Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

@nisnis gDMSS Plus, ne znam samo da li podrzava kamere drugih proizvodjaca, ali Dahuine ekstra sljakaju
Hvala ali mislio sam na PC verziju...pa na taj nacin da se radi local recording (ako neki program to podrzava)

Uopste nisam u ovom svetu kamera, ali vidim da ONVIF Device manager lepo detektuje kamere i lepo se vidi, samo ne vidim opciju za snimanje
 
Postoji li neki nacin da jednostavno kliknem na neku ikonicu i vidim sta se desava na kameri? Hvala.
Postoji.

Napravi prečicu do VLC playera na desktopu i daj joj neko ime koje tebi ima smisla. Na primer "Kamera Garaža". Desni click na prečicu i odaberi Properties. U polju target odmah iza vlc.exe napravi razmak i dodaj rtsp link do kamere u ovom formatu:

Kod:
rtsp://username:[email protected]:5544/stream2

Username i password u linku zameni sa svojim. Isto važi za IP adresu i port. Finalna prečica treba da izgleda ovako.

Kod:
C:\VLC\vlc.exe rtsp://username:[email protected]:5544/stream2

Odnosno ovako

1695071644672.png

Klikom na tu prečicu se automatski startuje VLC player i kreće live stream sa kamere. Nema potrebe za ručnim logovanjem i ubacivanjem ONVIF linkova. Takođe imaj na umu da ONVIF link može da ima drugačiji format ali je metodologija ista.
 
Aplikacija DMSS mi trazi dodavanje uredjaja jer ne vidi ni jedan uredjaj. Kada ukucam SN dvraizadje mi obavestenje da je dvr vec povezan na moj postojeci nalog.
Da li je jos neko imao ovaj problem?
 
Da dahua,a dmss za ajfon ako je bitno. Ne znam kada je prestalo da radi. Sada nisam kod kuce i kada sam hteo da pogledam kamere desilo se ovo gore opisano.
3 kamere su nakacene na dvr,isto dahuao ali ne znam tacan model.
 
Zdravo svima
Kupih Xiaomi 360 camera 2k - namenjena za kućnu upotrebu, kao backup za video sistem koji imam ali nije baš savršen.
E sada, ova mala radi savršeno ali ima jedno ali...
Kada nestane struje, ne može ponovo da se nakači na wifi - mora sve da se od početka konfiguriše. Neće sama da odradi, mora da se resetuje pa od nule sva podešavanja što daleko redukuje pozitivan utisak.
Ima li neko iskustva sa ovim i ima li leka?
 
Predpostavljam da si na poslednjoj verziji firmware-a? Možda nakon konfigurisanja negde imaš dugme "Save Changes" koje nisi kliknuo. Takođe probaj sve da podesiš ponovo i onda iz aplikacije klikni reboot device. Ako ni posle svega toga ne zapamti podešavanja, šalji na reklamaciju.
 
Aj da probam - jesam na poslednjoj verziji firmware-a, odmah sam odradio

Evo probao, ne vredi.

Nađoh na YouTube da ljudi umeću Power bank, da ne izgubi napajanje, nisam baš oduševljen. Izgleda da je ovaj standardni bug. Baš bzvz
 
Poslednja izmena:
Koje su bolje kamera sa full color ili nocna kamera?
Sta podrazumevas pod nocnom kamerom ? Sa svojim osvetljenjem ?
Kad biras kameru, biras je prema potrebi i karakteristikama za odredjeno mesto. One full color imaju i belo svetlo, sto moze da ti smeta, na primer ispred belog svetla se nocu skupljaju leteci insekti, a i kamera je pritom upadljiva. One sa IR svetlom su diskretnije, sto ne znaci da mora da su bolje.
 
Postavio sam video nadzor nikako da aktiviram smd plus tj prepoznavanje lice tj slika i za pokreti nista tj kao da nema tu funkciju,a na kutiji pise da ima sve.
U pitanje dahua xvr5104-i3-4kl
 
Poslednja izmena:
Mislim da taj dve nema tu funkciju ili kamera mora da podržava tu funkciju
 
Video sam na yt svi imaju tu funkciju.. ja ne
Dahua HFW1509TLM je kamera
Mislim da tvoja kamera nema opciju za SMD ili SMD Plus (Smart Motion Detection / Plus), ali ako i ima uključuješ je kao na slici ispod!

Smart otion Detection.jpg
Postavio sam video nadzor nikako da aktiviram smd plus tj prepoznavanje lice tj slika i za pokreti nista tj kao da nema tu funkciju,a na kutiji pise da ima sve.
U pitanje dahua xvr5104-i3-4kl
Probaj da tačno napišeš koji ti je model DVR-a i kamere... ali svakako ako kamera ne podržava opciju SMD onda slaba vajda...
 
Ovo niste culi do sad,kupim Dahua PTZ kameru spoljnu,nece da radi na odredjenoj lokaciji,radi u servisu radi kod mene kuci ali kad je odnesem na mesto gde je namenjena nece da joj radi ptz ima samo sliku desavalo se nekom i sta mislite sta moze da bude???
 

Prilozi

  • IMG_5201.jpeg
    IMG_5201.jpeg
    146.9 KB · Pregleda: 75
da ne pravi napon problem? (to mi prvo palo na pamet, mozda je i glupo pitanje)
 
Problem ti pravi dalekovod koji ide preko bandere koja se nalazi pored tvog stuba. Moraš da promeniš lokaciju.
 
Napajanje...
Koji si stavio?
Za nju ide PoE+, znaci nesto jace ...Na skoro svin PoE switchevima, novije generacije bude 1-2 porta sa tom oznakom i ona mora u njih..
pozz
 
Koje su bolje kamera sa full color ili nocna kamera?
Pretpostavljam da misliš Full color sa bijelim svjetlom ili crno bijela slika tj. noćni mod sa IR svjetlom?

Bolje su deset puta ove sa full color. Dovoljno je samo malo suplementarnog svjetla ulične rasvjete da slika bude kao da je usred bijela dana.
 
Pretpostavljam da misliš Full color sa bijelim svjetlom ili crno bijela slika tj. noćni mod sa IR svjetlom?

Bolje su deset puta ove sa full color. Dovoljno je samo malo suplementarnog svjetla ulične rasvjete da slika bude kao da je usred bijela dana.
Jeste upravu...
Znaci mrak napolje jedna bandera svetli sijalica na kamere kao da je dan
 
Nije dalekovod,obicna mreza a kamera analogna!
Kakva je vrsta konekcije i da li je kamera analogna ili digitalna nema apsolutno nikakve veze. Problem je dalekovod koji indukuje napon u elektronici kamere. Kamera ti radi dok je ne staviš gore. Uzročnik problema ti se sam nameće.
 
Jeste upravu...
Znaci mrak napolje jedna bandera svetli sijalica na kamere kao da je dan
Da. Ja imam set od 5 kamera Hikvision ColorVu DS-2CD2047G2-L. Kamere imaju na sebi bijelo svjetlo ako je mrkli mrak. Ali ako ima imalo svjetla ulične rasvjete to je totalno nepotrebno. Znači slika je kao u sred dana, samo od ulične rasvjete, a uz to u potpunoj boji, ne crnobijelo kao na standardnim IR kamerama.
 
Kakva je vrsta konekcije i da li je kamera analogna ili digitalna nema apsolutno nikakve veze. Problem je dalekovod koji indukuje napon u elektronici kamere. Kamera ti radi dok je ne staviš gore. Uzročnik problema ti se sam nameće.
Nije dalekovod vec mreza niskonaponska,skinem je sa stuba i spustim u dvoriste i opet nece da radi,prvo sam sumnjao na napon da je ne zeza.probacu jos jednom u dvoristu van bandere pa sta joj bog da …..
 
Narode, treba mi hitno preporuka za 4 spoljne IP kamere i DVR, da valjaju. Da se lepo/oštro vidi po danu i noći.. Treba ove nedelje da završim priču sa strujom/mrežom i video nadzorom za kuću.
 
Vrh Dno