Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li su vama koji ste podneli zahtev, napravili onaj mail nalog za mail.nadlanu.com?
 
Danas sam pozvan da potpishem ugovor...

U pitanju je Vozdovac, broj na 3973, zahtev sam podneo 27.11.

Mada, iskreno, razmishljam se da li da potpishem ugovor sa onakvim stavkama ili da podnesem zahtev kod "normalnijeg" provajdera (tipa YUBC, Sezam i sl.) :S:

Poz:wave:
 
Da li ste svi vi koji ste dobili ADSL kod Telekoma imali tehnicke uslove za to?

Konkretnije, da li je nekom skinut pcm otkako se prijavio?
 
a jel ima neko sa Voždovca da je bio dvojnik pa više nije i još dobio adsl?kako da ne...
 
Danas sam pozvan da potpishem ugovor...

U pitanju je Vozdovac, broj na 3973, zahtev sam podneo 27.11.

Mada, iskreno, razmishljam se da li da potpishem ugovor sa onakvim stavkama ili da podnesem zahtev kod "normalnijeg" provajdera (tipa YUBC, Sezam i sl.) :S:

Poz:wave:

E, ja sam danas potpisao ugovor i preuzeo opremu. U pitanju je Sagem-ov modem, ne znam koji model. Posto sam trenutno na faksu, javljam se kada dodjem kuci da vam kazem kako radi...
 
Ja sam se do sada prijavljivao 2 ili 3 puta, u periodu 11-12.2006. ali do sada nisam dobio ama baš nikakvu informaciju od njih. Ako ništa drugo mogli su bar da postave bota koji će da generiše poruke da je zahtev uspešno primljen i da to prosleđuje na mail iz prijave.

Juče mi je konačno pukao film, jer ako ni ove najosnovnije stvari ne mogu da ispoštuju, šta će sutra biti sa njihovom tehničkom podrškom? Popunio sam prijavu na BeotelNet-u i već danas dobio odgovor. Odo sutra sa njima da potpišem (obnovim) ugovor. Ne bih ga ni raskidao da se nisam selio, jer sam stvarno zadovoljan njihovom uslugom.
 
Dakle definitivno samo BG, NS i Nis, sad cu da ih zovem i da im #":wall: <>!~:crash: &²/)'...= sve po spisku!!!!
 
Da, strasno. Ne znam sto su uopste najavljivali da ce pustiti adsl u celoj Srbiji. 5. oktobar izgleda treba da se desi po 2. put :mad:
 
Dakle definitivno samo BG, NS i Nis, sad cu da ih zovem i da im #":wall: <>!~:crash: &²/)'...= sve po spisku!!!!
Jesi li zvao?

Ja sam uputio mail na [email protected]. Odgovora nema. Zvao sam 9813, i ovoga puta nema vise obecanja za drugu polovinu januara, kao pre neki dan. Sada je, ne znamo kada. Pitao sam da li ima bilo kakvih nagovestaja. Nema nikakvih, ne zna se nista. Nista vam drugo ne mozemo reci...slusalica dole...tuuuuu.... Nece vise ni da pricaju sa mnom. Vrlo ohrabrujuce, nema sta.
A dobio sam i odgovor od SBB. Primljen zahtev, samo se ceka opticki kabl, odnosno zamena postojeceg kabla. A kada ce, ne zna se. Sta da radim. Ko prvi stigne.....
 
Poslednja izmena:
Zvao ali ne mogu da dobijem vezu nikako. Zvacu i sutra, ali nesto nisam bas siguran da ce toga (ADSL-a) biti uopste. Bar ne do kraja ove godine...:S:
 
Zvao ali ne mogu da dobijem vezu nikako. Zvacu i sutra, ali nesto nisam bas siguran da ce toga (ADSL-a) biti uopste. Bar ne do kraja ove godine...:S:
Ma bice..he..he... Evo pogledaj planove Telekoma.. objavljeno u PC magazin

PC magazin
ITC, Mobile, Gaming online magazin
200.000 ADSL priključaka
Goran Aničić | Rubrike: Novosti, Internet | 5. December 2006. 10:34

Telekom Srbije je do sada realizovao 23.000 ADSL priključaka u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Plan za ovu godinu predviđa obezbeđivanje ukupno 60.000 priključaka u 30 gradova Srbije, a već sledeće godine trebalo bi da bude relaziovano čitavih 200.000 ADSL priključaka.

Test Direkcije za IT za uvođenje televizijskih servisa opslužuje svakodnevno od 170 do 190 hiljada korisnika koji putem live streama prade dešavanja u kući Velikog Brata. Ovim tetom Telekom pokušava da se pripremi za najavljene televizijske programe koji će se pratiti putem ADSL-a.

Sledeći korak na tom polju je prenos Evropskog prvnstva u stonom tenisu koje će se održati na proleće sledeće godine, a koje će moći da se direktno prati putem Interneta.


kraj citata.


A koliko je Telekom Srbija ozbiljan u namerama, govori i zakup pola transpondera na satelitu Hotbird (eto gde ode lova za modeme). Na 7 kanala samo linije, test signal i sustanje, vec nekoliko meseci. Pustili su samo 1 kanal. Fox. Da nije americki i oni bi dudlali... bacite pogled u atach..
 

Prilozi

  • telekom sat.jpg
    telekom sat.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 192
Poslednja izmena:
Telekom Srbije je do sada realizovao 23.000 ADSL priključaka u Beogradu, Novom Sadu i Nišu. Plan za ovu godinu predviđa obezbeđivanje ukupno 60.000 priključaka u 30 gradova Srbije, a već sledeće godine trebalo bi da bude relaziovano čitavih 200.000 ADSL priključaka.

...pa da, ali to "sledece godine" moze i da znaci decembar mesec 2007.
 
Da li su vama koji ste podneli zahtev, napravili onaj mail nalog za mail.nadlanu.com?

Ni meni nisu ,prijavio sam se polovinom decembra,sad ne znam koliko je to bitno uopste.Tj. da li je to samo za mail ili ce mi tako glasiti username za konektovanje za net, ustvari da li cu uopste imati username za konektovanje/ kako to uopste ide?
 
Poslednja izmena:
Zna li neko za Cacak , i za ostale gradove u Srbiji bilo kakve informacije !
 
A dobio sam i odgovor od SBB. Primljen zahtev, samo se ceka opticki kabl, odnosno zamena postojeceg kabla. A kada ce, ne zna se. Sta da radim. Ko prvi stigne.....
Mene su godinu i po dana šaltali u SBB-u. 'Čeka se optički kabl' - to im je standardni izgovor. 'Biće, uskoro', 'Trenutno smo u gužvi'... i tako to. Jednostavno im se ne isplati da razvlace kabl samo zbog tebe. Poseti njihov forum, ima na stotine takvih koji čekaju na kablovski net kod njih.:wall:
 
ja danas pozvao 9813 onako , iz zezanja , i baš sam se iznenadio ... javio se neki lik koji je delovao kao da baš zna o čemu priča , bio je stvarno ljubazan i složio čitavu priču u dve - tri rečenice ... jednostavno , dobavljač je kasnio sa isporukom opreme (valjda modema) , i to je glavni i jedini razlog po njegovoj priči , čak je delovalo kao da je čoveku stvarno neprijatno zbog toga (stvarno čudan utisak , kao da je čoveku stvarno žao što nas telekom tako zavlači) , i to je to , dakle oprema je stigla i krenulo se ubrzano s realizacijom po nekom valjda redu ko se kad prijavio , dakle samo je pitanje kad ko stiže na red ... bilo mi glupo da ga bilo šta dalje ispitujem ...
 
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I sta covek da kaze posle 40 i kusur postova(+na hiljade drugih po raznim forumima).....
....WELCOME TO SERBIA!!!...MALO MORGEN!!!
Necemo mi u Evropu jos 50 godina....
Gledam na kablovskoj emisiju o......ups...ja poceo o politici....never mind....:smash:
U svakom slucaj,gledam da uzmem taj ADSL samo ne znam kod koga....?
A ne znam da li da uzmem i kablovski internet posto vec imam TV......izgleda da ce ovo da se zavrsim jos jednom maratonskom pretragom interneta...a mozda i slepilom...
bolje da se preselim u Bugarsku.... :)
pozdrav svim forumasima
 
Sta dalje?:

Potvrda prijave za EUnetADSL servis

Zahvaljujemo Vam se na interesovanju i popunjenoj prijavi za EUnetADSL servis.

Vasom prijavom zapocet je postupak provere tehnickih mogucnosti da se na telefonskoj liniji broj 83x-xxx instalira ADSL prikljucak.

Nakon ispitivanja tehnickih preduslova za obezbedjivanje ADSL prikljucka bicemo slobodni da Vas kontaktiramo i informisemo o mogucnostima za realizaciju EUnetADSL servisa.

Pozivamo Vas da posetite nas Korisnicki online servis https://my.eunet.yu/adsl/ na kome mozete naci informacije o aktuelnom statusu realizacije Vaseg ADSL prikljucka. Vasa pristupna lozinka je xxxxxxxxxxxx.

Za sve dodatne informacije na raspolaganju Vam je 24x7 EUnet Call Centre telefonom (011) 330 56 33 ili putem maila [email protected].
 
ja danas pozvao 9813 onako , iz zezanja , i baš sam se iznenadio ... javio se neki lik koji je delovao kao da baš zna o čemu priča , bio je stvarno ljubazan i složio čitavu priču u dve - tri rečenice ... jednostavno , dobavljač je kasnio sa isporukom opreme (valjda modema) , i to je glavni i jedini razlog po njegovoj priči , čak je delovalo kao da je čoveku stvarno neprijatno zbog toga (stvarno čudan utisak , kao da je čoveku stvarno žao što nas telekom tako zavlači) , i to je to , dakle oprema je stigla i krenulo se ubrzano s realizacijom po nekom valjda redu ko se kad prijavio , dakle samo je pitanje kad ko stiže na red ... bilo mi glupo da ga bilo šta dalje ispitujem ...

e vec kad si pomenuo, i ja sam naleteo na istog lika, super ljubazan, daje sve informacije a nije ni neuk. mora telekom pod hitno da ga smeni i dovede jednu od onih sto posize kad ih prekines u cackanju nosa, inace ode reputacija.
 
Da je Telekom stvarno ozbiljan u nameri da obezbedi adsl svima koji to zele lepo bi naplatio port i montazu istog. Znaci, nemas dvojnika, pcm i slicno, zelis adsl, plati port i montiranje istog, kupi sebi modem ili ruter i onda biraj provajdera kojeg god zelis. Ovo ovako je da se "Vlasi ne dosete", kao uvodimo adsl ali nam modemi kasne pa kad ti onda kazes da ces sam da obezbedis modem, onda se kao sete da nema slobodnih portova na tvojoj centrali, a kad pitas koliko kosta kupovina i montaza porta, onda se oni, kao, nasmeju i kazu kako to ne ide tako. A u stvari nisu ozbiljni u nameri da obezbede adsl jer mnogo vise zaradjuju na dial up-u, a moraju da pricaju price o adsl-u i daju ponekom adsl kako bi izgledalo kako nesto rade. Jebavaju ale, kupili su lovom koju su na nama zaradili Telekom Srpske, a po Srbiji dvojnika koliko hoces, telekomunikacije najzaostalije u Evropi.

Eto, to je cela fora po mom misljenju. A ako gresim, neka me demantuju i neka mi uvedu adsl odmah sutra. :d
 
Poslednja izmena:
Informacija iz prve ruke i to coveka koji je No.1 u Telekomu za realizaciju ADSL-a u Sumadiji i Pomoravlju je sledeca:

"Nemam pojma kada ce se krenuti sa realizacijom ADSL-a u ostalim delovima Srbije, ne racunajuci Beograd, Novi Sad i Nis"

Izgleda da nemaju para za modeme ali imaju para za sponzorisanje i "Kurte i Murte" a najnoviji "Kurta" je izgleda Milos Pavlovic koga ce Telekom sponzorisati u pokusajima da postane vozac F1. Uostalom, sta ce nam ADSL kad nam je potrebniji vozac u F1 :)

A sad nastavimo sa razglabanjem, kukanjem do besvesti isl. .....
 
Sto se tice Valjeva je sledeca situacija:Keva od druga radi u korisnickom servisu i lepo sam razgovarao sa zenom.Problem su modemi kojih jos uvek nema>Cela instalacija i sve je postavljeno po gradu,ali modemi...rekla mi je da ne veruje da ce pre februara stici modemi.Jer oni kad god nazovu ove u bg,oni kao jos uvek nista.I tako nas zavlace.U svoj toj prici ipak ima i neduznih.
 
Sto se tice Valjeva je sledeca situacija:Keva od druga radi u korisnickom servisu i lepo sam razgovarao sa zenom.Problem su modemi kojih jos uvek nema>Cela instalacija i sve je postavljeno po gradu,ali modemi...rekla mi je da ne veruje da ce pre februara stici modemi.Jer oni kad god nazovu ove u bg,oni kao jos uvek nista.I tako nas zavlace.U svoj toj prici ipak ima i neduznih.

Da li to znaci da bi te drugi provajder odma' prikljucio? Cisto sumnjam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno