Šta je novo?

Veš mašine

Zdravo. Pošto mi je stara mašina crkla (Gorenje) planiram da kupim novu, 7 - 8 kg kapaciteta, budžet do 70k.
Šta biste mi preporučili ?
 
50k, kidalica...



 
Zdravo. Pošto mi je stara mašina crkla (Gorenje) planiram da kupim novu, 7 - 8 kg kapaciteta, budžet do 70k.
Šta biste mi preporučili ?
Ovu dok je na akciji: https://gigatron.rs/masine-za-pranje-vesa/haier-hw90gb14979tu1s-masina-za-pranje-vesa-579335

7god garancije


Pitanje vezano za Haier ves masinu. Na racunu pise HW90G - B14979TU1S dok na masini pise HW90 - B14979TU1. Sad ne znam koji model da odaberem pri registraciji za produzenu garanciju...
 
Poslednja izmena:
Za budžet od 70k mogu se kupiti i Bosch i LG mašine. Ako ima dovoljno prostora, onda najbolje ići na standardnu dubinu mašine.

Garancija sama po sebi ne mora nešto posebno da znači.
 
Poslednja izmena:
Za budžet od 70k mogu se kupiti i Bosch i LG mašine. Ako ima dovoljno prostora, onda najbolje ići na standardnu dubinu mašine.

Garancija sama po sebi ne mora nešto posebno da znači.
Svakako je bolje imati 5 ili 7god garancije nego 2. Haier i Electrolux su isto vrhunski brendovi kao i Bosch, a daju duzu garanciju.
 
Ne bih ja Haier nikako poredio sa Electrolux ili Bosch; Haier je počeo da prodaje kod nas pre nekih 3-4 godine. Tek treba da se pokaže i dokaže.
Ono što bar ja znam o njima i veš mašinama koje prodaju, je da su kupili brendove Candy i Hoover i onda ih spustili na samo dno ponude. Do te mere da su veš mašine koje prodaju pod tim imenima postale skoro pa opasne za upotrebu.
Da li su uređaji brendirani njihovim brend imenom isti takvi ili ipak nešto bolji, pokazaće vreme.
Garancija po meni ne znači nešto posebno (ili praktično ništa u nekim slučajevima); sa jedne strane imamo Beko, Candy, Vox, Hisense, Gorenje, Hoover, Haier koji daju garanciju po 5 i više godina, a sa druge Miele, Bosch, AEG/E-lux, LG, Samsung i sl. koji daju standardnu garanciju 2 godine, osim na nekim posebnim akcijama kada produže za određeni vremenski period.
 
Niko lud ne bi garantovao da ce proizvod raditi 7 godina da nije tako. Naravno, nekima ce se pokvariti masina i u toku garantog roka, al svakako im je cilj da privuku kupce tom garancijom bas zato sto su novi.

Ja sam svakako hteo da idem na E-lux jer imaju 2+3god garancije i sa njihovom prethodnom masinom nisam imao bukvalno niti jedan problem sem zamene grejaca sto je normalno, medjutim iskoci ova akcija pa sam uzeo Haier. Videcemo kako ce se pokazati sto se tice dugotrajnosti.
 
Ne bih ja Haier nikako poredio sa Electrolux ili Bosch; Haier je počeo da prodaje kod nas pre nekih 3-4 godine. Tek treba da se pokaže i dokaže.
Ono što bar ja znam o njima i veš mašinama koje prodaju, je da su kupili brendove Candy i Hoover i onda ih spustili na samo dno ponude. Do te mere da su veš mašine koje prodaju pod tim imenima postale skoro pa opasne za upotrebu.
Da li su uređaji brendirani njihovim brend imenom isti takvi ili ipak nešto bolji, pokazaće vreme.
Garancija po meni ne znači nešto posebno (ili praktično ništa u nekim slučajevima); sa jedne strane imamo Beko, Candy, Vox, Hisense, Gorenje, Hoover, Haier koji daju garanciju po 5 i više godina, a sa druge Miele, Bosch, AEG/E-lux, LG, Samsung i sl. koji daju standardnu garanciju 2 godine, osim na nekim posebnim akcijama kada produže za određeni vremenski period.
Ziva istina... Eno kolegi explodirala Candy, a i ova moja Hoover mi je sumnjiva...🤡 Da l' stvarno neko veruje u ovakve izjave? Cela ova tema se pretvorila kao u diskusiju o kolima, Miele i LG su Mercedes i BMW, a Candy i Hoover su Alfa i Fiat (nista licno protiv Alfe). Ja imam Hoover, koleginica s' posla Candy kombinovanu (malo dete, pere skoro svaki dan), drugar isto Candy neku obicnu. Nikakvi top modeli, svi su kupili masine u prethodnih nekoliko godina, znaci nikakvi pretpotopski modeli. Niko nema ni jednu zamerku. Da li to znaci da su Candy i Hoover najbolji? Naravno da ne. Izuzev Miele, ostale proizvodjace treba gledati po modelima, nikako po brendovima.
 
