Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni dosli danas da zamene ruter posle 12 dana crko mi stari hg 510 dobio sam ovaj novi pirelli spor je nekako dok se skroz poveze treba mu dva minuta jel uspeo neko recconect da namesti u jdownloaderu ako neko zna kako neka okaci hvala unapred.
 
Meni je pre neki dan crkao isti ruter, prijavim kvar u ponedeljak i zvali me u cetvrtak da uzmem novi. Jos sam im nosio ruter da pogledaju i da mi kod njih daju drugi, tetka kaze da nema ko da pogleda i da ce doci ekipa :).

Sent from my GT-I9000
I sta su ti onda dali neki za zamenu pa ce ti taj stari vratiti kad poprave??? Mislim ako je tako, to je za mene suvo maltretiranje...
 
Ma dali su mi drugi u cetvrtak, necu da im vracam ovaj. Ja sam nosio kod njih da ubrzam ali dzaba

Sent from my GT-I9000
 
Poslednja izmena:
Dobio novi modem... Pirelli...Pohvala za Tehnicku sluzbu Telekoma!!!
 
Ma kakva tehnicka podrska. Sad sam ih zvao i zalio se da mi ne radi wireless kako treba, gubi se signal na svaka 2min i moram da ga resetujem stalno. I ja reko sad ce oni meni lepo da zamene ovaj 520c kad , corak, ruter ne podleze garanciji ako wireless ne radi, bitno im je samo da adsl moze preko kabla da funkcionise.... Znaci strasno, pi*dim
 
Treba kupiti cekic, ne modem, i ne jedan nego dva zato sto je to sekta sugava....
 
Otvori modem, sprzi ga i eto... :) Nece raditi uopste...i onda ce doci i zameniti ga...
 
dobar savet zlata vredi :laugh:
 
Od pre par dana mi se javio problem na HG520C. Jednostavno net prestane da radi a oba TV-a rade normalno. Web confirugator-u ne mogu da pristupim sve dok ne resetujem ruter. Iskljucivanje i ukljucivanje ne pomaze. Onda sve radi normalno dok ne ukljucim wireless i onda opet dodje do prekida. Ili je prekid ili net toliko sporo radi da je nemoguce otvoriti stranicu. Izbacivalo mi je poruku da ima IP konflikt sa nekim racunarom pa sam racunar na wireless-u iskljucivao ali se isto ponasa.
Ima li neko ideju sta moze da bude, sem pokvarenog rutera? Pre nego sto krenem sutra u odiseju sa 0800... A kako vidim, neko rece da wireless ne priznaju kao kvar.
 
Meni od restarta sinoc Click 16 ne radi brze od 10Mbps
Mater im jbem.
Automatski manji dnevni protok
Down UP Both
08/16/2011 Tuesday 92.66 GB 1.90 GB 94.56 GB
08/15/2011 Monday 105.53 GB 1.98 GB 107.51 GB
Ima li jos neko problema ?

Problem kod mene, pobrljavio win posle nedelju dana rada.
Posle restarta linije i win, sve je okej.
 
Poslednja izmena:
Ja isto imam probleme, Click 6.

1447023511.png


Telekom nastavlja kampanju terora.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problema sa povremenim gubitkom neta. Modem je Huawei 552a, a internet konekcija se brzo povrati. Verovatno se promeni IP adresa. Ima li nekog rešenja i šta je uzrok problema?
 
Pisalo se o tome par stranica nazad, ako se to jako cesto desava verovatno je do modema. Pozavinje tehnicke podrske i zamena modema je resenje... bilo kao kod mene i jos nekih clanova.
 
Ja sam se ratosiljao modema. Imam Linksys - Cisco WAG54G2 koji se ne restartuje nekoliko puta dnevno. :d

I ja imam problem sa mojim modemom, Huawei iz 2007. godine, ne znam tačnu oznaku sada. I on se restartuje bar jednom do dvaput dnevno a to traje već oko dva puna meseca. Bio sam danas u Telekomu i prijavio im problem, kao navodno će me zvati i doći kod mene kući da pogledaju u čemu je problem,

Ali ja neću da mi dolaze nego samo da promene prokleti modem,kako da to sredim ?
 
Jel postoji trenutno neka promocija za nove korisnike adlsa kod telekoma? :)
 
Ima ,trenutno je u toku njihova promocija drugih provajdera .Svojom cenom i brzinama promovisu druge,tako da dosta ljudi ih napusta ;).
 
^ Hahaha ! Epic.
 
Ne znam da li je pitanje na pravom mestu, ali se tiče Telekomovog ADSL modema. Naime, nedavno sam uzeo HTC telefon, on pronadje wifi mrežu, signal je pun, konektuje se, ali ne mogu da idem na internet, prijavljuje da nema konekcije. Do telefona nije problem jer se konektujem na svim drugim wifi mrežama...
A inače, na ovu istu wifi mrežu se konektujem normalno i preko laptopa, dakle postoji neki problem između telefona i ovog modema, pa ako može pomoć od nekog ko zna o čemu se radi :D
 
Ja sam imao problem sa android telefonom i modemom, nije hteo da se prikači wifi. Samo sam resetovao modem i proradelo je.
 
I ja imam problem sa mojim modemom, Huawei iz 2007. godine, ne znam tačnu oznaku sada. I on se restartuje bar jednom do dvaput dnevno a to traje već oko dva puna meseca. Bio sam danas u Telekomu i prijavio im problem, kao navodno će me zvati i doći kod mene kući da pogledaju u čemu je problem,

Ali ja neću da mi dolaze nego samo da promene prokleti modem,kako da to sredim ?

Pazi, problem je u tome sto nije uvek ruter/modem problem. Ja sam se skoro zezao sa tim, mislio da je ruter, zamenio ga, i opet isto. Dobio sam savet da proverim kucnu instalaciju (to i uradim, zamenim telefonsku uticnicu, telefonski kabl od uticnice do telekomovog tel. kabla na krovu, isprobam 2 splitera, kablove, i opet isto). Posto sam proverio i zamenio celokupnu kucnu instalaciju, zovnem 977, prijavim kvar na liniji (posto je pucao link cim podignem slusalicu telefona i culo se sushtanjena fixnom), dodju likovi, popnu se na banderu na livadi, povezu ponovo kablove u onoj maloj kutiji (sve je to trajalo 3 minuta), i gle cuda, fon radi, net ne puca, sve radi kao sat (i tehnicar mi rece da su telekomovi kablovi i sva ta oprema na banderi stari 30 godina i da je sve moguce). Dakle, lepo sistemom eliminacije vidi da nije problem u kucnoj instalaciji, ako potraje, zovnes 977 da se veshaju po banderama malo, i problem resen. Jedna od bitnih stvari je takodje da imas telefonski izvod samo na jednoj uticnici (dakle da ne bude sa nje posle razvedeno 3 izlaza na druge uticnice po stanu), jer sve to slabi signal. Znaci telekomov glavni kabl, tvoj kabl, uticnica, spliter, fixni i adsl... Jeste da sam smorio sa dugim postom, ali ovako se najbrze moze utvrditi gde nastaju smetnje i zbog cega se javlja pucanje ADSL linka...
 
Meni je pucao link stalno, dok u oktobru prosle godine nisu postavili novi kabEl u ulici (optika il sta su vec pokopali).
 
Pazi, problem je u tome sto nije uvek ruter/modem problem. Ja sam se skoro zezao sa tim, mislio da je ruter, zamenio ga, i opet isto. Dobio sam savet da proverim kucnu instalaciju (to i uradim, zamenim telefonsku uticnicu, telefonski kabl od uticnice do telekomovog tel. kabla na krovu, isprobam 2 splitera, kablove, i opet isto). Posto sam proverio i zamenio celokupnu kucnu instalaciju, zovnem 977, prijavim kvar na liniji (posto je pucao link cim podignem slusalicu telefona i culo se sushtanjena fixnom), dodju likovi, popnu se na banderu na livadi, povezu ponovo kablove u onoj maloj kutiji (sve je to trajalo 3 minuta), i gle cuda, fon radi, net ne puca, sve radi kao sat (i tehnicar mi rece da su telekomovi kablovi i sva ta oprema na banderi stari 30 godina i da je sve moguce). Dakle, lepo sistemom eliminacije vidi da nije problem u kucnoj instalaciji, ako potraje, zovnes 977 da se veshaju po banderama malo, i problem resen. Jedna od bitnih stvari je takodje da imas telefonski izvod samo na jednoj uticnici (dakle da ne bude sa nje posle razvedeno 3 izlaza na druge uticnice po stanu), jer sve to slabi signal. Znaci telekomov glavni kabl, tvoj kabl, uticnica, spliter, fixni i adsl... Jeste da sam smorio sa dugim postom, ali ovako se najbrze moze utvrditi gde nastaju smetnje i zbog cega se javlja pucanje ADSL linka...

Hvala puno na odgovoru, trebao mi je ovako detaljan post. Pa ko yna,do skora je sve radilo ok, nikad ranije mi se nije dešavalo da mi puca veza, prvi put je to krenulo krajem juna meseca ove godine, i od tada je sve gore i gore bilo. Sad pre neki dan došli radnici iz Telekoma i zamenili su mi stari modem Huawei MT882 novim modelom Huawei HG530 i samo prvi dan je sve radilo savršeno i kako treba.

Već drugi dan je počela da puca veza, dnevno bar dva to tri puta puca i posle mu treba ćak 10 minuta da opet stabilizuje konekciju.

Inače imam izvod na samo jednoj liniji, sve je odlično povezano. Jedino nisam probao da promenim i spliter i da stavim novi, koji je još u kutiji od novog Huawei rutera. Zvao sam ih i još ih nema da dođu,valjda će danas da sve to srede ja se nadam.
 
Inače imam izvod na samo jednoj liniji, sve je odlično povezano. Jedino nisam probao da promenim i spliter i da stavim novi, koji je još u kutiji od novog Huawei rutera. Zvao sam ih i još ih nema da dođu,valjda će danas da sve to srede ja se nadam.[/QUOTE]

Probaj drugi spliter, ali obavezno probaj i druge kombinacije kablica za spliter, jer moze i tu nesto da zapne. Ako i tad zeza, zovi 977 da provere spojeve na banderi... Ja koristim 16 mbit-a od skoro i kad ti covek iz podrske kaze da su kablovi i sva ta oprema spolja stari 30 godina, zapitas se, pa sta oni prodaju koji q... Al dobro, barem im je podrska brza i sistemom eliminacije se brzo utvrdi problem.
 
Ljudi, kažite dragička. :) :) :) :) :) :) :) :) :):

Ne znate koliko sam srećan sada, bio je popodne radnik Telekoma, neki mnogo ljubazan čovek i namestio mi je sve. Bio je problem do prekinute telefonske kable i do splitera. Sada moj ADSL radi SAVRŠENOOOOOO !!!
 
meni od jutros sve nešto ili jako sporo otvara ili neće uopšte, jedva sam forum uspeo da "dobijem" da postavim ovo. YT je skoro pa ne gledljiv bez dobrog bufferovanja dok torrenti idu maksimalnom brzinom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno