Šta je novo?

Telenorov Bezobrazluk

Bishop

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2007
Poruke
1,129
Poena
350
Ovo stvarno nema smisla. Srećom sam budan i ne radim sutra, ali da nekim slučajem radim pozvao bih ovog časa call centar i svašta im "objasnio"...

Pogledajte sliku, na telenor prepaid broju sam aktivirao SOS kredit jer mi je hitno zatrebao i obavestili su me da sutra ističe period za korišćenje usluge u 01:35AM:mad:

Mislim stvarno šta čovek da kaže ne ovo. Telefon je non-stop uključen, tako da nije poruka sad stigla zbog nemogućnosti da stigne ranije, nego je jednostavno tako sistem poslao.

Da ne pričam o tome što dok je bila aktuelna promocija Telenor KLIK nikada nisu obaveštavali o iseku usluge na vreme. Nego me puste da se konektujem i dok sam čitam mailove ili gledam forum stiže mi poruka da je završen period i da treba ponovo da je aktiviram, a celu tu sesiju su naplaćivali bez blama :S:

Evo i da vidite ovu poruku


:wave:
 
Mene za KLIK nisu ni obavestili da mi je isteklo i izgubih 500din kredita :)
 
Ovde sam imao neki "muzički paket", tako da su mi svakodnevno slali SMS sa određenim muzičkim novostima, svakog dana, 24 meseca tako. Problem je nastajao upravo u tome što su poruke stizale uvek oko 3-4 ujutru. Na moju žalbu sam dobio odgovor da oni, na žalost, ne mogu ništa da učine po tom pitanju, tako je kako je i da jednostavno moram da istrpim to. Isključivanje tona noću je korisna stvarčica, btw :d
 
Kao i offline režim na ovoj nokiji. Ali to ne menja stvar. Ja ne želim da isključujem svoj telefon jer možda očekujem važne vesti. A onda me probudi neka spam poruka...to je čist bezobrazluk. Pogotovu što ova poruka nije spam, nego obaveštenje koje se ne šalje svim korisnicima, nego samo onima koji su aktivirali uslugu.

Videćemo šta će odgovoriti na mail koji sam im poslao, pa ću obavestiti o tome
 
Meni je u pola tri stigla poruka da mi je istekao Besplatno za dvoje paket. Naravno i drugom broju sa kojim sam bio vezan.

Sutradan je stigla poruka izvinjenja...
 
Kao i offline režim na ovoj nokiji. Ali to ne menja stvar. Ja ne želim da isključujem svoj telefon jer možda očekujem važne vesti. A onda me probudi neka spam poruka...to je čist bezobrazluk. Pogotovu što ova poruka nije spam, nego obaveštenje koje se ne šalje svim korisnicima, nego samo onima koji su aktivirali uslugu.

Videćemo šta će odgovoriti na mail koji sam im poslao, pa ću obavestiti o tome

Pa pošto možda očekuješ važne vesti onda ti ova poruka ne remeti stanje jer si več u "očekivanju"...
Za normalnu upotrebu postoji ili Offline ili Silent ržim (kao što si i sam rekao) i .
Ne vidim razlog zašto pljuješ po Telenoru?
Ako ti se ne sviđaju, jednostavno ih promeni. Nije teško biti fin ;).
 
Izvinite ljudi ali samo pitam iz radoznalosti. zašto uveče ne gasite telefon.
Ja recimo ugasim mobilni kada spavam, manje zrači a i kada nisam budam čemu uključen mobilni ?
 
Pa pošto možda očekuješ važne vesti onda ti ova poruka ne remeti stanje jer si več u "očekivanju"...
Za normalnu upotrebu postoji ili Offline ili Silent ržim (kao što si i sam rekao) i .
Ne vidim razlog zašto pljuješ po Telenoru?
Ako ti se ne sviđaju, jednostavno ih promeni. Nije teško biti fin ;).

Ma nije poena u tome da li ja očekujem nešto ili ne. To bi isto bilo kao kad bi te neki drug pozvao u 3:00AM (naravno ti spavaš) da te pita da li imaš prazan DVD da mu poneseš sutra kad budeš išao kod njega??? Zamisli tu situaciju....jel to nešto što ne može da sačeka jutro??? Verujem da i sam znaš, ako si "normalan" korisnik i koristiš telefon za "normalnu upotrebu" da pozivi i poruke u sred noći nimalo nisu prijatne. Čovek uvek pomisli da se desilo nešto loše.
I btw, kada očekuješ neke vesti kakva je vajda od silent režima ili još gore Offline? (Očekuješ da ti se žena porodi, sediš kao na iglama, stiže ti poruka, ti skačeš kao oparen i vidiš da je to glupa poruka od operatera... :p)

Upravo je to što sam i naveo razlog pljuvanja Telenora, zato što je to bezobrazluk. To da li ću ja da promenim operatera nikako ne utiče na činjenicu da je ovo bezobrazluk. Danas su ispali prema meni sutra će prema tebi...znači da ti argument nije na mestu.

A ova rečenica "Nije teško biti fin" je apsolutno tačna. A ja tebe pitam da li finoću treba očekivati samo sa moje strane??? I ko je u ovoj priči ispao "ne fin" :D

@mp3mp3 - i ja uglavnom gasim telefon osim kad očekujem važne vesti. Ali opet to da li će neko da drži uključen telefon ili ne nije na operateru da odlučuje.
 
Izvinite ljudi ali samo pitam iz radoznalosti. zašto uveče ne gasite telefon.
Ja recimo ugasim mobilni kada spavam, manje zrači a i kada nisam budam čemu uključen mobilni ?

Meni telefon zvoni samo kada je nešto važno, ne zovu me da bi mi pričali o dekolteu konobarice dok žvaću kašičicu od espresa popijenog pre dva sata. Zato ostaje i noću uključen, jednom je brat imao udes pa sam išao da mu pomognem, jednom se prijatelju pokvario auto pa sam išao po njega da se ne smrzne po mrazu. Da je telefon bio isključen, ne bi imao smisao.
 
Ok samo sam pitao, meni su retki ti dogadjaji zbog kojih moram da ostavim telefon (tu je i fiksni ukljucen hahhaha :d)

Ali razumem da je vama potreban...


Kad smo kod nocnog slanja meni je mts slao neke reklame za Mobto i neke gluposti negde kada svi spavaju :-D.
 
Izvinite ljudi ali samo pitam iz radoznalosti. zašto uveče ne gasite telefon.
Ja recimo ugasim mobilni kada spavam, manje zrači a i kada nisam budam čemu uključen mobilni ?

Ја користим моб као будилник, али не да ме буди у 3 ујутру :П
 
Da dodam JOS jedan telenorov bezobrazluk.....
Posto na sajtu telenora pishe da imaju HD7 (sa WP7) u ponudi, odem ja do "novootvorenog" izlozhbenog i prodajnog mesta/"salona" telenora, gde znam sigurno da imaju DesireHD...reko,ako imaju taj, onda moraju imati i onaj HD7,tj uopsteno sve telefone....

Kad medjutim, ja tamo,a ono nema ni desireHD...pitam ja sta se desilo,zasto nema jer sam bio pre 2-3 nedelje i znam da je bilo...Kaze covek: Pa pokvario nam se punjach ovaj ovde na stalku,pa ga punimo u drugoj sobi...?!/?/?/12@##!??

Ja: "hteo sam da vidim HD7 kako izgleda, jel imate njega?"
Ljubazan prodavac: "Nazalost nemamo,ali imamo ga na lageru za prodaju. Vi ste nas korisnik?"
Ja: "Jesam,od druge nedelje kad je telenor dosao u Srbiju...Ali ako hocu HD7 da kupim,kako da znam kakav je?"
Ljubazan prodavac: "Pa ne znam sta da vam kazem..."
Ja: "mislim, gde mogu da vidim ako ni jedan moj drugar nema, ako nema HTC radnje u Novom Sadu,a eto i vi koji imate ne date da vidimo..."
Ljubazan prodavac: "Pa ja vam mogu dati da vi vidite telefon,da izvadim iz kutije,ali ne moze se ukljuciti..."
Ja: "pa kako onda da znam da li HOCU ili NECU da kupim,da li mi odgovara"
Ljubazan prodavac: "Znate kako, ljudi se uglavnom raspitaju na internetu i tako..."
Ja: "Pa tako sam i saznao za taj telefon i sve specifikacije znam napamet...ali morati priznati da rukovati uredjajem uzivo i gledati kako to neko na klipu radi, nije isto..."
Ljubazan prodavac: "Svesni smo toga,ali zaista nemamo kao izlozbeni artikal HD7, jedino ako hocete mozete doci sutra ujutru kad se desireHD napuni,pa da vidite njega...tad jos nece biti ispraznjen od koriscenja i cackanja raznih musterija"



:|


Znaci, prodajes mi nesto,a pri tom nemam pojma kako izgleda i sta je to...sta ako nemam internet? Treba da vijam po ulici i kaficima ko ima taj telefon pa da pozajmim na 2 min ? ma daaaj.... kakve su to fore... ispada da taj HD7 zaista nigde necu moci videti osim ako neko od mojih drugara ne kupi ili slicno..ili ako ga ne nadjem na betonu

Prosto da ne poverujem. Kakva je ovo baljezgarija(drzava)... Zasto ne mogu da vidim ono sto treba da kupim? Zasto ne bih mogao da probam da "uslikam" da vidim jel me brzina i odziv telefona zadovoljavaju,da li klizi kao sto sam video na "youtube-u"... Sta je toliko tesko? Ume se da se uzme 67.000 dinara na telefon bez ugovorne obaveze,a da se kojim slucajem nesto ucini da se kupac kao potrosac zastiti i zadovolji, STO MANJE...

Sramota. Nije smak sveta,al je sramota
 
Stvarno su slepci.
Napisi neki e-mail zalbe. Meni je to pomoglo za adsl kod telekoma.

Nego, da li je neko od vas bio umrezen sa nekim brojem, situacija kada imate besplatne pozive? Ja sam bio sa caletom i onda mi je pre par nedelja stigla poruka da su brojevi 'razdvojeni' i da se pozivi naplacuju. To je bilo nesto kasno, pa ih nisam zvao. Onda mi je ujutru stigla jos jedna poruka, koja je glasila nesto poput nadam se da vam greska u nasem sistemu nije zasmetala, ili kako vec, ne secam se (a menjao sam rom, pa nemam kopiju).
Ja sam mislio da je to reseno, pa nisam ni obracao paznju i onda mi cale pre neki dan kaze da mu naplacuju pozive. Nije mi jasno zasto je raskinuta ta 'mreza', kada smo bili povezani 7, 8 meseci (nije 6, a nije ni 12, pa da razumem).
Rece mi brat da je dobio istu poruku te veceri, za broj sa kojim je on bio povezan.
Da li neko zna nesto o ovome, ili da zvrcnem call center?
 
ako si siguran u to, uvek zvrcni i pitaj ZASTO bez obavestenja naplacuju.
nisi se slozio s tim, ti si trazio povlascen/umrezen broj....
 
Stvarno su slepci.
Napisi neki e-mail zalbe. Meni je to pomoglo za adsl kod telekoma.

Nego, da li je neko od vas bio umrezen sa nekim brojem, situacija kada imate besplatne pozive? Ja sam bio sa caletom i onda mi je pre par nedelja stigla poruka da su brojevi 'razdvojeni' i da se pozivi naplacuju. To je bilo nesto kasno, pa ih nisam zvao. Onda mi je ujutru stigla jos jedna poruka, koja je glasila nesto poput nadam se da vam greska u nasem sistemu nije zasmetala, ili kako vec, ne secam se (a menjao sam rom, pa nemam kopiju).
Ja sam mislio da je to reseno, pa nisam ni obracao paznju i onda mi cale pre neki dan kaze da mu naplacuju pozive. Nije mi jasno zasto je raskinuta ta 'mreza', kada smo bili povezani 7, 8 meseci (nije 6, a nije ni 12, pa da razumem).
Rece mi brat da je dobio istu poruku te veceri, za broj sa kojim je on bio povezan.
Da li neko zna nesto o ovome, ili da zvrcnem call center?

Ta akcija je bila do kraja 2010, više nema.
Sad samo postoji dodatak "dodaj omiljeni broj", ali pokriva pozive samo u jednom smeru.
 
ja mislim da je ovo samo kod nas moguce[na balkanu uopste]

ali isto tako mislim da je problem u pojedincima,tj da se na vecini prodajnih mesta ovo ne bi desilo,nego nekog bilmeza je mrzelo da se cima oko tebe i da ti obezbedi telefon da probas par min.. strasno stvarno kakvih ljudi ima.

ali ja sam npr isao 3-4x bezveze u telenor iako mi je plan bio da ostanem na mts ili u krajnjem slucaju vip pp.
vise mi je bio i bedak da se pojavljujem tamo ali su svaki put bili neverovatno ljubazni[za razliku od mts,gde mi znaju odlicno roditelje ali me se ne secaju-bio sam mali :D]

imao sam cak i problem kad je ugovor potpisan,oko placanja na rate nesto ali su stvarno ispali i vise nego fer :)

tako da nema pravila izgleda,ne branim nikoga ali ovi iz va su korektni skroz a vidi se da ih ne mrzi da rade svoj posao iako 90% ljudi samo dodje da cacka telefon i postavlja svakakva pitanja.

ali zakljucak je da u srbiji ne treba nista da te iznenadi :wall:
 
Poslednja izmena:
Sanjam snom pravednika i u sitne sate zazvoni mi telefon(poruka od operatera)a nisam se zamerao ljudima i nikome duzan ostao ...Skocih kao oparen iz postelje,pogledah u nocni stocic na kome se nalazio telefon,gledao sam nemo i odsutno u displej telefona nekoliko desetina sekundi,taman dok se svetlo sa displeja ne ugasi,ne prilazim telefonu,iz daljine ga gledam dok mi njegova melodija jos sara po glavi i postavlja pitanja "Ko je","Sta je","Zasto ja" ,a zasto ja ???Konacno skupim jorgan i krenuh da vidim sta mi telefon kazuje......ne,ne, skupio sam hrabrost a jorgan treba da navucem,grejanje je slabo i hladno mi je i ako spavam u carapama...Opet mi misli odlutase,ponovo se izgubise cineci previd da mi se telefon oglasava u 2h. Mali je to broj a dusa sitna se stegla, stoji u grlu i ocekuje neocekivano,koja me to muka ceka,koja me to tuga mori,kakve su to brige silne ,sjatise se oko moje NokiJe ne daju joj san sniti ???
Dragi Telenore,more bit da si tinejdzer pa uz farmicu siljes poruke nocne,more bit da radis trecu ili da te insomnija veze al' ako potrebu svoju obuzdati ne mozes onda te molim poruke mi salji "na onaj" drugi broj ;)
 
Hahahah, kakva pricica... IONE, svaka ti cast!!! :D:D:D
 
Da dodam JOS jedan telenorov bezobrazluk.....
Posto na sajtu telenora pishe da imaju HD7 (sa WP7) u ponudi, odem ja do "novootvorenog" izlozhbenog i prodajnog mesta/"salona" telenora, gde znam sigurno da imaju DesireHD...reko,ako imaju taj, onda moraju imati i onaj HD7,tj uopsteno sve telefone....

Kad medjutim, ja tamo,a ono nema ni desireHD...pitam ja sta se desilo,zasto nema jer sam bio pre 2-3 nedelje i znam da je bilo...Kaze covek: Pa pokvario nam se punjach ovaj ovde na stalku,pa ga punimo u drugoj sobi...?!/?/?/12@##!??

Ja: "hteo sam da vidim HD7 kako izgleda, jel imate njega?"
Ljubazan prodavac: "Nazalost nemamo,ali imamo ga na lageru za prodaju. Vi ste nas korisnik?"
Ja: "Jesam,od druge nedelje kad je telenor dosao u Srbiju...Ali ako hocu HD7 da kupim,kako da znam kakav je?"
Ljubazan prodavac: "Pa ne znam sta da vam kazem..."
Ja: "mislim, gde mogu da vidim ako ni jedan moj drugar nema, ako nema HTC radnje u Novom Sadu,a eto i vi koji imate ne date da vidimo..."
Ljubazan prodavac: "Pa ja vam mogu dati da vi vidite telefon,da izvadim iz kutije,ali ne moze se ukljuciti..."
Ja: "pa kako onda da znam da li HOCU ili NECU da kupim,da li mi odgovara"
Ljubazan prodavac: "Znate kako, ljudi se uglavnom raspitaju na internetu i tako..."
Ja: "Pa tako sam i saznao za taj telefon i sve specifikacije znam napamet...ali morati priznati da rukovati uredjajem uzivo i gledati kako to neko na klipu radi, nije isto..."
Ljubazan prodavac: "Svesni smo toga,ali zaista nemamo kao izlozbeni artikal HD7, jedino ako hocete mozete doci sutra ujutru kad se desireHD napuni,pa da vidite njega...tad jos nece biti ispraznjen od koriscenja i cackanja raznih musterija"



:|


Znaci, prodajes mi nesto,a pri tom nemam pojma kako izgleda i sta je to...sta ako nemam internet? Treba da vijam po ulici i kaficima ko ima taj telefon pa da pozajmim na 2 min ? ma daaaj.... kakve su to fore... ispada da taj HD7 zaista nigde necu moci videti osim ako neko od mojih drugara ne kupi ili slicno..ili ako ga ne nadjem na betonu

Prosto da ne poverujem. Kakva je ovo baljezgarija(drzava)... Zasto ne mogu da vidim ono sto treba da kupim? Zasto ne bih mogao da probam da "uslikam" da vidim jel me brzina i odziv telefona zadovoljavaju,da li klizi kao sto sam video na "youtube-u"... Sta je toliko tesko? Ume se da se uzme 67.000 dinara na telefon bez ugovorne obaveze,a da se kojim slucajem nesto ucini da se kupac kao potrosac zastiti i zadovolji, STO MANJE...

Sramota. Nije smak sveta,al je sramota

To kakva smo drzava u ovom slucaju ne vazi. U Spaniji nemas nigde da probas telefon. Tamo sam imao neku varijantu za Samsung Wave i hteo sam da vidim kako izgleda Bada i nigde nisam mogao da probam u celom Madridu :(
 
@hsvStoned:
ma nema sta on meni da OBEZBEDI da vidim telefon..razumem ja njega (tog zaposlenog) i on meni ne moze da ukljucuje telefon iz neke kutije...kad se ukljucuje prvi put,onda ima onaj SET UP deo, gde namestis vremensku zonu, datum itd itd.... znaci,posle prvog paljenja vishe toga nema i nije vishe NOV....
Ali ne krivim njega, nego TELENOR sto nije obezbedio da kupac vidi KAKAV JE TO UOPSTE TELEFON...

Mislim...
kad kupujes pantalone> probas...
Kad kupujes auto> mozes da provozas...
kad kupujes TV> imas da vidis u izlogu kako radi, prikljucen, donesu ti daljinski ovo ono..sve moze..
pa bogamu, cak i kad kupujes SIR kod babe na pijaci> dobijes parce da probas... NISTA NE MOZE KUPAC NA SLEPO DA KUPI!!

zasto onda nigde u SRBIJI nema telefon da se cacka?
Nije dovoljno samo specifikaciju da naucim na interntu i pogledam 1000klipova,jer to je isto kao kad vidis neki auto na youtube-u kako ga neko vozi,ili neke trke, i kad ti vozis isti taj auto... ne moze uzivo biti isti filing i zato musterija treba da proba.
to sto ovi ne mogu da obezbede...to je njihov problem i zato je to bezobrazluk.
Uzimaju za telefon 300,400+ eura uz ugovor od 24meseca (sto je izuzetno puno,pogotovo u SRB) a da ga vidis> samo kad ga kupish :/
 
