Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Predji na neki koji nema wireless. Ako bas nemaju sa wireless-om. Pa ti posle uzmi na oglasima neki za male pare. Bitno je da ti net radi stabilno.
 
Ma dzaba kad je samo 1 komp na mrezi preko LAN kabla, a ostali su preko wirelessa... Sad sam ih zvao, i evidentirali su smetnje pa ce neko vec doci ili zvati :)
 
Procitaj ponovo moj post. ;)
 
Evo sta mi se desilo. U nedelju sam bio na svadbi, i uvece mi javljaju da nema neta kuci. Dodjem kuci, kada ono power LED na modemu Huawei HG530 blinka, ukljucim, iskljucim, iscupam iz struje, resetujem - nista. Naravno ne radi. Nazovem korisnicki servis, kazu da stavim modem u drugi steker i te *****ane , sacuvaj Boze, naravno ne znaju sta znaci kada blinka power. Odlicno. U utorak javljeno da je u kvaru modem, dakle kako su mi rekli imaju tri dana da rese problem, a to su sreda, cetvrtak i petak. Dosli u cetvrtak, pogledali, kazu doci ce sutra. Nisu dosli. Dosli danas u subotu i zamenili. Toliko o postovanju rokova. A ja nemam net skoro cele nedelje. Sta reci, ocekivano od gospode iz telekoma. I da, nazvao sam u sredu ili cetvrtak da vidim sta se desava, i davali su mi nekakve glupave genericke odgovore kada sam ih pitao kada ce resiti problem. Dva puta mi je odgovorio isto, kao da mi je odgovorio automat, i kada je video da nisam neko ko ce mu reci ok, onda je pogledao i objasnio da ima 3 dana da rese od prihvatanja zahteva. Juce ih zovem jer je prosao treci dan i kao, ako prodje treci dan onda se trazi zahtev za urgenciju. Eeeeej, ja da trazim! Dobro da ne treba da kleknem i molim.
 
Posto ne mogu da nadjem, moram pitati... Uzeo sam od ortaka koji je isto na telekom adsl-u ruter Pirelli Discus DRG A226G. Hteo sam da vidim da li ce mi sa njim ponekad pucati adsl link na kratko... Na ovom mom nesrecnom JetSpeed IAD sam video jacinu signala i one zezancije oko nekih gresaka u konekciji (kojih nije bilo dok sam bio na 4mbit-a), dok na ovom Pireliju nikako ne mogu da nadjem gde su te opcije da bih uporedio. Zna li neko gde mogu videti te opcije za ovaj Pirelijev ruter...

Evo slike sa ovog JetSpeed-a
 

Prilozi

  • Greske u ADSL konekciji22.jpg
    Greske u ADSL konekciji22.jpg
    333.3 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
Nashao, samo je trebala admin sifra... Za sada radi stabilno, bez pucanja linka i gresaka, testiracu par dana pa ako bude ok, moram zvati ove u telekomu da uzmem novi ruter.
 
Je l' zna neko šta treba da uradim da bi dobio MIK? Ne piše nigde na njihovom sajtu... Da idem direktno u poslovnicu ili postoji neki online način?
 
E ovako blizu sam prelaska sa adsl-a na sbb,pa me interesuju skorija iskustva odjavjivanja adsl-a.Ugovor mi je istekao pre mesec dana,vraticu im naravno ruter.Vidim neko pominje placanje racuna od zadnjeg meseca.E sad ako bih hteo ,npr.u roku od dva dana da odjavim,znaci negde do 5.8.,sta bih placao ,ovih nekoliko dana ili ?
 
Ma rok za placanje je 20 u mesecu i do tad moras da izmiris svoje obaveze! Znaci do 20 mozes normalno da odjavljujes i trazis MIK i sta vec ... procedura traje toliko koliko im treba da provere opremu i da ukucaju podatke (10min).
 
Nema trenutno ništa od promocija, biće uskoro ponovo one njihove klasične 3 ili 4 meseca po 1 dinar za ugovor na godinu dana. Pošto mi je istekao ugovor pre neki dan bio sam u korisničkom servisu da se raspitam, pa mi je njihova teta tako rekla. Na pitanje da li ima šanse da se ponovi akcija 50% odgovorila je da verovatno nema nikakve šanse za tako nešto.
 
E zbog toga ce izgubit odredjen broj korisnika,to je sigurno.Pa bolje je da za 2100 d imam 9mb,nego 4mb.
 
E zbog toga ce izgubit odredjen broj korisnika,to je sigurno.Pa bolje je da za 2100 d imam 9mb,nego 4mb.

E baš će to da ih "potrese" ; Telekom ne može da bude u "minusu" dok kontroliše fixnu telefoniju i sa njom niveliše gubitke.

Vidiš u telefonskom novom računu da će "cela" Srbija da plati onaj popust što su dali na ADSL (50% na godinu dana)

Stara cena pretlate za fixni telefon je bila 457,84 a nova 507,40 e eto njima prihoda
 
ja imam sledecu situaciju ugovor mi vazi do 17 septembra,ako se ja njima sada javim mogu li da im vratim opremu i platim za avgust mesec a da od 1.septembra oni meni lepo iskljuce njihov adsl,zasto da im dam pare za 17 dana jel imao neko takvu situaciju?
 
