Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ja sam imala Teslu 785 par dana i prodala. Meni je smetalo to sto mnogi i ne spominju: prvenstveno, navikla sam da bateriju punim jednom dnevno i da tablet bude pouzdan kad negde krenem, medjutim Tesla mi se praznio posle 4h, a osvetljenje na minimumu + Screen dimmer. Bez igrica, HD filmova, samo surf. Moj Asus HD7 sam umela da punim na svaka 3 dana sa takvim koriscenjem i to je po meni najveci minus Tesle. Drugi minus je zagrevanje procesora. To je opet netipicno, jer nisam opteretila rad igricama, npr, samo surf i citanje. Takodje, losa rezolucija i slab prijem wifi bi bili jos jedna slaba tacka. Problem sa zvucnikom i ghost tacom nisam imala. Sve u svemu, nije los tablet, ali nije ni dobar.
 
Nisi bila srećnica da ubodeš primerak sa svim "premijum" dodacima. Siguran sam da bi sledeći primerak bio pun pogodak:)
 
Kao što su neki gore rekli, očigledno je da postoji problem sa quality control-om. Da to je Kinez, pa šta. Ono što me najviše nervira je sledeće:

1. Nekada davno dok nije bilo interneta, foruma i ostalog, bilo je razmljivo negodovanje kupaca i pljuvanje nekog proizvoda sa komentarom "nema veze sa reklamom", jer si mogao da čuješ od nekog samo lična iskustva (a ako nešto nije baš toliko rašireno, tih iskustava nema baš mnogo).
Da sada neko u 2014 godini piše ovo što je dotični napisao na fejsu (dakle zna da koristi internet i zna je Kinez), a da je prethodno imao više foruma na kojima su ljudi naveli prednosti, mane i probleme, i da ipak posle kaže z...bali su me, to ne shvatam.
Dakle, prvo se podrobno raspitajte na internetu, pa idite na nekoliko mesta na kojima imaju dati artikal, isprobajte pa tek onda kupite i onda ćutite.

2.Komentar, ne vredi te pare.
Gospodo, najveći problem je što ljudi u startu NE ZNAJU šta im treba!
Ne verujem da neko ovde ima preko 50-60 godina i da kupuje sa razmišljanjem "treba mi nešto jeftino, da mi se svidi, a da sve radi, a vi mi preporučite".
Nekada niste imali veliki izbor pa nije bilo teško odlučiti i pomiriti se sa nekim nedostacima ukoliko nemate dovoljno novca. Sada možete da imate skoro sve ali da bude rebrandirani Kinez, a samim tim to ima svoje mane. Ili gospodo kao što je gore neko rekao dajte 30-tak hiljada i uživajte.

3. Ja sam jurio Tesla tablet posle prve navale, kada nigde bukvalno 2 meseca nije mogao da se nađe, i na kraju pošto ni u jednoj radnji sa sigurnošću nisu mogli da mi kažu kada će stići, seo sam za kompjuter, dobro razmislio ŠTA OČEKUJEM od tableta i KOLIKO SAM SPREMAN TO DA PLATIM i krenuo to da tražim. Na kraju sam uzeo drugi tablet kojim sam prezadovoljan (mada i on ima mane naravno, što je i normalno za 12000 din.). Dakle dobio sam i dizajn, i ekran 7.85 sa ekstra osvetljenjem i uglovima gledanja, KitKat i performanse koje mene zadovoljavaju (tako da mi sve igre rade na max trenutno, grafika je inače ista kao u ovom Tesli). Mane su baterija 3800mhA, ali to je diktirano debljinom od 7mm, nema GPS ali to nisam ni tražio jer mi je to preveliko za navigaciju, ali zato ima HDMI. Ono što je bitno je da sam se ja sa svim manama upoznao kroz FORUME I REWIEV-e, PRE nego što sam ga kupio, tako da posle ne mogu da se vadim i nekog napadam kao većina, a imao sam isto što i oni...internet...volju....i mozak.
 
Da li je neko od vas naso odgovarajucu fotrolu sa tastaturom za teslu 7.85?
 
Imam ovaj tablet oko 2 meseca i intenzivno ga koristim. Uglavnom,zadovoljan sam i koristim ga najvise za citanje knjiga, skajp i viber. Sve radi, ali je definitivan problem suvise tih zvuk /mada je na sluskama odlican/ i prenos podataka preko bluetooth-a.Takodje, na dizajn imam zamerku jer je okno sociva kamere istureno od povrsine te se lako ogrebe plastika preko njega, pa od tih 5 mp i nema kakve vajde.

Danas sam se zaprepastio kada sam u Solunu, gde sam sluzbeno vec izvesno vreme, uradnji PLAISIO /koja je grčki pandam nasem Comtrade-u, WIN-WINU,gigatronu ili sl/ video masinu sa linka

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Pearl-7-85-Black-MID-INTEL.htm

gde sam se izvrnu od iznenadjenja ukapiravsi da je SVE POTPUNO IDENTICNO /dizajn, karakteristika, hardver, softver..../osim sto je nastampano TURBO-X umesto TESLA. Toliko o domacem brendu....
 
blue: je napisao(la):
1) gps - ??? - nemam pojma - ima ili nema, vidim masovne žalbe2) mem - NE - oprečno baš zbog 1000-1024 računanja koja je glupa EU uvela, a i deo mem ode na sistem i aplikacije3) čist kinez - DA updejt softvera - ??? - kažite vi grejanje - DA - koliko vidim greje se ko lud4) cena - ??? - cena je relativna kategorija5) Zvuk - DA - na dosta primeraka se žale6) Ekran - DA - osvetljenje mu je loše, to se bar svi slažu7) Rezolucija - NE - izgleda da se iGO ne snalazi u njoj8) Tač - ??? - masovno se ljudi žaleVidim da je zasigurno omašio samo za Mem i Rezoluciju. Sve ostalo pije vodu pogotovo ako mu je zapao "extra" primerak
GPS-radi, probaj sa GPS test aplikacijom, memorija je normalno da bude 4 zauzeto od ukupno 16, potrebno za android, nego sta da je kinez, vidi ovaj link http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablets-wifi/Turbo-X-Tablet-Pearl-7-85-Black-MID-INTEL.htm, update jos uvek nisam provalio, ali sumnjam, grejanje-zavisi sta pokrenes, ali oce da se greje fest kada je video u pitanju, cena je super za ponudjeno u odnosu na druge proizvodjace, zvuk-shit bez slusalica, osvetljenje ekrana je ok kada je na maksimumu cak i na suncu, rezolicja je ok, IGO odlicno radi, bitno je da odaberes verziju IGO prema rezolucjij ekrana, tač je u frci kada je masan ekran. potrebnoj epovremeno ocistiti ekran, a inace je definitivno tacno da ima veci broj felericnih komada. Ovo baziram na licnom iskustvu od 2 meseca svakodnevne upotrebe. Licno, iskusio sam probleme sa bluetooth prenosom podataka pored ovoga sto sam naveo.
 
Дел Бој: je napisao(la):
Имам тесла л7 и пукао ми је екран, мојом грешком, занима да ли неко зна где је најефтиније заменити га, ови из продавнице кажу да нема гаранције на екран а поправка је негде 4,5 хиљада. Па реко дал има негде јефтиније или је то та цена?
super ako je samo toliko
 
Imam ovaj tablet oko 2 meseca i intenzivno ga koristim. Uglavnom,zadovoljan sam i koristim ga najvise za citanje knjiga, skajp i viber. Sve radi, ali je definitivan problem suvise tih zvuk /mada je na sluskama odlican/ i prenos podataka preko bluetooth-a.Takodje, na dizajn imam zamerku jer je okno sociva kamere istureno od povrsine te se lako ogrebe plastika preko njega, pa od tih 5 mp i nema kakve vajde.

Danas sam se zaprepastio kada sam u Solunu, gde sam sluzbeno vec izvesno vreme, uradnji PLAISIO /koja je grčki pandam nasem Comtrade-u, WIN-WINU,gigatronu ili sl/ video masinu sa linka

http://www.plaisio.gr/laptop-tablet...Turbo-X-Tablet-Pearl-7-85-Black-MID-INTEL.htm

gde sam se izvrnu od iznenadjenja ukapiravsi da je SVE POTPUNO IDENTICNO /dizajn, karakteristika, hardver, softver..../osim sto je nastampano TURBO-X umesto TESLA. Toliko o domacem brendu....


Brend i jeste domaci.:) kao sto je njihov Turbo-x.
Samo od istog OEM proizvodjaca kupuju nebrendirane tablete i kace svoj brend.Kako ti radi skajp? Posto sam poslednji put video da je kamera prezumirana.
 
Poslednja izmena:
Ja sam ocu uzeo tablet (785) pre nekih 15ak dana i osim što sam ga pokrenuo i instalirao par aplikacija koje bi mu bile zanimljive nisam imao priliku da detaljno testiram sve funkcije.
E sad, ima problemčića na koje mi se žali i nekih koje sam primetio ovako sa daljine pa me interesuje da li je to normalno ili da mu kažem da poteže garanciju.
1. žali se na jačinu zvuka u toku razgovora (skajp uglavnom), vidim da ima sporadičnih slučajeva gde je hardverski problem u pitanju mada ne isključujem mogućnost subjektivnog osećaja jer poredi zvuk sa tableta i zvuk sa laptopa koji koristi a ja sam zapamtio da se na tabletu onaj zvuk prilikom pokretanja i otključavanja čuje više nego glasno a za ostalo ne znam
2. Kada me zove preko skajpa i tablet drži uspravno, slika sa kamere nije dobro skalirana i bukvalno izgleda kao isečena slika u 16:9 formatu, ne znam kako da objasnim tačno ali mora da drži tablet horizontalno da bi prikaz bio normalan
3. Takođe, skajp je neupotrebljiv jer sve vreme dok priča čujem neko klitanje u jednakim vremenskim razmacima (na svakih par sekundi) i non stop mu se prekida glas znači, čujem samo to kliktanje i njegov glas sa prekidima, bukvalno neupotebljivo. Intetnet veza nije problem...
3. Ima neki battery drain i u stand by režimu mu svuče 50% baterije u noći. Ne mogu da vidim battery stats tako da pišem napamet ali znam da pored skajpa koristi preinstalirani browser i eventualno kurir, blic i b92 aplikacije.

Uglavnom me interesuju iskustva korisnika za navedene probleme a najviše fa li postoji rešenje za skajp jer je tablet uglavnom zbog toga i uzet a vidim da ima članova koji koriste isti
 
Jeste li primetili da taj turbo-tesla NEMA nalepnicu intel inside?
moguce da su ovi iz comtrade stvarno potpisali neki sporazum sa intelom...
 
Grcki tesla košta 145 evra? Mogli bi i neki root da nam naprave pravoslavna braća.
 
Evo i mojih utisaka posle koriscenja od nesto malo manje od dva meseca. Za sad sam stvarno zadovoljan, net sve lepo otvara, zvucnik mi se dobro cuje, baterija ok. Sto se tice skajpa sagovorika cujem dobro al je zato prednja kamera previse zumirana i to mu je po meni veca mana ne znam dal mogu da je isprave nekako al glava da bi se videla mora da se cilja :).
 
Pozzz drugari, mene interesuje ima li neka orig futrolica (mislim na silikonsku varijantu ili preklapajuću) za Tesla 7.85 da se naruči iz Kine, ako ima pustite neki link. :)
 
Evo i mojih utisaka posle koriscenja od nesto malo manje od dva meseca. Za sad sam stvarno zadovoljan, net sve lepo otvara, zvucnik mi se dobro cuje, baterija ok. Sto se tice skajpa sagovorika cujem dobro al je zato prednja kamera previse zumirana i to mu je po meni veca mana ne znam dal mogu da je isprave nekako al glava da bi se videla mora da se cilja :).

Dobro da ima jos neko ko ja da je zadovoljan sa tabletom , koristim vec mozda i tri meseca tj . od kada je izasao .
Meni se dopada sto mogu jace igrice da vrte jedno 5-6 sati bez prestanka . E sada kada bi imala neka baterija da to moze da se puni jednom nedeljno , to bi bilo extra .
 
Dobro da ima jos neko ko ja da je zadovoljan sa tabletom , koristim vec mozda i tri meseca tj . od kada je izasao .
Meni se dopada sto mogu jace igrice da vrte jedno 5-6 sati bez prestanka . E sada kada bi imala neka baterija da to moze da se puni jednom nedeljno , to bi bilo extra .

Takođe posedujem isti, odličan je u svakom pogledu. Nemam nijednu zamerku. Svako ima različita očekivanja i samim tim gaji određenu dozu nezadovoljstva.
 
Kupovao sam vise stvari u TM i tek kuci otvorim kutiju od Tesle i imam sta da vidim...
Mislim se sta ima da otvaram u radnji, vidim hermeticki zatvorena kutija, htedoh na tenane kuci da uzivam.
Srecom prodavci su bili ok i bez veceg cimanja su mi zamenili za drugi tablet.
 

Prilozi

  • 2014-09-15 10.56.13.jpg
    2014-09-15 10.56.13.jpg
    944.4 KB · Pregleda: 334
Da li je neko od vas naso odgovarajucu fotrolu sa tastaturom za teslu 7.85?
Ja sam nasao iz prvog pokusaja :) Radi bez ikakvih problema a nije ni skupa...


Kod:
http://www.cbt.rs/tastature/xwave_tastatura_za_tablet_8_t8-23389

10446275_608958362545843_955329237768503986_o.jpg 10434195_608958322545847_6014087421335615019_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo slicnu u rodi, razlika je u drazacima, kod mene se kaci na vakumske gumice.
 
Poslednja izmena:
nailazim na sve vise i vise clanaka o tome kako je tesla tablet prevara jer nema 16gb nego 13gb memorije
a cak sam naisao i na to da nema zapravo ekran od 7.85 inca jer se moze ceo tablet obuhvatiti rukom a ipad ne moze :/

ostao sam bez teksta
 
Samo im reci mere stednje, Vlada Srbije izglasala smanjenje sa 16 gb na 13gb.:D
 
toliko puta iskucam poruku,napisem bes dugacko nesto i onda ipak ne okacim,setim se da ne treba sa takvim ljudima ulaziti u raspravu
 
Šta očekuješ, nepismena i neobrazovana nacija....Video sam komentare "kako da pošaljem poruku?", "jer može kartica u njega"...
 
Nije to do nacije, tako je svugde.Zgranuo bi se kad bi video koliko ljudi po svetu drzi antiviruse na androidu.
 
hahaha,sad ce da krene rasprava o tome da li treba ili ne treba drzati antivirus na androidu :D
 
Ja znam gde ne treba antivirus...hi hi hi... salim se... :)
 
Odem juce u gigatron i probam tablet. Zvuk razbija. Nakon toga odem u rodu gde sam kupio prvi feler, zvuk katastrofa, skoro pa da se ne cuje.
 
uzas,bas nemaju kontrolu kvaliteta i onda ljudima zapadne felerican model i onda kukaju na sav glas i blate ovaj ablet :/
 
Šta konkretno treba proveriti na licu mesta.
I koji model bi preporučili između h7 i 785, šta bi mogao na brzinu da pregledam pre davanja keša?
 
Nazad
Vrh Dno