Šta je novo?

Tesla SMARTPHONE 6.1 (Ulefone Paris 4G//ako ne gresim)

Poslednja izmena:
Ti sve to znaš i opet si kupio taj telefon?
Ne mogu da odlučim da li si sadista ili mazohista. Lol [emoji1]
Edit
Ah ok, sada videh da si ga dobio u firmi, ipak si sadista.[emoji1]

Pomenuo si negde vraćanje u Tehnomaniju pa me je to zbunilo.

Elem, za dž, to je vrhunski uredjaj, sadisto. [emoji1]
 
Poslednja izmena:
E da sad ne mrzi sve kupce da lepo vrate svim prodavcima, a ovi svi da vrate u CT i naduvaju ih.Siguran sam da ce 95% kupaca zadrzati telefon iako je prevareno.
 
Ja vec pokrenuo postupak vraćanja :)
 
A i ovaj stručnjak forumaš ProBot, kad je testirao telefon, pored svih silnih reči hvale i oduševljenja (inače jako objektivan lik) stigao je da kaže i da je Dual Sim - Dual Active.
Inače ko ne zna, on je vodeći stručnjak za telefone i klipove. Ma ne, nije sponzornisano - objektivno oduševljenje i realni test. Samo nije stigao da testira.

https://www.youtube.com/watch?v=smrmUTQFZfE, na 4m:50s, koga uopšte zanima...
 
Al' bar niko neće nasesti na laž, već će se zapitati šta je sad pa to "active za 4G".
 
To bih i ja voleo da znam :)
Da neko onda ubaci u wikipediji kao Comtrade patent :)
 
Ne znam, ali to je i poenta, raspitaću se. Znam šta znači dual active, pa sam zato i kupio telefon, a nisam dobio to što je naširoko reklamirano.

Btw, dual active za 4G je podrška za 4G na oba slota, tj. nema potrebe za fizičkom zamenom kartica, nego se on the fly bira na kom će slotu da radi 4G.

Edit: To je naravno definicija koju sam dobio od Comtrade-a :)
 
Poslednja izmena:
Strasno, velika sramota, slucajno sam se danas zatekao u TC Stadion i cujem kako je neko rekao da se bace svi flajeri za Teslu 6.1, ima stamparsku gresku :)
Zivo me zanima da li ce sad maloprodaje da kupcima vracaju novac kad vrate telefon i kazu da nisu dobili ono sto je reklamirano i pisalo u specifikacijama i sta ce CT da radi sa svim tim koriscenim telefonima.Verujem kao sto je neko gore napisao da 90% njih i ne zna sta to znaci dual activ i da nece ni saznati da je prevareno.
 
Stigao telefon... naravno dual active je samo u snovima... g0vna lažljiva iz Comtrade-a su to ACTIVE stavila gde god su mogla, a zaboravila su da napomenu samo sitnicu da je telefon stand by. Kontaktirao sam ih i evo odgovora...

"Naime, sto se tice Dual Active opcije, nasa je zelja bila da kupcima predstavimo mogucnost koriscenja oba SIM slota za 4G prenos podataka naizmenicno, sto neke poznate i globalne marke ne podrzavaju.
Ukoliko je doslo do pogresne komunikacije mi zaista zalimo, jer nam nije poenta da korisnika dovedemo u zabludu. Mozemo Vam preporuciti da probate preusmeravanje poziva sa kartice na karticu kako bi izbegli situacije gde Vam je jedan broj zauzet, a drugi nedostupan zbog toga."

Šta reći, a ne zaplakati, SRAMOTA! :mad: Čim se vratim s posla ima da im se naspominjem svega živog i neživog, čisto da mi bude lakše :d

Edit: Na poslu sam, pa sam morao da budem kulturan, ali nisam mogao da čekam 16h da napišem nešto.

Hvala na odgovoru.

E sad, mogu da kažem da sam prilično nezadovoljan, pošto je očigledno da nije problem u komunikaciji već ste namerno hteli da obmanete ljude da kupe telefon po duplo višoj ceni od realne, dodajući to Dual ACTIVE gde god ste mogli, a telefon je očigledno Dual Standby.

