Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Koliko kamera podržava carecam pro.
Ja imam 3 ali nikako ne uspevam 4 i 5 da povežem.
Hvala
 
Jos nisam siguran vezano za pristup kameri (kamera je vezana na lokalnu mrezu, nema NVR, snima na SD karticu):

Dahua SmartPSS - desktop app, instalira se na komp, sluzi za pristup kameri - to mi je jasno, i to sve ide kroz lokalnu mrezu.
Dahua DMSS androdi app - koliko sam skontao to je ista prica kao SmartPSS samo za android. I to sve ide kroz lokalnu mrezu ili gresim?
Kako pristupiti kameri preko interneta, remote? Da li je moguce da se kameri pristupi sa 2 razlicita telefona?

Edit: izgleda da gresim :)
izgleda da moze da se otvori odredjeni port (imam staticku ip adresu) i da tako direktno pristupim kameri iz mob app... Koliko moze android uredjaja tako da pristupi kameri simultano?
 
Pokušavam da podesim kameru koja radi na 4G. Kamera radi sa mts i A1 karticom, ne radi sa yettel karticom (tamo gde zelim da je postavim imam samo dobru yettel 4g pokrivenost). Da li je neko rešio problem? Kamera je kineska...
APN promeni ako je obican sim ne radi apn net nego internet
 
Jos nisam siguran vezano za pristup kameri (kamera je vezana na lokalnu mrezu, nema NVR, snima na SD karticu):

Dahua SmartPSS - desktop app, instalira se na komp, sluzi za pristup kameri - to mi je jasno, i to sve ide kroz lokalnu mrezu.
Dahua DMSS androdi app - koliko sam skontao to je ista prica kao SmartPSS samo za android. I to sve ide kroz lokalnu mrezu ili gresim?
Kako pristupiti kameri preko interneta, remote? Da li je moguce da se kameri pristupi sa 2 razlicita telefona?

Edit: izgleda da gresim :)
izgleda da moze da se otvori odredjeni port (imam staticku ip adresu) i da tako direktno pristupim kameri iz mob app... Koliko moze android uredjaja tako da pristupi kameri simultano?
Smart PSS mozes lokalno [u istom opsegu IP adresa], a mozes preko P2P [serijskog broja uredjaja].
Ako ides lokalno, imas maksimalnu brzinu mreze [100MB/s], a P2P sa bilo kog net-a
Isto ti vazi i za DMSS, moze lokalno, ali naravno, ides uvek P2P i onda mozes odakle hoces.
Mozes napraviti nalog na DMSS, ali i preskociti [ima opcija "skip" gore, desno]...Onda hoce da malo-malo smara.Ako vezes kameru na nalog, onda je serujes iskljucivo sa vlasnikom drugog naloga i dozvoljavas mu ili zabranjujes neke postavke kamere.
Sa nalogom imas mnogo vise opcija za podesavanje uredjaja [mozes da "udjes" u njega, i da vidis jacinu i da menjas wifi mrezu, restartujes, itd
Nema potreebe vec godinama za otvaranjem portova. Sve ide P2P.
Moze dosta korisnika, mada nisam nikada imao potrebu za vise od 3-4.
pozz
 
Hvala!
Upravo preuzeo kameru, pa cu se sad malo igrati pre montaze...
 
Jos jedno pitanje...
Planirao sam da kupim i NVR kad postavim 3-4kamere. Sad ne vidim zasto bih to radio kad mogu da stavim SD kartice u kamere i da ih ovako koristim sa DMSS i PSS? Sta propustam ovde?

Koliko je DMSS (P2P) safe? Nisam ulazio u detalje, ali ako bih stavio kameru u hodnik stana, ne bih voleo da neko sa "druge strane" moze da pristupi kameri...
 
Cao, treba mi mala pomoc.
U pitanju je dahua xvr 5108hs-i3 i treba sa tog snimaca da ide backup u realnom vremenu na nesto, recimo NAS uredjaj ili nesto slicno.
Ili ako ima dahua cloud koji moze da cuva bar 2-3 dana. Problem je sto je snimac u hodniku zgrade u ormaricu koji se lako obija i jedan je vec ukraden... Tako da cuvanje podataka mora da se izmesti.
Kakva resenja mi predlazete?
Sta moze da se odradi sa ovim snimacem?
 