Pre 22 godine sam kupio 2 candy i do sada ni jedan kvar.
 
Ovu dok je na akciji: https://gigatron.rs/masine-za-pranje-vesa/haier-hw90gb14979tu1s-masina-za-pranje-vesa-579335

7god garancije


Pitanje vezano za Haier ves masinu. Na racunu pise HW90G - B14979TU1S dok na masini pise HW90 - B14979TU1. Sad ne znam koji model da odaberem pri registraciji za produzenu garanciju..
Čisto sumnjam da se na sajtu prilikom registracije mogu pojaviti dva izbora. Šta god od ta dva da izabereš izabrao si jedan te isti model. Nastavak S je oznaka koja se tiče tržišta kom je proizvod namenjen. U ovom konkretnom slučaju S sugeriše istočnu Evropu ili ostatak sveta (ne znam tačno). U svakom slučaju, dokle god ne odabereš pomenuti model sa nastavkom DE, FR, GB/UK, NL..nećeš pogrešiti.
 
Jednostavno te LG su se pokazale najbolje. Ne spaljuju veš i ne zagušuju se tako lako. Vecina drugih kombinovanih mašina suši na dosta visokim temperaturama. LG konkretno ima dosta kombinovanih slim modela pa mislim da će ti odgovarati.
Nisi pratio poslednjih meseci, samo ovde na forumu dve nove 2u1 LG su vraćene prodavcima, serija 4 i to ne slim.
 
Još malo ću da pogledam modele, da svedem izbor na dva modela i da eventualno pitam za savet.
Naginjem ka LG modelu koji košta okolo 66k, sa kapacitetom od 8kg veša.
 
Čisto sumnjam da se na sajtu prilikom registracije mogu pojaviti dva izbora. Šta god od ta dva da izabereš izabrao si jedan te isti model. Nastavak S je oznaka koja se tiče tržišta kom je proizvod namenjen. U ovom konkretnom slučaju S sugeriše istočnu Evropu ili ostatak sveta (ne znam tačno). U svakom slučaju, dokle god ne odabereš pomenuti model sa nastavkom DE, FR, GB/UK, NL..nećeš pogrešiti.
Radi se o dva različita modela.
 
Ne bih ja Haier nikako poredio sa Electrolux ili Bosch; Haier je počeo da prodaje kod nas pre nekih 3-4 godine. Tek treba da se pokaže i dokaže.
Ono što bar ja znam o njima i veš mašinama koje prodaju, je da su kupili brendove Candy i Hoover i onda ih spustili na samo dno ponude. Do te mere da su veš mašine koje prodaju pod tim imenima postale skoro pa opasne za upotrebu.
Da li su uređaji brendirani njihovim brend imenom isti takvi ili ipak nešto bolji, pokazaće vreme.
Garancija po meni ne znači nešto posebno (ili praktično ništa u nekim slučajevima); sa jedne strane imamo Beko, Candy, Vox, Hisense, Gorenje, Hoover, Haier koji daju garanciju po 5 i više godina, a sa druge Miele, Bosch, AEG/E-lux, LG, Samsung i sl. koji daju standardnu garanciju 2 godine, osim na nekim posebnim akcijama kada produže za određeni vremenski period.
Haier je jos pre 15-ak godina prodavao kod nas belu tehniku.Candy je se jos pre Haiera spustio sa kvalitetom,a ti modeli Candy-ja sto su bili opasni za upotrebu su bili radjeni za Nemacko trziste i proizvedeni su izmddju 2009 i 2010 ja mislim.
Pre 22 godine sam kupio 2 candy i do sada ni jedan kvar.
Tad je bio kvalitet.
 
Ne bih rekao, radim sa Haier (kao i candy-hoover) uređajima svaki dan. Nešto sam do sad morao naučiti. 😀
Koliko se može že videti, model sa G oznakom ima dubinu 46 cm, za razliku od drugog modela kod koga je dubina 54.
 
Tako je, nego mene zbunjuje sto na samoj masini ne stoji G. Svakako sam registrovao kako pise na racunu i dobio potvrdu.
 
Nisi pratio poslednjih meseci, samo ovde na forumu dve nove 2u1 LG su vraćene prodavcima, serija 4 i to ne slim.
Od kad LG ima neke Serije sa brojem..?Mislim da si ih pomešao sa Boschom.
Ne znam da li si samo moderator ili se i razumes u problematiku oko bele tehnike, tj konkretno kombinovanih mašina.

Preporučujem LG kao što će i svaki majstor sa iskustvom preporučiti. Ne kuvaju veš dok suše za razliku od npr Beko i drugih kombinovanih. Spale veš pa se slikaj. Osim toga, lepo je odradjen sprovod vazduha od ventilatora kroz grejače pa do izduva na gumi, nisu putevi toliko uzani tako da se neće tako brzo ni zagušiti od dlačica i pamuka.
Bitno je ove mašine ne puniti do kraja već otprilike pola punjenja kao što je i naznačeno na samoj mašini, da bi kroz veš mogao cirkulisati topao vazduh i sušio ga kako treba.
 
Možda sam malo pomešao oznake, F4DV5xx, F4DV7xx, to su serije 5, 7... bar kod trgovaca u slengu.
Izgubio sam živce i nešto novca na jednu F4DV509 letos, pisao sam već.
Možda je model za 2023. imao grešku koja je ispravljena u novoj verziji, ali svakome bih nakon iskustva sa 1) prodavcima 2) servisom 3) centralom LG - preporučio da ih IZBEGNE (2u1).
Ono je sramota kakav su uređaj pustili iz fabrike, a na forumu je bio još jedan slučaj.
 
Od kad LG ima neke Serije sa brojem..?Mislim da si ih pomešao sa Boschom.
Ne znam da li si samo moderator ili se i razumes u problematiku oko bele tehnike, tj konkretno kombinovanih mašina.

Preporučujem LG kao što će i svaki majstor sa iskustvom preporučiti. Ne kuvaju veš dok suše za razliku od npr Beko i drugih kombinovanih. Spale veš pa se slikaj. Osim toga, lepo je odradjen sprovod vazduha od ventilatora kroz grejače pa do izduva na gumi, nisu putevi toliko uzani tako da se neće tako brzo ni zagušiti od dlačica i pamuka.
Bitno je ove mašine ne puniti do kraja već otprilike pola punjenja kao što je i naznačeno na samoj mašini, da bi kroz veš mogao cirkulisati topao vazduh i sušio ga kako treba.
Aeg/electrolux su isto ok kupovina.Rodjaka ima kombinovanu aeg protex,ne znam koji je tacan model,uglavnom je zadovoljna i ne skuplja ves.Kombinovane Bosch suse na visokoj temp i ako je na programu za vunu,doduse i sa tp njihove masine suse ves na visokoj temp.
 
Na kraju sam se odlučio i naručio Bosch WGG14402BY. Prenosim utiske kada mi stigne.
 
Kada sam uzimao masinu za pranje vesa za moje, ja sam se vodio ovom logikom. Siemens ima najvise patenata koje je kupovinom Siemensa i Bosch dobio. Najbolje ocjenjene u Njemackoj su upravo te po Idealo, Amazon ... I tako dodjoh do marke Bosch. Onda sam trazio najjeftiniji model a da je proizveden u Njemackoj a ne u Poljskoj ili Turskoj. Tako uzeh model neki za nesto oko 600eura, Bosch 6 serije i mogu reci prezadovoljni.
 
Pozdrav, uzeo sam Gorenje WN11EI74APS, i stigla je ok, bez oštećenja, ali nema govora lijeva blokada da se skine.
Desnu sam skinuo, ali lijevu nema šanse. Da li sam trebao prvo lijevu pa desnu ili šta?
Može li neki savjet, hvala?
 
Ma nema veze koja se skida prva, nategni jace 😁
 
Ok, probaću, kad sam potezao baš je bubanj zatezalo, pa sam se bojao da ne zeznem.
 
Odradio prvo pranje na praznu masinu na 60C na 1000 obrtaja. U uputstvu pise da preporucuju 90C na 600 obrtaja al kapiram da je i ovo ok. Ovih dana stavljam ves pa javljam utiske.
 
Pitanje za clanove koji imaju Haier masine, koji program koristite kada hocete paru? Kod mene kada izabrem coton, ikonica za paru ne svetli, dok kod AI i shirt programa ima, medjutim nestane kada promenim temperaturu.

Takodje vidim da je shirt program za sintetiku, dok za AI stoji sintetika/pamuk.
 
Nazad
Vrh Dno