Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Clan 12
Autorska prava i prava industrijske svojine
Korisnik je u obavezi da postuje pravne propise i medjunarodno pravo u pogledu zastite autorskih prava industrijske svojine. U slucaju da usled ponasanja korisnika dodje do pokretanja bilo kakvog postupka pred pravosudnim i drugim nadleznim organima, korisnik je u obavezi da preuzme celokupnu odgovornost za ucinjenu povredu autorskih prava i prava industrijske svojine i nadoknadi telekomu celokupnu stetu prouzrokovanu u vezi sa tim

hm....
s obzirom da provajder moze da vidi sta radimo po netu, garant vide i sta skidamo....
da li ovo znaci da je download muzike zabranjen ili da je dozvoljeno dok ne najeBEEEEP od lelekoma?
 
hm....
s obzirom da provajder moze da vidi sta radimo po netu, garant vide i sta skidamo....
da li ovo znaci da je download muzike zabranjen ili da je dozvoljeno dok ne najeBEEEEP od lelekoma?

Bilo bi bolje da je ovo drugo :mad: .Sta ce mi ADSL bez p2p? :-devil-:
 
Poslednja izmena:
ej, nemojte da se mnogo brinete oko te tacke u ugovoru. u principu ako vas pojuri neka strana kompanija zbog piraterije vas provajder ce da joj pomogne, bila ta tacka u ugovoru ili ne. stvar je u tome da antipiratske agencije ne jure privatne korisnike ni u zemljama sa mnogo boljim sudstvom, a kod nas se efikasnost takvog postupka nalazi u rangu lova na miseve u dzungli pomocu cackalice. ako ste bas zabrinuti koristite blokatore ip adresa kao sto je peerguardian i podesite da saobracaj bude enkriptovan u vasem p2p klijentu.
 
Zvao sam danas 9813, jer mi je obecano da ce poceti polovinom januara. Odgovor je da se odlaze za drugu polovinu januara. Znaci:
Telekom nas je ponovo prevario..
Ja sam jedan od onih koji slabo izlaze na izbore. Medjutim, ovog puta cu dobro da naostrim olovku..
 
I glasaces za spasitelja telekomunikacija u Srbiji, a to je?
 
Zvao sam danas 9813, jer mi je obecano da ce poceti polovinom januara. Odgovor je da se odlaze za drugu polovinu januara. Znaci:
Telekom nas je ponovo prevario..
Ja sam jedan od onih koji slabo izlaze na izbore. Medjutim, ovog puta cu dobro da naostrim olovku..

Sebe mozes smatrati srecnikom kada sam ih ja pozvao rekli su da nemaju pojma kada ce poceti, mozda sada, a mozda i nikada...
 
I glasaces za spasitelja telekomunikacija u Srbiji, a to je?
Ne znam kojoj opciji pripada vrhuska telekoma... Da se ne zaj..em

Inace, bio sam malopre do moje operaterke u Telekomu. Kad ono, ne radi vise. Dosla nova. Pa gde je, pitam, kaze premestena.. Je..te pa poceo sam da ispracam jednu po jednu... Rekoh, da se upoznamo, posto cemo se cesto vidjati. Za pocetak, recite mi kada ce biti.. kaze u drugoj polovini januara. Ali, po ko zna koji put odlazete, stalno neke polovine, vrlo ste neozbiljni.. Sta da radim, iz centrale u BG je receno druga polovina januara i tacka, kaze ona. Uh, je..te, izvinite na pitanju, vidimo se krajem januara, i zapamtite sta ste obecali..prvi osmeh.. dovidjenja, dovidjenja.
 
Poslednja izmena:
A sta mu dodje ovo drugo, tj kako radi?

pazi, nismo mi jedina zemlja na svetu u kojoj bi ti provajder rado dao da placas 2mbita a da trosis 56k. tako i svuda u svetu razna balavurdija pokusava da ogranici p2p saobracaj.

zato su u poznatije p2p klijente momci ugradili SSL i sad kad naletis na provajdera koji bi da te zajebava za p2p lepo kriptujes vezu izmedju sebe i kompatibilnih peer-ova.
indijancima koji besne sto neopravdano trosis resurse koje si platio, ostaje da se ceskaju po glavi, jer ne znaju da li ti to skidas novi album sinana sakica ili saljes mega-vazne podatke u svoju svajcarsku banku.,)
 
Pozdrav svima:

Ja cekam jos mesec dana ako ne uvedu, odustajem od Telekom adsl-a,(a i TELEKOMA komplet)ima sto razloga ,pomenucu nekoliko,prvo sto me brine je Zdravko Colic,to sam slucajno dobio,nisam ni znao da unutra ima dzabe 1 mesec free interneta,bolje da nisam ni probao,prvo da je kod sa kartice vec iskoriscen,pa id tel racuna pogresan,pa nepostojeci broj...itd ,dobro jos Drasko Petrovic nije iskocio iz paketa da me bije...

Trazio sam da mi se uvede jos jedna linija,na sta mi je odgovoreno da moram da cekam 5-6 meseci,stim da moze i brze ako sam iskopam rov od neke kutije do moje kuce (oko 50 m),pa sam mu ja rekao da idem da kupim lopatu pa cu da se javim..

Negde u martu -aprilu crko mi je tel,odma sam prijavio i ni pet ni sest evo majstora (vidim sa prozora onu kutiju) nesto su cackali i odose i nisu se vracali 40 DANA,skoro svaki dan sam zvao,onaj operater vise nije ni pitao ko zove...te ovo te ono,neki veliki kvar treba neka specijalna ekipa sa nekim instrumentom da izmeri nesto..i meni pukne film i nazovem opet i pitam sta je a on opet pominje specijalce,veliki kvar...ja ga posaljem u p.... materinu,i posle 2-3 sata evo ekipe,nesto su cackali oko 3 minuta u onoj kutiji i tel proradio.
za vreme tog kvara imao sam uplaceno 1 mesec flat dial-up 500 din,i 1mesec sat interneta 512kbs 2000din.
inace sam sa 013 podrucja,i kad sam pitao glavnog u tk-centru za adsl njegov pogled mi je sve rekao,znaci nema pojma covek nista,niko mu nista nije javio.
mozda sve ovo nema veze ADSL-om ali meni je ovo dovoljno da budem zabrinut
 
Sebe mozes smatrati srecnikom kada sam ih ja pozvao rekli su da nemaju pojma kada ce poceti, mozda sada, a mozda i nikada...

Ali odgovor koji sam ja danas dobio na 9813 mislim da niko nije dobio. Pozovem da pitam, kao, sta je sa mojim zahtevom, jel', kao, montiran port i dobijem odgovor da je moj zahtev obustavljen "na zahtev korisnika, a bez krivice Telekoma"!? Na moje cudjenje i objasnjavanje da ne da nisam otkazao zahtev, nego ne mogu da docekam ADSL, operater mi ljubazno objasni da u sistemu stoji da sam ja sam otkazao zahtev pa mi, kao, zbog toga nije uveden ADSL. Onda odem do korisnickog centra i napisem neku izjavu kako nisam trazio da se zahtev obustavi.

Mislim, ako smo mi normalan narod ...
 
Koliko ja vidim od ADSL-izacije i 'umrežavanja' Srbije neće biti ništa. Ja čak ni kablovski internet ne mogu da uvedem pošto ga ovde puštaju samo po zgradama, a ja živim u kući. Jedino preostaje wireless, al on je preskup (7k i više). Ne znam dal se isplati davati tolike pare.
 
To je taj nas stari dobri telekom!Doduse ja sam na digitalnoj alcatel centrali, pa stvarno ne mogu da se pozlim na kvalitet telefonskog signala,ali slusajuci iskustva drugih ljudi sa telekomom i njihovim resavanjem problema, nadam se da ih nikad i necu imati, inace tesko meni.Moj drug je cekao skoro godinu dana da mu uvedu telefonsku liniju,a pre toga je morao da ih zove jedno milion puta i da se nervira.
No, samo neka oni uvedu vise taj ADSL u mom gradu, i da bude sve ok, da vise ne razmisljam o telekomu i njihovim glupostima.
 
@MCRadisha ..
Ha..ha.. mozda si bio u delirijumu ADSL transu, otkazao, pa se ne secas. Eto sta smo docekali. Uskoro cemo na salteru doziveti... kakav ADSL, od koga ste to culi, niste se mogli prijaviti za nesto sto ne postoji, kakva akcija, sta je vama. Na sajtu Telekoma nece biti nista o ADSL-u. A kod psihijatra (na ADSL odeljenju) prvo pitanje.. a gde si se ono prijavio.
Ljudi, ovo je odlicna tema za zonu sumraka.
 
Poslednja izmena:
Zadnje informacije meni dostupne od radnika Telekoma kaze da ce ipak u pocetku forsirati veca mesta (BG,NS i Nis) a onda i ostale.Videcemo jos?
 
Poslednja izmena:
eh moj wireless & ja cepamo na 64k :d

Moj wireless i ja cepamo na 10 Mbit/s, ali su nam blokirani svi portovi, osim za web i mail, pa ne mogu ko covek da odigram neku igru online.

Inace, desilo se danas nesto neverovatno! Ne, nisu me prikljucili na ADSL :) Kupio sam Halo karticu i na njoj, ni manje ni vise, reklama, ne za dial-up, nego za ADSL! I to sa obe strane kartice...
 
Evo da kazem da sam dobio Telekomov ADSL i da radi fino na 256/64.
 
Enkripcija p2p saobracaja, stavka koju su uveli zajednicko neki od jacih bit torrent klijenata (Azuries ili kako se vec zove, micro torent - utorrent i cini mi se BitComet), radi zaobilazhenja traffic shapinga tj. ogranichavanje P2P saobracaja od strane providera. Naravno da bi sve to radilo klijent treba podesiti da prima criptovane pakete kao i da salje da bi mogao i da seedujes takve pakete >:p

Ukratko tako, nisam siguran 100% ali konkretno sa enkripcijom na SBB-u vechito skidam maximalnom brzinom iako neko pominje da su poceli da blokiraju P2P u nekom odredjenom delu dana i oni.
 
ljudi ja citam ove vase postove i jedem se iznutra samo tako. uplatio sam adsl 16. maja (centrala zvezdara, a zivim na vracaru) jos uvek ga nisam dobio. a kad me ukljuce na adsl onda cu moci samo mail da proveravam!!! pa ko je lud u ovoj zemlji!

drugo zadnju put kad sam zvao provajdera (beocity) da proverim kad ce vise adsl. prvo sto mi je covek reko, "iskreno, ne znam sta da vam kazem kad vidim da cekate od 16. maja!" i sve je kao u fazonu zao nam je ovo ono... mi ne znamo kada ce da proradi, sve je to do telekoma. kao i mi smo tu na gubitku jer ne mozemo od vas da naplatimo internet. i zadnje sto mi je reko je da je bilo u planu uvodjenje 80000 novih adsl prikljucaka sirom srbije. stim sto je stigla naredba od "vrha" (cega, telekoma, vlade) da se prvo ugrade novi prikljucci u BG, jer strana predstavnistva su sela na grbacu vladi srbije jer ne mogu da posluju normalno.

al ajde videcemo sta ce biti od svega ovog. samo neka ne uguse P2P saobracaj!

ps kako da se podesi enkirpcija u utorrent-u?
 
Poslednja izmena:
meni je burazer dobio danas telekomov adsl centrala karaburma modem sagem
 
Evo ja sam danas dobio adsl modem od telekoma (centrala Mirijevo ,BG). Stvarna brzina (koju sam proverio na razlicitim sajtovima) je oko 216/54 kpbs.
Modem je neki Huawei ...
Kako ce dalje raditi, videcemo.
 
neka svako ko dobije ADSL napise i centralu i kada je podneo zahtev za isti.
hvala :)
 
Danas sam dobio odgovor na mejl koji sam im poslao pre par dana. Na moje iznenadjenje odgovor nije bio genericki. Interesovalo me je da li su poceli radovi na centrali Vozdovac (247****) i kada se otprilike ocekuje realizacija usluge. Rekose mi da su radovi u toku, da se uskoro ocekuje zavrsetak istih i zamolili su me za strpljenje. Ajd' da vidimo i to... Inace, prijavio sam se 7.11.2006.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno