Šta je novo?

Vodič kroz PayPal (FAQ u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srbija isto tako i kod nas u makedoniji nemozemo da primamo pare na paypal mozemo samo da stavamo ali i ne da primamo mozda je to problem
 
Nije, ovde može već neko vreme da se prima novac, i po iskustvima sa drugih foruma ljudi su primali novac čak na istu karticu kao moja (VISA Internet) i kod iste banke.
 
Da li moze neko da mi uplati novac na paypal i kako, sta da dam od podataka? I kako posle mogu da ga prebacim na visa internet karitcu?

Kupio sam neku futrolu na aliexpress-u koja nije dobra, a prodavac hoce da mi refundira novac na paypal.

ako si kupio na Aliexpressu, pošiljka ti je stigla, a nisi obeležio na Aliexpressu da je sve u redu (Confirm Goods Received), onda prodavac nema šta da ti vrati, jer novac nije dobio. Podigni dispute, i traži novac nazad. On nema nikakve veze sa PayPalom.
 
Pozdrav ljudi! :) Juče sam se registrovao na Paypal pošto hoću da prodam neke stvari putem Ebay-a, pa me zanima koji su sve fee-jevi koji se plaćaju od trenutka prijema novca do povlačenja na račun? Vidim da je fee za povlačenje novca na račun u banci 4 evra, ne znam da li se ta cifra menja u zavisnosti od sume?

Inače, u Paypal nalogu sam namestio da mi je primarna valuta euro i ugasio sam konverziju na način koji je opisan u ovoj temi. Imate li još neki savet, treba li obratiti pažnju na još neko podešavanje da bih izbegao nepotrebne troškove?

I za kraj - vidim da prilikom kupovine stoji opcija da proviziju plaća primalac novca, tj. prodavac. Postoji li mogućnost da se prilikom plaćanja izabere da kupac snosi troškove provizije?

Hvala unapred na odgovorima! :)
 
10% uzima e bay ima jos nekih fe-jeva za listinge iliti aukcije ali ne za sve,ako cesda trosis te pare sto prodas bolje stavi dolar kao primarnu jer ce ti sve uplate biti u dolarima naravno,a posle moze kod njih u menjacnici da zamenis ako hoces evro
 
Ček' ček', kako to da će biti upalte u dolarima ako sam kao cenu stavio evro? Okačio sam stvari na Ebay.fr, pošto su u pitanju delovi koji imaju vrednost i tržište samo u Evropi.
 
Primices u evrima,10 % ebay fee+ paypal fee,zavisno od iznosa

Ta konverzija se TICE PLACANJA,za winthdraw nemas ti gde sta da podesasavas,mozes samo da zoves paypal-kao neki zvali
ako ide u evrima nema potrebe-fee ti je 4 eura za winthdraw i nista vise

Cekaces 21 dan kao novi prodavac da ti Paypal oslobodi novac

Kupac je KRALJ,FARAON,AV,OBAMA njegova je dobra volja da li ce ti plati-oko 2 meseca
Ebay-Paypal uvek resava u korist kupca,ako oce da te zavrne tu je kraj,oprosti se od novca

Licni primer kako me smradina zabarska zavrnula,samo otvorio paypal dispute,nije primio
Ja spakovao tonu dokaza,paypal posle 7-8 dana,njemu vratio novac,a i meni isto vratio novac ??????
Pazi sad ,ova stoka zabarska italijanska,meni da negativan feedback

Znacio dobio dzabe predmet,i jos dao negative feedback,verovatno ocekivao da ja njemu jos doplatim

Na ebay postoje mnogi koji od toga dobro zaradjuju,a tek taze prodavci-stisni zube
 
Poslednja izmena:
Zavisi ja sam prodavao na ebay.com i sve ide u dolarima ma odakle uplacivao,za manje sume do $100 mislim odmah imas dostupne pare za ove vece preko 100 se ceka tj pare su na pending balance,mada mislim da su americki kupci posebno zasticeni i da svaka njihova uplata ide na pending
 
Primices u evrima,10 % ebay fee+ paypal fee,zavisno od iznosa

Ta konverzija se TICE PLACANJA,za winthdraw nemas ti gde sta da podesasavas,mozes samo da zoves paypal-kao neki zvali
ako ide u evrima nema potrebe-fee ti je 4 eura za winthdraw i nista vise

Cekaces 21 dan kao novi prodavac da ti Paypal oslobodi novac

Kupac je KRALJ,FARAON,AV,OBAMA njegova je dobra volja da li ce ti plati-oko 2 meseca
Ebay-Paypal uvek resava u korist kupca,ako oce da te zavrne tu je kraj,oprosti se od novca

Licni primer kako me smradina zabarska zavrnula,samo otvorio paypal dispute,nije primio
Ja spakovao tonu dokaza,paypal posle 7-8 dana,njemu vratio novac,a i meni isto vratio novac ??????
Pazi sad ,ova stoka zabarska italijanska,meni da negativan feedback

Znacio dobio dzabe predmet,i jos dao negative feedback,verovatno ocekivao da ja njemu jos doplatim

Na ebay postoje mnogi koji od toga dobro zaradjuju,a tek taze prodavci-stisni zube

Au čoveče, al' su ga zakomplikovali. Čak mi ne daju da postavim više od 10 predmeta na sajt, nebuloza. Vidim ja da će biti pa-pa Ebay, i da ću se okrenuti prodaju putem oglasa na specijalizovanim forumima. :lupko:
 
iz nekog razloga hebeni paypal mi uvek stavlja njegovu konverziju, koliko god puta da stavim bill me in selles curency on mi hebeno vrsi konverzaciju
 
Pozdrav svima, obracam se za pomoc, verovatno da je nego prosao ovu golgotu sa otvaranjem/zatvaranjem naloga, pa da mi olaksa muke :)
Elem, dala baba 1.95$ da udje u kolo, a sad bi dala 3 da je puste. 2014. sam otvorio paypal nalog ali posto nije mogla da se registruje Srbija, ja stavio Hrvatsku. To mi je bila kobna greska, jer se sve zivo moze promeniti osim drzave. Pokusam da zatvorim nalog, ali hoces... kaze da imam 1.95$, moram biti na nuli. Posto mi je stara unicredit visa electon kartica istekla i nisam je koristio jer paypal nije ni funkcionisao, ja otvorim novu. Napravim gresku broj 2, vezem novu karticu za taj isti nalog, misleci da cu na aktivnu karticu vratiti 1,95$, ostati na 0$. Ako sam dobro razumeo, na karticu mogu da vratim minimalno 10$. Nigde ne vidim da postoji mogucnost da dodam 10$ na paypal pa da ostatak vratim na karticu, ostanem na nuli i zatvorim nalog. Ne znam gde gresim, ovo mi je presmesno. Najradije bih se resio tih 1.95$, ali kako? probao sam sve da batalim, otvorio novi nalog sa novim e-mailom, ali sada mi kaze da se nova kartica koristi (u onom hrvatskom nalogu). Nadam se da sam vas bar nasmejao ako ne znate resenje. Pozdrav!
 
moz da donira americkoj vojsci ima ta opcija na paypalu:D

sto se tice limita prodaje stvari kad izvrsis par prodaja dizu limit za sledeci mesec i daju 30 prodaja i 1500 dolara posle toga 60 i 4500
 
Vec par dana mi pise greska kada hocu da prebacim novaca sa paypala na katricu, ovo pise "paypal error you cannot complete this transaction".
Stvarno vise ne znam sta da radim???
 
Vec par dana mi pise greska kada hocu da prebacim novaca sa paypala na katricu, ovo pise "paypal error you cannot complete this transaction".
Stvarno vise ne znam sta da radim???
Za pocetak ne postavljaj isto pitanje u vise tema.
 
Imam racun u Erste banci i njihovu karticu koristim za PayPal.
Podesio sam da mi konverziju prilikom placanja ne vrsi PayPal, vec banka.
Poslednje sam narucio mobilni i kada sam platio, bila su mi rezervisana sredstva po srednjem kursu dolara - 112. Medjutim, kada je proknjizena transakcija, racunato je po kursu od preko 115, sto nije ni prodajni kurs banke, koji je 116,9.
Da li neko zna zbog cega se ovo desava i da li ima iskustva sa tim?

Hvala.
 
Cifre i datum tacno?
 
1.1. je kupljeno i tad su rezervisana sredstva, 13.1. i skinuta sa računa, u većem iznosu.
U pitanju je 181.98$, odnosno 20.974,56 din.
 
Tacno 1.5% provizije na devizne transakcije koje Erste naplacuje.
 
Da li mi je potrebna visa kartica i devizni račun ako hoću da kupim nešto preko sajta koji podržava plaćanje paypalom, odnosno da li mogu samo da prebacim novac sa svog paypal naloga na njihov i tako izvršim kupovinu?
 
Ako imas dovoljno mozes, dace ti opciju placanja "Balance".

Isprobaj na nekom sajtu gde mozes brzo da proveris.
 
Izgleda da može na ovom sajtu gde sam hteo, odradio sam sve korake, ostalo mi je samo confirm order. Super :))
 
Pozdrav ljudi mala pomoc, do sada sam imao veci probaj uplata na paypal nalog je radim neki posao preko neta, i uglavnom skoro mi neki Baja iz Amerike uplati lovu za neki poslic i dobijem ovu poruku.

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use them or withdraw them. After you have a successful selling history with us, payments you receive go directly into your available balance shortly after they're sent, as long as your customer hasn't reported any problems with the purchase.

Number of payments under payment settlement:

Pending balance for transactions under payment settlement: $50.00 USD



Stim da sam pricao sa njim, kaze da je najnormalnije platio kao i ostalima, pa sam kontaktirao ostale ljude koji su radili za njega svi su mi rekli da je cool lik posten i da je svima njima uplatio redovno i da nemaju nikakvih problema.. Nisam uspeo da nadjem nikakav odgovor, ali sto sam vise cunjao sve vise ciljam da je opet problem sa drzavom u kojoj zivim , ili se varam?
 
Ovo ti je deo koji te zeza:

After you have a successful selling history with us

Paypal ti je "zamrznuo" sredstva, pošto moraš da imaš "uspešnu istoriju prodaja" preko njih, šta god to značilo.
 
Ovo ti je deo koji te zeza:



Paypal ti je "zamrznuo" sredstva, pošto moraš da imaš "uspešnu istoriju prodaja" preko njih, šta god to značilo.

pA IMAM uspesnu istoriju prodaja, nije mi jasno... Ako se uzme u obzir da jedina prodaja na paypal-u je moj rad, ali to je to zar ne? Ja mislim da je neki problem sa Srbijom.. neko iskusniji neka pomaga :D
 
dokle ti pise taj pending,oce da te stave na pending al ne bas za tako male cifre,odobrice ti sredstva posle onog datuma do kog istice pending
 
dokle ti pise taj pending,oce da te stave na pending al ne bas za tako male cifre,odobrice ti sredstva posle onog datuma do kog istice pending

Samo sto ja nigde ne vidim taj datum? Mislim pregledao sam sve.. imao sam prsoli mesec uplatu 400$ nikakvo cekanje nisam imao, pare su mi legle 1 kao i uvek.
 
Pozdrav!Ako moze neko da mi odgovori,imam problem sa aktivaciom Intesa Visa internet kartice na Paypal nalogu.Kartica je aktivna,i koristim je za online placanja,ali mi na Paypal nalogu prijavljuje da kartica nije odgovarajuca i da probam sa drugom karticom.Hvala!
 
Imas barem 5EUR na njoj?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno