se priključi jednom serveru sa jedne strane.

To je sve dovelo do toga da igrača sa Destruction strane ima toliko mnogo, čak i na ovim novim serverima sa "izbalansiranim" populacijama, gde je order strana u manjini u odnosu 10:1! To se ne vidi toliko do 30-og nivoa jer su to uglavnom svežiji igrači, ali kada se dođe u T4, odakle više nema gde da se ide, postane očigledno da igrač sa order strane tu nema šta da traži.

U praksi to izgleda ovako: ~30 igrača sa order strane pokušava da odbrani neki na blic zauzet zamak od destructiona. Tada dolazi destruction zerg masa od 150-200 igrača koji svi onako bez ovna navale na vrata zamka, rasture ih za 20s bukvalno, jer im je kombinovani DPS u stvari instagib koliko je jak, i onda počnu da uplivavaju u zamak. Nema tu od bitke ništa, naravno, a njih toliko ih ima da ne mogu svi da uđu unutra i da stanu u zamak.

Kada zauzmu sve što se može zauzeti i kada krenu na glavni grad kada se sve te zerg grupe spoje, njihova masa se toliko uveća da u pokretu izgledaju kao uzburkana reka bez kraja. Ti igrači su srećni ako uspeju makar jednom da udare igrača sa order strane.

To je najčešća slika bitaka u tier 4 zoni u Warhammeru! Kao order igrač ćete uvek biti u manjini i uvek preplavljeni, a kao destruction igrač nikada nećete imati ni jednu zanimljivu bitku u T4.

Šteta, u pitanju je zaista sjajan MMO, sa svime odlično zamišljenim i napravljenim. Napravili su sjajan balans klasa, opreme i sl. Jedina stvar koja kvari celokupnu igru je upravo taj balans broja igrača i mentalitet EA gamesa koji se neće promeniti dok god zarađuju pare na ovaj način. Siguran sam da će na duže staze ovo postati Destruction PVE igra, a ako planirate da je kupite i možda čak i da igrate sa Order strane, od sveg srca vam preporučujem da zaobiđete ovu igru.
 
Poslednja izmena:
Eh majku mu,ma izbalansirace oni valjda to. Nego jel si nalazio instance po mapi i kakve su?
 
Nazad
Vrh Dno