Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Moze li se on kakvim reinstaliranjem ili necim drugim rijesiti? Nije ucestalo ali ima tikove :D
 
Moze li se on kakvim reinstaliranjem ili necim drugim rijesiti? Nije ucestalo ali ima tikove :D

Sacekaj par dana da pocne sa primenom novi zakon o zastiti potrosaca, odnesi ga u prodavnicu i trazi pare nazad. Ne vredi ovo 13 000. Jeste on brz, ali gledajmo na dugi rok. Kad ga kupis fali mu pola stvari, sta li ce tek biti nakon nekog koriscenja. Primetio sam jos da je pozadi neravan skroz.
 
Problem je sa ovim srpsko (kineskim) tabletima je kontrola kvaliteta. Ocigledno je da ona ne postoji, i da se uvozi dosta roba koja je skart.
 
Problem je sa ovim srpsko (kineskim) tabletima je kontrola kvaliteta. Ocigledno je da ona ne postoji, i da se uvozi dosta roba koja je skart.

Verovatno ga sklapaju od nekog otpada . Ajde da se desi na 3,4 komada nego svako ima neku falinku, "srecnici" imaju sve. Za'ebali su nas na kvarno, uhvatili nas na patriotizam :D Zato kad im se kroz par meseci vrati pola prodatih tableta nece vise tako raditi.
 
Ja planirao nekih 10-ak dana unazad da kupim neki TESLA tablet... srećom posećujem bench pa sam vrlo brzo odustao kada sam video vaše poruke.

Da li je moguće da su se toliko usrali sa ovim tabletom!?
 
Ljudi preterujete. Kupujem cesto tehniku i cesto se desi da se pokajem kupovinom, ali ovaj tablet (h7) je sjajna kupovina za 100 evrica. Koristim ga vec 2-3 nedelje i bio mi je jedini uredjaj za net i pregled fotki i videa (zamenio mi je macbook i ipad) na moru kao i fenomenalna navigacija.
Znam da postoji tema za H7, ali ovde se pljuju svi Tesla tableti. Ovaj model, konkretno, je pristojno brz sa sjajnim ekranom i losom baterijom. Imate 2 godine garancije, pa resavajte problematicne stvari.
 
A sto se podrazumeva da moram da iskoristim garanciju? Najbolje je da ne dodje do toga. Ok, ovaj ima ghots touch i los zvucnik, ovaj slabu bateriju a L7 se gasi kad se napuni do 100% i skine sa punjaca. Necu da predjem preko tih stvari, dodacu jos 3 hiljade i kupiti stvar koja radi kako treba.
 
Od kineza ne treba ocekivati cuda, a za dobar uredjaj ces morati da platis mnogo vise od 3 hiljade i da predjes na ios :)
 
Ja bih iskreno voleo da ne moram da ga pljujem ali takvo je realno stanje stvari. Ako u opisu pise fenomenalan zvucnik, gps navigacija za putovanja itd hocu da to i ima. GPS satelit nece da uhvati sat vremena, nakon toga sam odustao. Najgore je kad umesto da prihvate da je tako pocnu da izmisljaju da je do oblaka, vremena itd itd. Tablet je brz kao munja to stoji, svidja mi se koncept ali ne kako su odradili . Zato i nije na ostalim trzistima, ocigledno je da ovaj model ima dosta mana, serijska je to proizvodnja, a vecinom su feleri. Meni je zao sto je tako, dao bih i vise novca samo da radi kako treba, da mi ne probija svetlost na ekranu, da radi sve sto pise da ima i da za tih 13 000 ne moras da lupas glavu po servisima.
 
Realno za te pare, novo a bolje nema.
Zao mi skajp sto ne radi kako treba, posto je za to prvenstveno i trebalo da sluzi, pa keva i dalje koristi svoj desktop za to, ali za sve ostalo joj sluzi odlicno, mail, surf, slike i klipici sa jutjuba.Za to ne koci, ne zabada, ne laguje, sto bi se reklo puna kapa.

Ko ocekuje da dobije Neksus7/ipad air upakovan za 9000-13.000, dzaba se nada.
 
Sto se gps-a tice i ja sam se zalio na hvatanje satelita, jer u prvom pokusaju sam cekao preko sat vremena da pohvata dovoljan broj satelita. Kako je prvi put uhvatio signal sve se promenilo nabolje. Cinjenican da ne moze da se poredi sa iphone-om i ipad-om na kojima imam nav. programe, ali evo... putovao sam do Grcke i nazad i sve vreme odmora jako je lepo radio. Signal je hvatao za manje od minut. Naravno u kolima... u zatvorenom nema sanse da nesto uhvati.
Da se razumemo, ne branim ja tablet, vec samo zelimda skrenem paznju da nisu bas svi falericni. Ja se zalim ne bateriju, dok drugi clan foruma na temi o H7 tvrdi da je kod njega baterija mnogo bolja.... Klasican kineski proizvod bez kontrole kvaliteta i koji se prodaje na kilo. Meni je licno na mom modelu fascinantan ekran. E sad... da li bi ga preporucio nekom.... iskreno.... ne znam. Za sta sam ga ja pazario - savrsen je (kada se sve uzme u obzir).
 
Sto se gps-a tice i ja sam se zalio na hvatanje satelita, jer u prvom pokusaju sam cekao preko sat vremena da pohvata dovoljan broj satelita. Kako je prvi put uhvatio signal sve se promenilo nabolje. Cinjenican da ne moze da se poredi sa iphone-om i ipad-om na kojima imam nav. programe, ali evo... putovao sam do Grcke i nazad i sve vreme odmora jako je lepo radio. Signal je hvatao za manje od minut. Naravno u kolima... u zatvorenom nema sanse da nesto uhvati.
Da se razumemo, ne branim ja tablet, vec samo zelimda skrenem paznju da nisu bas svi falericni. Ja se zalim ne bateriju, dok drugi clan foruma na temi o H7 tvrdi da je kod njega baterija mnogo bolja.... Klasican kineski proizvod bez kontrole kvaliteta i koji se prodaje na kilo. Meni je licno na mom modelu fascinantan ekran. E sad... da li bi ga preporucio nekom.... iskreno.... ne znam. Za sta sam ga ja pazario - savrsen je (kada se sve uzme u obzir).

Probacu i ja h7 cisto jer mi treba nekad za neki film, surf po putovanjima itd a da ne teglim lap. Moram pogledati i tamo forum ali 785 ne vredi 13 000 zbog ovih felera.
 
nisu usrali nista,ali imas rizik da dobijes felerican model

O grešiš, usrali su oni samo tako. Bolje da su odložili prodaju za godinu dana, podelili sada besplatno 1.000 tableta na testiranje narodnoj masi... i da čekaju feedback.

Ovako ispada, prvo pa..... kilavo i jadno. Toliko su ga hvalili da je to čudo a ono ispade da imaju u proizvodnji škart skoro 40% što je u današnje vreme apsolutno neprihvatljivo.
 
O cemu ti pricas?!?! Kakvo odlaganje prodaje i testiranje?!? Pa ti stvarno mislis da CT ima neke veze sa proizvodnjom? Ovo je genericki kineski tablet sa nalepljenim tesla brand-om. Pa isti ovaj tablet mozes da kupis i na aliexpress-u, direkt od kineza, ali nista jeftinije, jos ovde dobijes i garanciju. Koliko para - toliko i muzike.
 
O grešiš, usrali su oni samo tako. Bolje da su odložili prodaju za godinu dana, podelili sada besplatno 1.000 tableta na testiranje narodnoj masi... i da čekaju feedback.

Ovako ispada, prvo pa..... kilavo i jadno. Toliko su ga hvalili da je to čudo a ono ispade da imaju u proizvodnji škart skoro 40% što je u današnje vreme apsolutno neprihvatljivo.

Gde si ti video da neko negde deli 1000 tableta besplatno samo za testiranje i feedback?I to jos na nekom mikro trzistu kakvo je nase.100.000e u Srbiji da ulozis i da podelis za dzaba na test i cekas feedback.Pa ti bi u startu propao.:d
I jos da odlozis jedan tablet na godinu dana.On ti vise nije aktuelan posle tih godinu dana, niti ce ze proizvoditi.

Drugo ovo su pristupacni gedzeti do 110e ne od 1000e i to jos rebrendirani.Normalno da ce i kvalitet biti nizi.
I ogroman broj neksusa 5 je u pocetku prodaje imao neki feler iako je to uredjaj tri puta skuplji od jednog teslice, pa ipak nisu propali(npr citajuci forum mislio sam da je bukvalno svaki felerican jer se veliki broj ljudi javio sa greskama, mrtvim pikselima, klimavim dugmadima, losom vibracijom, losim mikrofonom, probijanjem svetlosti, pa ipak nije tako)
Znaci ume da zapadne nesto falicno ali ne moze uvek.A na forumu se stekne takav utisak jer komentar ostavi neko kad mu nesto nije ok, onaj ko je zadovoljan nema sta ni da komentarise, obicno samo da je uzeo ili dobio.
 
Па и Нексус 7 прве генерације је био фелеричан до бола па ником ништа. Каква подела таблета?! :)
 
Uzeo sam Teslu 7.85 pre dva dana i zadovoljan sam za sada. Sve radi kako treba (bez seckanja, laga, kočenja...). GPS nisam probao.
 
Ne znam da li se nekom desavalo isto, ali ja posle instalacije firefoxa sam imao problem sa tabletom. Desava se da ako zakljucam tablet dok je FF otvoren, tablet krene i dok je u sleep modu da se greje kao lud. Bukvalno kada sam ga uzeo posle pola sata sleepa, bio je vreo. Uninstalirao sam firefox, i sve se vratilo u normalu. Da li je problem do FF i intel-a ili je android na ovom tabletu los ne znam.
 
ostao da radi u pozadini i povukao ti sinhronizaciju sa desktopa verovatno.
 
Ne znam da li se nekom desavalo isto, ali ja posle instalacije firefoxa sam imao problem sa tabletom. Desava se da ako zakljucam tablet dok je FF otvoren, tablet krene i dok je u sleep modu da se greje kao lud. Bukvalno kada sam ga uzeo posle pola sata sleepa, bio je vreo. Uninstalirao sam firefox, i sve se vratilo u normalu. Da li je problem do FF i intel-a ili je android na ovom tabletu los ne znam.

