Šta je novo?

Tesla TV

Ja mislim tj nagađam da to ima veze sa proizvođačem (OEM) TV-a ili panela? :D Tipa S za Skyworth a B za BOE (koji je npr pravio ekrane za Xiaomi telefone) :D
 
Moguće i to, nego vidim po Bosni sve BUS modeli a u Srbiji SUS pa pomislih zbog toga
 
Imaju oba kod nas 55ice SUS 37.791RSD, BUS 41.391RSD.
Šta uzeti?
 
Gore u onom PDF-u piše da svaki 55S635BUS ima IPS panel. Za 55E635SUS piše da je VA. Kupio sam kevi 50E635SUS pre jedno pola godine, VA panel, kriminalno loših uglova gledanja, ostalo na njemu je ok. Pisao sam o tome baš u ovoj temi. Imam 906BUS 55 i 50, oba IPS, izuzetno sam zadovoljan sa njima. Možda ovaj 55E635SUS ima bolji VA panel nego 50 varijanta, ne znam.
 
Verovatno nema. Nadam se da mi 65S635bus stiže u pon-utorak kao zamenski za 905 koji je crko. Javljam razlike.
 
Uspeh nekako da se snađem sa ovim Google androidom 11. :) Jedva. Odziv sistema je bolji nego na 905 seriji. Opcije su bogatije i raznovrsnije, ali totalno drugačije raspoređene. TV je skoro isti, mada ima malo probijanja dole i gore kod pozadinskog. Bolji je ekran na 905 definitivno. Na 905 tog nije bilo (u toj meri). Nisko budžetni TV koji zadovoljava sve osnovne potrebe i još malo više, za novac koji je potrošen. Sve u njemu što se stavi, radi na 1. Sam prikaz je nešto svetliji od 905, pa sam morao da smanjim pozadinsko, što kod 905 nije bio slučaj. Daljinski mi je suviše fensi, ali su tasteri nekako bolje raspoređeni. Da bi stavili bateriju mora se skinuti komplet zadnja strana, meni totalno novo, a i sa dosta muke. Ko nema nameru da daje mnogo novca, moja preporuka. Zvuk nisam ni čuo, pošto je trenutno vezan za soundbar. Tu je isto kao i prethodni, osim što ovaj na ekranu ispisuje pojačavane kao home sinema vol + ili -, a pojačava soundbar. Sve u svemu solidan TV za veliku većinu korisnika. Sve aplikacije rade odlično. Netflix, HBOMax, Kodi(samo za strim medija sa HD rutera) rade u trenu. Na oko kao i da nisam menjao TV.
 
Uglovi gledanja ok? Isto kao na 905? Standardno za IPS panel?
 
Imam Tesla android TV 43E635SUS I ne mogu da nađem sleep timer (nema na daljinskom). Da li ga ovaj TV uopšte ima? Našao sam neki "Timer" u device preference ali nije to to baš. Tipa da stavim da se isključi za 45 min mi treba. Na Sony androidu imam tu opciju.

Hvala. :)
 
Poslednja izmena:
Nema na daljinskom, moraš da uđeš u meni na daljinskom (taster sa tri horizontalne crte jedna ispod druge) pa u sekciju power i tu ima sleep timer. Tako je bar na 50E635SUS.
 
Najzanimljivija opcija kod ovog televizora je ta što može da se kupi trenutno samo u Ukrajini o_O
 
Stigao update na S906, Android 11 konačno 😁
 
nadam se da je brži, jer je počeo da laguje iako ga nisam opteretio aplikacijama, mislim da sam samo EON instalirao.
 
Meni Eon, iris i slične aplikacije i dalje trza slika. Niie glatko. Nadao sam se da će apdejt to da promeni ali mrka kapa.
 
Nikakvu promenu nije doneo.
Bar se tako meni čini.
Brzi je mnogo bar kod mene. Ja sam uradio fabrički reset posle instalacije i imam osećaj kao da je nov TV. Svakako preporuka posle velike nadogradnje je da se uradi fabrički reset
 
Treba mi pomoć u vezi izbora izmedju ova dva modela.
55S635BUS ima Google TV, da li to znači da je noviji model?
Ima li neka prednost na strani ovog drugog?
Koliko vidim, u mnogim radnjama nisu na stanju, da li je to redovna pojava trenutno ili postoji neki razlog za to, recimo dolazak novih modela?

Naravno, i preporuka za neki drugi TV od 55” dolazi u obzir.
Hvala unapred.
 
55S635BUS bude često na akciji u Gigatronu. Te Tesle se prodaju kao alva i prilično su pouzdane.
 
55S635BUS je IPS, 55E625BUS je VA, što se mene tiče isključivo IPS, pisao sam više puta o tome baš u ovoj temi.
 
Treba mi pomoć u vezi izbora izmedju ova dva modela.
55S635BUS ima Google TV, da li to znači da je noviji model?
Ima li neka prednost na strani ovog drugog?
Koliko vidim, u mnogim radnjama nisu na stanju, da li je to redovna pojava trenutno ili postoji neki razlog za to, recimo dolazak novih modela?

Naravno, i preporuka za neki drugi TV od 55” dolazi u obzir.
Hvala unapred.
Što se nas u Srbiji tiče, Google TV ti je Android TV sa prelepljenim launcherom... a svaki prelepljeni launcher obično smara. Konkretno, Play prodavnica je skrivena u podešavanjima mada pretraga i instaliranje apps se radi iz običnog search.
 
Hvala svima na savetima, naručen 55S635BUS.
TV je za moje matorce, tako da zahtevi nisu veliki, ali lepo je da ima smart opcije.
Da, znam da je IPS bolji, ali mi promaklo da ovaj drugi model to nije, pogrešno sam povezao da su svi BUS modeli IPS, tako da posebno hvala @Roy Jones Jr.
 
55E625BUS, da li neko ima ovaj model i kako je uspeo da setuje boje da lice na nesto.

Grunding 49 FHD star skoro 10 godina ima mnogo bolje boje, cisto da znam da li je tako kako je ili... ?
 
Imam ovu 32" smart iz 6.serije Teslinih televizora i nigde na ovim korisničkim podešavanjima ne mogu pronaći opciju da se prikazuje "skalirana" slika,a ne ovo od "tačke do tačke" (point to point).Na HDMI ulazima normalno je skalirana slika,jedino na kablu i na android je problem.Ima li kakav način da se to podesi manuelno u servisnim podešavanjima TV,znam da se korisnicima ne savetuje da čačkaju po tim servisnim menijima,ali ovo baš iritira.
 
Nazad
Vrh Dno