Šta je novo?

Veš mašine

Mozda ti je bila inverter ploca crkla ko zna.Nije nijedan brend kvalitetan kao pre 15-ak godina recimo.
 
LG nikako, imaš 2 vraćene u poslednjih nekoliko meseci ovde na forumu, mada su bile 9/6 kg mislim.
Za Whirlpool sam čuo da ima "glupe programe".
Meni programi i ne trebju ne znam kakvi, koristim osnovne... Ne treba mi ni wifi i sl... Potrazicu da vidim koji su to modeli. Hvala
Pisao sam vec moja Whirpool je bila katastrofa, posle 2god menjan kompletan bubanj a posle 3 ili 4 crko inverter motor i bacio sam je .
Sad kad sam kupovao novu i pricao sa serviserima i prodavcima kazu nije Whirpool sto je nekad bio.
Sa mojim iskustvom ne bih je preporucio nikome.
Masina za pranje ili kombinovana?

Btw, nije niko sta je bio. Cena napretka :)
 
Neki modeli kombinovanih Whirlpool masina imaju bubanj napravljen od titanijuma.

:eek: :eek: :eek:

Bubanj zaista napravljen od titanijuma, sam on bi koštao 10-20000€. I to ako baš pogodite dobar dil sa fabrikom u Kini, za veliki broj primeraka.

Bez uvrede svima, ali količina lupetanja, nagađanja, čuo sam i rekli mi informacija u ovoj temi postaje zabrinjavajuć. i potpuno obesmišljava temu.
 
Idi u neku prodavnicu (Gigatron Tehnomedia nebitno)i otvori vrata od neke kombinovane Whirlpool/Ariston masine i pise na bubnju titanium.Vrlo moguce da je u pitanju marketing ko zna.
 
Nema poente da bubanj bude od titanijuma. Ne vrti mašina u sebi kamenje. Čelični lim je sasvim dovoljan...
 
Kake veze ima materijal bubnja, meni su crkli lageri na bubnju Whirpool masine.
Kaze servis ne menjaju se lageri mora ceo bubanj, sreca te je bilo u garanciji.
Bilo vreme korone ceko mesec dana da mi odrade.
Taman reko resio se problema kad ono nepunih godinu kasnije crce motor.
 
Kolika je bila ukupna cena zamene bubnja?
 
za mene gratis u garantnom roku. nisam pitao nije me zanimalo.
 
Kake veze ima materijal bubnja, meni su crkli lageri na bubnju Whirpool masine.
Kaze servis ne menjaju se lageri mora ceo bubanj, sreca te je bilo u garanciji.
Bilo vreme korone ceko mesec dana da mi odrade.
Taman reko resio se problema kad ono nepunih godinu kasnije crce motor.
Naravno da je moguce zameniti lagere ko zna da isece kazan i da sve zalepi kako je bilo.Komsije izbacile Gorenje w62y2/s staru 11 godina jer su 2 majstora trazila od 8-10 hiljada ja sam uzeo tu masinu isekao kazan i sad treba dalje da zamenim lagere,a oni su kupili WNEI82B.
 
:eek: :eek: :eek:

Bubanj zaista napravljen od titanijuma, sam on bi koštao 10-20000€. I to ako baš pogodite dobar dil sa fabrikom u Kini, za veliki broj primeraka.

Bez uvrede svima, ali količina lupetanja, nagađanja, čuo sam i rekli mi informacija u ovoj temi postaje zabrinjavajuć. i potpuno obesmišljava temu.
A tek da radiš taj posao, da čuješ pitanja tek, ja ne znam kako izdržim da se suzdrzim. Naš narod čast izuzecima od možda 5% kontaju neke stvari i imaju znanje tehnike / mehanike.

Najsveziji primer žena došla sa telefonom i kaže hoću ovu ploču, dobila što je tražila, dolazi posle 3 dana sa pločom u ruci (nosi ploču u rukama iscupala) kaže ploča ne radi. Dobro što niste zvali majstore da izadju na teren, ne ne ja hoću novu znam ja zakon. Poslato u servis ispravna ploča. Dodje gospodja inspekciju da zove bla bla bla. Gospodjo jel imate šerpe i tiganje za indukciju... Odgovor sta jel imam? 😂
 
Naravno da je moguce zameniti lagere ko zna da isece kazan i da sve zalepi kako je bilo.Komsije izbacile Gorenje w62y2/s staru 11 godina jer su 2 majstora trazila od 8-10 hiljada ja sam uzeo tu masinu isekao kazan i sad treba dalje da zamenim lagere,a oni su kupili WNEI82B.
Ja to zovem, seci uši, krpi dupe.
Isplativo samo nekome ko to zna da uradi, pod uslovom da dobije mašinu za dž. Za 99,9 % korisnika veš mašine je ovo neisplativa intervencija.
 
Na preporuku našeg majstora kontaktirali smo servis (ne ovlašćeni jer je istekla garancija) da se zamene lageri na Whirlpool mašini i dali smo 8.000 dinara. Kazan je od plastike i trebalo ga je seći.
Majstor nam je rekao da se taj naš model pokazao izdržljivim i da je isplativa takva intervencija i nije se/nas prevario. Sem te zamene lagera nikakva intervencija na njoj, ove godine proslavila punoletstvo.🍻
 
Naravno da je moguce zameniti lagere ko zna da isece kazan i da sve zalepi kako je bilo.Komsije izbacile Gorenje w62y2/s staru 11 godina jer su 2 majstora trazila od 8-10 hiljada ja sam uzeo tu masinu isekao kazan i sad treba dalje da zamenim lagere,a oni su kupili WNEI82B.
Svaka tebi čast - ja ne znam ni koji brend mašina imaju moje komšije a ti čak znaš i model, da je reč o WNEI82B...
 
Na preporuku našeg majstora kontaktirali smo servis (ne ovlašćeni jer je istekla garancija) da se zamene lageri na Whirlpool mašini i dali smo 8.000 dinara. Kazan je od plastike i trebalo ga je seći.
Majstor nam je rekao da se taj naš model pokazao izdržljivim i da je isplativa takva intervencija i nije se/nas prevario. Sem te zamene lagera nikakva intervencija na njoj, ove godine proslavila punoletstvo.🍻
Čuvaj broj tog majstora. Ove koje sam ja zvao u BG za izlazak uzimaju od 3000 + konstatacija kvara + ruke za zamenu dela + deo. Delovi su im inače skuplji nego da ih ja sam kupim u prodavnici gde nemam rabat.
Nema više u kraju onih likova koji su za par crvenih + cenu dela popravljali sitnice.
 
Roditeljima crkla Elin veš mašina nakon 6-7 godina i brojnih popravki pa gledam da što pre nabavimo nešto u cenovnom rangu od 40.000-50.000 din, da ih dobro služi koliko je moguće u tom rangu kvaliteta i da ne bude previše komplikovano za rukovanje (nemaju potrebu za puno raznih programa itd.).
Pročitao sam zadnjih 20ak stranica ove teme (od januara ove godine naovamo) tako da imam neku ideju da bar ne uzimam određene marke tipa Candy, ali bi mi izuzetno pomoglo ako neko ima neke preporuke u tom cenovnom rangu?
 
Gorenje Wnei84bs ili ako ces nesto prostije za koriscenje wnpi84bds.Jako su tihe,imaju senzor tezine vesa pa recimo ako prepozna da nije puna skrati program.Na primer na 90 stepeni pere oko 2:57 kad je puna,a ako nije puna ona skrati na 1:58 uglavnom na vecinu programa senzor meri tezinu vesa.
 
Beži od Gorenja kao djavo od krsta.
 
U tom cenovnom rangu i nema baš nekog izbora.
 
@ktulu Ja sam jedno vreme razmisljao da kupim novu ves masinu jer je stara candy go107 grand plus pocela da brljavi i nisam znao da li ce majstor uspeti da je sredi.
Dobio sam preporuku za beko i to model wue 8736 xst i ona je u rasponu od nekih 40 soma pa na gore u zavisnosti gde je nadjes.
Kaze mi drugar da je masina skroz ok sa inverter motorom ,1400 obrtaja i 8kg vesa.I garancijom od 5 godina.
Uspeo je majstor da mi sredi candy masinu tako da sam na neko vreme odlozio kupovinu masine.
Inace drugar mi je preporucio par modela i naveo mi cene koliko se krecu.
Bosch WGG14402BY
WGG14403BY
Bosch WAN28267BY (niza serija sa manjim bubnjem)
Beko WUE8736XST

Prve dve su 63000
Treca 53000
Beko 40-41000
To je bio njegov odgovor u maju mesecu ove godine.Sad da li se nesto menjalo sa cenama ne znam.

 
Hvala puno svima na odgovorima. I mojima se dosta sviđa Beko WUE8736XST, gledamo još malo šta je dostupno ali vrlo moguće da ćemo nabaviti Beko.
 

Valja li ovo?
 
Gorenje Wnei84bs ili ako ces nesto prostije za koriscenje wnpi84bds.Jako su tihe,imaju senzor tezine vesa pa recimo ako prepozna da nije puna skrati program.Na primer na 90 stepeni pere oko 2:57 kad je puna,a ako nije puna ona skrati na 1:58 uglavnom na vecinu programa senzor meri tezinu vesa.
Da li mozda znas koliko vremena traje pranje vesa na 40 i 60 stepeni?
 
Imas brdo programa na ovoj masini.Mix 40 stepeni kad je puna pere 1:53 kad prepozna da nije puna pere onda 1:39.Mix 60 mislim da traje oko 2:07 kad je puna.Na vecinu programa prvo senzor meri tezinu vesa pa na osnovu toga procenjuje koliko treba da pere.Na 90 sa pretpranjem pere oko 2:58 minuta kad nije puna 1:58.
 
Hvala. Pitam cisto informativno posto imam staru masinu Gorenje. Na 40 i 60 stepeni pere oko 90 min.
 
Jel ima neko Midea masinu?
Kombinovanu pre svega.
Lunar model mi je bas bas interesantan.
Slicno Haieru, malo jeftinije i 1kg vise susenja u toj klasi
 

Valja li ovo?
Kupio ja danas. Gledao u radnji, deluje dobro sklepana.
Prenecu iskustva
 
Pozdrav, da li neko zna koja je razlika izmedju Beko kombinovanih masina HTV 8736 XSHT i HTV 8746 XF? Prosto mi je nemoguce da je razlika sem malog fizickog izgleda vrata bubnja jos i jedan do dva programa pranja( tipa jedan ima program za kosulje ,a drugi za jakne). Hvala
 
Nazad
Vrh Dno