Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Video nadzor live u Srbiji 2015-e godine.🤣
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-10-24 at 15-26-34 Babušnica Kupalište uživo na internetu Pirot vesti.png
    Screenshot 2023-10-24 at 15-26-34 Babušnica Kupalište uživo na internetu Pirot vesti.png
    88.6 KB · Pregleda: 103
Aj da probam - jesam na poslednjoj verziji firmware-a, odmah sam odradio

Evo probao, ne vredi.

Nađoh na YouTube da ljudi umeću Power bank, da ne izgubi napajanje, nisam baš oduševljen. Izgleda da je ovaj standardni bug. Baš bzvz
Ja imam takvu kameru isred stana. Nemam problema pri nestanku struje. Probaj da zamenis ispravljac.
 
Probao nekoliko, uvek kada ostane bez napajanja ide procedura sa resetom, pa QR kodom - registracija od nule.
Čitao sam na raznim ino forumima da se ovo dešava na mnogim modelima
 
Jeste, uzeto preko Shoppster-a, stigla neotpakovana.
Nisam siguran koja je procedura ali probaću - veoma je upotrebljiva, naročito jer može da se sinhronizuje sa Google home...
 
Imam imou wifi kamere ipc22fep-d. Crko mi je modem- ruter za net i dobio sam nov od sbb sad je druga sifra. Kako da novu sifru podesim na kamerama? Hvala unapred na savetima
 
Isto kao što si je i prvi put upario.
Neće ti pokvariti podešavanja, ako si nesto menjao.
 
Imam imou wifi kamere ipc22fep-d. Crko mi je modem- ruter za net i dobio sam nov od sbb sad je druga sifra. Kako da novu sifru podesim na kamerama? Hvala unapred na savetima
samo izaberi mrezu
 

Prilozi

  • viber_slika_2023-10-28_22-26-56-081.jpg
    viber_slika_2023-10-28_22-26-56-081.jpg
    61.2 KB · Pregleda: 65
Promeni u podešavanjima modema šifru i SSID kao što je bilo i pre, jednostavnije ti je da ne menjaš na svim uredjajima lozinke ukoliko nemaš potrebu za tim.
 
Majstor mi je montiro kamere a ja kao laik pitam da li mogu sam da resim problem. Da li ovo podvuceno crveno da izbrisem i da ukucam novu sifru?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, kakvu konfiguraciju računara preporučujete za praćenje kamera sa 10-etak različitih lokacija? Praćenje se vrši online, preko programa pristupa se resiveru na mestu koje se prati. Trenutno sa nekom i5-icom i tvrdim diskom imamo malo poteškoća sa sporim učitavanjem i slično. Da li je potrebno ubaciti i grafičku karticu u računar kako bi to sve lepo funkcionisalo?
 
Pozdrav svima, kakvu konfiguraciju računara preporučujete za praćenje kamera sa 10-etak različitih lokacija? Praćenje se vrši online, preko programa pristupa se resiveru na mestu koje se prati. Trenutno sa nekom i5-icom i tvrdim diskom imamo malo poteškoća sa sporim učitavanjem i slično. Da li je potrebno ubaciti i grafičku karticu u računar kako bi to sve lepo funkcionisalo?
Koji program koristis to je bitno verovatno najbitnije za konfiguraciju.

Ja koristim i5 8Gen integrisana grafika u procesoru, mislim 8 ili 16GB rama zaboravio nije nesto ni bitno koliko sam primetio, BlueIris softver, koji snima na hard disk. Konfigurisano je kako oni predlazu, mislim proizvodjas softvera(snimanje bez ponovnog enkodiranja, koriscenje substream u prikazu i sve sto vec predlazu) trenutno 25 kamera od 5 do 1.2Mpx, vecina je 4Mpx, od 8 do 15fps.
Zauzetost procesora je oko 15%, ako se preko weba gleda skoci do 30%, ako se krene gledanje snimka i premotava ili ubrza snimak tada ide i do 90%, gledanje trenutne slike na racunaru tako 15%, preko web do 20,30% CPU.
 
Ovako sam resio problem. Zvao sam SBB oni mi vratili staru sifru i sve u redu. Hvala svima na savetima
Opet ja. Kamere koce npr. Setam nekoliko koraka dobar snimak pa preskoci metar dva pa opet dobro itd. Imam adsl internet do 20 a tri kamere su u radu. Dali je net problem ili podesavanje. Ovih dana vetar duvao grane se cas mrdaju cas ne. Stariji sam covek dajte savete da nesto naucim. Hvala
 
Opet ja. Kamere koce npr. Setam nekoliko koraka dobar snimak pa preskoci metar dva pa opet dobro itd. Imam adsl internet do 20 a tri kamere su u radu. Dali je net problem ili podesavanje. Ovih dana vetar duvao grane se cas mrdaju cas ne. Stariji sam covek dajte savete da nesto naucim. Hvala
Pitanje je kakve su kamere, kako su podesene i kakav ti je taj net. Nadji nekog ko se razume u videonadzor da ti vidi koje su ti mogucnosti. Otkaci dve kamere i probaj sa jednom.
 
Šta je ok od wifi kamera (outdoor, ali biće zaklonjena) dobavljivih kod nas sa cenom do nekih 5000 din.
Ptz ne treba, neka posebna rezolucija takođe nije potrebna, potrebno je da se može preko mobilne aplikacije besplatno pristupati snimcima na micro sd kartici i da ima snimanje trigerovano prolaskom osobe kroz kadar i da pošalje obaveštenje na telefon.
Svaki no name kinez sve to u suštini nudi ali ako ima neki brendiran za taj bužet to bi bilo bolje.
 
Uzeo sam Reolink PoE interfon, pa sam se bacio u nabavku ostatka opreme..
U planu su mi:
  • kamere (najverovatnije 3 kom): IMOU IPC-F42EA 4MP IP Camera 2.8mm (kolko sam skontao slicne kao ona Bullet 2c, samo imaju PoE umesto WiFi)
  • PoE Switch - Cudy FS1006P PoE+ 6-port (4 + 2 porta)
U nekoj buducnosti bih to sve skopcao na UPS zajedno sa Home Serverom.
Da li bi to trebalo da je ok ili postoji bolja low budget alternativa?
 
Možeš li da okačiš neku dnevnu/noćnu fotografiju sa interfona?
 
Nisam ga jos povezao, al cim ispovezujem sve i ugradim hocu.
 
Dobar dan
Imam problem sa povezivanje ove ip ptz kamere na hikvision dvr model: DS-7104HQHI-K1
Jedna ptz kamera od 5mp radi normalno dok ovu drugu koju sam povezivao je 4mp i radila je par dana dok nisam promenio net i vise nisam uspeo da je povezem i prvi put na starom netu sam je jedva nekako povezao.
IMG_20231117_182743.jpg
 
Otkaci sve druge kamere pa.probaj ponovo. Izgleda da ti je slab net.
 
Otkaci sve druge kamere pa.probaj ponovo. Izgleda da ti je slab net.
Imam samo te 2 kamere
Izbrisao sam ih obe i pokusao da povezem samo ovu sto nece isti slucaj opet isto pise
Net mi je preko mts 100gb na modemu lte cube e5180 modem ima ulaz za lan i preko njega sam povezao dvr a kamere idu preko wifi konekcije
 
Imam samo te 2 kamere
Izbrisao sam ih obe i pokusao da povezem samo ovu sto nece isti slucaj opet isto pise
Net mi je preko mts 100gb na modemu lte cube e5180 modem ima ulaz za lan i preko njega sam povezao dvr a kamere idu preko wifi konekcije
ovde bi ti trebao switch.E5180 ima samo 1 lan port.Imam jedan u rezervi pa znam.Pa da vezes sve na lan moja preporuka.
 
Neke kamere sa novijim firmverom ne mogu se vise povezati sa wi-fi preko njihovog servera, ali mogu na lan. Nasao sam o tome na netu, kazu da tu spadaju kamere:
DS-2CD1X43G0,
DS-2CD1X53G0,
DS-2X41G1-IDW,
DS-2X51G1-IDW,
DS-2CD2X47G3E,
DS-2CD2047G1,
DS-2CD3X41G0

Ja imam ovu trecu po redu i danas sam je nakon duzeg vremena ukljucio i nikako da je pokrenem preko wi-fi. Menjao sam i staru aplikaciju, pa nece ni sa novom. Ostaje da vidim sa lan vezom.
 
Neke kamere sa novijim firmverom ne mogu se vise povezati sa wi-fi preko njihovog servera, ali mogu na lan. Nasao sam o tome na netu, kazu da tu spadaju kamere:
DS-2CD1X43G0,
DS-2CD1X53G0,
DS-2X41G1-IDW,
DS-2X51G1-IDW,
DS-2CD2X47G3E,
DS-2CD2047G1,
DS-2CD3X41G0

Ja imam ovu trecu po redu i danas sam je nakon duzeg vremena ukljucio i nikako da je pokrenem preko wi-fi. Menjao sam i staru aplikaciju, pa nece ni sa novom. Ostaje da vidim sa lan vezom.


 
Poslednja izmena:
Na mojoj kameri (isti taj model) je firmer 5.5.82 i nece. Bila je povezana i uvek je radila (i prosle godine), jednostavno je ostala bez slike, ali sam mogao da pregledam ranije snimke. Onda sam instalirao novu app i nece da se poveze na wifi ni na jedan nacin.
Srecom, ta mi nije mnogo bitna, imam druge kombinacije.
 
Nazad
Vrh Dno