Šta je novo?

Veš mašine

Prevideo sam da nije 2u1.
Hvala.
 
Pozdrav, pomagajte. Troje male djece, Gorenje WA 6089 nam je crkao motor nakon 8.5 godina korišćenja.

Pojma nemam šta da gledam i tražim. Budžet može do 450 evra za pranje. Bitno je da su dimenzije do 60x85x55 max (Imamo po 3-4 cm max do zida i kade, nazad malo više, bitno zbog grijanja)

Gledao sam na prvo ovu mašinu: LG FH2J3WDN0 6,5KG SLIM 629,95 KM ili oko 320 evra.

Kapacitet pranja : 6,5 kg Obrtaji centrifuge (o/min) : 1200 Energetski razred : A+++ Dubina : 44 cm Boja : bela Inverter motor : da

Da li je to dobra kupovina, da li ima bolje za taj novac?
 
Ne oslanjaj se mnogo na dimenzije date na sajtu. Moraćeš metar u ruke i da meriš, jer dubina uređaja data nasajtu ili u specifikacijama se obično odnosi na gornji panel veš mašine. Ostaje debljina komandnog panela i debljina vrata.
 
Pozdrav, pomagajte. Troje male djece, Gorenje WA 6089 nam je crkao motor nakon 8.5 godina korišćenja.

Pojma nemam šta da gledam i tražim. Budžet može do 450 evra za pranje. Bitno je da su dimenzije do 60x85x55 max (Imamo po 3-4 cm max do zida i kade, nazad malo više, bitno zbog grijanja)

Gledao sam na prvo ovu mašinu: LG FH2J3WDN0 6,5KG SLIM 629,95 KM ili oko 320 evra.

Kapacitet pranja : 6,5 kg Obrtaji centrifuge (o/min) : 1200 Energetski razred : A+++ Dubina : 44 cm Boja : bela Inverter motor : da

Da li je to dobra kupovina, da li ima bolje za taj novac?
Da li si otvarao motor da proveris da si nisu cetkice potrosile?Taj model je malo stariji od 8ipo godina.
Baveći se malo Haierom, tj. njihovim veš mašinama, dođoh do sledećih saznanja. Oznake veš mašina HW80, HW90 i HW100 ne znače ništa jer postoje različiti uređaji pod ovim skraćenim oznakama, ali i serijama (3, 5 i 7), tako da postoje razne kombinacije. Konkretno ja kupih HW90-B14959U1-S iz serije 5. Kod nas na tržištu naravno nema svih modela, ali ako se neko odluči, treba detaljno da pogleda sve specifikacije, jer razlike postoje. Npr. neke mašine imaju direct drive, neke nemaju (klasičan prenos snage remenom), WiFi, funkcija pare...
Zašto je bitan WiFi?
Broj programa na samoj mašini je ograničen (oni programi koji se najčešće koriste), ali putem aplikacije postoji dodatan broj programa za specifične namene, kao i neka dodatna podešavanja. Verujem da se uz malo gimnastike većina ovih parametara može i ručno podesiti na mašini, ukoliko znate šta treba da radite. Aplikacija je namenjena za kontrolu svih smart Haier aparata (ukoliko ih imate). Uputstvo na srpskom bi moglo biti malo bogatije, ali ukoliko mašina poseduje WiFi, aplikacija daje kratka objašnjenja programa.

Nađoh podatak da je prečnik bubnja 525 mm, naime među najvećim na tržištu.
Znaci mogu da se skidaju dodatni programi i opcije preko app?
 
Da li si otvarao motor da proveris da si nisu cetkice potrosile?Taj model je malo stariji od 8ipo godina.

Nisam. Zvao sam majstora, on reče da vidim izbacuje li vodu. Žena rekla da ne izbacuje. Kaže motor je vjerovatno crkao, nešto treba vaditi sve, bubanj i tako... A ležajevi su bili za zamjenu jer je zadnjih pola godine brundala kao luda. Elem ne znam koliko može biti opravka svega toga... možda 100e? Za staru mašinu mislim da se to ne isplati, a i čekao bih 4-5 dana.
 
Verovatno ti je onda elektronika crkla.Ja bih ti predlozio ovaj model:WNEI84BS ona je do 55cm dubine komsija ima istu ovakvu samo WNEI82B model pa mogu da proverim da li je stvarno 55 dubina kao sto pise.
 
60 programa je na aplikaciji i ne mogu se preuzeti direktno na mašinu, već su deo aplikacije i startuju se isključivo putem palikacije. Sve što je potrebno uraditi posle punjenja mašine, jeste izbor remote programa odakle se dalje mašinom upravlja putem aplikacije. Pored toga, aplikacija pruža još mnogo mogućnosti, od unosa garderobe u samu aplikaciju, do saveta u izboru programa, otklanjanja mrlja, daje statistiku upotrebe, efikasnosti, savete za unapređenje efikasnosti... skoro sve je na srpskom jeziku. Za dokone ljude da se zanimaju ceo dan.
Na kraju se sve svelo na ručno postavljanje programa, krastavac, navika.

Ono što je dobro jeste što je veš dobro opran, miriše i što su programi kratki izuzev nekog eko programa. Za razliku od moje stare mašine ova lepše okreće veš u samom bubnju i više nemam problem da mi navlake "pojedu" ostatak veša.
 
Kod LG ima jedan slot na mašini za program preuzet sa neta. A u aplikaciji ponuđeno npr. 20-ak tih programa od kojih biraš koji ćeš da prebaciš u taj slot.
Sve u svemu: useless kad je mašina (2u1) bila kanta.
 
Već neko vreme mi veš nakon pranja ne miriše lepo.
Da li miris iz kanalizacije može da se vraća preko odvodnog creva?
Crevo za odvod je bilo pokidano i sad je dosta kraće, da li to ima neke veze?
 
Jesi li prao mašinu?
 
Smrdelo bi ti u mašini stalno da je u pitanju kanalizacija. Mada miris teško da može da prođe s obzirom da u odvodnom crevu uvek ima vode.
 
Nisam obraćao pažnju na grejač, Pokušaću sa "dr.beckmann čistač veš mašina" i taman da ispratim da li radi grejač.
 
Od skoro je ProMobi, kakvi su oni za BT?
Da sam znao ono što sad znam za LG servis, možda nikad ne bih uzeo LG OLED.
 
Ako se ne varam, za njih je glavni servis Ignis. Po mom iskustvu, katastrofa servis.
 
Jek su vam te Haier kombinovane ili samo pranje?
Cekam da se razduzim za lrokleti Candy i da vidim kid cu.
Haier i LG su favoriti
 
Od skoro je ProMobi, kakvi su oni za BT?
Da sam znao ono što sad znam za LG servis, možda nikad ne bih uzeo LG OLED.
Servis za telefone je ujedno i servis za belu tehniku? :D Ja sam bas skoro, pre jedno mesec dana imao katastrofalno iskustvo sa njima vezano za telefon. 8 dana nisu ni primili telefon, a na mejl su odgovorili nakon 15ak dana.

Sta si saznao za LG servis? Planiram kupovinu OLEDa i trenutno mi je LG u uzem izboru.
 
Nemam iskustvo sa tim delom servisa, samo sa ovim za LG/Bosch belu tehniku. Deluje slabo, u smislu ljudstva.
Sa ProMobi sam imao OK iskustva (telefon, sat), dok za belu tehniku ne znam.
 
Ne znam kakve ste imali probleme sa Ignisom, ali ja sam baš mnogo stvari sa njima rešio brzo i efikasno.
 
Gledao sam danas kombinovane.
Haier, LG i Whirlpool.
Pojma nemam vrede li LG i Haier 20000 din vise od Whirlpoola?!
 
A ko to može znati...
 
Gledao sam danas kombinovane.
Haier, LG i Whirlpool.
Pojma nemam vrede li LG i Haier 20000 din vise od Whirlpoola?!
Ne znam sta da kazem za Whirlpool.Iz dva servisa kazu da se Whirlpool malo kvari,kvare se kao ostali aparati,ali mene buni zasto ima isti bubanj kao Indesit i elektronika ima isti zvuk kao Indesit.Neki modeli kombinovanih Whirlpool masina imaju bubanj napravljen od titanijuma.Imam dve u komsiluku Whirlpool Awo/c i awo/d stare 8 i 15 godina.
 
Ne znam sta da kazem za Whirlpool.Iz dva servisa kazu da se Whirlpool malo kvari,kvare se kao ostali aparati,ali mene buni zasto ima isti bubanj kao Indesit i elektronika ima isti zvuk kao Indesit.Neki modeli kombinovanih Whirlpool masina imaju bubanj napravljen od titanijuma.Imam dve u komsiluku Whirlpool Awo/c i awo/d stare 8 i 15 godina.
Whirlpool je vlasnik Indesita.
Gledao sam danas bas dosta masina, razlikuje se kvalitet izrade izmedju npr Whirlpoola i Indesita, u korist prvog...Na bubnju pise titanium, to nisam video kod Indesit?! I Gume su drugacije, cvrsce su na W.
Haier koji sam gledao je isto dobro sklepan, kao i LG, ali razlika u ceni nije mala, plus je W. 9/6 kg, LG 8/6, a Haier 8/5.
Garancije 5,5 i 7 godina.
Ozbiljno sam zagrizao za Whirlpool, od Candy nece biti gori hahah
 
Jeste deluje Whirlpool malo ozbiljnije cak rezultati pranja su isto bolji kod Whirlpool i grejanje vode bar kod modela koji se zavrsava model sa 458.Za kombinovane nemam pojma ove znam u komsiluku Whirlpool sluze godinama.
 
LG nikako, imaš 2 vraćene u poslednjih nekoliko meseci ovde na forumu, mada su bile 9/6 kg mislim.
Za Whirlpool sam čuo da ima "glupe programe".
 
Pisao sam vec moja Whirpool je bila katastrofa, posle 2god menjan kompletan bubanj a posle 3 ili 4 crko inverter motor i bacio sam je .
Sad kad sam kupovao novu i pricao sa serviserima i prodavcima kazu nije Whirpool sto je nekad bio.
Sa mojim iskustvom ne bih je preporucio nikome.
 
Nazad
Vrh Dno