Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ma gde bre nasi da ga prave, oni ce da dodaju 2-3 aplikacije na KK iz Kine i to je sav njihov doprinos.
 
Pa niko ni ne pravi kitkat, samo obradjuju ono sto im je poslato iz google-a(oni veci kako bi sto vise izmenili izgled cistog androida kako bi dali neki svoj pecat), a svi koji obitavaju na tehnickim forumima u 90% slucajeva vise vole da ima sto manje nepotrebnog bloata, da bude blize vanili.Tako da sto se mene tice, samo nek ubace google servise koji su potrebni funkcionisanju u svetu van istoka i Kine i nista vise ne treba, ostalo nek sam korisnik menja po svojoj zelji.

Jedva cekam nove serije, vise nego update.:)
 
Ma gde bre nasi da ga prave, oni ce da dodaju 2-3 aplikacije na KK iz Kine i to je sav njihov doprinos.
Aha, pa to je onda sasvim druga prica, a sto se mene tice ne moraju dodaju ni te 2-3 aplikacije jer sam to prvo obrisao kad sam dobio tablet. Sto kolega iznad kaze, samo Google servisi i bog da nas vidi.

Inace jel se zna nesto konkretno o novim modelima, sem da ce ih biti?
 
vec sam govorio o novom modelu da ce izaci u prvom kvartalu ove godine
 
To sam citao, nego da li se zna nesto o specifikaciji? Ceni?
 
zna se sve,ali nazalost ne sme da se iznosi :/

bice dosta bolji od prethodnih
 
Probano na E1550 i E3131. Radi na "manual port slection" i modem port: ttyUSB0. U oba ubacena mts kartica iz telefona i sljaka samo sa unosom APN-a: gprsinternet, bez user-a i pass-a. Na oba modema sam iskljucio "sd card" (card error, bla, bla) to mozes iz Huawei terminal-a. Evo ti i komande:
Commands for modem Huawei E3131:
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2,A1,A2" - (Set the default configuration)
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,16,A1,A2" - (mode for modem with Android 4.0 (sometimes works))
AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2" - (device mode "modem + NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A2" - (device mode "modem + Card Reader")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,A1" - (device in "Modem + CD-ROM")
AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3" - (a device in "modem only")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16" - (a device in the "NIC")
AT^SETPORT="A1,A2;2,16,A1" - (a device in the "network card + CD-ROM")

Hvala za info, jer je novi APN nemoguce sacuvati. Kako si uopste dosao do ove informacije? I gde je taj Huawei terminal?
Meni radi na E3251, ali samo sa ubacenim user-pass (mts-064), bez toga konekcija puca posle minut (otprilike).

Kako pratiti potrosnju? Osim na portalu Moj Telekom, ima li nesto jednostavnije? Koliko probah, 3G watchdog i slicne aplikacije ne rade, jer verovatno prate saobracaj ostvaren kroz modem telefona.
 
cek da vimo coece, kaze coek bice dobar!Ako on tako kaze, ja mu verujem 100 % posto!
 
Hvala za info, jer je novi APN nemoguce sacuvati. Kako si uopste dosao do ove informacije? I gde je taj Huawei terminal?
Meni radi na E3251, ali samo sa ubacenim user-pass (mts-064), bez toga konekcija puca posle minut (otprilike).

Kako pratiti potrosnju? Osim na portalu Moj Telekom, ima li nesto jednostavnije? Koliko probah, 3G watchdog i slicne aplikacije ne rade, jer verovatno prate saobracaj ostvaren kroz modem telefona.

Informacije su sa net-a. Huawei terminal sam nasao isto na netu, pun naziv "My huawei terminal" (95KB). "Ubodes" modem u PC, pokrenes terminal i iz padajuceg menija izaberes port (com5, com6, itd) na kome ti je prijavljen modem "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" a zatim "Connect". U donjem delu ukucas komandu koju zelis, ja licno sam ostavio cd, net i modem (AT^SETPORT="A1,A2;1,16,3,2") a Vi kako hocete.
APN nisam unosio u 3g podesavanja (koja su obicno za sim kartice, taj slot nemam na 7.85) vec u dongle koji se pojavi kad ubodem bilo koji modem i tu mi pamti podesenja sve dok ih ne promenim.
Stanje proveravam iz Huawe-i modem app (isto sa neta, ruski sajt) slanjem ussd koda ukoliko je "obican" sim iz telefona a 3G preko moj telekom.
 
Poslednja izmena:
Dopuna prethodnog mail-a ako nesto nije jasno. Proveru Com porta videti iz device manager-a u windows-u za navedni "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface", onda taj port izabrati u padajucem meniju npr Com 8 a zatim pritisnuti connect. Proveru da li je sve ok izvrsiti kucanjem komande "AT" i pritisnuti enter. Ako je sve u redu pojavice se poruka "OK".
Provera trenutne konfiguracije je: AT^SETPORT?
Moja trenutna konfiguracija je:A1,A2;1,2,3,A1 (licne potrebe) i tako isto sljaka na Tesli.
Svasta nesto imate ovde http://huawei.mobzon.ru samo pazljivo !!
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 179
  • IMG-20150107-00510.jpg
    IMG-20150107-00510.jpg
    676.2 KB · Pregleda: 189
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,dugo sam pratio ovu temu kao nemi posmatrac i ona je presudila da postanem vlasnik tesla tableta 7.85...hvala clanovima na uputstvu za root koji sam odradio uspesno za manje od minuta. Tab radi savrseno dobro i nadam se da ce u skorije vreme stvarno izaci update. Da li je neko uspeo da instalira neki custom rom?
 
Ne verujem ni da ce ih biti, jer je ovaj ROM takoreci vanilla, nema potrebe da se sminka.
 
Dopuna prethodnog mail-a ako nesto nije jasno. Proveru Com porta videti iz device manager-a u windows-u za navedni "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface", onda taj port izabrati u padajucem meniju npr Com 8 a zatim pritisnuti connect. Proveru da li je sve ok izvrsiti kucanjem komande "AT" i pritisnuti enter. Ako je sve u redu pojavice se poruka "OK".
Provera trenutne konfiguracije je: AT^SETPORT?
Moja trenutna konfiguracija je:A1,A2;1,2,3,A1 (licne potrebe) i tako isto sljaka na Tesli.
Svasta nesto imate ovde http://huawei.mobzon.ru samo pazljivo !!

Nisam uopste bio planirao da se bavim ovim, jer mi nije puno smetala "usb error" greska, ali posto sam ga uzeo matorcima, kontao da obrisem gresku da oni nesto ne pokvare, padne mi na pamet da formatiram fles iz tableta, i naravno posle toga nije radio, jer dongle podrzava samo 1 usb prikljucak - a formatiranjem je i "usb memory" usao u igru, pa tako nije moglo da radi dok se u terminalu nije iskljucio visak.
 
Imam problem sa Teslom H7. Na tabletu posle isključenja i ponovnog uključenje nije moguće pokrenuti Skype. Da bi se aplikacija ponovo mogla koristiti mora se u "Apps" izabrati Skype, a zatim uraditi "Clear Data". I tada aplikacija radi normalno dok se tablet ne isključi. Pri ponovnom uključenju, Skype opet nije moguće pokrenuti! Deinstalacija i ponovna instalacija aplikacije nije rešila problem. Probane su i dve različite verzije Skajpa.
Tablet je zatim odnet je u ovlašćeni servis ProMobi , gde je urađen „update softvera“ i vraćen je na fabrička podešavanja, ali ni to nije rešilo problem.
U servisu su napisali su sledeće: “Aplikacija Skype nije proizvedena od strane proizvođača (Tesla) shodno tome proizvođač (Tesla) kao i servis ne mogu biti odgovorni za njeno pravilno funkcionisanje.“
Da li neko možda ima neki predlog za rešenje ovog problema ?
 
pa dali su ti adekvatan odgovor
mada meni na tesli 785 radi skype bez problema,tako da stvarno ne znam sta bi moglo biti uzrok tvom problemu

inace imao si temu za teslu h7
 
Probaj sa starijim verzijama programa. Nosenje u servis za 1 aplikaciju koja ne radi je prilicno ekstreman potez.
 
Šta bi na kraju sa update-om, ima li nekakvih informacija?
 
Radi li sada d3 go aplikacija bez ruta ???
 
modovana bi trebalo radi
 
cuo sam da ne radi na intelu.
 
Da, vidiš, to sam smetnuo s' uma
 
D3GO radi... Interesantno je sto mora da se Root-uje pa onda da se iskoristi neki privremeni islkjucivac root-a.
 
Da li si probao da gledas nekoliko minuta? Meni nije uspelo .Zakoci kad postigne najveci bitrate ili sta vec
 
Da li se nekome desilo da ispadnu dugmići za uključivanje i podešavanje tona? Svi su na istoj pločici. Nije mi jasno ni kako su ispali ni kako da ih vratim. Verovatno će morati u servis....
 
Nazad
Vrh Dno