Šta je novo?

Veš mašine

Imao Whirpool slim, a sada LG takođe slim. Ona Whirpool je bila dubine samo 33cm, najplića tada na tržištu.

Obe OK, nikakvih problema zbog slimnosti.
 
Da li slim masine imaju neke nedostatke u odnosu na "normalne"? Nekako mi cudno izgleda tako uska :D

EDIT: Porucio HAIER HW90G-B14979TU1S. Na ozbiljnom popustu je u Gigatronu, 62k. Valjda ce biti ok.
Nemaju, ja sam uzeo Haier w80 model i odlična je, iako je slim vrlo je stabilna. Bubanj jeste plici ali je većeg obima tako nemas potrebe da brineš, bićeš prezadovoljan i kako izgleda i kako radi.
 
Kod Haier mašina ovih modela je bubanj za 10% veći od standardnih.
 
Moj Bosch je deklarisan na 8kg i bubanj je 55 litara.
Kod Gorenja sam video da im recimo WNEI94BS deklarisan na 9kg ima bubanj od 64 litara...
 
Tako je, kućne veš mašine za kapacitet pranja 9kg imaju zapreminu bubnja najviše do nekih 63-65lit (Bosch, Miele, LG, Siemens, Gorenje, Beko, itd. ...).
Ima modela koji imaju i manji bubanj, oko 55lit a da isto piše 9kg (kao u slučaju onog Haier modela). A takođe ima i modela koji i za navodni kapacitet pranja 10kg imaju isto ~65lit.
Piše ko šta i kako stigne...

Poređenja radi, komercijalne mašine kao što su Miele Little Giant, za kapacitet pranja 7kg imaju bubanj od 63lit, a za 8kg bubanj 73lit.
 
54-5l Zapremina bubnja je za oko 6,5-7kg vesa,63-65 je oko 8kg odprilike.Mene zanima kako Lg deklarise masine na 9 i 10kg vesa a dubina max 56 cm,a ostale masine sa stvarnih 8 i 9kg su preko 60cm dubine.
 
Haier mašine za deklarisani kapacitet 9kg imaju bubanj zapremine 54lit.
Dok npr. kod Bosch mašina, za isti kapacitet zapremina bubnja je 65lit.

Bar na ovom modelu je tako: https://www.haier-europe.com/sr_RS_latin/ves-masine/31019465/hw90g-bd14979u1s/

Tako da je zapremina ustvari manja za skoro 20%.
Već sam pisao o tome. Haier HW90 je mašina sa manjom dubinom u odnosu na standardnu dubinu, a posebno Bosch. To je bio jedan od razloga zašto nisam kupio Bosch.
Bubanj kod Haiera ima prečnik 525 mm.
 
Sve je to u redu oko dimenzija mašine. Manja mašina znači i manji bubanj.
A onda dođemo do toga da proizvođač, iako je stavio bubanj 20% manje zapremine, mašinu svejedno označava za 9kg veša.
 
Plitke tzv. slim mašine su stvar prostora kojim raspolažemo, i ponekad su jedini izbor.
Nije za diskusiju da li su veće/manje/iste iznutra. Jesu manje.

Nije to toliki problem što je malo manja. Ima i "normalih" velikih sa većim i manjem bubjnevima.
Kod nekih modela plitkih i nekih modela "dubokih", razlike mogu biti minimalne.
Ako je bubanj nešto manji, mašina će nešto ćešće da vam pere.
A ako imate mesta samo za takvu, jбг, c'est la vie...

I te plitke, ima ih plitkih, plićih, i još plićih. U starom stanu smo imali neki Whirpool, dubine samo 33cm. Najplići na tržištu.
Da ne detaljišem sada, ali to nam je omogućilo da bude skrivena (nevidljiiva) u kuhinji, kupatilo je postalo 3x komfornije nego po projektu, bla.bla.bla...
Mašina je radila i prala k'o i bilo koja druga 8 godina koliko samo tamo živeli, a dobijeni prostor je otplatio to nešto više pranja nego što bi radila "normalna", velika.
 
Mi smo zamenili Candy 6 kg za Haier 9 kg. Dubina mašina je bila slična. Zapremina bubnja i nije baš slična, jer u novu staje više veša zapreminski.
To se vidi i kada se veš prebaci u mašinu za sušenje kapaciteta 6 kg.

Veša za pranje ima sve više. Deca rastu, skoro svaki dan treninzi, igranje napolju ... Dođu prljavi... nisu salonski tip dece...
 
Da li slim masine imaju neke nedostatke u odnosu na "normalne"? Nekako mi cudno izgleda tako uska :D

EDIT: Porucio HAIER HW90G-B14979TU1S. Na ozbiljnom popustu je u Gigatronu, 62k. Valjda ce biti ok.
Stigla masina u dogovoren dan. Otpakovali predamnom, zagledao sam je sa vih strana, otvorio vrata od bubnja, nema ostecenja. Racun je isto tu.

Deluje zanimljivo ovaj slim dizajn, malo mi je cudan plitak bubanj, ali je precnik veliki. Videcemo kako ce se pokazati u praksi.
 
Poslednja izmena:
Aj de neka je sa srecom i da te služi i više od garantnog roka... 😅😅
 
Bice dobro ako ovih 7god prodje bez kvarova :)
 
Znam da nije tema za preporuke, ali pošto me i to čeka, a slabo se pominju... šta je bolji izbor za ove malo pliće modele sa sušenjem, znači ~55cm max dubina.
Haier HWD80-B14979-S ili ELECTROLUX EW7WO368S ili pak neki od LG modela kojih ima mislim i tanjih, ali nije neophodno, polica u koju će ići je tu negde 55-56cm duboka.
Koliko je uopšte od značaja za ove kombinovane (zbog sušenja) da li su u nekom oklopu (polici) ili zahtevaju prostor da slobodno dišu i sa koje strane (pozadi ili sa stranica) ili i to mora prema konkretnom modelu da se gleda?
 
Generalno kombinovane masine treba izbegavati ali ako mora, onda preporuka samo LG.
 
Lako je pljuvati ono sto niko nije probao.Do 40 hiljada najbolja kupovina Gorenje wnei84bs ili beko wue8736,ali mislim da je ona oko 45 trenutno najjeftinija,bila je oko 40.
Pozdrav. Danas mi je crkla ves masina i naisao sam na ovaj post pa me zanima koja je razlika izmedju wnei84bs i wnei94bs s obzirom da je ova wnei94bs jeftinija?
 
Generalno kombinovane masine treba izbegavati ali ako mora, onda preporuka samo LG.
Neki konkretan razlog za ovakav stav? 🙃 Ili zašto samo LG? :)
Generalno, prostora nikad dosta/previše pa je tako i ovde slučaj, mogao bih sušaru da izbacim na zastakljenu terasu, ali kombinovana mašina ima jednu veliku prednost nad odvojenim mašinama - ne mora da se prebacuje veš iz jedne u drugu nakon pranja :LOL:
Znam, kapaciteti za pranje i sušenje nisu isti, ali kako retko imam za pranje i 80% kapaciteta, uglavnom se bez problema to sve i osuši u nastavku ciklusa i sada u nekoj Whirlpool koju sam nasledio.
Ipak, prevelika je, tih skoro 10cm dubine manje će značiti u novom rasporedu kupatila i organizaciji prostora.
Kad bude bilo potrebe za većim kapacitetima pranja i sušenja biće i veći stan... :)
 
Jednostavno te LG su se pokazale najbolje. Ne spaljuju veš i ne zagušuju se tako lako. Vecina drugih kombinovanih mašina suši na dosta visokim temperaturama. LG konkretno ima dosta kombinovanih slim modela pa mislim da će ti odgovarati.
 
Neki konkretan razlog za ovakav stav? 🙃 Ili zašto samo LG? :)
Generalno, prostora nikad dosta/previše pa je tako i ovde slučaj, mogao bih sušaru da izbacim na zastakljenu terasu, ali kombinovana mašina ima jednu veliku prednost nad odvojenim mašinama - ne mora da se prebacuje veš iz jedne u drugu nakon pranja :LOL:
Znam, kapaciteti za pranje i sušenje nisu isti, ali kako retko imam za pranje i 80% kapaciteta, uglavnom se bez problema to sve i osuši u nastavku ciklusa i sada u nekoj Whirlpool koju sam nasledio.
Ipak, prevelika je, tih skoro 10cm dubine manje će značiti u novom rasporedu kupatila i organizaciji prostora.
Kad bude bilo potrebe za većim kapacitetima pranja i sušenja biće i veći stan... :)
Baci pogled i ja hajer
 
@maxy da li mozda znaš posle koliko pranja izbaci da se dezinfikuje mašina?
 
Da dodam i svoje iskustvo... Nakon nekoliko Beko masina (od toga poslednja je bila "top" model sa svim funkcijama) u novom stanu smo uzeli prije godinu dana Samsung ves masinu, tada novi model sa Auto Dosing...

Posto se pominjao auto dosing par strana unazad, samo da dodam da sam veoma zadovoljan za sada sa ovim sistemom na Samsungu, a vidjecemo kako ce se pokazati vremenom...
Naime, masina pere za klasu bolje od proslog Beka, ves svaki put mirise i pere odlicno generalno... Da li je to zbog auto dosinga (koji radi zajedno sa detekcijom kolicine vesa u budnju), plus onaj njihov eco bubble za mijesanje deterdzenta sa hladnom vodom itd... Uglavnom za sad svaka preporuka.
 
Bas ovih dana treba da uzmem slim masinu i izbacim staru Whirlpool sa vertikalnim punjenjem iz kupatila. Nova masina ide u kuhinju i model koji gledam je LG F2DR508SWW. Slim model, kombinovana za pranje i susenje, neko imao iskustva? Ima je samo na jednom mestu, nema popusta, ali jedina koja ispunjava sve uslove. :D
 
Nazad
Vrh Dno