Desilo mi se jednom. Nisam ukopčao tada ali moguće da je isto u pitanju bio firefox. Kad se zaključa tablet obično se automatski skine sa wifi a tom prilikom je nešto ostalo da radi i otud grejanje.
 
Meni se ugasio wifi, ali je on nesto radio. Tipa bio mi je otvoren sajt b92, pa je picio neki javascript. Da li je to procesor radio i kada sam ga zakljucao. Inace nisam omogucio ishronizaciju sa desktopom. Ovo se nije desilo jedno , nego ucestalo. Uninstal je resio problem.

Pisao sam Comtrade-u u vezi problema sa GPS-om, rekli su da je to verovatno samo do mog primerka uredjaja i da im posaljem u servis.
 
Vec sam pisao o problemu sa GPS-om, trebalo je 20 min minimalno da se zakaci na satelite, i meni su rekli u prepisci mailom da odnesem na servis. Vratio sam se u nedelju i juce odnesem u comtrade-usce (tu sam kupio) kad zamalo da se onesvestim, zamene mi odmah tablet "probajte Vi taj pa ako niste zadovoljni da vidimo dalje". To stvarno nisam ocekivao, jako brzo i ljubazno sve zavrseno. A sad sto se tice tableta, iskljucio wi-fi, pokrenuo gps test i za 30 sec nahvatao (in view) 7 satelita, za 2 min 5 kom in use. Ja zadovoljan. Znaci problem je do primerka, na nekim navigacijama je problem do antene - konektor kao u laptopu na wifi modulu pa je moguce da je tu bio problem ...
 
Instalirao i iGo, za 2 minuta nadjenih 10 i in use 4 satelita
sad stvarno radi
 
Zvanicni odgovor ovlascenog servisa za tesla tablet 7.85
na moje pitanje zasto ne radi GPS glasi:
Moja malenkost :)
Imam tesla 7.85 i ne mogu da namestim da mu radi GPS ne moze da se cekira opcija tojest moze al cim se izadje ono je odcekirano i ne radi GPS bes WIFI-ja molim vas objasni te mi sta da radim kako to da namestim ako ovaj tablet uopste ima GPS podrsku ili je samo obicna prevara!

Danijela Poznanovic <[email protected]>
Postovani,

Radi se na tome da u novoj verziji SW problem bude resen.
Hvala na ukazanom poverenju.

Moja malenkost :)
Znaci da ako sam ukapirao nema pomoci dok ne izbacite zvanicnu zakrpu za softver?

Danijela Poznanovic <[email protected]>
Dok ne dobijemo novi SW,nema resenja.
 
Zvanicni odgovor ovlascenog servisa za tesla tablet 7.85
na moje pitanje zasto ne radi GPS glasi:
Moja malenkost :)
Imam tesla 7.85 i ne mogu da namestim da mu radi GPS ne moze da se cekira opcija tojest moze al cim se izadje ono je odcekirano i ne radi GPS bes WIFI-ja molim vas objasni te mi sta da radim kako to da namestim ako ovaj tablet uopste ima GPS podrsku ili je samo obicna prevara!

Danijela Poznanovic <[email protected]>
Postovani,

Radi se na tome da u novoj verziji SW problem bude resen.
Hvala na ukazanom poverenju.

Moja malenkost :)
Znaci da ako sam ukapirao nema pomoci dok ne izbacite zvanicnu zakrpu za softver?

Danijela Poznanovic <[email protected]>
Dok ne dobijemo novi SW,nema resenja.

Ta opcija ne radi ni kod mene ali ta opcija sluzi da se aplikacijama dozvoli da lociraju moju poziciju preko gps-a, ne ukljucuje ili iskljucuje gps modul. Probaj ovo, u vidzetima aktiviraj power vidzet i ukljuci srednju opciju, to ukljucuje gps modul, onda instaliraj gps test i pokreni. Kad ga startujes prijavice da li je gps ukljucen, ako jeste, bice ukljucena zuta tacka dok ne locira polozaj, onda ce ta zuta tacka da pozeleni. Kod mene je bio problem sto je to lociranje pozicije trajalo najmanje 20 min, u kolima i vise od sat vremena.
 
gledam sad komentare za ovaj tablet na fejsu i pozelim da ne zivim u ovoj zemlji -.-
neka radnja je okacila da je na akciji 11990din i nadje se neko pametan da kaze da je video taj tablet za 8990din,a u stvari je video l7
onda drugi koji kaze da ima los hardver i jos gomila imbecila koji su tablet videli mozda jedino na slici,a hardver poznaju tako da kad ih pitas koji pc imaju,recice ti pentium 4,a kad pitas koji internet imaju kazu beli -.-
vidi covek tesle imaju dual core,pa onda vidi svoj telefon koji ima mtk dual core i kaze "ovaj tesla ima isti hardver kao moj jeftini telefon"
eh,zemljo nasa
 
Nazad
Vrh Dno