Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

kao i to da imam malu fleku na tabletu kada se emituje crna boja na jednoj ivici tab-a crna je izbledela i vise je siva nego crna

To je light bleed tj. probijanje pozadinskog osvetljenja. Kod nekih je više, a kod nekih manje izraženo.
 
Jel ima neki info iz CT u vezi nekog novog tableta? H7 je odlican ali je baterija uzas. Bilo bi extra da po istoj ceni naruce od kineza plastikaner H7 samo da jacom baterijom. Jeste to muzicka zelja :d ali mislim da bi mnogi pre hteli jacu bateriju nego tanko Alu kuciste!
 
pa to sta ce da naruce i odakle,zavisi od toga sa kim imaju ugovor i koja fabrika im radi

ja sam pitao korisnicki servis preko maila,kazu da ce biti u prvom kvartalu 2015 novi tablet
 
update ce biti krajem novembra,e sad da li ce biti kitkat,ne znam
Zna li se hoce li biti nesto od ovoga? Iskreno sumnjam da ce biti kitkat, makar neka ponude poslednju verziju(20140923) koju imaju u servisu da ljudi koji imaju prvu verziju (20140505) ne moraju slati i cekati po 7 dana obican firmware update!
 
Poslednja izmena:
Kolege probotzor i Sharpz su zajedničkim snagama uspeli da odrade root na modelima 785 i H7. Pa ako nekoga interesuje, imate klip na YT kanalu kolege probotzor. :)
 
ma sharpz je zasluzan on je to prvi probao na h7
ja sam samo na osnogu toga sto je on uradio,probao na 785
napisao sam u klipu da credits ide njemu :D

nek se prosiri ovaj root,da konacno i vlasnici tesle imaju rutovan uredjaj
 
Tako je! Pa možda jednog dana padne i neki dobar rom za njega. :D
 
Moze li mi neko reci zasto u youtube aplikaciji nema full hd kvalitet slike kod tableta tesla h7?
 
Gledajuci malo po mrezi naleteo sam na Ruski forum sa poprilicno dobrom podrskom klonova TESLE 785.

Ovi tableti imaju isti hardware kao i TESLA >>> Teclast P89 mini / Explay i1 / Vido M6 / Allview Viva i8 / FreeTAB 7800

Ono sto je super na forumu imaju cak i custom romove sa KK 4.4.2.

Ja bih se i upustio u experiment ali nisam jos nasao pouzdan nacin da izbackupujem postojeci rom. Ono sto sam uradio je klasicni DD backup iz terminala na samom uredjaju. Ali nisam siguran da je dovoljno.

Forum mozete naci ovde ... http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=500547

pa ako neko zeli da pomogne malo vise istrazimo celu stvar... mozda bi smo mogli dobiti KK ;)
 
ja bih cekao,zato sto ce biti oficijalni kk uskoro

inace citao sam taj forum ranije i rut metoda za te tablete nije vazila za teslu,za ostalo ne znam
 
Šta li su uradili sa update-om?
Bulvalno su ostavili za poslednji dan godine, ako uopšte i bude danas.
 
Ma gde ce biti danas, to je potpuno nerealno.
 
Pa znam, zato i kažem. Bilo je priče da će biti dva update-a, jedan do NG a drugi u januaru koji će doneti i KitKat.
 
Iskreno nisam previše verovao u to ali sada imaju vremena tokom januara, nadam se da će makar jedan update da izbace, videćemo.
 
U podesavanjima Mobile network settings ne mogu da dodam novi APN jer nema opcija save (Tesla 785)... ili bar ja ne vidim! Hteo sam da tablet prikacim na 3G VIP-ov net (modem Huawei E3131), medjutim ne mogu da sacuvam APN podesavanja! Ili treba nesto drugo da uradim da aktiviram 3g net?
 
Probano na E1550 i E3131. Radi na "manual port slection" i modem port: ttyUSB0. U oba ubacena mts kartica iz telefona i sljaka samo sa unosom APN-a: gprsinternet, bez user-a i pass-a. Na oba modema sam iskljucio "sd card" (card error, bla, bla) to mozes iz Huawei terminal-a. Evo ti i komande:
Commands for modem Huawei E3131:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2" - (Set the default configuration)
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2" - (mode for modem with Android 4.0 (sometimes works))
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2" - (device mode "modem + NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A2" - (device mode "modem + Card Reader")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A1" - (device in "Modem + CD-ROM")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3" - (a device in "modem only")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16" - (a device in the "NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16,A1" - (a device in the "network card + CD-ROM")
 
Ma bice dobro ako puste bilo kakav update!
Poslednja 2 meseca pricaju kako "njihovi programeri" rade na updateu i da za 10ak dana izlazi. Izgleda da cekaju da se narod ohladi i da polako sve padne u zaborаv, a u medjuvremenu ce da pripreme teren za neku novu seriju kineskog Tesle i pompezno objave. Nadam se da gresim ali od njih me vise nista ne iznenadjuje.
 
pa vec je najavljeno da izlazi novi model uskoro
mogu reci da ce vas sve pozitivno iznenaditi
 
Verovatno neki windows tablet od nekih stotinjak eura.
 
pa vec je najavljeno da izlazi novi model uskoro
mogu reci da ce vas sve pozitivno iznenaditi

Nisam ni sumnjao da nece ponuditi neki novi model da se uzme jos koje kilo vune od ovaca, ali sta je sta je sa podrskom za ovaj model!? Pa nije valjda da izmisljaju novi OS vec samo da puste onaj poslednji FW sto imaju u servisu:mad:
 
Verovatno neki windows tablet od nekih stotinjak eura.

nece windows biti jos neko vreme kako mi se cini,ali videcete u ostalom,prijatno ce vas iznenaditi tablet

Nisam ni sumnjao da nece ponuditi neki novi model da se uzme jos koje kilo vune od ovaca, ali sta je sta je sa podrskom za ovaj model!? Pa nije valjda da izmisljaju novi OS vec samo da puste onaj poslednji FW sto imaju u servisu:mad:


evo sad sam poslao mail,gotov je update,treba da se stavi na neke servere sa kojih cemo moci da ga vrsimo preko aplikacije,praznici su,valjda ce biti kad prodju....

inace nije mi jasno cemu takav stav? kakva vuna i kakve ovce? ni poznati brendovi nemaju bolju podrsku,a pogotovo njihovi tableti ovog cenovnog ranga
 
Ako neko kaze:"za 10 dana je sve zavrseno", ja ocekujem realno za 20. Sve preko se osecam prevareno...otud i vuna i ovce.
 
ok,razumem to
ali,kad pogledas,ovo je jos uvek neka nova prica kod nas,nije bas ogromna i previse uspesna,ali ide polako i probija se,a jos su i praznici
bice update sigurno
 
Probano na E1550 i E3131. Radi na "manual port slection" i modem port: ttyUSB0. U oba ubacena mts kartica iz telefona i sljaka samo sa unosom APN-a: gprsinternet, bez user-a i pass-a. Na oba modema sam iskljucio "sd card" (card error, bla, bla) to mozes iz Huawei terminal-a. Evo ti i komande:
Commands for modem Huawei E3131:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2" - (Set the default configuration)
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2" - (mode for modem with Android 4.0 (sometimes works))
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2" - (device mode "modem + NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A2" - (device mode "modem + Card Reader")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A1" - (device in "Modem + CD-ROM")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3" - (a device in "modem only")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16" - (a device in the "NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16,A1" - (a device in the "network card + CD-ROM")

Jel mozes reci gde kucas ove komande ?
Malo pojasni nama koji se prvi put susrecemo sa ovakvom problematikom.
 
Bas zato sto je nesto novo trebalo bi da se malo vise potrude oko cele price, da steknu poverenje potrosaca, samim tim podignu rejting brenda. Mene je iskreno iznenadila azurnost i brzina gospodina koji mi je odgovarao na mailove upucene preko preko njihovog sajta, medjutim ispostavilo se da je sve to bila samo fina prica jer od necega konkretnoga nebi nista.Ovo pricam iz trenutne perspektive za ubuduce se nadam boljitku.
 
Retko koji tablet iz ovog cenovnog ranga uopste dobije bilo kakav update tako da je i sama prica da ce ga biti veliki plus, a sad kada ce biti, treba se strpiti malo.
 
I da bude update-a pitanje je kakav ce biti s'obzirom da ga ovi nasi prave. Ne kazem da nece valjati, ali kinezi su bas dobro optimizovali softver i tablet extra radi, te sve mislim da nasi to nece tako dobro odraditi.
 
Nazad
Vrh Dno