Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sto je to 'Srpski' nacin ? pretprosle godine u septembru kada je Sezam rekao "do NG dobijate ADSL ako se prijavite do novembra" svi koji su se prijavili su i dobili net (ako su imali teh. mogucnosti), oni koji su se prijavili kasnije (a pre NG) su dobili u januaru...

Pa upravo to je srpski nacin.Da se svako moguce obecanje prekrsi i ne ispostuje ni jedan moguci rok.Pa onda kad pocnu zavlacenja,:"Pa znate sada nismo u mogucnosti da Vas prikljucimo, mi, salterski radnici prvi put cujemo sto je to ADSL, da nije to neka vrsta pudera, ili laka za nokte? :-devil-:
 
Ma potpisuj, svugde u svetu se potpisuje ugovor na godinu dana... Ja bih ga u ovoj situaciji potpisao i do pocetka 22. veka ako moze, samo nek uvedu vise to ******
 
znači ... da ne potpisujemo ...???

Pa sad za to ne znam...mozda i bude to sve radilo besno...nisam jos probao...


"Ma potpisuj, svugde u svetu se potpisuje ugovor na godinu dana..."

Ne potpisuje se na neobee,ptt,sezam...bar ja nisam cuo...opet jedna svinjarija i skrnavljenje sa njihove strane...vec vidim kako za par meseci (ako ne i pre) vise ne radi nego sto radi a ti ne mozes nista jer si vezan ugovorom...a kao sto rekoh mene vise brine taj clan 12 u vezi "piraterije" ako se moze tako nazvati p2p ili sta vec...ni kod jednog drugog provajdera nisam video tu stavku.Kod ptt-a nema sigurno, a za neobee se ne secam da sam video kad sam gledao ugovor
 
Poslednja izmena:
Dete, ali ti imas mocnu tastu:-devil-:
Ako je mogla da sklopi ugovor moze ga i raskinuti:crash:
 
Smatracu da je akcija uvodjenja ADSL-a zvanicno pocela onog trenutka kad bude realizovan prvi prikljucak van BG, NS i Nisa.

ma kakva bre sela! pa ja koji zivim na vracaru (centrala zvezdara) cekam adsl od 16. maja 2006.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na moju nesrecu imam KDS kablovsku (sto ce reci nema kablovskog neta). eh da mi je bar sbb! lako bih ja uzeo taj kablovski net!
 
Eh kada bi sada pričali kolika je kome realna brzina pri download-u , utorrentu i njima sličnim a mi se samo tešimo i nadamo da li će taj ADSl ikada stići ?
 
Pa sad za to ne znam...mozda i bude to sve radilo besno...nisam jos probao...


"Ma potpisuj, svugde u svetu se potpisuje ugovor na godinu dana..."

Ne potpisuje se na neobee,ptt,sezam...bar ja nisam cuo...opet jedna svinjarija i skrnavljenje sa njihove strane...vec vidim kako za par meseci (ako ne i pre) vise ne radi nego sto radi a ti ne mozes nista jer si vezan ugovorom...a kao sto rekoh mene vise brine taj clan 12 u vezi "piraterije" ako se moze tako nazvati p2p ili sta vec...ni kod jednog drugog provajdera nisam video tu stavku.Kod ptt-a nema sigurno, a za neobee se ne secam da sam video kad sam gledao ugovor


kad kazem na svet ne mislim na srbiju. :(
 
Evo i ja da prijavim da su jednom decku sto ga znam (taman posla da meni puste) pustili adsl pre 2 dana, u Beogradu (Cukaricka padina).
 
Smatracu da je akcija uvodjenja ADSL-a zvanicno pocela onog trenutka kad bude realizovan prvi prikljucak van BG, NS i Nisa.
Tu se slažem 100%. Ja bih voleo da se javi neko ko je dobio ADSL van ova 3 grada. Mislim da takav ne postoji. Zato sam ljut jer su obecali da ce prikljucivati od nove godine, a sad je vec 13. januar. Ovde na lokalnom radiju ide reklama SezamPro-a: "Uskoro adsl širom Srbije. Prijavite se!" ??? A na njihovom sajtu ako hoćete da se prijavite lepo stoji : "Ukoliko Telekom još nije obezbedio potrebnu infrastukturu u vašem gradu, obaveštenje ćete dobiti onog trenutka kada ADSL i kod vas postane moguć." Ko je ovde lud?:wall:
 
Ja sam dobio pismo od sezampro-a da je gotovo sa dial up-om i da je doslo vreme brzih veza :d , to bese pocetkom decembra. Ja se onda javio na broj koji su mi dali, medjutim ona cica lepo kaze Telekom ih zaebava i da su im obecali sve do polovine decembra, ali da oni (sezampro) veruju da ovi (telekom) to nece zavrsiti do polovine januara ili kraja januara, tako da cekam da vidim i to cudo. Mada sto vise cekam manje verujem du cu videti taj ADSL u skorije vreme. Mislim kukamo ovde ko poslednji pacenici, ali stvarno sa razlogom, pa nije taj ADSL bozje slovo jbt, postoje uslovi da se to sve sprovede u delo, ali to su izgleda takvi trutovi nezainteresovani da je to cudo jedno. Nazalost ovde se ADSL i internet pominju samo u predizbornim kampanjama unazad pet-sest godina (kompjuterizacija srbije, racunari i internet u svim skolama...) ali sve ostaje na prici o istim. :crash:
 
...Mada sto vise cekam manje verujem du cu videti taj ADSL u skorije vreme. Mislim kukamo ovde ko poslednji pacenici, ali stvarno sa razlogom, pa nije taj ADSL bozje slovo jbt, postoje uslovi da se to sve sprovede u delo, ali to su izgleda takvi trutovi nezainteresovani da je to cudo jedno. Nazalost ovde se ADSL i internet pominju samo u predizbornim kampanjama unazad pet-sest godina (kompjuterizacija srbije, racunari i internet u svim skolama...) ali sve ostaje na prici o istim. :crash:
Ma, na ta predizborna obecanja ne treba uopste vise obracati paznju, jer ona budu zaboravljena prvog dana nakon objave rezultata izbora. Kao sto ti kazes svi par godina unazad govore o kompjuterizaciji Srbije, razvoju IT sektora i ulaganjima u nauku i tehnologiju. malo ko sa reci prelazi na dela (cast izuzecima, ako ih ima)...
S obzirom da cekam vec par meseci na ADSL od Telekoma, ozbiljno se nosim mislju da otkazem prijavu i da uzmem kablovski kod IKOM-a (flat 512(256) za 2500 din). Jer, Telekom zaista pocinj e da mi ide na zivce...
 
evo ja se javljam sagemom sa telekomovog linka u Beogradu...sve je ok...zasada
 
...
Clan 15
Trajanje ugovora
ovaj ugovor se zakljucuje na neodredjeno vreme. Ugovorene strane ne mogu otkazati ugovor u prvoj godini koriscenja usluge....

Da li to znaci da ni oni ne mogu da otkazu uslugu tokom tih godinu dana, recimo zbog obimne razmene preko P2P?
 
Poslednja izmena:
Evo i ja se javljam sa Telokoma.

Protok je oko 53 kb/s sa paketom 512, sto je ok. Ali ako imate bilo kakvih problema sa netom neka vam je bog u pomoci. Jer tehnicka sluzba na 0800100100 ima svoju tehnicku sluzbu!!! Pa ako nesto ne radi sto oni nemogu da da poprave (a to sto mogu mogu skoro svi sami koji se iole razumeju), onda salju mail svojoj tehnickoj sluzbi pa kada oni odgovore javljaju vam se operateri. Ja sam cekao na takvu intervenciju pet dana sve dok nisam poslao mail [email protected] pa je popravljeno za deset minuta.

Savet.
NE ZOVI 0800100100.
 
Smatracu da je akcija uvodjenja ADSL-a zvanicno pocela onog trenutka kad bude realizovan prvi prikljucak van BG, NS i Nisa.

Ja sam u centru Beograda i cekam da mi montiraju port od polovine oktobra. Da ne spominjem to da sam od dvojnika otkacen u julu mesecu, a da svi ljudi koje ja poznajem iz tzv. unutrasnjosti (ukljucujuci i neka sela sa 3000 stanovnika) ili nikada nisu imali dvojnike, ili su prebaceni na digitalne centrale pre vise godina.

Prema tome, stvarno ne vidim sta je to Beograd nesto privilegovan u odnosu na unutrasnjost. Jos uvek ima dvojnika po Beogradu koliko hocete.
 
Prema tome, stvarno ne vidim sta je to Beograd nesto privilegovan u odnosu na unutrasnjost. Jos uvek ima dvojnika po Beogradu koliko hocete.
Samo da podsetim, radi se o akciji ADSL-izacije Srbije, a ne nastavku ADSL-izacije u mestima gde ga vec ima. Ne mislim da bilo ko treba biti privilegovan.
ADSL-izacija bi trebalo paralelno da se odvija u svim mestima u Srbiji.
 
Ja sam u centru Beograda i cekam da mi montiraju port od polovine oktobra. Da ne spominjem to da sam od dvojnika otkacen u julu mesecu, a da svi ljudi koje ja poznajem iz tzv. unutrasnjosti (ukljucujuci i neka sela sa 3000 stanovnika) ili nikada nisu imali dvojnike, ili su prebaceni na digitalne centrale pre vise godina.

Utoliko veci problem, i jos opravdanije pitanje, ako vec ja koji sam van veceg grada imam centralu bez dvojnika, digitalnu i sta ti ja znam, zasto se oteze sa uvodjenjem ADSL-a u tim istim centralama. Jer kao sto sam i ja napomenuo a i jos neki, neka sela "preko" u bivsim jugo republikama sa po desetak kuca imaju ADSL.
 
Samo da podsetim, radi se o akciji ADSL-izacije Srbije, a ne nastavku ADSL-izacije u mestima gde ga vec ima. Ne mislim da bilo ko treba biti privilegovan.
ADSL-izacija bi trebalo paralelno da se odvija u svim mestima u Srbiji.

Pa paralelno je. Trenutno u Srbiji paralelno niko ne dobija adsl, ni vi u unutrasnjosti, ni mi u Beogradu. :d
 
Ma ljudi, ja imam i dvojnika i staru centralu i losu struju koja osciluje.
Nemam ADSL, nemam ideju kad cu ga dobiti i sta sad... lepo mi je...
I posle Slobe - Sloba.... Sta ce meni u stvari sve to i ta tehnologija i ti kompjuteri....

Da ne gledam ovako na stvari verovatno bih plakao od muke.
 
Kako vreme odmice, sve vise sam ubedjen da ce Telekom odustati od provajdinga, bar sto se tice ADSL-a. Sto bi se oni zaj...vali s tim. Sad su uvideli da nemaju niti znanja niti kadrovskog potencijala, za takav posao. A izgleda ni para za kupovinu preostale opreme, jer su se zaduzili do guse kupoviniom Telekoma RS. Jednostavnije je da prepuste posao drugim provajderima i da njih oderu. A drugi ce oderati nas. Princip je, bolje uzeti lovu i nista ne raditi, nego uzeti lovu i zaje..vati se..
 
I ja se slazem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno