Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci da su ocajno uradili istrazivanje trzista, a ni to me ne cudi... Naravno da je medju 'preduzecima' slab odziv, to su mogli odma da pretpostave, onome kome je to trebalo vec je uzeo ADSL negde drugde ili se na neki nacin snasao za net. Sto bi se selili ? (ovo moze da se sredi i da se oni presele, ali treba napraviti ponudu, strtegiju prodaje, ciljne grupe itd. To je njima kanda radio necije sestre brat sa srednjom poljoprivrednom). Sta su mislili, da cemo da presedimo u mraku sve ostale provajdere kojima su prodali/iznajmili portove i da cekamo njih da udju na zdravo trziste ? :S: Ja se samo bojim da se ne osile i da ne pocnu da prave opste nezadovoljstvo korisnika ADSL-a kod svih provajdera, kako bi u sledecoj turi min. 50% ljudi htelo da se seli kod njih.

Sa druge strane mislim da oni oce leba preko pogace. Imaju 500 sela po Srbiji i u svakom po bar 10 ljudi koji oce ADSL, ali nema infrastrukture, nisu je napravili, placali su sve i svasta, a izmedju ostalog su kupili i Telekom Republike Srpske...pa sad, ne moze i pare i jare... Na zalost ovo ide na stetu svima koji vec toliko dugo cekaju na ADSL i telekom da uvede potrebne instalacije i opremu...
 
Sad sam okrenuo 9813 i lik koga sam dobio mi rece da bi trebalo da sve bude zavrseno za nedelju do dve ,i da je pocela instalacija onima koji su prijavili pre nove godine.Kao to je zato sto im vise ne stizu novi zahtevi.Hajde i to cudo da vidim.
 
Poslednja izmena:
2. Za sve nas je mnogo tuznija vest da se nije prijavilo dovoljno korisnika , ma koliko nama ovde to delovalo neverovatno jer je akcija bila usmerena na previshe usko i slabo plateznu ciljnu grupu ( nisu pokrivene potrebe preduzeca).

U vezi toga - ta ******** firma koja nam čestita sve praznike i sponzoriše sve moguće manifestacije nije našla za shodno da napravi makar jednu buđavu tv reklamu za svoju ADSL akciju. Onaj ko se nije informisao preko Bencha, ES-a ili nekog drugog specijalizovanog IT sajta/foruma uopšte nema pojma da Telekom u ponudi ima ADSL. Eventualno ako je otišao na sajt Telekoma, pa video link ili ako nije bacio onu ponudu koja je stigla uz telefonski račun.

Meni se čini da su oni ipak najviše išli na to da kod sebe dovuku korisnike usluga drugih provajdera, a ne bi me iznenadilo da krenu i direktno da ih sabotiraju.
 
Poslednja izmena:
Al ste se navrzli na Telekom da li je nekom palo na pamet da Huawei ima mozda tri ekipe koji instaliraju opremu po celoj Srbiji pa ljudi ne mogu da postignu u dogovoreno vreme , a Thomson niko ne kudi sto opremu(tj modeme) ne isporucuje na vreme. Ja sam se isto prijavio i cekam pa sta ovo je Srbija valjda ste dosad navikli na to.:smoke:
 
Sad sam okrenuo 9813 i lik koga sam dobio mi rece da bi trebalo da sve bude zavrseno za nedelju do dve ,i da je pocela instalacija onima koji su prijavili pre nove godine.Kao to je zato sto im vise ne stizu novi zahtevi.Hajde i to cudo da vidim.

Ja sam se prijavio i pre nove godine i pre godinu dana pa me nisu zvali, znaci to opet vazi samo za BG i vece gradove, unutrasnjost, i manja mesta nista izgleda...
 
Al ste se navrzli na Telekom da li je nekom palo na pamet da Huawei ima mozda tri ekipe koji instaliraju opremu po celoj Srbiji pa ljudi ne mogu da postignu u dogovoreno vreme , a Thomson niko ne kudi sto opremu(tj modeme) ne isporucuje na vreme. Ja sam se isto prijavio i cekam pa sta ovo je Srbija valjda ste dosad navikli na to.:smoke:

Sta ti to ovo je Srbija?! Pa u okolnim zemljama (Bosna, RS na primer...) imaju ADSL u selima sa po deset kuca. Nije to teleportacija jbt iz zvezdanih staza, pa sad kao cudo nevidjeno...ili neka uvedu to ili neka nama daju te modeme sami cemo im to umreziti, prespojiti bre...:wall:
 
Nema opradanja za njih,najgore su seprtlje,pa ja sam im bio bio beta tester za ADSL2+ Triple play i tokom tog perioda su me uveravali kako cu imati prioritet pru ugradnji jer vec postoje svi tehnicki uslovi i za sledecu generaciju ADSL-a.Evo primera o strucnosti njihovih ljudi,dodje lik da mi instalira modem,i ip telefon,i onu spravicu sto prosledjuje tv signal sa adsl modema na TV.Pitanje,da li ce biti filtriranja peer to peer saobracaja,na sta dobijem ,prvo pauzu(Cek sta je to p2p :skrec po glavi: ) pa odgovor "To je zabranjeno" onako nesigurnim tonom.I normalno dowloadujem tonu stvari kasnije,nema nikakvog filtriranja.
Pitam glavnog baju,"Jel nije problem da napravim Internet Connention Shering zbog drugog kompa" posto imam dve masine u kuci,a on "To nije dozvoljeno,vezu ne sme da koristi niko osim vas",misleci na nesto 15-to,otprilike kao da cu ja to komsiji da pustim :wall:.

Kroz josh neka pitanja shvatim da lik ne zna masu stvari.I hvala bogu shvatim na sta je mislio i dignem win 2003 sa nat-om(polagao sam taj ispit u to vreme,pa sam vezbao).Posle nekog vremena dodje direktor za taj neki sektor za testiranje,(zove se Dario) i kaze mi da je to ok i josh se iznenadi da to radi.Tako da bi barem ti radnici koji rade u toj "Advanced Tech :p " filijali trebali da znaju malo vise.Inace tokom instalacije slome jedan od pinova na kablu koji ide u "Tv spravicu".I naravno,konekcija nije odmah proradila u XP nego samo u Win 2003-ci,pa su mi kasnije slali "patch" u obliku .reg fajla koji menja velicinu pppoE maximalnog paketa.

I posle reci,"zato sto ste bili beta tester,postoji mogucnost da vam ugradimo adsl kad budete hteli",niko sad nema pojma o tome.Gad dem ju Telekome... :cuss:
 
Poslednja izmena:
Kakva crna veza...pa ovo je postena drzava ko se sluzi takvim stvarima?? :d

Kao sto rekoh tasta radi u telekomu pa kao radnik ima prioritet...e sad ja samo pitanje sta je tacno ona razumela...za ugovor je sigurna al sad za opremu...mada rece joj koleginica da ima tamo upuststvo i da cu ja verovatno znati kako da odradim...tako da...

Mada imam neki osecaj da nasa saradnja nece dugo trajati...
 
Jbt, pa nas samo treci svetski rat moze spasiti :bottle:
 
Ja ne znam vise ni sta da radim, ni koga da zovem, ni gde da se obratim.. Sve mi se smucilo. Pregoreo sam.. U k... i tri pm i ADSL i Telekom... zivot su mi skratili.. je..m im m... Sta vise cekaju. Pa oni ne mogu da nam obezbede vezu ni sa dve prazne konzerve i malo kanapa, a kamoli nesto vise. Kad vidim onu telekomovu reklamu za dial-up na TV, smuci mi se. Jedina zemlja u svetu gde se jos reklamira dial-up. Ne mogu da verujem sta rade. Prosto mi je muka kad odem na sajtove susednih zemalja, gde sve vrvi od ponuda. I ne znam ko se to nalupeta za Hrvatsku da je skup ADSL. Za 139 kn (oko 20e) 1 mb/s. Dostupnost, bukvalno u svakom seocetu. A ovde jedna Subotica, Zrenjanin, Kragujevac... da ne nabrajam dalje, svi na konzervama i kanapu,odnosno dial-upu. Je..m ti zivot i gde sam se rodio... u kojoj bedi od drzave...
 
Poslednja izmena:
Samo da vas malo oraspolozim.
Na ES se javio jos jedan kome je pusten Telekomov ADSL. Zaista deluje kao da je sve proslo regularnim putem, bez veze. Mesto: N. Beograd, ISDN linija, covek se prijavio u Novembru.
Ide, ide, samo ne znam kuda. I mnoooogo sporo.
 
Samo da vas malo oraspolozim.
Na ES se javio jos jedan kome je pusten Telekomov ADSL. Zaista deluje kao da je sve proslo regularnim putem, bez veze. Mesto: N. Beograd, ISDN linija, covek se prijavio u Novembru.
Ide, ide, samo ne znam kuda. I mnoooogo sporo.

...pa ide, to vam i pricam, ali samo po negde, po Beogradu nazalost....
 
I ne znam ko se to nalupeta za Hrvatsku da je skup ADSL. Za 139 kn (oko 20e) 1 mb/s. Dostupnost, bukvalno u svakom seocetu.

Malo offtopic-a...

Da, ali sa mesecnim prometom od 5GB. :p Flat ima drugu cenu.

No dobro...napredujemo. Poceli smo od 1Mb/s u Hrvatskoj za 79kn. ;)
 
Evo opet one je..ne reklame na TV:

Internet nije vise tajna,
042/500-500 dial-up Telekom Srbija
Jednostavan put do mreze..


Pa jel se to oni sprdaju sa nama. Otkud toliko reklame za dial a nijedna za ADSL.
 
Strpite se jos malo ljudi, stici ce...Ja cekam vec dosta dugo na adsl,cekacu jos malo.Vidite da POLAKO prikljucuju korisnike, na srpski nacin.Imate net za pracenje bencha, sta ce vam vise :d .Pozdrav, i ne kidajte zivce nizasta. cheers
 
sto je to 'Srpski' nacin ? pretprosle godine u septembru kada je Sezam rekao "do NG dobijate ADSL ako se prijavite do novembra" svi koji su se prijavili su i dobili net (ako su imali teh. mogucnosti), oni koji su se prijavili kasnije (a pre NG) su dobili u januaru...
 
Moja iskustva sa adsl-om su slična. Prijavio sam se jos pre 2 meseca, registrovao username i pasword i sad cekam... Pre 2 dana, rekoh aj da se prosetam do Poste, kad ono otvorili i novu kancelariju na kojoj veliim slovima pise ADSL, zaposlili lika (novo radno mesto, ko kaze da se ne brinu o zaposljavanju mladih) Na moje pitanje: Oce li uskoro ADSL biti uveden u Leskovcu? covek mi odgovori: Ne znam, cekamo opremu. A kad ce? Niko ne zna. Dobicete sms poruku kad bude stiglo da dodjete da potpisete ugovor !!!!
Znaci, sta reći? Osim: SRAMOTA!
 
Nazalost, u nasoj zemlji i dalje preovladava onaj "stari dobri nacin" po kome se poslovi zavrsavaju u "kratkim" rokovima od 2-3 godine i kadar zaposljava na osnovu rodbinskih veza. Pogotovo kada je rec o firmama ciji je vecinski vlasnik drzava.
Nemoj misliti da su korisnici u Beogradu u nekom posebno povoljnijem polozaju. Ja sam pre neki dan isto tako, iz dosade, svratio do korisnickog centra i postavio im isto pitanje. Odgovor je bio maltene identican: "Ceka se oprema, bicete obavesteni SMS-om ili mejlom!" Ljubaznost sluzbenika ne zelim ni da komentarisem, kao ni to sto oni imaju prednost u odnosu na prijavljene korisnike koji nisu zaposleni u Telekomu. Ako je vec, receno da ce radovi biti izvodjeni po redosledu prijavljivanja (FIFO), zasto bi onda neko od njihovih sluzbenika dobio ADSL pre bilo koga ko se ranije prijavio.
 
Evo opet one je..ne reklame na TV:

Internet nije vise tajna,
042/500-500 dial-up Telekom Srbija
Jednostavan put do mreze..


Pa jel se to oni sprdaju sa nama. Otkud toliko reklame za dial a nijedna za ADSL.

Pa otuda sto je dial-up pravi biznis, platis za dial-up flat pola cene adsl flat-a, a surfujes i skidas fajlove pet puta sporije. I jos ti i impulse naplate. Ja sam onako, grubo, izracunao da bih dial-up flat i impulse za mesec dana, kada bih se bas razgacio pored kompjutera, placao nekih 6.000 - 7.000 dinara. Ovako, kad se stisnem, dial-up internet me kosta, otprilike, 3000 dinara. Adsl bi me kostao 1500 dinara, a trosio bih pet puta vise "telekomovih" resursa.
 
Poslednja izmena:
Moja iskustva sa adsl-om su slična. Prijavio sam se jos pre 2 meseca, registrovao username i pasword i sad cekam... Pre 2 dana, rekoh aj da se prosetam do Poste, kad ono otvorili i novu kancelariju na kojoj veliim slovima pise ADSL, zaposlili lika (novo radno mesto, ko kaze da se ne brinu o zaposljavanju mladih) Na moje pitanje: Oce li uskoro ADSL biti uveden u Leskovcu? covek mi odgovori: Ne znam, cekamo opremu. A kad ce? Niko ne zna. Dobicete sms poruku kad bude stiglo da dodjete da potpisete ugovor !!!!
Znaci, sta reći? Osim: SRAMOTA!


Kakve veze ima POSTA sa TELEKOMOM???
 
Optičkim kabelom.
 
Evo deco informacije iz prve ruke...tacnije iz moje :)

Upravo sam preuzeo modem...Sagem F@st 1201...usb + lan pa ko kako hoce.
Poceli su da dele modeme, jedino sto su imali nekih 10tak komada u kor.servisu ali da ne poverujete, ja licno cuo :D , tip i riba se spakovali i otisli po jos modema pod izgovorom "...nema smisla da toliko ljudi ceka, ko zna kad ce ovi imati prevoz da donesu modeme..." tako da pocnite da se radujete :)...

A stvarno da ima cudnih ljudi...mislim...bio tamo sa "tastom" i jbt ne moze koleginica bar iz neke pristojnosti prema njoj da bude normalna:mad: ...prvo je pocela da mi objasnjava za modem i ja reko da se zena ne smara za dzabe, reko imao sam vec adsl, znam kako to ide...da ali nisi imao ovaj modem...tipa napusavanje cuti i slusaj sta ti govorim...onda ja reko pitam
ja:a kad se odredjuje tarifa??
...i onda stize onako kako vec umeju "na shalteru"
ona: kakva tarifa?sta tarifa?...pa to je na onoj prijavi
ja:nisam ja bio popunjavao
ona:e pa trebali ste odmah da se dogovorite koji cete paket
ja:dobro a kad ce moci da se promeni paket
ona:ne znam
ja:eek:tprilike...?
one:nema otprilike...ne znam....nisi jos ni ovo prikacio...

ja ono zabezeknut :trust: ... doslo mi da kazem gospodjo jel mozete samnom malo iza ovog paravana da vam nesto objasnim...:smash: ....pa mislim bar iz neke pristojnosti prema koleginici je mogla da bude normalna

Updt info: kad prikacim makinu i vidim kako trci...

joj al sam nesto skeptican...
 
Evo ja sam sad zvao i meni su rekli da ce me kontaktirati za nedelju dve da podignem modem... ajde da vidim i to cudo.
 
Beograd - centrala Denkova Basta
 
Poslednja izmena:
hmmm....znao sam da treba detaljnije da procitam ugovor... :wall:

Clan 12
Autorska prava i prava industrijske svojine
Korisnik je u obavezi da postuje pravne propise i medjunarodno pravo u pogledu zastite autorskih prava industrijske svojine. U slucaju da usled ponasanja korisnika dodje do pokretanja bilo kakvog postupka pred pravosudnim i drugim nadleznim organima, korisnik je u obavezi da preuzme celokupnu odgovornost za ucinjenu povredu autorskih prava i prava industrijske svojine i nadoknadi telekomu celokupnu stetu prouzrokovanu u vezi sa tim.

...malo me ova stavka zabrinjava zbog mog silovanja p2p :trust: , nesto se ne secam da sam vidjao ovako nesto u drugim ugovorima na ovu temu...

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiii....iako sam ja lepo pitao i dobio odgovor da nema:

Clan 15
Trajanje ugovora
ovaj ugovor se zakljucuje na neodredjeno vreme. Ugovorene strane ne mogu otkazati ugovor u prvoj godini koriscenja usluge....

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!! sto ce reci sad kakav god da je moram da cutim i pusim godinu dana :mad:

Znao sam...prosto sam znao....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno