Šta je novo?

Tesla TV

Koji najjeftiniji Tesla 43" model ima 2GB RAM-a?
 
  • Like
Reagovanja: mic
Ja sam gledao po netu 43E635SUS, to je uhd, ali nema ga u Republici Srpskoj,..
 
U pravu si. Gledam i JVC LT-43VA3200 (Android 11, 2GB RAM) ali mi Tesla djeluje bolji.
 
TV je 32S605BHS star je 2.5 god par puta se desavalo da se daljinski izgubi vezu sa TV-eom i da ne reaguje to sam rešavao tako da ukljucim tv preko fizickog tastera i da udjem u meni za uparivanje sa daljinskim- bluethoot pocinje da se skenira i po uputstvu u isto vreme pritesnem left + home kako bi se daljinski ponovo povezao i to je uspevalo. Ovoga puta to nije pomoglo, jednostavno nije hteo da se upari ,pokusao sam i sa opcijom isklJucivanja iz struje i restartovanja ali nista nije pomagalo pa sam se obratio servisnom centru i telefonskim putem objasnio problem i na njihov zahtev dostavio sve traženepodatke o televizoru(TV je u garanciji još 2,5 god). Bili su jako ljubazni i za jedan dan su mi brzom poštom poslali novi daljinski , TV je ponovo u funkciji .Svaka čast oduševljen sam njihovom reakcijom i sve preporuke i pohvale za gospodju sa kojom sam komunicirao - Zoranu Ćirić i TESLA servisnu službu.
 
Da li neko imao iskustvo sa modelom Tesla TV-a Tesla 55S635BUS? Zanima me da li je "preležao" ovakve svojevrsne "dečje" bolesti koje primatim da se javljaju kod Teslinih televizora?.
 
Bude jednom u godinu, godinu ipo dana neko sitno azuriranje
 
Ako može pomoć... Koje su uopšte razlike između TV uređaja iste serije, iste veličine, i jedan i drugi Android...

Recimo

40S635SFS ili 40E635BFS

43E635BFS ili 43S635SFS

Jedino što vidim je drugačiji izgled postolja i boja?

Treba mi nešto do 30.000 a svima im cena tu negde...

Ako se ne varam najbolji je izbor 43E635SUS pošto je do te sume jedini UHD?

Svima im 5 godina garancije i svi su u 5k raspona i nisam pametan koji...
 
Imaš na sajtu za svaki tv detaljne specifikacije kad skroluješ dole - tehničke specifikacije.
 
Ja kad gledam na jednom od webshopova 5 god garancije ima za sve modele, a na drugim nije naznačeno... Sad ne znam da li to varira od prodavca do prodavca ili neki izostave "slučajno"
 
Ima. https://teslapoklanja.com/bolje-je-gledati-tv-nego-tudja-posla/

Od 1. oktobra do 31. decembra 2023. godine, svi oni koji radije gledaju TV nego „tuđa posla“ ostvaruju pravo na 2+3 godine bez briga! Dovoljno je samo da kupljeni Tesla televizor registrujete koristeći formu na dnu ove stranice. Registrujte se najkasnije 30 dana od datuma kupovine, uz priloženi fiskalni račun i ostale potrebne podatke!
 
Imaš na sajtu za svaki tv detaljne specifikacije kad skroluješ dole - tehničke specifikacije.

Pogledao...
Izbor je pao na dva praktično ista modela, jedina razlika je softver i panel... Google TV ili Android 11 TV, koliko sam shvatio Google je noviji, mada meni ta softverska strana nije bitna toliko.

Više me interesuje razlika u panelima, jedan je 10-bit IPS panel, drugi 8-bit VA panel?
Da li i koje su to praktične razlike u kvalitetu slike? Ako sam dobro istražio IPS će dati bolje boje a VA bolji kontrast?
 
Pisao sam ovde svoja iskustva. Dva IPSa imam kod sebe skoro dve godine, modeli 906bus, odlični paneli. Pre par meseci uzeo za kevu 635SUS, VA panel, odličan samo ako se gleda direktno, ugao 90 stepeni +- 20 stepeni, sve više od toga slika bledi, isprana, užasna. Nikad ne bih više uzeo VA naspram IPS, u obzir bi mogao da dođe samo Qled-VA.
 
Hvala puno... Ugao jeste bitan, jer će TV biti u dnevnoj i neće svi moći da gledaju direkt u njega, dakle podrazumevano će neko malo sa strane...
Tako da zbog ugla onda mi je sigurniji IPS.
 
Cao neko iskustva sa Tesla 65E635SUS? I dali Tesla dobijaju azuriranja redovno?
 
Da se ne ponavljam, na 50E635SUS je VA panel koji je korektan samo ako se gleda direktno, pod uglom od 90 stepeni u odnosu na ekran, kako se ugao levo/desno povećava, boje blede, slika isprana, kriminalna. Vidim da je i na tom 65E635SUS isto VA, mada u specifikacijama je navedena malo bolja ostvetljenost, kontrast i odziv. Jedini savet je da nikako ne kupuješ dok ne vidiš u radnji kakvi su uglovi, još ako možeš da poneseš svoj USB sa nekim test snimcima - idealno. Sve ostalo je rizik, mada realno postoji i opcija da ga pogledaš negde, sve bude ok, kupiš nov neotpakovan, a on dođe sa nekim panelom koji je lošiji nego taj što si gledao. U tom slučaju kupi online kako bi imao zakonsku opciju da ga vratiš posle mislim 14 dana ako ti se ne sviđa (možda grešim za broj dana, ali postoji ta opcija, raspitaj se).
 
Narednih nedelju dana u lancu prodavnica tehnike na slovo G Tesla televizori biće na popustu 20%. A na Tesla sajtu je aktuelna akcija produžene garancije za sve televizore kupljene do kraja ove kalendarske godine. Kad se te dve stvati upare ne deluje kao loša ponuda. Ja sam još od letos u potrazi za novim televizorom za spavaću sobu i sad mi je privukla pažnju S6365BUS serija jer imaju IPS ekran za razliku od E635SUS. 55" je oko 37K, a 65" je 56K. Jedino ne uspevam da nađem nikakvu recenziju za te modele. Ako ih neko odavde ima neka napiše koju reč.
 
Poslednja izmena:
Narednih nedelju dana u lancu prodavnica tehnike na slovo G Tesla televizori biće na popustu 20%. A na Tesla sajtu je aktuelna akcija produžene garancije za sve televizore kupljene do kraja ove kalendarske godine. Kad se te dve stvati upare ne deluje kao loša ponuda. Ja sam još od letos u potrazi za novim televizorom za spavaću sobu i sad mi je privukla pažnju S6365BUS serija jer imaju IPS ekran za razliku od E635SUS. 55" je oko 37K, a 65" je 56K. Jedino ne uspevam da nađem nikakvu recenziju za te modele. Ako ih neko odavde ima neka napiše koju reč.

Šta je problem sa VA matricom? Koristim 65E635SUS i ne primećujem nikakve kritične probleme, posebno nakon podešavanja. Uglovi gledanja su sasvim normalni za VA.

P.S. Moderatori, molim vas da mi ne blokirate nalog, nisam neki bot.
 
Jel ovo normalno kod svih, kupio Tesla 65E635SUS ili je neka fabricka greska Ili nesto?
 

Prilozi

  • IMG_20231028_190835.jpg
    IMG_20231028_190835.jpg
    57.6 KB · Pregleda: 102
^ Šta konkretno treba da vidimo?

Društvo, je l' ova serija S635 sa Google TV platformom aktuelna? Mislim najnovija u seriji 6, ovi što su sa sivim okvirima?
 
Tamo, donji okvir ide do ivica sa strane i malo viri, zbog toga se može videti pozadinsko osvetljenje. Imam isto, ali ništa kritično - ništa se ne vidi s prednje strane.
Znaci nije osteceno ili nesto? Tako je fabricki ? Mislio sam da je ostecen ne znam juce sam ga uzeo novi.
 
To je ono što bi rekli fabrička tolerancija, teško je očekivati maksimalni stepen utegnosti kod tih brendova, a ni ne predstavlja nikakvu funkcionalnu manu što je bitnije.

Ja ga ne bih reklamirao ili vraćao zbog toga svakako, obično po nekom nepisanom pravilu biva da kad vratiš zbog tako neke minorne stvari drugi ti stigne sa nečim grdnijim 😄 barem se meni tako dešavalo par puta.
 
Malo je bolje ali viri svetlost i tamo ali se ne vidi toliko. TV je bio dobro zapakovan nije moguce da se je ostetio to je slab kvalitet izrade tesla tv-eima .
Ne bih ulazio u raspravu ali imam tesla tv i kvalitet izrade je na visokom nivou. Reko bih da je problem vise od serije do serije. Imao sam prilike da citam komentare ovde o 906bus modelu i kada sam dosao u situaciju da mogu da ga kupim sam to uradio. Kvalitet izrade je za ovu klasu televizora vise nego odlican kod primerka koji imam a verujem da ce se sa ovim komentarom sloziti i drugi vlasnici 906bus modela.
 
Pitanje, hitno... Je l' Teslin Tv dolazi sa zaštitnom folijom preko ekrana ili samo ima neka tri prilepka na bokovima i gore?
 
Ima prilepke, bar je moj imao. Nešto lepljeno lepljivom trakom, pomalo jezivo dok se skida...
 
Nazad
Vrh Dno