Mislim da je sasvim jasno šta znači dual active, tj. ACTIVE (kako vi pišete da bi obmanuli što je više ljudi moguće) te stoga još jednom izražavam svoje razočaranje i nezadovoljstvo.

S obzirom da sam danas već uspeo dva puta da budem nedostupan interesuje me koji je rok za vraćanje telefona pošto je očigledno da sam kupio nešto što se reklamira na jedan, a radi na sasvim drugi način. Telefon je kupljen u Tehnomaniji, verovatno treba njih da kontaktiram, ali pitam vas jer je Ulefone Paris ipak "vaš proizvod", pa sigurno imate neku politiku oko povraćaja robe.

Hvala,
Robert

P.S. Evo vam i definicije Dual ACTIVE telefona, u slučaju da vam vaš kineski partner nije dobro preneo tu informaciju.

Dual SIM Dual Active

As you would have guessed by now most Dual SIM Dual Active phones keep both SIMs active at all time. When you are taking calls on one SIM, you will still receive calls and messages on the other. You will get the option to put the first call on Hold and attend the call on the other SIM.
Telefon se moze zameniti, tj. vratiti u radnju prvih nedelju dana da vam odmah vrate pare. U prvih 6 meseci je moguce vratiti proizvod uz obrazlozenje da zelite povracaj novca jer proizvod ne ispunjava prikazane karakteristike. Posle 6 meseci se proizvod vec teze vraca. Samo vi u Tehnomaniji odnestite uredjaj, recite da jedno pise u opisu na sajtu, a moguce i na ambalazi a drugo je u primeni. Nema potrebe za tolikim uzrujavanjem. Trazite u Tehnomaniji iskljucivo povracaj novca.
 
Da li biste se vi uzrujali da kupite auto čiji su glavni adut senzori za kišu, a da zaborave da vam napomenu da brisači rade samo kad je sunčano? I vi po najvećem pljusku krenete negde gde morate da budete, bez odlaganja?
Ja sam se uzrujao zato što mi je Tesla kupljena samo zato što je dual ACTIVE, a ona to nije. Neću da ulazim dalje u priču o tome kako se taj telefon reklamirao, već sam sve rekao o tome.
Meni je dual active telefon neophodan zbog prirode posla i to je to. Ne znam koliko je još ljudi "proplivalo" kao ja, a da je to prećutalo i snašlo se preusmeravanjem i izlaganjem dodatnom trošku.
Kad spomenuh trošak, neću ni da pomislim koliki bi mi račun za telefon bio da se nađem negde u romingu, a moram da budem na dve veze.

Edit: Nebitno je, gazda plaća, al' svejedno :d
 
Poslednja izmena:
ProMobi servis, njihov ovlasceni, ja sam tamo nosio njihov tablet.
 
ProMobi je servis za tablete, nije za telefone.

Ovo ti je kontakt servisa za telefone:

Beograd, Savski nasip 7
11070 Novi Beograd
(011) 3555 - 047
Tel: +381 11 2096 702
[email protected]
comtradedistribution.com
 
Da li su ovi telefoni iz mts-a otključani?
 
Kupio sam ga iz mts-a uz BOX na 24 rate. Oba slota su SIM Free, što je dobro... Kupljen je devojci ali ga ja sad koristim kako bi ga testirao, a i da proverim da bude za nju upotrebljiv tel...
 
ma nije los toliko bas, nego je box svejedno vec skup, de jos da ti traze lovu za ovo, pa jos na rate -.-
 
Za sada je dobar, jedino me malo muci zvuk prilikom razgovora ali naci cu vec resenje i za to... Nije lose u odnosu na ostale telefone u tom cenovnom rangu tj uz BOX na rate :D
 
Nije los, JEDINO TE MUCI ZVUK PRILIKOM RAZGOVORA?! Sta je onda los telefon?
 
Uspeo sam i to malo da popravim sa podesavanjima iz "Engineer mode"-a
nije kao meizu m1 note (sa njim ga poredim posto koristim oba) ali moze da prodje, za sada mislim da nije losa kupovina ali vidicemo za par meseci ;)
 
Pa skoro i da je tako...
Preko Viber-a i Whatsapp-a se lepo čuje... Ove je više software-ska greška... Bar se nadam...
 
I mikrofon je loš, druga baš loše čujem...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno