Šta je novo?

Tesla SMARTPHONE 6.1 (Ulefone Paris 4G//ako ne gresim)

Skup covece telefon, doplatis jos malo i uzmes Jabuku u MTS-u uz Miks L tarifu.
 
A sta ce mu krs star skoro 3 godine?uz miks l mogao bi da bira sta hoce, a i ovog bi dobio za dinar.
 
Poslednja izmena:
da se ne lazemo, daleko od toga da je iphone 5s krs, ali je preskup za telefon koji je toliko star
 
Imam Ulefone Paris. Nista posebno. Bolja odluka je iPhone 5s. Iako nisam pobornik njihovog softwere.
 
Taj iPhone u MTS za paket Miks L košta 30.000din, a Ulefone (Tesla) 1din. Pa verovatno je bolji, a verovatno je i Sony Z3 bolji :)
 
Sasvim pristojno deluje na ovim snimcima .

Taj iPhone u MTS za paket Miks L košta 30.000din, a Ulefone (Tesla) 1din. Pa verovatno je bolji, a verovatno je i Sony Z3 bolji :)
Upravo je to u pitanju + odgovara mi da ima dve kartice zbog interneta koji se deli.
 
I meni bi to bilo zanimljivo :)

Da vidim da li ce zbog glonassa da brze hvata poziciju u zatvorenom i u gradu.
 
evo i testa igrara https://youtu.be/Ofm_ptAzOzA

izvinjavam se sto nisam bas ispravio postolje za telefon, nije mi se ovako videlo kroz kameru, ali sve jedno vise drzim telefon u ruci dok igram, tako da nije strasno

bice veceras i krajnji utisak gde sam probao i nalazenje satelita

ipak sam stigao da snimim danas sve
 
Poslednja izmena:
Reče mi drug koji ga je kupio da prednja kamera ima 8mpx, a po specifikaciji ima 5mpx?
 
Hvala za klip, mene je GPS zanimao :)

Ovo je sasvim dobar rezultat, on je nasao u zatvorenom prostoru u roku od 10 sekundi 20 satelita, i 7-8 koristi.

Znaci na otvorenom je to sekund dve.

GPS i Glonass udruzeni u gradu daju mnogo bolje rezultate.
 
Reče mi drug koji ga je kupio da prednja kamera ima 8mpx, a po specifikaciji ima 5mpx?

evo sad sam upalio telefon, zaista postoji opcija da se prebaci na 8mpix prednja kamera

mada da se razumemo, ni tih 5/8 sa prednje, ni tih 13 sa zadnje nisu sigurno te prave vrednosti
kao sto nisu ni na mom zenfone 2
kao sto nisu ni na vecini drugih telefona

Hvala za klip, mene je GPS zanimao :)

Ovo je sasvim dobar rezultat, on je nasao u zatvorenom prostoru u roku od 10 sekundi 20 satelita, i 7-8 koristi.

Znaci na otvorenom je to sekund dve.

GPS i Glonass udruzeni u gradu daju mnogo bolje rezultate.

kazem ti, bas sam se iznenadio da je u uscu nasao nekoliko satelita unutra

moj zenfone u istoj sobi gde je tesla pronadje 2, a koristi 0 satelita
 
Poslednja izmena:
To što se teško uklanja poklopac, po meni je dobra stvar.
 
Ovo je toliko tesko da moze da dovede do pucanja, isto je sa vadjenjem sim uloska na nekim tabletima, ljudi su nosili u servis i radnje gde su kupili da im se ubaci sim kartica jer je bilo nemoguce na normalan nacin iglicom otvoriti.Ovo koliko znam je samo kod jednog modela.
 
Neko iskustvo oko Dual Active opcije na ovom telefonu?
 
I ja bih zamolio da neko proveri tu Dual Active opciju... treba u firmi da dobijem ovaj fon baš zbog toga, pa da ne bude neka ispala :)
 
Stigao telefon... naravno dual active je samo u snovima... g0vna lažljiva iz Comtrade-a su to ACTIVE stavila gde god su mogla, a zaboravila su da napomenu samo sitnicu da je telefon stand by. Kontaktirao sam ih i evo odgovora...

"Naime, sto se tice Dual Active opcije, nasa je zelja bila da kupcima predstavimo mogucnost koriscenja oba SIM slota za 4G prenos podataka naizmenicno, sto neke poznate i globalne marke ne podrzavaju.
Ukoliko je doslo do pogresne komunikacije mi zaista zalimo, jer nam nije poenta da korisnika dovedemo u zabludu. Mozemo Vam preporuciti da probate preusmeravanje poziva sa kartice na karticu kako bi izbegli situacije gde Vam je jedan broj zauzet, a drugi nedostupan zbog toga."

Šta reći, a ne zaplakati, SRAMOTA! :mad: Čim se vratim s posla ima da im se naspominjem svega živog i neživog, čisto da mi bude lakše :d

Edit: Na poslu sam, pa sam morao da budem kulturan, ali nisam mogao da čekam 16h da napišem nešto.

Hvala na odgovoru.

E sad, mogu da kažem da sam prilično nezadovoljan, pošto je očigledno da nije problem u komunikaciji već ste namerno hteli da obmanete ljude da kupe telefon po duplo višoj ceni od realne, dodajući to Dual ACTIVE gde god ste mogli, a telefon je očigledno Dual Standby.

Mislim da je sasvim jasno šta znači dual active, tj. ACTIVE (kako vi pišete da bi obmanuli što je više ljudi moguće) te stoga još jednom izražavam svoje razočaranje i nezadovoljstvo.

S obzirom da sam danas već uspeo dva puta da budem nedostupan interesuje me koji je rok za vraćanje telefona pošto je očigledno da sam kupio nešto što se reklamira na jedan, a radi na sasvim drugi način. Telefon je kupljen u Tehnomaniji, verovatno treba njih da kontaktiram, ali pitam vas jer je Ulefone Paris ipak "vaš proizvod", pa sigurno imate neku politiku oko povraćaja robe.

Hvala,
Robert

P.S. Evo vam i definicije Dual ACTIVE telefona, u slučaju da vam vaš kineski partner nije dobro preneo tu informaciju.

Dual SIM Dual Active

As you would have guessed by now most Dual SIM Dual Active phones keep both SIMs active at all time. When you are taking calls on one SIM, you will still receive calls and messages on the other. You will get the option to put the first call on Hold and attend the call on the other SIM.
 
Poslednja izmena:
Telefon je kupljen u Tehnomaniji, verovatno treba njih da kontaktiram, ali pitam vas jer je Ulefone Paris ipak "vaš proizvod", pa sigurno imate neku politiku oko povraćaja robe.

Oni nemaju veze sa povraćajem robe, već to isključivo zavisi od prodavnice u kojoj si obavio kupovinu, u ovom slučaju - Tehnomanija. Od njihove politike, načina kupovine i dobre volje zavisi da li će ti omogućiti vraćanje artikla. Ovo je specifična situacija gde je greška u specifikacijama (ukoliko je i Tehnomanija na svom sajtu navela da je Dual SIM Active).
 
Ma znam ja to, ali sam morao malo da potprckujem. Neću vraćati telefon svakako... kakav god da je, bolji je od onog džumbusa od Y300 koji sam prethodno imao :D
 
Poštovani Roberte,

Žao nam je zbog nesporazuma,

Ukoliko želite možete otići do Tehnomanije da vratite uređaj, biće Vam vraćen novac.

Lol :d
 
Stigao telefon... naravno dual active je samo u snovima... g0vna lažljiva iz Comtrade-a su to ACTIVE stavila gde god su mogla, a zaboravila su da napomenu samo sitnicu da je telefon stand by. Kontaktirao sam ih i evo odgovora...

"Naime, sto se tice Dual Active opcije, nasa je zelja bila da kupcima predstavimo mogucnost koriscenja oba SIM slota za 4G prenos podataka naizmenicno, sto neke poznate i globalne marke ne podrzavaju.
Ukoliko je doslo do pogresne komunikacije mi zaista zalimo, jer nam nije poenta da korisnika dovedemo u zabludu. Mozemo Vam preporuciti da probate preusmeravanje poziva sa kartice na karticu kako bi izbegli situacije gde Vam je jedan broj zauzet, a drugi nedostupan zbog toga."

Šta reći, a ne zaplakati, SRAMOTA! :mad: Čim se vratim s posla ima da im se naspominjem svega živog i neživog, čisto da mi bude lakše :d

Edit: Na poslu sam, pa sam morao da budem kulturan, ali nisam mogao da čekam 16h da napišem nešto.

Hvala na odgovoru.

E sad, mogu da kažem da sam prilično nezadovoljan, pošto je očigledno da nije problem u komunikaciji već ste namerno hteli da obmanete ljude da kupe telefon po duplo višoj ceni od realne, dodajući to Dual ACTIVE gde god ste mogli, a telefon je očigledno Dual Standby.

Mislim da je sasvim jasno šta znači dual active, tj. ACTIVE (kako vi pišete da bi obmanuli što je više ljudi moguće) te stoga još jednom izražavam svoje razočaranje i nezadovoljstvo.

S obzirom da sam danas već uspeo dva puta da budem nedostupan interesuje me koji je rok za vraćanje telefona pošto je očigledno da sam kupio nešto što se reklamira na jedan, a radi na sasvim drugi način. Telefon je kupljen u Tehnomaniji, verovatno treba njih da kontaktiram, ali pitam vas jer je Ulefone Paris ipak "vaš proizvod", pa sigurno imate neku politiku oko povraćaja robe.

Hvala,
Robert

P.S. Evo vam i definicije Dual ACTIVE telefona, u slučaju da vam vaš kineski partner nije dobro preneo tu informaciju.

Dual SIM Dual Active

As you would have guessed by now most Dual SIM Dual Active phones keep both SIMs active at all time. When you are taking calls on one SIM, you will still receive calls and messages on the other. You will get the option to put the first call on Hold and attend the call on the other SIM.

Marketing je čudo :)
A u kombinaciji sa monopolom, korupcijom, i drugim zakulisnim radnjama, neminovno dovodi do neobičnih pojava, kao što su ničim zaslužena rasprostranjenost ovog kvazi brenda.
Žao mi je što se ljudi pecaju na te "kupi domaće" i slično fore, pa telefon koji je 95€ na carini (video fakture) plaćamo kao ovce 26000 dinara.
A onda se još gde god se okreneš nađe i neki stručnjak-plaćenik lobista, bloger, bot i slično koji će da objašnjava kako telefon nije loš i kako vredi te pare.

i eto ti, još jedan Frankenštajn (uups, Tesla, pokoj mu duši prevrće se u grobu sigurno šta mu sve sa imenom rade) na Frankenštajn tržištu srpskom.
 
Stvarno sramota, prvo sto mi je promoterka na njihovom standu u Uscu dok je bio rekla jeste da je dual active imda je gps najbolji od svih:).Svakodnevno sam prisutan u nekoliko maloprodaja i svuda se najvise prica o dual activ opciji.Velika sramota....
 
Nazad
Vrh Dno