Šta je novo?

Veš mašine

Koliko vode sa suzenje ta Beko koristi?
Komsija kupio Gorenje 2 u 1, poceo da cita uputstvo i video da za susenje koristi tipa 80 ili 90l vode i eno ga i dalje susi ves na susalici 5 godina kasnije :)
 
Jedno pitanje da li treba da se negde popunjava za 5 god garancije za Beko ves masinu?
Onih 10 god na motor sam popunio i sad cekam potvrdu.
 
Jedno pitanje da li treba da se negde popunjava za 5 god garancije za Beko ves masinu?
Onih 10 god na motor sam popunio i sad cekam potvrdu.
Nemam iskustva sa Beko-m, ali Mislim da kao I Gorenje/Hisense i oni daju 5 godina u startu (ne 2+3) sto znaci da ne bi trebalo da se ista popunjava... Da li ima nesto napisano u garantnom listu (stavljen pecat, ime servisa itd.)?
 
Zdravo,
da li bi mi neko pomogao u odabiru veš-mašine? Situacija je da u iznajmljenom stanu vlasnik je pristao da zameni postojeću mašinu novom, do 40.000 din.
Meni treba da nije toliko bučna i da ima odložen start, koristiće je dvoje odraslih i to je to.

Pretrazivala sam sve i svasta i izbor svela na ove dve: Gorenje WNHEI 72 SAS i Gorenje WNHEI 74 BS .

Moze mala pomoc za koju da se odlucim? Ili eventualno preporuka za neku drugu ako smatrate da za tu cenu se moze naci kvalitetnije od ovih navedenih?

Pozdrav i hvala :)
 
Ok, priznajem da sam ja dodala to slovo H jer sam mislila da sam pogresno prekopirala a mrzelo me je da se vracam nazad da gledam tacnu oznaku.

Nego, vidim da se razlikuju po energetskom razredu, jedna je A a druga B, ili to nije neka bitna karakteristika?
 
Nemam iskustva sa Beko-m, ali Mislim da kao I Gorenje/Hisense i oni daju 5 godina u startu (ne 2+3) sto znaci da ne bi trebalo da se ista popunjava... Da li ima nesto napisano u garantnom listu (stavljen pecat, ime servisa itd.)?
Pise na tom garantnom 2+3 godine.
Zvao sam i taj kontakt centar kazu ne mora se nista popunjavati kazu to je 5 god garancije.
 
Ok, priznajem da sam ja dodala to slovo H jer sam mislila da sam pogresno prekopirala a mrzelo me je da se vracam nazad da gledam tacnu oznaku.

Nego, vidim da se razlikuju po energetskom razredu, jedna je A a druga B, ili to nije neka bitna karakteristika?
Obe su sa inverter motorom sa tim sto ova 74 BS je malo tisa, vise obrtaja, program vise i lepsi displej po meni kolko sam video.
Na vama je da odlucite kolko sam procitao do 40k se preporucuje Beko ili Gorenje.
Ja sam pazario Beko a imao sam i Gorenje malo da vidimo kako i ova sluzi.
 
Ma da, narucicu ovu od 35k (trenutno je na akciji toliko), da ne budem bas bahata, hvala vlasniku stana i za ovoliku velikodusnost.
 
Interesantan nacin razmisljanja
 
Ćao svima,
Kupio sam veš mašinu LG F4WR511S2M i čekam isporuku iste u ponedeljak ili utorak naredne nedelje. Ako neko čita ove redove ima (ili je imao) istu mašinu ili neki drugi model koji pripada navedenoj seriji F4, rado bih pročitao utiske.
E sad, pre nego što krenem da koristim samu mašinu potreban mi je savet (ako je isti moguće dobiti), kome se obratiti za uslugu iznošenja stare veš mašine (bez transporta) i postavljanja nove, kao i montiranja. Znam da je skidanje transportnih blokada nešto što zvuči banalno ali kao neko ko radi u korisničkoj podršci za drugog proizvođača, znam da te stvari zavise od modela do modela a o tome smo takođe mogli da čitamo i na prethodnim stranicama..
Kontaktirao sam lokalnu prodavnicu bele tehnike koja nema veze sa mojim prodavcem i tamo mi je rečeno da oni takve usluge ne vrše. Ne mogu da računam na pomoć prijatelja/ komšija a sam takođe ne mogu da izvedem gore opisano. Sutra ću još jednom kontaktirati ovlašćeni servis koji je od mene udaljen 40km da pitam koliko bi me sve navedeno moglo koštati ali ne očekujem baš da će cena biti manja od 3000, što nije malo.
Ostaje mi još opcija da dostavljačima iz Gigatrona ponudim pare privatno za tu uslugu (pošto ona nije uključena u cenu prevoza) ali sumnjam da će pristati. Kome se obratiti?
 
Što se tiče cene, obično je samo trošak izlaska 3000, a radovi se dodatno naplaćuju. Uvek imaš opciju da počastiš radnike koji su ti dovezli mašinu kako bi izbacili staru mašinu i postavili novu. Za dve crvene ne bi trebalo da se bune.
Meni su prošle godine pri isporuci ponudili da besplatno odnesu staru mašinu, kao i da puste u pogon novu...
 
Što se tiče cene, obično je samo trošak izlaska 3000, a radovi se dodatno naplaćuju. Uvek imaš opciju da počastiš radnike koji su ti dovezli mašinu kako bi izbacili staru mašinu i postavili novu. Za dve crvene ne bi trebalo da se bune.
Meni su prošle godine pri isporuci ponudili da besplatno odnesu staru mašinu, kao i da puste u pogon novu...
Da, tako razmišljam od starta al čisto sumnjam da će hteti. Što se stare tiče, nju moram da prijavim ovlašćenom servisu ili je istom prodam, mada ne znam kakvim bih se parama mogao nadati za Candy mašinu iz 2019e koja je tad koštala 31k a danas ima problem sa oslabljenom centrifugom i ne izbacivanjem vode, tačnije ne izbacuje kako bi trebala i prlja veš zbog toga, ostalo joj nešto manje od mesec dana garancije..
Zaista jeste banalno. Ne treba čak ni pominjati to, bar ne na ovom forumu.
Ne sastoji se ta operacija uvek od jednostavnog izvlačenja blokada, bilo da su u formi šrafova sa distanserima, šipki ili nečeg trećeg. Neko je gore opisivao da je u LG mašini morao da vadi stiropor od dole a ako je suditi po uputstvu za upotrebu, i ovaj model ima to.
 
PItao sam ali mi niko nije odgovorio.
Kakvo je misljenje o Vox masinama jeftinijim . Servis imaju i ako je garancija 5 godina sta je nedostatak da se ne bi kupile.
 
A kako to mislis loš kvalitet, VOX veš mašine se prave u vestelu u Turskoj, isti je to kvalitet kao Beko koji se takođe proizvodi u Turskoj ili jčak Gorenje koji se sklapa gde stigne sa ko zna kojim kompontentama. Dakle u tom nižem cenovnom rangu sve je isto , razlika je samo u brendovima. Pratite cene , akcije a kupujte mašinu po vama potrebnim pspecifikacijama i sl. Prestanite da filozofirate o kvalitetu u nižem i srednjem rangu jer je zabluda da nešto po sluičnoj ceni može biti "kvalitetnije".
 
Ako se prave u istoj zemlji, ne znači da se prave od delova istog kvaliteta i da je kontrola kvaliteta na istom nivou. Ne znam zašto je uopšte potrebno da se ovo naglašava...

Da li će Vox mašine da rade? Hoće.
Dokle? Niko ne zna.
Zašto onda uzeti nešto drugo? Jer je manja verovatnoća da će se kvariti često.
Prosto.
 
Kakva su misljenja za Haier kombinovane masine?
 
Ako se prave u istoj zemlji, ne znači da se prave od delova istog kvaliteta i da je kontrola kvaliteta na istom nivou. Ne znam zašto je uopšte potrebno da se ovo naglašava...

Da li će Vox mašine da rade? Hoće.
Dokle? Niko ne zna.
Zašto onda uzeti nešto drugo? Jer je manja verovatnoća da će se kvariti često.
Prosto.

Dobavljači repromaterijala uglavnom su isti u Turskoj i Kini, stoga kontrola kvaliteta mora biti na istom nivou kako bi se ispoštovale zakonske regulative EU u okviru EPREL propisa. Slažem se da to ne mora biti posebno naglašeno, ali ako već javno tvrdiš da je kvalitet VOX-a lošiji u odnosu na Beko ili Gorenje, očekujemo argumente koji podržavaju tvoje zaključke.
 
Ja sam imala VOX jeftiniju (oko 25.000), elektronika je crkla posle 3 god od koriscenja, masina je zagrevala vodu samo na 1 programu ali do nekih 40 stepeni, iako je program pamuk 90 stepeni. Svi ostali programi su koristili hladnu vodu. Centrifuga je prejaka (iako je 800 obrataja), cepala mi je farmerice, kosulje i jastucnice.
Menjala sam grejac tri puta , tako da mi je majstor rekao da je do elektronike.

I da, nikada mi nije ispirala ves kako treba, tako da mi je ves mahom smrdeo na budj.
 
Mnogi postavljaju pitanja na koja ne postoji tacan odgovor, vec nagadjanja iz iskustva ili čuo sam! Jos su jači ovi sto odgovaraju ubedjeni da znaju, a šlag na torti su neki koji poveruju u sve to! Danas su aparati za jednokratnu upotrebu, platis i klatiš, dok se ne pokvari. Gledaj teh.karakteristike, cenu i garanciju ostalo batali, sve je to slicno, ne mozes mnogo ni da pogodis a ni da promasis.
 
Donekle tacno, ali ne mozes da kazes da ce jedan Vox da traje duze od Bosch-a ili Miele. Ima ljudi ovde koji imaju uvid u to koliko se i sta vraca i mahom se vise reklamiraju Vox, Fox itd od LG, Samsung i slicnih.
 
Pozdrav
Potrebna mi je pomoć oko odabira i saveta, pošto sam laik po ovom pitanju
Prvo da kažem da će mašina neprestavno raditi, pošto imamo troje male dece
Uzeo bih neku kvalitetniju, da nemam problema posle 2 godine
I još da napomenem da bi mašina za sušenje mogla da stoji iznad mašine za pranje
Čitajući prethodne komentare, da li mi je ovo najbolja solucija:
Miele WSA 033 ili WCA 030 za pranje 90k/95k
Miele TSA 233 WP za sušenje 90k
Ovo su najjeftiniji modeli Miele koje sam pronašao
Ne bih stvarno išao puno preko ove cifre, mašinu za sušenje bih rado uzeo i neku povoljniju od nekog drugog proizvođača, ako smatrate da će raditi posao
Hvala unapred
 
Ja kada sam sada skoro kupovao masinu serviser koji je nekada bio ovlascen za Bosch mi je rekao da ne kupujem
Sve osim serije 8 se pravi u Turskoj
Kvalitet je los
Sto sam se uverio u Tehnomedia
Pogledajte masine uzivo i videcete, zavrsna obrada gume losa svuda opiljci gume koji vise (Bosch)
Dugme okreces kao da ce da otpadne, sve u svemu nista specijalno za tu cenu
Vratanca za deterdzent tanka plastika i kada otvarate zatvarate apsolutno nema osecaj kao na nekim drugim brendovima gde je osecaj bas "kvalitetan" u smislu kako je sve to uradjeno
Vrata bubnja otvorim cela masina tandrce, znate ono kada na dobrom auto zatvoris vrata a zvuk jak kvalitetan e to ovde nije slucaj
Mnogi drugi brendovi manjeg imena kvalitetnije izgledaju
Takodje mi je taj serviser rekao da je uvoznik jako los i da ne izlazi u susret kupcima. Gledaju da otezaju resavanje garancije na svaki moguci nacin i svale problem na kupca
Meni je to bilo vise nego dovoljno da odustanem od kupovine
Mada mi je finalni ekser te odluke bio kada sam pogledao Bosch masine uzivo u Tehnomedia... Apsolutno nista specijalno

Jedno vreme sam razmatrao Miele ali mi iskreno izgleda kao kanta, mislim na ovaj najeftiniji model prosto nisam mogao to da kupim za te pare
Pre bi uzeo neki stariji Miele model
 
Pogledaj Haier, imaš nekoliko modela i serija. Ja sam u Novembru uzeo taj brend I prezadovoljan sam za sada. Imaš garanciju od 7 godina i čini mi se 15 godina na motor.
 
Nazad
Vrh Dno