Stara cena pretlate za fixni telefon je bila 457,84 a nova 507,40 e eto njima prihoda

E pa vidis, meni je pretplata za fixni bila 90 kinti, a sad kapiram da ce biti maximum 150 (dvojnik sam). Tako da me ne pogadja sa te strane.
 
posto mi je pre neko vece grom spalio adsl modem 520s (i plocu :mad: ), dobio sam danas nekakav Pirelli p.dg a4010g . postoji li neki nacin da se ovo cudo softverski reboot-uje? posto su gospoda iz telekomove tehnicke podrske *****i, placam pivo ko mi pomogne :)
 
Nema u njegovim podesavanjima,kad mu pristupis ?
 
Nema u njegovim podesavanjima,kad mu pristupis ?

nema. doduse, izgleda da su promenili onaj ztonpk pass za admin pristup, a kad se logujes sa telekom telekom, nema. nisam uspeo da se na njega logujem kao admin. svaka pomoc i savet su dobrodosli.
 
nema. doduse, izgleda da su promenili onaj ztonpk pass za admin pristup, a kad se logujes sa telekom telekom, nema. nisam uspeo da se na njega logujem kao admin. svaka pomoc i savet su dobrodosli.

Korisnicko i sifra idu ovako: admin/tzlkisonpk
Probaj, trebalo bi da moze.
 
Korisnicko i sifra idu ovako: admin/tzlkisonpk
Probaj, trebalo bi da moze.

to je, izgleda, to. hvala.
pitam se za koju li je glupost ovo skraćenica.

anyway, kad god ti bude odgovaralo, kad budeš u kraju, prijavi se na pm za pivo koje obećah cheers
 
to je, izgleda, to. hvala.
pitam se za koju li je glupost ovo skraćenica.

anyway, kad god ti bude odgovaralo, kad budeš u kraju, prijavi se na pm za pivo koje obećah cheers

Ne znam za sta je skracenica, i meni je trebala ta sifra za testiranje jednog Pirelli rutera, jedva je iskopah na nekom domacem forumu, ne znam ni sam kako. Inace vazi za sve koji su kod telekoma na ADSL-u, tj. za sve telekomove rutere... Ma ok za pivo, nije frka. xD
 
Da ne propadne pivo, tu sam pa kad budes hteo da castis ;)
 
ztonpk je bilo: Zaštita Telekoma Od Neovlašćenog Pristupa Korisnika .....

A tzlkisonpk ... to će proći neko vreme dok ne pohvatamo ...
 
pa nije pivo zbog piva, nego zbog druzenja sa kolegama forumasima :) (mislim moze i caj il' stagod. ko je u munze nek se javi, nije problem )


sad radi reboot kroz web meni, ali mi i dalje ne uspeva da napravim reconnect skriptu za jdownloader :(
 
Poslednja izmena:
Skini HTTP debugging proxy kao što je Fiddler2. Uz pomoć njega sam pre nekog vremena napravio skriptu za huawei 552. Raw input / output zaokruži odgovarajućim tagovima, dodaj malo zdravog razuma i na konju si.
 
Posle 2 meseca koriscenja Telekom ADSL-a crkao mi HG520s modem(kog sam polovnog dobio pri potpisivanju ugovora)...odjednom je poceo da blinka power led, nestalo interneta i nakon sto sam ga ugasio vise se nije upalio(crko skroz)...Zvao sam jutros tehnicku podrsku na 0800... prosledili su sluzbi problem...ali Bog zna koliko im treba da izadju na teren... Ima li neko slicnog iskustva sa njihovom sluzbom i koliko se ceka na zamenu modema?
 
Zavisi iz kog si mesta. Meni se pre godinu dana desilo slicno sa onim roze. Prijavio sam kvar negde predveče, sledećeg dana su već došli s novim. Ali u međuvremenu ovaj je vaskrsnuo, tako da ništa nisu menjali. Probaj i ti malo da ga cimaš, možda vaskrsne dok ne dođu ;)
 
Iz Novog Sada sam...Bilo bi dobro da vaskrsne, ali sumnjam...cimam ga ceo dan :)
 
Posle 2 meseca koriscenja Telekom ADSL-a crkao mi HG520s modem(kog sam polovnog dobio pri potpisivanju ugovora)...odjednom je poceo da blinka power led, nestalo interneta i nakon sto sam ga ugasio vise se nije upalio(crko skroz)...Zvao sam jutros tehnicku podrsku na 0800... prosledili su sluzbi problem...ali Bog zna koliko im treba da izadju na teren... Ima li neko slicnog iskustva sa njihovom sluzbom i koliko se ceka na zamenu modema?

Meni je pre neki dan crkao 520c, prijavim kvar u ponedeljak i zvali me u cetvrtak da uzmem novi. Jos sam im nosio ruter da pogledaju i da mi kod njih daju drugi, tetka kaze da nema ko da pogleda i da ce doci ekipa :).

Sent from my GT-I9000
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno