Šta je novo?

Targo Telekom

Meni je otpocetka isao torent do 2.7MB/s. Prekjuce me zamolio komsija da mu skinem sve filmove sa IMDB-ove Top 250 liste, danas je sve skinuto. :-devil-:
 
Isto je i kod mene, 10/5 paket, nedupliran, brzina u utorrentu oko 2,7 MB/s.

Ok, neka se javi neko ko ima 20/10 paket koliko je trenutno moj i neka kaže dokle mu ide brzina na torentu, jer po logici stvari meni bi torent trebao da piči na oko 5 MB/s.
 
Sinoć oko 7 je sve bilo završeno. Majstori koji su sprovodili kanalice i kabl do stana su se malo namučili dok su izbušili rupe na spratu (žilavi zidovi :D)...završili su oko 6, čovek odmah pozvao ekipu koja postavlja i "aktivira" ont, rekli mu da dolaze za 10min, došli za 10min, postavili ont, konfigurisali i radi :D
Kačim poslednji jučerašnji Speedtest Traljakom Click4 ADSL-a i prvi sinoćni Speedtest Targonet-a :D

2263969734.png
2264898049.png


Još uvek nisam u mogućnosti da testiram pune kapacitete brzine, ali ono što sam uspeo sinoć da izvučem, bilo je ~2.1MB/s brzina download-a sa Rapidshare-a. A na Torrent-u sam uspeo da doguram do ~1.4MB/s (fajl nema puno sidera pa se sporije skida).

Jbt imaš bolju konekciju nego na ovde fiber. Raspitivao sam se u Ušću kod Targo deska za kevu i ćaleta nedavnk kad sam bio dole. Bila ena nešto 2300 sa tv kanalima čini mi se. Stvarno dobro izgleda. A taj paket jedo jaja. Uživaj. Bravo
 
Ok, neka se javi neko ko ima 20/10 paket koliko je trenutno moj i neka kaže dokle mu ide brzina na torentu, jer po logici stvari meni bi torent trebao da piči na oko 5 MB/s.

Drugar ima 20/10 paket i rekao mi je da mu je islo preko 5MB/s.
 
Javiću. Zaboravio sam da kažem da uslovi u kojima sam radio Speedtest nisu idealni :D Naime, komp mi je udaljen nekih 10 metara od ONT-a (pola hodnika, dnevna soba i predsoblje i pola male sobe se nalazi između ONT-a i kompa). Povezan je sa ONT-om preko male Wireless antene koja je kablom povezana sa integrisanim Wireless-om u matičnoj (Asus P5K-E) :D A drugi komp sam povezao na net tako što sam direktno povezao kompove sa utp-om i na kompu koji ima Wireless, napravio bridge connection između lan i wireless konekcije. Nadam se da ću uskoro nabaviti nov Wireless router...ovako, ovaj komp koji nema wireless može na net jedino ako je i drugi komp upaljen :p
Verujem da ću u idealnijim uslovima imati i bolji download/upload i ping.
 
Kod mene 20/10 na torentu sa privatnog trekera sa gomilom seedera skida oko 4.5 MB/s, ne znam kako, trebalo bi da je manje. Ponekad skoci i do 5.
 
Jbt pa to je oko 40mbps brate mili. Ala bi se naskidao :). A ne ovako kao jada 130gb mesečno. Puuu:)
 
Imam ugovor 10/5, pa duplirano na promociji. uTorrent sa privatnih trekera dostiže max 2.4-2.5 MB/s, praktično isto kao i speedtest.
Nije mi jasno kako torrent može ići duplo brže nego speedtest, mora da je greška.
 
Imam ugovor 10/5, pa duplirano na promociji. uTorrent sa privatnih trekera dostiže max 2.4-2.5 MB/s, praktično isto kao i speedtest.
Nije mi jasno kako torrent može ići duplo brže nego speedtest, mora da je greška.

Ista je situacija i kod mene, brzina ne prelazi 2,4 MB/s što je po meni uredu s obzirom da obojica imamo trenutno paket 20/10. Tako da ni meni nije jasno kako uspevaju da izvuku te brzine.
 
Pa vidite da ovi sto nisu na akciji imaju dosta vece brzine u odnosu na ono sto stoji u ugovoru, a kod ovih na akciji je sve normalno... :-devil-:
 
Imam ugovor 10/5, pa duplirano na promociji. uTorrent sa privatnih trekera dostiže max 2.4-2.5 MB/s, praktično isto kao i speedtest.
Nije mi jasno kako torrent može ići duplo brže nego speedtest, mora da je greška.

Pisao sam o tome. U broju konekcija je stvarka.

Speedtest test ide sa jednom konekcijom, dok torrenti cepaju onoliko koliko može tvoj ruter/ont da izdrži ili koliko ima seed-era.

E sad, zašto nekome ide više, nekome manje... ko zna šta oni drdnaju tu (moguće je tako podešeno od čvorišta do čvorita, zarad testiranja propusnosti i stabilnosti mreže). Pa, kad popune određen broj korisnika, verovatno će svima vratiti brzine na one koje plaćaju.
 
Evo, upravo me priključiše Targovci.
Ovo je prvi pingtest za moj paket DUO10/5 (bez dupliranja brzine).

još jednom...

i to je to...
 
Poslednja izmena:
Dobrodošao u klub :D
Jel može preporuka za neki programčić sa kojim mogu da pratim protok...download/upload...Pre sam koristio NetMeter ali se nešto ne slaže sa Windows 7...ne vole se :D
 
NetWorx, plus imaš NetWorx DeskBand toolbar sa njim koji ti u toolbaru prikazuje aktivan download/upload status. Naravno, tu su i ostale stvarčice (statistike, trace, ping opcije...).
 
Neko je vec bio okacio ovaj programcic na forum. Zove se Brzinomer, ima manje od 100KB.
 

Prilozi

  • Brzinomer_v_1.00.zip
    30.1 KB · Pregleda: 55
Јел има неко из улице Париске комуне да су га прикључили?
 
123.jpg


Ovo je neki maksimum koji sam do sada izvlačio, i da budem iskren zadovoljan sam. :)
 
Poslednja izmena:
^ Odlicno radi TT ;) Za 10mbita dl to je i vise no sto treba brzina :) A ako je 20/10 onda je idealno :)
 
Poslednja izmena:
Bili momci i pustili napokon signal, jbt jesam ja jedini kome je upload manji od deklarisanog...ali zato ping i dl kidaju za 10+

2268589057.png
 
Ja sam prebacio ONT u Bridge mode nakon povezivanja WR1043ND kablom sa ONTom ali ne znam sad da podesim WR1043ND. Na WR1043ND su mi kablom vezani desktop, iamm player i Xbox + wifi laptop i telefon. Sve to i dalje radi između uređaja ali nijedan od uređaja nema izlaz na internet. Čak sa TPlink rutera (192.168.1.10) ne mogu da pingujem ONT (192.168.1.1). Drago mi je za SanijaBG ali problem nije rešen tako što "samo prebaciš ONT u bridge mode" :)
Ima li ko ideju šta da radim?
Pa koliko sam video port forwarding mi deluje komlikovaniji nego na TP-Linku ili sam na njega navikao.

Sve kartice mi podržavaju jumbo frame-ove i između računara uspevam da izvučem oko 800Mbps sa cat6 kablovima, što je odličan rezultat. Ne znam koliko može ovaj ONT, ali ne verujem da je tu bolji. Znam da sa DL mašine odjednom kopiram i po 100GB podataka, ne volim da čekam :)

Takođe svi PC-evi mi imaju Win 7 i koristim homegroup za šerovanje fajlova, a video sam da sa konkretnim ONT-om ima velikih problema tj. da homegroup jednostavno ne radi, što je veliki problem, makar meni.

1043 ima 3 antene, 300mbps WiFi sa 2x2 MIMO, čisto sumljam da mu je ONT tu blizu.

Ako je manja brzina na sviču, lošiji WiFi, ne može da radi Win 7 homegroup, tih 15W potrošnje više mi ništa ne znači zaspram ostalog.

EDIT:

Možda su ove poruke prikladnije za ovu temu:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?292216-Targo-router-WiFi-Home-sharing-problem

Član sa foruma SaniBG ga ima u brigde modu i rešio svoj problem :)
 
Bi li mi neko pomogao i objasnio kako da forward-ujem port za uTorrent...ništa nisam skontao iz Targovog uputstva za podešavanje :p
 
Ja sam prebacio ONT u Bridge mode nakon povezivanja WR1043ND kablom sa ONTom ali ne znam sad da podesim WR1043ND. Na WR1043ND su mi kablom vezani desktop, iamm player i Xbox + wifi laptop i telefon. Sve to i dalje radi između uređaja ali nijedan od uređaja nema izlaz na internet. Čak sa TPlink rutera (192.168.1.10) ne mogu da pingujem ONT (192.168.1.1). Drago mi je za SanijaBG ali problem nije rešen tako što "samo prebaciš ONT u bridge mode" :)
Ima li ko ideju šta da radim?

Šta si podesio za WAN na 1043? Jesi li kabl od ONT-a spojio na WAN port od 1043 ili na LAN? Jesi probao da isključiš i uključiš 1043 posle povezivanja? Ne znam šta ima u meniju od ONT-a, pošto mi nije još instalirana oprema, kad bude stigla, napraviću uputstvo za one koje bude zanimalo.
 
Poslednja izmena:
Evo kreću i moji problemi sa Targovim ONT-om. Ono što sam mogao do juče bez ikakvih setovanja, sada mi pravi problem.
Evo moj slučaj:
Nekoliko uređaja sam bežično vezao na ont, on im je dodelio IP adrese i svi imaju internet. Ali međusobna komunikacija ne funkcioniše.
Probam FTP - ne radi, Probam da pingujem - neće, nema odziva.
-Samo sa lap topa (192.168.1.96) mogu da pingujem ruter (ONT).
-Kada pingujem Smart TV (192.168.1.33) nema odziva.
-Kada pingujem Dreambox sa wifi modulom (192.168.1.71) nema odziva.

Napominjem da su svi uređaji vezani bežično i da im svima ONT obezbeđuje internet. A i sve mi je to radilo ranije bez ikakvih setovanja sa ranijim bežičnim ruterom.
A o FTP da ne govorim, a to mi je neophodno za Dreambox.
Verovatno i ovde treba otvoriti portove za ping i za ftp, ali mi nije jasno kako ranije nisam imao nikakvih problema i potrebe za dodatnim setovanjima.
Evo mojih prvih velikih razočarenja sa opremom TT. :(
 
Šta si podesio za WAN na 1043? Jesi li kabl od ONT-a spojio na WAN port od 1043 ili na LAN? Jesi probao da isključiš i uključiš 1043 posle povezivanja? Ne znam šta ima u meniju od ONT-a, pošto mi nije još instalirana oprema, kad bude stigla, napraviću uputstvo za one koje bude zanimalo.

Dakle LAN port sa ONTa sam stavio na WAN port 1043 utp kablom. Probacu da uključim i isključim 1043 pa javljam. I požuri sa instalacijom opreme :)
 
WAN ONT.JPG
LAN tp link.JPG
WAN tp link.JPG
Ni posle restarta 1043 ne radi, iznad su slike Brigea na ONTu, i LANa iWANA na 1043 pa ako je nekome nešto čudno nek mi slobodno javi.
 
Nazad
Vrh Dno