Jos jedno pitanje...
Planirao sam da kupim i NVR kad postavim 3-4kamere. Sad ne vidim zasto bih to radio kad mogu da stavim SD kartice u kamere i da ih ovako koristim sa DMSS i PSS? Sta propustam ovde?

Koliko je DMSS (P2P) safe? Nisam ulazio u detalje, ali ako bih stavio kameru u hodnik stana, ne bih voleo da neko sa "druge strane" moze da pristupi kameri...
Ti prvi pokreces i ubacujes pass u kameru, tako da je manje-vise , bezbedno, ali je diskutabilno brinuti o tome, kad su sve nase platforme, windows, android, prakticno "na izvolte"...To je vec druga tema.
Kartice su ok, sto se snimanja tice, ali je sigurnije imati i NVR i hard disk, kod tebe u stanu. Moze i jedno i drugo.
pozz
 
Cao, treba mi mala pomoc.
U pitanju je dahua xvr 5108hs-i3 i treba sa tog snimaca da ide backup u realnom vremenu na nesto, recimo NAS uredjaj ili nesto slicno.
Ili ako ima dahua cloud koji moze da cuva bar 2-3 dana. Problem je sto je snimac u hodniku zgrade u ormaricu koji se lako obija i jedan je vec ukraden... Tako da cuvanje podataka mora da se izmesti.
Kakva resenja mi predlazete?
Sta moze da se odradi sa ovim snimacem?
Dahua nema cloud, moze samo remote backup preko FTP-a, u realnom vremenu na neki FTP server
 
Problem je sto je snimac u hodniku zgrade u ormaricu koji se lako obija i jedan je vec ukraden... Tako da cuvanje podataka mora da se izmesti.
Kakva resenja mi predlazete?
Sta moze da se odradi sa ovim snimacem?
Nadji nekog bravara da navari od flaha neku zastitu i stavi katanac. Ili kupi jacu kasetu.
Mozes da stavis i skrivenu pinhole kameru u ormaric da snima na pokret kroz rupicu i da salje na mail. Mozes i alarm i da miniras ... Ima mnogo varijanti.
 
Pozdrav društvo. Pročitao sam poslednjih godinu i po - dve na ovoj temi, ali nisam 100% siguran koju kameru da izaberem. Hoću da montiram dome kameru ispred vrata stana (verovatno na zid, jer je na plafonu debeo sloj maltera koji je užasne čvrstine, tj. lako otpada kad se čačka). Sam stan je u uglu ulaza i zbog toga mi se čini da bi mi možda 3,6mm objektiv bio dobar izbor, ali nisam siguran da ću onda dobro snimati onoga ko mi se nalazi ispred vrata.

Kamera svakako treba da bude wifi i da snima na sd karticu jer će biti jedina pa mi je snimač čist višak.

Imam korektnu ponudu za Dahua IPC-HDBW1430D (2,8mm) koja mi se po karakteristikama čini sasvim ok, ali me zbunjuje što taj model ne postoji na zvaničnom sajtu, a nalazim ga na nekim forumima u postovima iz 2016/17, kao da je u pitanju baš stari model. Nije da je to sad nešto strašno bitno, ali bi senzor zbog toga mogao (?) da bude lošiji od onoga što je danas u ponudi.

Druga opcija koja mi se svidela je IMOU IPC-D52MIP.

Da li vi iskusniji imate neku bolju sugestiju (i u vezi 2,8 vs 3,6mm i modela kamere), ili makar savet koju od ove dve kamere da izaberem?

Edit: Zaboravih da kažem - ulaz ima osvetljenje koje se automatski uključuje kad neko prolazi, tako da snimci po mraku nisu značajni.

Hvala na pomoći, unapred!
 
Pozdrav društvo. Pročitao sam poslednjih godinu i po - dve na ovoj temi, ali nisam 100% siguran koju kameru da izaberem. Hoću da montiram dome kameru ispred vrata stana (verovatno na zid, jer je na plafonu debeo sloj maltera koji je užasne čvrstine, tj. lako otpada kad se čačka). Sam stan je u uglu ulaza i zbog toga mi se čini da bi mi možda 3,6mm objektiv bio dobar izbor, ali nisam siguran da ću onda dobro snimati onoga ko mi se nalazi ispred vrata.

Kamera svakako treba da bude wifi i da snima na sd karticu jer će biti jedina pa mi je snimač čist višak.

Imam korektnu ponudu za Dahua IPC-HDBW1430D (2,8mm) koja mi se po karakteristikama čini sasvim ok, ali me zbunjuje što taj model ne postoji na zvaničnom sajtu, a nalazim ga na nekim forumima u postovima iz 2016/17, kao da je u pitanju baš stari model. Nije da je to sad nešto strašno bitno, ali bi senzor zbog toga mogao (?) da bude lošiji od onoga što je danas u ponudi.

Druga opcija koja mi se svidela je IMOU IPC-D52MIP.

Da li vi iskusniji imate neku bolju sugestiju (i u vezi 2,8 vs 3,6mm i modela kamere), ili makar savet koju od ove dve kamere da izaberem?

Edit: Zaboravih da kažem - ulaz ima osvetljenje koje se automatski uključuje kad neko prolazi, tako da snimci po mraku nisu značajni.

Hvala na pomoći, unapred!
Najbolji nacin je da stavis kameru spijunku, jer te sa visine vise snimaju kosu nego lice. Nesto ovako:
 
Znam za to, ali nije rešenje. Em neću da budžim po vratima, em su ravno ispred mojih vrata druga vrata i neću snimiti kerove i njihove vlasnike koji prave problem zbog kog i stavljam kameru. Lako ću ja da pogledam kroz špijunku ko je pred vratima, pre nego što ih otvorim. :)
Hvala ti na predlogu, svakako.
 
Ja sam skoro uzeo IPC-HDBW1230DE-SW-0280B
definitivno je trebalo 3.6mm da se uzme ali nisu je imali u tom trenutku. za uzan hodnik zgrade, savrsena bi bila. ima wifi, smao struju treba da sprovedes do nje, ima sd kartciu... antivandal...

ako je stavis iznad vrata na zid, ne moze da snimi nekih mozda metar od vrata... bar mi tako rekli u radnji gde sam uzimao. za to postoje zidni nosaci koji sam ja uzeo, i sa njim mozes da namestis kameru da snima bas ispred vrata, ali tako nece moci mnogo u daljinu da snima, ako me razumes
 
Ma jok, ne vidim šta će mi tako širok ugao kad je hodnik uzan... kao što rekoh, nije mi poenta da snimim lice onoga ko stoji pred vratima. Dovoljno je što se vidi kad im prilazi... E sad, nisam siguran koliko će moći da snimi na dole (ka otiraču), ali mislim da sa zida čak ni to ne bi trebalo da bude problem.

Znam da treba da provedem struju, ni to nije problem. Mogao bih i UTP da provedem da sam kojim slučajem kupio krimp klješta, a nisam iako imam tu ideju jedno 15 godina... :ROFLMAO: što ne znači da neću i to nekad da uradim. :)

U suštini, ja ne vidim tačno koja je konkretna (značajna) razlika između Dahua i Imou kamera koje sam spomenuo u pitanju...
 
Ili sirokougaona kamera ili da je udaljis od vrata da zahvati odredjeni prostor.
Evo kako izgleda:
Screenshot_20240104_152048.jpg
 
Pozdrav društvo. Pročitao sam poslednjih godinu i po - dve na ovoj temi, ali nisam 100% siguran koju kameru da izaberem. Hoću da montiram dome kameru ispred vrata stana (verovatno na zid, jer je na plafonu debeo sloj maltera koji je užasne čvrstine, tj. lako otpada kad se čačka). Sam stan je u uglu ulaza i zbog toga mi se čini da bi mi možda 3,6mm objektiv bio dobar izbor, ali nisam siguran da ću onda dobro snimati onoga ko mi se nalazi ispred vrata.

Kamera svakako treba da bude wifi i da snima na sd karticu jer će biti jedina pa mi je snimač čist višak.

Imam korektnu ponudu za Dahua IPC-HDBW1430D (2,8mm) koja mi se po karakteristikama čini sasvim ok, ali me zbunjuje što taj model ne postoji na zvaničnom sajtu, a nalazim ga na nekim forumima u postovima iz 2016/17, kao da je u pitanju baš stari model. Nije da je to sad nešto strašno bitno, ali bi senzor zbog toga mogao (?) da bude lošiji od onoga što je danas u ponudi.

Druga opcija koja mi se svidela je IMOU IPC-D52MIP.

Da li vi iskusniji imate neku bolju sugestiju (i u vezi 2,8 vs 3,6mm i modela kamere), ili makar savet koju od ove dve kamere da izaberem?

Edit: Zaboravih da kažem - ulaz ima osvetljenje koje se automatski uključuje kad neko prolazi, tako da snimci po mraku nisu značajni.

Hvala na pomoći, unapred!

za uzan hodnik ja bih pre uzeo 3.6 ali i sa 2.8 neces pogresiti, vrlo je mala razlika...
Ja ti mogu reci sta cu ja staviti ispred vrata i zasto a sta tebi treba, moras sam da procenis.
isto stavljam kameru ispred vrata, uzan hodnik zgrade, ima svetla...

Uzecu neku IP dahua dome anti-vandal (jasno zasto) sa SD karticom (da ne bih morao da kupujem NVR, mada moze i na komp da se snima ako ti radi non stop) i WIFI (da ne bih morao da izvlacim utp kabl jer mi nije zgodno, tj ne zelim da razvlacim kablove po zidu stana od rutera do ispred vrata). Verovatno ce to biti 3.6mm jer siroki ugao mi nista ne znaci u uskom hodniku, a DORI standard je za metar bolji mislim sto se tice prepoznavanja/identifikacije...
Sto se tice rezolucije, sto veca to bolja ali i 2mp zavrsava posao, ali mozda uzemem i neku sa boljom rez...

Okacicu je ili iznad vrata ili sa drzacem na zid pored vrata, to jos nisam odlucio...
 
^^Sve si rekao onako kako i ja hoću. Sad još samo da smislimo koji konkretan model je najbolji izbor.

@Zuel - Ne treba mi širokougaona kamera, pobogu. Treba mi savet u vezi sa onim što sam pitao, pa makar i da nisam u pravu u vezi sa objektivom (a jesam). U kadru će vrata biti desno od kamere, uopšte nisu uglovi takvi kako ih ti prikazuješ.
 
Ne treba mi širokougaona kamera, pobogu. Treba mi savet u vezi sa onim što sam pitao, pa makar i da nisam u pravu u vezi sa objektivom (a jesam). U kadru će vrata biti desno od kamere, uopšte nisu uglovi takvi kako ih ti prikazuješ.
Meni je sve jedno sta ces ti odluciti. Pokusao sam da ti pomognem. Ako budes kupio kameru sa objektivom od 3,7mm, racunaj da treba da bude udaljena 3m da bi uhvatila celu osobu po visini. Sam najbolje znas gde ces je postaviti i na osnovu toga biras i kameru.
 
Znam da jesi i zahvalan sam ti, zaista. Ipak. probao sam i da objasnim kakva je situacija i šta pokušavam da snimim. Verovatno ću uzeti 2,8mm, ali šire od toga mi jednostavno ne treba. Pola kadra bi zauzimali zidovi da je širi ugao...
 
Zuel uvek ima neke kontra predloge, mada dobro jos nije preporucio PTZ... ;)
Za uzani hodnik ja bih takodje preporucio 3.6mm bice savrsena,
nije bas mala razlika izmedju 2.8 i 3.6mm

Uvek izvucite kabl ako moze, wifi je nuzno zlo.
 
99% da ću u nekom trenutku izvući kabl. Za početak bi radila na wifi. Ruter je bukvalno odmah sa druge strane zida (od četvrt cigle)... 3 metra dalje.

Pitanje je, ima li uopšte nekih značajnih razlika između tih kamera dahua/alhua/imou koje su slične cene i karakteristika (na papiru)?
 
Imou je odlican, ali mu je softver glup
dahua ima odlican software.

Ako hoces plug and play lakse je kupiti dahua, ako hoces malo da se zezas imou mozes da koristis na dahua softveru.
 
Zuel uvek ima neke kontra predloge, mada dobro jos nije preporucio PTZ... ;)
- Zar nije dobro sto svi imamo svoje poglede na resavanje problema ?
- Zasto bosch pravi dome kamere od 1.2mm ?
- Savetujes nekome da kupi dome kameru i komsija ga optuzi da kontrolise ko mu dolazi u stan i to mu narusava privatnost. Ili ga prijavi inspekciji ?
 
Pozdrav ,kao prvo srećni praznici! 🤟
Instalirao sam na telefonu aplikaciju DMSS umesto Imou,ubacio sve kamere i prvi problem na koji sam naišao,na wlan radi odlično ,ali nece nikako da učita kamere preko mobilnih podataka .Jel zna neko u čemu može biti problem ?
 
- Zar nije dobro sto svi imamo svoje poglede na resavanje problema ?
- Zasto bosch pravi dome kamere od 1.2mm ?
- Savetujes nekome da kupi dome kameru i komsija ga optuzi da kontrolise ko mu dolazi u stan i to mu narusava privatnost. Ili ga prijavi inspekciji ?

  • Naravno da jeste.
  • Zato što postoje kupci za njih.
  • Ne brini ti za moje komšije. :)

Problem je što si iskoristio moje pitanje da mi kao odgovoriš i pomogneš, a zapravo uopšte nisi odgovorio na ono što sam pitao, niti si pomogao da rešim dilemu. Predložio si nešto što mi ne treba, ali ni taj predlog nije sporan. Međutim, kad sam već jednom rekao da mi to ne odgovara, ti si nastavio sa promocijom te varijante. Čemu?

Imou je odlican, ali mu je softver glup
dahua ima odlican software.

Ako hoces plug and play lakse je kupiti dahua, ako hoces malo da se zezas imou mozes da koristis na dahua softveru.

Pošto je cena slična, onda ne vidim baš neki poseban razlog da se zezam. :) Hvala ti!
 
Problem je što si iskoristio moje pitanje da mi kao odgovoriš i pomogneš, a zapravo uopšte nisi odgovorio na ono što sam pitao, niti si pomogao da rešim


.. E sad, nisam siguran koliko će moći da snimi na dole (ka otiraču), ali mislim da sa zida čak ni to ne bi trebalo da bude problem
Po citatu se vidi sta te je interesovalo.
Kamera sa objektivom od 3.7mm zahvata po vertikali ugao oko 45°, kamera sa objektivom od 2.8mm zahvata po vertikali +/- 52°, kamera sa objektivom od 1,2mm zahvata po vertikali mnogo veci ugao, vrv oko 80°. Ti zelis da je stavis blizu vrata, pa racunaj sta ti najvise odgovara, da ne bude da ja nesto zapinjem a nemam nikakvog interesa.
 
Ne znam odakle vadis te podatke ali nisu tacni, i jos pominjes vertikalni ugao a koliko znam uvek se gleda horizontalni ugao gledanja.
3.6mm i vise ce biti sasvim dobra za hodnik.


- Zar nije dobro sto svi imamo svoje poglede na resavanje problema ?
naravno da jeste.

- Zasto bosch pravi dome kamere od 1.2mm ?
Nisam istrazivao i guglao, ali verovatno su namenjene za stavljanje na plafon,
da snimi celu prostoriju sa svim coskovima, tj za specificnu namenu. Definitivno ne za hodnik.



Screenshot 2024-01-06 125532.jpg
 
Te tvoje slike se odnose na horizontalni ugao, a radi se o vertikalnom.
 
Nazad
Vrh Dno