Šta je novo?

Targo Telekom

Blok 8a nema opet neta, kakav je to prekid optike ako se na momente pojavi net a onda ga kasnije nema. Valjda je logicno da ga nema dokle god ne povezu ponovo.
 
Poslednja izmena:
Ok, ulazimo u peti dan kako pojedini blokovi nemaju internet, i nikom ništa.
 
Blok 44 isto, pojavi se na minut dva pa ga nema neko vreme. Juce je radio internet od popodne do uvece.

Sent from my SM-A7100 using Tapatalk
 
Došao net, na koliko videćemo.

Nego vezano za onu prodaju, sada nešto razmišljam mi kao da smo zaboravili da
su 2014-te isto oglasili prodaju, i angažovali nemačku firmu za organizaciju tendera.

Da se podsetimo šta je tada kočilo prodaju.

Srpski telekomunikacioni operater "Targo telekom" dobio rešenje kojim se zabranjuje slovenačkoj Faktor banci jednostrana prodaja vlasničkog udela u toj kompaniji.
Naime, Privredni sud u Beogradu rešenjem stavio je van snage jednostranu odluku Faktor banke u stečaju o prodaji nenovčanog vlasničkog udela u "Targo telekomu", koju je
ova banka želela da sprovede bez saglasnosti srpskog telekomunikacionog operatera, saopšteno je iz "Targo telekoma".

Za taj proces prodaje mrežne infrastrukture "Targo telekom" je ovlastio renomiranu nemačku kuću "Netbid Industrieauktionen".

Rešenjem Privrednog suda u Beogradu zabranjena je slovenačkoj Faktor banci u stečaju jednostrana vansudska javna prodaja 89,09% udela u "Targo telekomu" po početnoj ceni
od 3.216.600 evra. Tom sudskom odlukom stekli su se uslovi da se nastavi i završi proces prodaje telekomunikacione infrastrukture tog operatera koji je započeo nemački
"Netbid Industrieauktionen" po znatno višoj ceni.

Ranijem pozivu o prodaji mrežne infrastrukture "Targo telekoma" odazvale su se kompanije iz Kine, Evrope i sa Bliskog Istoka koje su spremne da ponude i dvocifrenu milionsku
sumu za izgrađenu telekomunikacionu infrastrukturu.


Proces prodaje srpskog telekomunikacionog operatora "Targo Telekom", sa mrežom koja obuhvata oko 1.200 kilometara optičkih kablova, u toku je i očekuje se da će prodaja biti
sprovedena na aukciji koja bi trebalo da se održi u toku decembra.

Centralni deo infrastrukture je 850 kilometara duga okosnica mreže, koja pokriva Srbiju od severa do juga, i od istoka do zapada. Prodaja će uključivati i "Metronet", koji obuhvata
oko 500 kilometara u gradskom području Beograda.

Targo telekom poseduje najveći prenosni kapacitet za međunarodnu razmenu podataka, a omogućava potpuno nezavisno korišćenje širom Srbije. Više od 160,000 domaćinstava mogu
istog trenutka da se priključe na internet velike brzine u Beogradu
, a celokupni tržišni potencijal za Beograd iznosi oko 540.000 domaćinstava.

Nadam se da će ovoga puta doći neka strana firma da pomete ovu buraniju što parazitira sa svojim koaksijalcima po Srbiji.
 
Kod Targo Telekoma je isključivo optika FTTH, ne postoji bakar, koaksijalac i sl.
Drugi provajderi daju optiku sporadično, parcijalno i u "tragovima", na ograničenim teritorijama: Orion Telekom, SBB fiber, mt:s (Telekom Srbija), EXE Net Niš, AstraNet...
 
Poslednja izmena:
Sbbfiber nema razliku u odnosu na kabl, kakvi su ostali.

sent from SPACE
 
Mislio sam u pitanju da daju kao tt? Iste ili slicne.
Daje ORION tamo gde ima optičku mrežu, ide FTTH, i to veće brzine, po povoljnijim cenama u odnosu na cene TT. Mislim na akcijske cene Oriona.
Kod TT je odnos DL:UL = 2:1, dok je kod Oriona odnos DL/UL nepovoljniji, ali opet UL nominalno interesantan, posebno kod najvećih paketa na optici.
 
Daje ORION tamo gde ima optičku mrežu, ide FTTH, i to veće brzine, po povoljnijim cenama u odnosu na cene TT. Mislim na akcijske cene Oriona.
Kod TT je odnos DL:UL = 2:1, dok je kod Oriona odnos DL/UL nepovoljniji, ali opet UL nominalno interesantan, posebno kod najvećih paketa na optici.
Koji je odnos dl/ul kod oriona ne mogu na njihovom sajtu da nadjem?

sent from SPACE
 
Daje ORION tamo gde ima optičku mrežu, ide FTTH, i to veće brzine, po povoljnijim cenama u odnosu na cene TT. Mislim na akcijske cene Oriona.
Kod TT je odnos DL:UL = 2:1, dok je kod Oriona odnos DL/UL nepovoljniji, ali opet UL nominalno interesantan, posebno kod najvećih paketa na optici.



Čiju optiku koristi Orion, pretpostavljam da je metro net njihov, ali sumnjam da su razveli optiku po Srbiji prema glavnim graničnim
čvorištima kao Targo?
 
Sad sam ih zvao(orion) kazu da imaju dve tehnologij ff nesto i ono drugo (nisam cuo ) na optici, za paket koji ima 5 upload je tri soma i nesto (samo interner) i nece skoro imati nikakve akcije.

sent from SPACE
 
Овде гомила провајдера нуди FTTH, ја користим ехе-нет али стално по граду виђам и нетнет и поглед и још неке како се пењу на бандере и постављају и премеравају оптику. Не знам њихове понуде, ја користим FTTH 140/14 који редовно кошта 3.490 али ја плаћам нешто мање ... због заслуга. ;) Пакети су од 35/3 до 250/25.
 
Da nama pozivi tt internet, koliko vidim sve ostalo je prica na tu temu nista bitno.

sent from SPACE
 
Zvao sam ih danas pogledaj postove, preskupo za nista, te brzine imam i na kablu za 3x manje para.

sent from SPACE

Nama su dali odličnu ponudu,a ponuda koja će biti kasnije nije ni blizu onog što piše na sajtu.
Znaju oni da im to niko onda neće uzeti.
 
Najveci upload je 5 ica za nekih osam ili sedam soma ne secam se sta mi je rekla + moram da cekam

sent from SPACE
 
Najveci upload je 5 ica za nekih osam ili sedam soma ne secam se sta mi je rekla + moram da cekam

sent from SPACE

Nadji nekog komercijalistu pa pitaj njega,oni imaju bolje ponude,bar ovaj što je bio kod mene.
 
Pa i za pola da mi skine cenu opet mi se ne isplati.

sent from SPACE
 
Nama je akcijska cena za naš ulaz krajem prošle godine kada su svi u ulazu sa TT prešli na Orion bila 100/5 za 1900 din i 1000/10 za 3000 din.

Radi sasvim OK, stabilne brzine, nismo imali prekide uopšte, ping ka WOT serverima mi je isti kao i kod TT (to je jedina igra gde sam gledao).

Vidim da su nove akcijske cene još bolje ko sada uvodi, pritom su njima dali pakete 100/10 i 1000/100.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno