Šta je novo?

Vodič kroz PayPal (FAQ u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aha, ok. Hvala. Mislio sam da jos treba nesto da se da od podataka kada zeli da uplati novac. :)


A ako neko zna neka mi kaze samo kako da posle prebacim taj novac sa paypal na visa internet karticu ako moze to uopste. :) Slabo koristim paypal za palcanje vec direktno palcam visa internet karticom pa zbog toga. :)
 
Da li vidim da to kosta 4$ ta usluga da mi prebaci novac na moju karticu, a prodavac treba da mi refundira 3$.

Znaci to nije nista besplatno?
 
Nije besplatno, potrosi negde ta tri dolara. Mislim da ima i ogranicenje koja je min suma za povlacenje. Relano, ispod 100€/$ nema smisla povlaciti osim kad je frka.
 
Pih. A kako onda mogu da prebacim novac sa kreditne kartice na paypal pa da uzmem nesto drugo sto je skuplje od 3$? I jel se to naplacuje ili ne?

Ili kada budem placao nesto preko paypal-a da li ce da mi skine npr ta 3$ plus ostatak novca sa kreditne kartice, ako me razumete?

Hvala vam na pomoci. :)
 
Ne prebacujes nista, kad budes placao preko PayPal-a skinuce ta tri usd i povuci razliku sa kartice, barem bi tako trebalo da bude. Jos mi se nije desila takva situacija.
 
Zanimljivo je da kod mene tako ne radi, probao. Mada opet visa kao visa paypal kao paypal, trebalo bi da je svugde isto ali eto nije. Ja moram uvek rucno da prebacujem sa računa na PP, ranije je to trajalo par radnih dana dok se pare ne pojave na PP ali ove godine su ubacili neki brz sistem ( firma ) koja saradjuje izmedju banke i PPa pa trenutno prebacuje sa računa na PP. bez ikakve provizije sto je super.
 
Uglavnom kad sam placao preko paypal nisam nikad nista prebacivao na njega vec mi direktno skine sa kartice, kada placam preko paypal. E sad prvi put se susrecem sa ovakvim slucajem, a nista ne znam kako funkcionise po pitanju toga.

Kako onda mogu da prebacim sa visa internet kartice na paypall novac? Ako slucajno onda ne bude funkcionisalo ovo da povce jedan deo sa paypal, a ostatak sa visa kartice.
 
Ides na add money i tamo ce ti izbaciti osnovne podatke za uplatu, banka, broj racuna i transfer kod. To popunis na tvojoj bankovnoj stranici ili kod njih i prebacis željenu kolicinu. Za par dana su pare na PPu.
Bar je kod mene bilo tako.

Mada tamo pise da vlasnik bankovnog računa sa kojeg se salje novac mora da bude isti kao i PP nalog, to nije tačno jer sam ja uglavnom slao sa svog bankovnog računa na PP nalog supruge i uvek je stizalo bez greške.
 
Kad idem na add funds kaze da ne mogu da dodam novac na paypal sa mog bankovnog racuna. Ne vidim nigde inace add money. Ali svakako novac ne bi prebacivao sa mog licnog bankovnog racuna.

Vezao sam za moj paypal onu visa internet karticu od banca intesa i ona je devizna. Tako da sam mislio sa nje da prebacim na paypal i kako kada mi ovaj bude refundirao, ako mi bude zafalilo novca za neku skuplju stvar? Ili uopste ne treba ni to da radim on ce sam mozda ostatak povuci sa nje ili ne?

Totalno sam zbunjen jer mi se ovo prvi put desava. Da li moze mozda direknto da mi se novac uplati na ovu deviznu karticu i da se ne ide uospte preko paypal?
 
Ides na add money i tamo ce ti izbaciti osnovne podatke za uplatu, banka, broj racuna i transfer kod. To popunis na tvojoj bankovnoj stranici ili kod njih i prebacis željenu kolicinu. Za par dana su pare na PPu.
Bar je kod mene bilo tako.

Mada tamo pise da vlasnik bankovnog računa sa kojeg se salje novac mora da bude isti kao i PP nalog, to nije tačno jer sam ja uglavnom slao sa svog bankovnog računa na PP nalog supruge i uvek je stizalo bez greške.

Otkud ti informacija da sa Srpskim PP može novac da se dodaje na PayPal? Mora da si nešto pobrkao ili koristiš podatke za neku drugu zemlju gde je dozvoljeno dodavanje novca na PP, ali sa Srpskim to nije moguće...
 
Otkud ti informacija da sa Srpskim PP može novac da se dodaje na PayPal? Mora da si nešto pobrkao ili koristiš podatke za neku drugu zemlju gde je dozvoljeno dodavanje novca na PP, ali sa Srpskim to nije moguće...

fain2daniel se javlja iz Svedske. Najverovatnije nije upoznat sa nasim PP-om.

Vezao sam za moj paypal onu visa internet karticu od banca intesa i ona je devizna. Tako da sam mislio sa nje da prebacim na paypal i kako kada mi ovaj bude refundirao, ako mi bude zafalilo novca za neku skuplju stvar? Ili uopste ne treba ni to da radim on ce sam mozda ostatak povuci sa nje ili ne?

Procitaj pitanja i odgovore sa prve stranice iz prvog post-a. Tu je sve napisano :)

Pozdrav! :cigar:
 
Poslednja izmena:
Kad idem na add funds kaze da ne mogu da dodam novac na paypal sa mog bankovnog racuna. Ne vidim nigde inace add money. Ali svakako novac ne bi prebacivao sa mog licnog bankovnog racuna.

Vezao sam za moj paypal onu visa internet karticu od banca intesa i ona je devizna. Tako da sam mislio sa nje da prebacim na paypal i kako kada mi ovaj bude refundirao, ako mi bude zafalilo novca za neku skuplju stvar? Ili uopste ne treba ni to da radim on ce sam mozda ostatak povuci sa nje ili ne?

Totalno sam zbunjen jer mi se ovo prvi put desava. Da li moze mozda direknto da mi se novac uplati na ovu deviznu karticu i da se ne ide uospte preko paypal?

Ovako na prvoj strani ove teme lepo piše da nije moguće dodavanja novca na PayPal jasno i glasno. Ta opcija kao ni opcija donacija nije omogućena jasno kao dan.

Jednostavno razliku u novcu za kupovinu povlači sa kartice (računa koji je vezan za tu karticu) i to je to... Ali sa malom napomenom: Kod nekih neće da koristi višak sredstava na PP Balansu nego sve povlači sa kartice (računa). Čak na ovoj temi imaš korisnika gde je to bio slučaj...
 
Poslednja izmena:
Oki, hvala vam. :)

Inace kinez hteo da mi uplati 3$. Ali mu stalno izbacuje ovo. Sta to moze da bude i kako sad moze da mi refundira novac?

htb1zicfkpxxxxc2xpxxq6xx.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko sam shvatio tom čajnizu PP ne moze da povuce pare sa kartice jer je ne prepoznaje kao validnu sa njihove strane.
 
Cekajte, jel problem sad u mojoj kartici ili njegovoj? :)

Inace moja visa internet kartica od banca intesa je vezana za moj paypal nalog. :)
 
Pa sta onda da mu kazem, kako moze da mi uplati na paypal, da li postoji mozda neki drugi nacin?
 
Meni ovo malo smrdi... a gde su pare sto si mu ti platio za futrolu tj ta 3$ jesi li mu uplatio preko PPa ili? Ako jesi onda su trebali da su tamo ako ih nije potrošio ili? Da ih je imao na PP mogao ti ih je vratiti bez problema i komplikacija tj vadjenjem na nefunkcionalnu karticu ili sta god.
 
Uplatio mi je na kraju na paypal ne znam kako. :)

Hvala svima na pomoci. I izvinajvam se na smaranju i cimanju. :)

Znaci samo da rezimiramo. Ja ne mogu u Srbiji sa moje internet kartice koja je vezana na paypal da prebacim novac na moj paypal nalog? Jer hocu da pazarim nesto skuplje, a hteo bi da mi prvo skine ova 3$ sa paypal naloga a ne sve odmah sa kartice.
 
Ma i to sto kazes. Potrosicu ih na nesto drugo. :)

Hvala u svakom slucaju jos jednom sivma na pomoci. :)
 
Ne bih da otvaram novu temu, moze li objasnjenje: `kliktanjem` na reklame (uh! :D )zaradio sam neku sicu od 30-ak dolara, i taj sajt mi nudi opciju da se zaradjeni novac uplati na moj PP racun. Mozete li meni neukome objasniti da li je moguce, ako izaberem tu opciju, da tih 30$ ostane na PP, i da njime platim neke predmete koje bih kupio preko kineskog sajta za online trgovinu? Hvala za prosvecenje! :)
 
Ćao kolege forumaši

novi sam korisnik i vidim da ste svi malo duže ovde pa bih da podelim sa vama moje iskustvo jer više ne znam kome da se obratim, očajan sam. :-( Unapred se izvinjavam što ću malo duži jer ne može u par reči da se prepriča.

Naime, problem je započeo 27.septembra kada sam sa svog PayPal naloga koji imam još od 2010.godine povukao izvesnu količinu deviznih sredstava (125 € - 4 € PayPal provizije = 121 €) na Visa Internet karticu Banca Intesa-e broj xxxx xxxx xxxx xxxx koja je važeća u Banca Intesa-i do 01/16 a imam je vezanu za moj PayPal nalog već godinama, i već nekoliko puta sam sa nje ubacivao novčana sredstva na PayPal kupujući razne stvari preko interneta. Dakle, istog dana sam od PayPal-a dobio potvrdu da je novac poslat i da mogu da očekujem da isti bude na mojoj Visa Internet kartici u roku od 10-15 dana. Pošto u predviđenom roku novac nije stigao na moj račun (u šta sam se više puta uverio pristupom preko e-bankinga) otišao sam u poslovnicu Banca Intesa-e kod službenika za poslove sa stanovništvom, koji je totalno bio zbunjen i nije znao da mi da bilo kakav savet a kamoli reši slučaj. Sačekao sam još neko vreme pošto je PayPal dao rok od nekih 30 dana za pokretanje postupka za traženje novca (jer je to rok zbog nekih zemalja kod kojih taj transfer sporije ide) pa sam kontaktirao PayPal. Oni su mi tražili potvrdu da mi u Banca Intesa na moj račun pod kojim se vodi kartica nije legao traženi iznos, ali tako da se na izvodu koji im šaljem vide cifre moje kartice (xxxx xxxx xxxx xxxx). Ni to nisu uspeli da mi obezbede u Banca Intesa-i već su mi dali izvod sa deviznog računa za koji je kartica vezana (na kome se ovaj broj Visa kartice ne vidi). PayPal-u sam poslao taj izvod, print screen mog e-bankinga, kopiju moje kartice i lične karte, kako bi ih ubedio da je to zaista tako (pošto mi banka ne može obezbediti ono najosnovnije što joj tražim). PayPal je prihvatio dokumenta koja sam im poslao i dao mi relevantne informacije koje bi trebale poslužiti nadležnima u Banca Intesa-i da uđu u trag zagubljenoj transakciji:

If you are unable to find your withdrawal by reviewing your card or bank statements, please provide the following reference number to your card issuer:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (broj transakcije)

Sa ovim podacima otišao sam pravo kod šefa poslovnice Banca Intesa u V. Stepe, koji mi je rekao da on lično ne može ništa da učini u traženju zagubljenih sredstava, ali da je normalna procedura da pokrenemo reklamacioni postupak sa svim relevantnim dokumentima i da će njihova služba ući u trag preko broja koji sam im dostavio. Tako smo i uradili, i ja sam 15.oktobra popunio traženi zahtev za reklamaciju i u predmet ubacio svu dokumentaciju koju imam, što od PayPal-a (sa sve referentnim brojem transakcije koja bi trebalo da bude više nego dovoljan podatak za iole ozbiljnu banku da uđe u trag sredstvima u međubankarskom prostoru), što izvode sa mojih deviznih računa i kartice koji potvrđuju da novac do tih računa nije ni stigao. Od korisničkog servisa za kartice sam dobio one njihove cirkularne mailove da treba da podnesem reklamaciju u najbližoj poslovnici (koju sam već podneo jer slučaj ne bi ni došao do njih) Blowup a kad je kap prelila čašu i kad sam opet otišao kod direktora poslovnice on je zvao njih direktno da vide šta mogu učiniti i posle pola dana sam dobio informaciju da su eto oni u B. Intesi zaista sve učinili i da treba da se obratim PayPal-u jer novac nije ni došao do Banca Intesa-e!!! :mad:

Pomozite mi šta da uradim i kome da se obratim za pomoć? Ne mogu da verujem da u 21.veku jedna ozbiljna banka ako joj daš broj novčane transakcije ne može da uđe u trag zagubljenim sredstvima a verujem da je PayPal zaista te pare isplatio (jer da se bave mahinacijama ne bi ni postojali kao servis za plaćanja dugi niz godina)!!! Dugo sam mislio da je možda do Visa Internet kartice i da na nju ne može da se povuče novac sa PayPal-a ali sam i na ovom i na drugim forumima čitao da je ljudima normalno legao novac sa PayPal-a na Visa Internet karticu Banca Intese i to posle par dana. Kakogod, taj bi se novac vratio na moj PayPal nalog ali njega ni tamo nema. Ovo je borba sa vetrenjačama našeg bankarskog sistema, ali vas molim da mi pomognete jer možda neko zna kome mogu da se obratim u vezi ovog problema i ima li ijedan iole ozbiljan i pametan službenik u toj banci s kojim mogu porazgovarati da bi mi rešio problem? Ovo je 21.vek i novac ne može tek tako da se zagubi ako imate sve relevantne parametre i broj transakcije (sem ako imate nesposobnu banku u Srbiji). 120 € mi se zaista ne poklanja. One koji mi pomognu da rešim ovaj za mene nerešiv problem vodim na piće i klopu :)

Pozdrav svima
 
Kontaktiraj opet PP. Mozda mogu uraditi storno tog naloga i poslati ponovo.

Cudi me stav i jednih i drugih. Umesto da se sluzbeno obrate jedni drugima, oni tebe koriste kao medijatora...
 
Ali bukvalno je tako. Kontaktirao sam PayPal ukoliko su u mogućnosti da mi vrate novac na nalog i sad čekam odgovor. Ali potpuno mi je suludo da pregovaram i molim nekog ko je taj novac poslao i još mi dao dokaz dajući mi broj transakcije koja verovatno u bankarskom svetu nešto znači (i to sve sklapajući kilometarske mailove na engleskom jeziku), dok moja banka po principu 'dosadiće mu pa će odustati' skida odgovornost sa sebe, iako je kartica njihova i iako mi na PayPal-u stoji 'Accepts PayPal withdrawals' što znači da su karticu prihvatili. Da li je moguće da niko u toj banci nije imao sličan slučaj sa povlačenjem novca sa PayPal-a, Skrill-a ili sličnih servisa i da oni koji bi to trebalo u prste da znaju i da momentalno uđu u trag zagubljenim sredstvima znaju o tome kao o 'španskim selima'? :mad: Strah me i šta će PayPal odgovoriti i šta je s tim novcem jer je mnogo vremena prošlo....razmišljam se da pišem NBS, zaštitniku građana ili slično jer su moja prava ozbiljno narušena... Ako neko ima zaista neki dobar savet molim da mi pomogne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno