Šta je novo?

The Witcher 2: Assassins of Kings

Kod mene to nema ispod Mouseinput-a:

[Input]
KeyboardLayout=QWERTY

[MouseInput]
SensitivityX=0.5
SensitivityY=0.5
Smoothness=1

i to je sve sto se tice M&K input-a

ako ne bude nista pomoglo onda cu narodnu verziju probati.
 
Poslednja izmena:
I dalje nista, nego nako kontam sta bi moglo biti, koji je razlog jer nema nikakvih problema s dr. igrama, bas cudno.
 
Mani se bogami desavalo i uvek je razlog bio joypad, zato mi je uvek raskacen kontroler.

Ps jedno glupavo pitanje, da li si probao da se kreces kroz meni na "wasd"?
 
Da vjerujem ti, ali u mene nema nikakve razlike ako kontroller nakacen ili ne.
Jesam sve sam moguce tipke isprobao i nista nece, jedini nacin da se izadje iz igre je ctr+alt+del i onda da se na taj nacin ponisti proces.
 
Da nema veze nesto sa steam cloud-om. Mozda ti je neki save game od ranije sa clouda napravio problem ako si u medjuvremenu menjao komponente ili OS. Probaj da iskljucis steam cloud, sta znam probaj bilo sta...
 
Koliko sam skontao sad je prvi put probao igru preko steama. Al ga nista nekosta da proba da iskljuci cloud, pride ti je moj predlog obrisi user.ini fajl, raskaci kontrolere, resetuj komp i onda probaj igru, eventualno i u window modu i akoni to nepomaze, narodna verzija i cao, da se nemucis.
 
Evo proradilo napokon, magija, nakon sto sam samo restartovao komp :d ovog puta cu pasti na igru dok je ne predjem svu na xbone kontrolleru milina :p uglavnom hvala na pomoci drugari.
 
Imam problem sa gamepadom. Gamepad je gigatech GX-105. Drajver ne postoji, na cd-u je neki drajver za vibraciju ali nema veze sa windows drajverom.

Gamepad je radio bez problema u AC4 bez ikakve potrebe za emulatorom samo se pritegne dugme i onda radi kao Xbox360 gamepad.

Witcher 2 ne vidi gamepad. Probao sam sa dve verzije xbox360ce, raspakovao u bin folder, pokrenuo xbox360ce, prvi put izabrao podesavanja koja je nasao na netu, nista, drugi put izabrao xbox360 podesavanja i sam ih prepravio opet nista. Igra ne vidi kontroler (nema mogucnosti u meniju da se izabere).

Nesto sam gledao po netu u vezi xbox360 i deluje mi da je problem to sto se gamepad vodi kao USB generic gamepad (posto rekoh drajver nisam nasao). Da li je to problem ili jednostavno nisam dobro namestio xbox360ce?

xbox360ce kreira samo x360ce.ini fajl
 
Počeo sam aktivno da igram 15. decembra. Par sati per day. Igra je završena pre par dana. Svi questovi main and side. Danas sam svestan koliko je sadržajno zapravo manja od trojke a bogami i od keca. To ne navodim kao manu već kao fact. Trojku sam igrao 4 meseca, ovo ni mesec.

Igrao sam Magic, tj ful Sign build i bilo je prilično kul. Na dvojku vrlo lako mogu da vas sabiju, ali i vi njih kad malo izlevelujete. Kada se uđe u animacije koje su osetno sporije nego u trojci, nemoguće ih je prekinuti i tu je najveći problem tokom fajta. No, kao što rekoh igrao sam Sign build pa je uz Magic cast to bilo podnošljivo.

Iorveth path je interesantan, drugačiji osetno od Roche-ovog, a da li je bolji to je za diskusiju. Logičan je i jedan i drugi. Likovi su odlično napisani, questovi zanimljivi. Možda je Roche path nekako ozbiljniji, veća je drama čini mi se, šta znam...

Meni u RPG igrama odgovaraju misterije, spletke i intrige i to je ono zbog čega mi je priča u dvojci jako interesantna jer se sve to generalno događa kroz velika politička dešavanja. Priča se o Yenefer i Wild Huntu, koji u trojci po mom mišljenju nije razrađen na način koji zaslužuje, možda je to i bio cilj ali je moglo "grandioznije".

Leta od Galeta sam opet pustio da ode, nikada ga i nisam video kao neprijatelja. On je bio samo tool (naivna budala) u rukama moćnih - nothing more.
Žene (sorceress) su u ovom univerzumu prikazane kao izuzetno moćne i ne znam da li postoji igra koja prikazuje slično, ali brate kuvaju li kuvaju... Svaki King nekako deluje slab u odnosu na njih.

I to bi bilo to... Sećam se da sam igrao Witcher 1,2,3 pa sam evo izgleda opet krenuo ali 3,2 i sad Bože zdravlja, čekam remake keca za koji imam ogromna očekivanja. Kod mene je to u ovom serijalu izgleda "tamo i nazad" kao kod Bilba Baginsa ;)

Kao neko ko je pre deset godina krenuo u ovu avanturu i naterao sebe da potpuno pređe kec koji je imao combat koji je za mene bio čudan mislim da su sve tri igre sjajne u svojoj predivnosti i brutalnosti.

Witcher 4 će sigurno imati vrhunskog glavnog protagonistu možda i boljeg od Geralta ali on nikada neće i ne može biti Geralt.
Kad me neko pita šta je to što je toliko dobro u Witcheru (gameplay, grafika, zvuk,...?) ja odgovorim - emocije.
 
Nazad
Vrh Dno