Poslednja izmena:
pa kazem-strasno ali u mom slucaju totalno druga prica,da nisu bili mnogo ljubazni ne bih ni imao sad wave :)
 
Šta da kažem drugo osim da u Tenor poslovnici u Kruševcu rade ljudi koji vezu sa vezom nemaju (osim da su, verovatno, zapošljeni preko veze :d:d:d) i da korisnicima daju nepotpune, neosnovane i netačne informacije...!!!
 
Još vi ne znate šta je pravi bezobrazluk. Čovek se žalio da je kupio u Telenoru zaključan telefon na Telenor mrežu(što nemaju pravo po zakonu ukoliko te na jasan način ne obaveste da je zaključan). Poslao je reklamaciju Telenoru i dobio odgovor:
"......To podrazumeva da nam se obratite u bilo kom momentu za sve detalje u vezi koriscenja broja i usluga.
Dodatno, u clanu 33. Opstih uslova indirektno je određeno da su telefoni kodirani.

clan-33-indirektan.png


Ima li ovde neki psihijatar da odgovori na ovaj *****izam?
 
Krajem oktobra je tržišna inspekcija obavestila mog drugara da je povodom njegove prijave da nije bio obavešten po zakonu da je telefon zaključan, kaznila na licu mesta Telenor za učinjeni prekršaj. Od novembra 2010 bi trebalo da sve poslovnice posluju po zakonu tj. da obaveštavaju korisnike da su telefoni zaključani. Po zakonu o zaštiti potrošača to obaveštenje mora da bude "jasno i nedvosmisleno" i to na prodajnom mestu a ne na njihovom sajtu.
Zamisli da kupiš telefon u nekoj prodavnici i staviš mu karticu a tel. ne radi. Reklamiraš kod prodavca a on kaže kako oni prodaju tel. samo za indonežanske kartice i to piše na njihovom sajtu.

inspektor-kaznio-telenor.png
 
Mislim...
kad kupujes pantalone> probas...
Kad kupujes auto> mozes da provozas...
kad kupujes TV> imas da vidis u izlogu kako radi, prikljucen, donesu ti daljinski ovo ono..sve moze..
pa bogamu, cak i kad kupujes SIR kod babe na pijaci> dobijes parce da probas... NISTA NE MOZE KUPAC NA SLEPO DA KUPI!!

Gresis sine, ovaj gresis...
Sir mozes da probas kod babe, ali ne i u prodavnici. TV probas ono sto ima izlozeno, ajd idi negde i reci ja bih da probam 3D plazmu pa mi raspakujte jednu da vidim kako to izgleda...Kad sam kupovao auto hteo sam automatski menjac, da li mislis da sam imao sanse da ga probam? Pljunes pare unapred a onda cekas da vidis sta ces da dobijes.
Tako ti je i sa tvojim HD7, da si kupovao neki budjavi telefoncic od 50 evra, sigurno bi mogao da ga probas, top model - malo teze.
 
O zaključavanju telefona postoji druga tema :wave:

Nije naglasak na temi, već na bezobrazluku koji proističe iz činjenice da ugovor koji se kod Telenora potpiše ima članove koji su "indirektni". Takvu glupost ili bezobrazluk pravna nauka ne poznaje. A što se tiče teme na druga dva foruma je tema o zaključanim telefonima imala preko 40.000 poseta.

Još jednom da ponovim da je moj primer Telenorovog bezobrazluka najdrastičniji na ovom forumu.

Podatak da je Telenor kažnjen sam postavio kao odgovor na poruku extreme ne želeći da razvijam diskusiju na tu temu. To je stavljeno samo kao podatak da se svaki bezobrazluk i kršenje zakona može prepoznati i kazniti.
Telenor je veliki samo onoliko koliko mu to mi dozvolimo!
 
Nazad
Vrh Dno