Šta je novo?

Tesla TV

Ovako drugari imam teslu 43 4k S905BUSmodel vec 2 godine i hteo bih da ga zamenim sa TESLA 55E635SUS Smart televizorom! Sad je na akciji na slovo G, ok cena, mislim da je mi je to dovoljno sa 43 na 55, e sad moje pitanje ima li neko od clanova ovaj televizor, da li isti ima ANDROID ili je samo smart (treba mi zbog streaming servisa imam ih skoro sve :} ), da li je ovo VA panel ili IPS ? POsto stari s905bus ima odlicno gledanje iz coska! :] Hvala
 
Isto sam trazio koji je panel upitanju ali nisam nasao nigde informaciju. Bas sinoc mi je isti model zapao za oko sa povoljnom cenom.

Jedino videti koji kineski model su prepakovali pa na osnovu toga naci informaciju o panelu.
 
Ne kupuj na slijepo svakako, vidi negdje ako ima izložen jer se vrlo lako može desiti da dobiješ losiji panel nego što si imao do sada.

S905 iako stariji model je iz Serije 9, njihove najbolje serije dok je taj što gledaš iz budžetske serije 6.
 
10 bit VA je ovaj 635SUS, a ovoj moj stoimam s905BUS je koj panel ?
 
NIsta to mi onda ne odgovara ta Tesla 55635SUS, nigde ne pise ya moj s905 43 incha pise samo Direct Led
 
Elem naisao sam na TESLA 55S635BUS ali je Google TV (da li to znaci da cu kao na andoridu moci da poskidam nekoliko aplikacija kao npr SKYshowtime , hbo max ili cu biti ogranicen samo na Prime video, netflix, disney? ) gde videh i da je ovaj panelk ipak 10 bit IPS sto je doooosta bolja varijanta nego prethodni!
 
Elem naisao sam na TESLA 55S635BUS ali je Google TV (da li to znaci da cu kao na andoridu moci da poskidam nekoliko aplikacija kao npr SKYshowtime , hbo max ili cu biti ogranicen samo na Prime video, netflix, disney? ) gde videh i da je ovaj panelk ipak 10 bit IPS sto je doooosta bolja varijanta nego prethodni!
Kada odeš u podešavanja/apps naći ćeš na spisku klasičan Android TV GPlay Store i odatle možeš da uđeš iako je sama ikona sklonjena u launcheru.
 
Ja imam 43S635SFS, isto 10-bit IPS baš odlična slika, uglovi gledanja savršeni, bolji mi od VA panela.

Isto Google TV. Google TV ti je isto što i Android jedina je razlika što je Google TV nešto prilagođeniji i optimizovanije rešenje za televizore.
 
Google TV je, da kažemo, prelepljen launcher preko Android TV OS. Nešto na foru kako Amazon radi na svojim uređajima.
A Android TV OS je "nešto prilagođenije i optimizovanije rešenje za televizore".
 
Jel stigao nekom Android 11 na S906? 😁
 
Kupio sam mojima Tesla 32E635BHS. Zadovoljni zasad. Ako nekome zatreba moze se koristiti i Mi Remote (Mi daljinski) aplikacija da se upravlja njime, ali se među ponuđenim modelima u app bira Caixao.
 
Ovako drugari imam teslu 43 4k S905BUSmodel vec 2 godine i hteo bih da ga zamenim sa TESLA 55E635SUS Smart televizorom! Sad je na akciji na slovo G, ok cena, mislim da je mi je to dovoljno sa 43 na 55, e sad moje pitanje ima li neko od clanova ovaj televizor, da li isti ima ANDROID ili je samo smart (treba mi zbog streaming servisa imam ih skoro sve :} ), da li je ovo VA panel ili IPS ? POsto stari s905bus ima odlicno gledanje iz coska! :] Hvala
Ja sam pre par dana kupio taj tv. i evo pokusavam da namestim sliku kako mi odgovara ali ne ide.Slika je kad se gleda sport ( npr.fudbal) mnogo zelena i nekako mutna,ne mnogo ali imam takav utisak kao da nije uhd,vide se pikseli a kad se gleda neka serija,film ili 4k na yt odlicna.Ne znam da li je do tv, razmisljam i da ga vratim,uzeo sam ga online.
Kupio sam ga jel sam imao 65S905BUS a sa njim bio zadovoljan.
 
Zato i rekoh gore, dobro obratiti pažnju jer da znam jedino u seriji 9 su bili skroz korektni paneli, bar do skoro.
Btw, ne zanosite se sa tim 10 bit panelima u Tesli, u najboljem slučaju je 8 bit + frc a i to je upitno.
 
Ipak sam uspeo da koliko toliko sredim sliku.Nije kao što sam mislio da će biti (u odnosu na seriju 9), problem je bio sa HDMI kablom.Kupio sam kvalitetniji i sad je slika može se reći dobra što se tiče sporta a ostalog je sasvim ok.
 
Da li je moguće na Tesla android tv namestiti da se usb memorija pojavljuje u spisku inputa?
Znači kad se ide na dugme input on pokazuje hdmi i druge ulaze ali nema usb-a. Ovo mi je bitno jer treba starijim osobama da namestim da im je što jednostavnije da pokrenu sadržaj sa usb sticka. Komplokovano im je da pokreću plejer pa da se u njemu snalaze.

Edit: Ako imate predlog za što jednostavniji pristup sadržaju sa usb stika slobodno predložite
 
Poslednja izmena:
Namesti im Plex (client) app a ti negde host-uj Plex server kao alternativu gledanju sa USB-a? Valjda je prostije klikni na poster i stream-uj nego puštanje fajlova sa USB?

I mapiraj neki slobodan taster na TV daljincu da otvara aplikaciju (ako im je previše komplikovano da traže aplikaciju u listi i klikću da je otvore).
 
Bojim se da bi im i to bilo komplikovano, osim toga server bi morao da bude non stop podignut, nemam to gde.
Najjesdnostavnije bi bilo da imaju na input, jer već znaju kako da menjaju izmedu različitih ulaza
 
Ima li neke druge razlike izmedju ova dva tva 50S635BUS i 55S635BUS osim velicine? Jer sam cuo da su paneli 55 ipak kvalitetniji i prikazuju bolju sliku ali sve nesto rekla kazala nikako informacija iz prve ruke.
 
Pozdrav, zamenio bi monitor za tv od 43inca, koristio bi ga za gledanje eon preko kompa, da li je dobro da se uzme TESLA 43E635SUS, kakva su iskustva sa njim
 
Ako ti ne treba nužno smart tv, preporučam 40e325BF. Za sitniš sasvim korektan tv. U meniju treba aktivirati "točka na točku" i prikaz slike s PC-a više nego dobar. Osvjetljenje ide preko 350nit-a.
Ima i inačica 43e325BF koju sam nabavio nedavno, i koja bi trebla biti identična, ali je ipak malo druga priča.

https://tesla.info/en/tv/40e325bf/

 
Posle 2 godine i 8 meseci, ode 65/905. Crko ekran. TV je radio skoro 18h dnevno, svaki dan. Pod garancijom je i dobih zamenu za 65/S935BUS. Prihvatio, prošlo je 5 dana od reklamiranja, moram priznati brzo. Čekam da stigne pa javljam razlike. Moglo je i povrat novca(novih 5 godina garancije), ali ide Nova Godina, pa da skratim rokove.:)
 
Mislim da je razlika u tržištu samo, Srbija/Bosna
 
Nazad
Vrh Dno