Šta je novo?

[VIP] Otkljucavanje telefona

Telenor to i radi, čudi me da Vip nije preuzeo tu praksu... mada i ne čudi me...
 
Trebalo bi da se raspitash. Logichno zvuci da posle isteka ugovora dobijesh kod.
Ja kolko sam cuo da je bio donet zakon da od 2011 telefoni moraju biti otkljuchani, ali da se toga pridrzava samo mts. Jer i ja sam prosle godine uzeo htc wf i mislio da je otkljuchan do skoro, ali prc. :)
Zato ti kazem da se raspitas. :)
 
Oki hvala, videcu da okrenem korisnicki servis.

Sent using Tt.
 
Ja mislim da je VIP u fazonu da nakon 2 god vratis telefon na recikliranje (sve trcim) i dobijes drugi (potpises nov ugovor na 2 god).
 
Malopre sam ih zvao i u fazonu telefon nisi kupio od njih vec uzeo na koriscenje, posle dve godine nema potrebe da ga vratis (pitao dal da vratim)al nece da ti daju kod zato sto ga navodno nemaju...

Sent using Tt.
 
E boze *****nih li firmi ima pa to nije normalno!! NEgo recite mi gde se uopste upisuje taj kod?!...ja na wildfire s nisam nigede video u opcijama...ili nisam gledao svuda!?
 
Za ovu nokiu za koju meni treba ukljucis telefon bez kartice i kucas u dailer *pw+kod# pa potvrdis. Verovatno je tako i za druge modele.

Sent using Tt.
 
Za obican wf ubacis karticu sa druge mreze i kad se ukljuchi pojavi se box u koji treba da ubacish kod.
Sad mi pade na pamet. Mozda drugi operater ima kod za svoju mrezu.
 
Ja kolko sam cuo da je bio donet zakon da od 2011 telefoni moraju biti otkljuchani, ali da se toga pridrzava samo mts.

Radi (i) Telenor, ja sam tako otključao telefon, tačnije, čitava frka oko toga je i bila pokrenuta od strane nekog korisnika Telenora, pa su bili primorani to da urade, ima i na internet stranici obaveštenje o toj odluci...

A Vip samo pokazuje koliko je pilićarska firma sa tim svojim klauzulama... čuj ne kupujem telefon, nego ga "iznajmljujem"... idiJoti...
 
Mozes u servisu, platis i otkljucaju. Medjutim kao sto sam napisao mislim da posle isteka ugovora provajder treba to da uradi za dz.

Sent using Tt.

To znam da moze, nego me zanima postupak. Da li oni isto ukucavaju kod ili ga povezu sa racunarom pa ga tako otkljucaju?
 
I ja bih hteo da otključam kevin vip 626, ali ako mi vip ne da šifre, čisto sumnjam da će bilo ko moći da ga otključa.
 
Sta se desava sa zakljucanim telefonom kada se predje iz vip-a u neku drugu mrezu, npr. na telenor koji otkljucava telefone? Da li je neko probao da trazi otkljucavanje takvog telefona? Razumem ja da vip daje telefon "samo" na koristenje ali kad se predje vise nije njihovo vlasnistvo, jel tako?

Primer, uzme se telefon u vipu, prodje tri meseca, predje u telenor i onda podnese zahtev za kod :)

Sta sad, u teoriji kako ja razumem to moze :)
 
I ja bih hteo da otključam kevin vip 626, ali ako mi vip ne da šifre, čisto sumnjam da će bilo ko moći da ga otključa.

626 se bez ikakvih problema otkljucava u servisima. Ja svoj otkljucao pre skoro 2 godine.
 
Bez obzira sto je telefon iznajmljen, kada ga "otkupis" za 1rsd ti si ga fakticki platio i korektno bi bilo da ga odmah otkljucaju.

Nadam se da vec postoji kriticna masa korisnika koja moze udruzeno da deluje.
 
Handy radi sa vipom i mts-om i daje otkljucane telefone sve, meni pre dve godine nije trazena ni kreditna provera a ugovor koji sam potpisao je jako kratak i poprilicno jasan, nema nekih sitnih slova i ostalih gluposti(mts je u pitanju).Ako u vipu vec praktikuju kreditnu proveru stvarno ne postoji ni jedan razlog zasto ne otkljucaju telefon i to na licu mesta kad ga uzmete, posto realno njih nije briga sta cu ja da radim sa telefonom i koju karticu cu da stavim u tel, ne treba cak ni da ih zanima da li cu tu postpaid karticu uopste ikad koristiti. Sve dok njima svaki mesec redovno stize moja uplata za taj paket koji sam uzeo oni ne bi trebalo da pisnu ako ne budem placao zna se kako ide procedura.Trenutno sam na mts postpaid i stvarno sam jako zadovoljan vip mi je zadnji izbor, jednostavno mnogo se tu mulja kod njih narucito ako se uzme android telefon sa nekim internet paketom, eto prostora za kradju.
 
Bez obzira sto je telefon iznajmljen, kada ga "otkupis" za 1rsd ti si ga fakticki platio i korektno bi bilo da ga odmah otkljucaju.

Nadam se da vec postoji kriticna masa korisnika koja moze udruzeno da deluje.

Korektno bi bilo ali ovo je zemlja Srbija gde važe neka druga pravila nego u ostatku normalnog sveta.

Pri tome ako ja dobro razumem oni su članom 7 mobilnu opremu prisvojili i posle isteka pretplatničkog odnosa
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 251
Ja sam otisao i korak dalje.

Na jednom drugom forumu (nema veze ni sa telefonima, ni bilo cim, vec automobilima) smo nesto poceli, pa mi je pukao bio film.
Okrenem korisnicki, dobar dan, dobar dan.

-Znate, ja sam vas korisnik od prvog dana (bukvalno) postpejda. Pre mesec dana mi je istekao drugi ugovor, koji sam ispostovao i zelim da mi date kod za otkljucavanje.
-Pa mi to ne dajemo
-Ok, ali ja sam izpunio ugovornu obavezu, platio sam svoj telefon koji mi ne da te da koristim
-Razumem, ali mi te kodove nemamo, niko to ni ne daje
-Znate, telenor daje.
-Prvi put cujem.Svasta.
-Molim Vas da mi date kod, inace cu se obratiti Ratelu.
-Sacekajte da pitam sefa.
-Nema problema.
tuturututurutu... slusam muziku
-Halo, sef kaze da mi to ne dajemo. Otkljucajte u nekom servisu.
-U redu, hocete li vi da platite uslugu otkljucavanja?
-Kako to mislite, pa ne mozemo mi.
-U redu, javice Vam se Ratel.

Skockam mail (preko formulara online) Ratelu i napisem sve, da mi je ugovor istekao, da sam platio telefon, da u ugovoru nigde ne pise da ja nemam prava da imam otkljucan telefon, bla bla bla...

Na sve to nisam dobio ni genericki odgovor, iako postoji zakonski rok u kome moraju da odgovore a proslo je cak nekoliko meseci. Mozda sam pogresio sto ih nisam zvao, naci cu broj "prijave" pa da ih pritisnem.
 
Ne bih obeshrabrivao jer kad se skupi kriticna masa moci ce da se izgura. Kao sto su "telenorovci" uspeli.
 
Samo dok budem imao vremena, posto sada imam neka "preca" posla.

Prvo cu da jurim ratel zasto mi nisu odgovorili u propisanom roku, a potom cu da se pozabavim njihovim ugovorom. Vec sam se jednom svadjao pa su se izvinjavali.

Citam ovaj opsti ugovor i opasno razmisljam da predjem na telenor samo zbog toga. Kakva crna terminalna oprema, pa ja sam im platio svoj telefon.
Oni su (uz moj pristanak) potpisali ugovor na 24 meseca a zauzvrat sam ja dobio povlascenu cenu za telefon. To se zove vezana kupovina. Ukoliko ja hocu, sa svojim telefonom mogu da radim sta god pozelim, ako treba i da ga razbijem o patos. Oni mogu da me tuze samo za neplacanje racuna (posto sam potpisao da cu placati 24 meseca) i to je to.

U istom tom ugovoru, nigde ne pise da ja kao korisnik necu moci da koristim "terminalnu opremu" po svojoj volji, niti mi je to predoceno. To ja tumacim kao skrivanje informacija bitnih za donosenje odluke o sklapanju ugovora - a to je kaznjivo po nasim zakonima.
 
Sve je to u redu, sve je to prežvakano ovde u temama koje su ostale, i koje su zaključavane, i na drugim forumima, sve je to tačno da smo mi u pravu, ali oni opet rade šta hoće jer im se može. To što se ja ili ti nerviramo, njih zabole patka. Telenor je platio danak pre par godina, jer to nisu imali u ugovoru, i nije istaknuto na prodajnom mesto da su telefoni zaključani. Čak su zaobišli i oni "menjanje fabričkih specifikacija" sa prostim brendiranjem telefona, nije Alcatel, nego Telenor Touch, nije ZDE nego Telenor Plus .... itd itd itd ....

Šta su uradili? To su naglasili na prodajnom mestu, to im sada stoji u ugovoru, i završili posao. I pojedini telefoni su marke Telenor :) :)

Njihova dobra volja i reklama je što su uveli unlock posle obaveze, a i to opet zna da potraje i po 6 meseci , jer "se čeka proizvođač!" .... ovo navodim iz prve ruke, jer mi je dobar drug čekao unlock kod skoro 6 meseci ....

A za sve ostalo treba da se cimaš, ako si lud i imaš para da se cimaš sa advokatima, sa sudovima, plaćaš, dokazuješ, a sve zarad telefona koji posle 2 godine možda vredi 150 evra, ako si uzeo neku besnaru u trenutku kupovine, ili vredi 30 evra ako si uzeo neki srednji, i unlock je u tom trenutku već 500-1000 dinara, pa svi samo odmahnu rukom i krenu linijom manjeg otpora.

Neki rezultat bi možda, ali samo možda, donelo kada bi ljudi MASOVNO prestali da se obavezuju i uzimaju telefone, ali oni sada daju i dobre telefone za 1 dinar, da nikom nije problem i da da 1000 dinara za unlock, i to samo ako menja mrežu ... a ako ostaje na njoj, nikom ništa ....

Drugi način, kada bi kao u Izraelu, ZAKONSKI bilo zabranjeno da kodiraju telefone .... ali ovde se dešavaju mnogo gore stvari, zabole nekog pajče da zabranjuje lock telefona.
 
Izvini dečko, da li si ti na proputovanju kroz Srbiju ili obitavaš ovde. Pa oni to rade bez imalo grizodušja! :D
 
Njihova dobra volja i reklama je što su uveli unlock posle obaveze, a i to opet zna da potraje i po 6 meseci , jer "se čeka proizvođač!" .... ovo navodim iz prve ruke, jer mi je dobar drug čekao unlock kod skoro 6 meseci ....

Za ovo se, ipak, kaže "iz druge ruke". :D
 
Pre par dana sam uzeo telefon preko Vipa i prijatno iznenadio kada sam video da nije zaključan. :)
Čini mi se da više ne zaključavaju telefone? Nigde ne piše na sajtu da rade samo sa Vip karticama.
 
Ja sam juce uzeo Nokija 201 kevi i zaključana je.
 
Vrh Dno