Šta je novo?

Targo Telekom

Nece nikad uvesti. SK je ekskluziva sbb-a.
 
Ne mora da znaci. Targo nije ozbiljna pretnja SBB-u kao IPTV, pa mozda i bude. Poput ostalih kablovskih. Vidis da su im dozvolili History i C&I.
 
Ma svako ko plati moze da emituje SK. U danasnje vreme nema vise eksluzive ni za koga.
 
Da, da. Zato postoji ovaj raskol Arena i SK. Pre neki dan pisao distributeru za History i pitao da li ce sad njihovi kanali biti dostupni i za IPTV posto ih emituje targo. Kazu, nema sanse. Kao da su iz SBB-a. Jos ponosno na History sajtu i stoji da je jedini distributer SBB.
 
Takodje potrebno je da redukuju cene interneta za minimum 200din po paketu. Tih 200-300din tacno cini apsolutno nepovoljne cene paketa.

Potpuno se slazem.

Naprimer moj lokalni kablovski operater ce od 1 novembra ponuditi ove brzine:

5/0.25 - 1220
10/1 - 1520
20/1.5 - 2120
30/2 - 2820
60/2 - 3720
120/4 - 6820

Znam da kablovski i fiber optic internet ne mogu da se poredjuju i da je na kablovskom puno manji upload ali ipak Targo mora da bude jeftiniji. S tim da kod ovog mog lokalnog kablovskog ima FUP na 20mbps i vecim paketima.
 
Ispade "moj" Vektor "najbolji" međ svima njima, najvece brzine, najmanja cena, jos samo i da sve radi uvek kako treba ... ehhhh
 
Ispade "moj" Vektor "najbolji" međ svima njima, najvece brzine, najmanja cena, jos samo i da sve radi uvek kako treba ... ehhhh
Da znaš... još malo pa ću se i "pokajati" što sam raskinuo ugovor sa njima. Onakve brzine i "kvalitet", osećaj kada pustiš na YT HD video... neprocenjiv :).
 
ček, ček, sada ja ne mogu nikako da povežem računar povezan lanom sa wifi štampačem?
E moj prijatelju, muke mučim i ja jer svi uređaji vezani preko wirelesa prave probleme, međusobno neće da komuniciraju, čak sam imao i problema da ih pingujem.
Svašta sam čačkao po setovanjima ovog njihovog čuda od ONT-a dok mi neke elementarne stvari nisu proradile... Ja sam ukratko zgrožen kako radi bežična mreža preko ONT-a, jedino je dobar internet, ali međusobna komunikacija uređaja je loša ili nemoguća i pravi mnogo problema...
 
Strpljenja molim, " mighty78 " ce danas da ga namontira kod sebe u stanu i ima da ga ispodesava sve u sesnaet, onda okaci sve slike podesavanja i napise tutoriale, nakon toga ima da ga iz TT zovu da predje i kod njih radi kao "guru" za mesecnu platu od 5k€ ...
Ziveo!!! :D
 
Evo da se javim, izbušili rupe, sproveli optiku. sad čekam ekipu da splajsuje istu. ONT će verovatno sutra doneti, ne verujem da će stići danas, zaglavili nešto u stanovima ispod mene.

Optika mi je dovedena u stan, rekoh majstorima da mi puste 15ak metara i da su slobodni. Polako sam je provukao kroz svoje kanalice (parket lajsne su mi ujedno i kanalice i demontažne su). Optiku sam izvukao tačno iza TV-a, ~12m od ulaza.

E sad, i ako mi stignu da nameste sve danas, za tutorial se malo strpite, klinac ima boginje, žena ove nedelje radi produženo, mene s posla zivkaju pošto sam na bolovanju, majstori po kući :wall:

EDIT: imaju ipak neki problem u ulazu, tj. do ulaza. Sad su se javili da će sutra doći s ONT-om, kad srede problem do ulaza :(

U prilogu je i slika gde mi optički kabl izlazi kod TV-a, iz lajne - kanalice nakon, tako da instalacija ne mora da bude na 3m od ulaza - kod mene su izbušili iznad ulaznih vrata, kanalicom spustili do poda pa kroz kanalice do dnevne sobe gde ispod parket lajsni optika izlazi kod TV-a, ukupno jedno 14m od ulaska u stan, sad sam izmerio. Jedino što sam sam provukao optiku, na moj zahtev, pošto mi nije prvi put to da radim i volim da znam gde mi šta ide.
 

Prilozi

  • IMG_6345.JPG
    IMG_6345.JPG
    128 KB · Pregleda: 265
Poslednja izmena:
Ja sam kod KDS-a imao Sport Klub i Sport Klub+
A pored SK, kod KDS-a ima i 4 FOX kanala i Ultra, kojih kod TT nema i koji zaista nedostaju TT ponudi, za one korisnike koji su ranije bili na PTT KDS...
A priča o SBB ekskluzivnim pravima na nekim kanalima, koliko važi za PTT KDS, može da važi i za Targo, jer oni nisu direktni konkurenti SBB-u. Mislim da je ovde samo poenta u novcu potrebnom za plaćanje TV prava za pomenute kanale.
 
Nije problem u novcu nego u konkurenciji ( sbb najverovatnije) zbog toga za sada nema FOX i SK, ali trebalo bi da bude u skorije vreme.
 
Interesuje me da li ima nekoga ko ima bilo kakve informacije o tome da li će stići Targo i do centra, BG, okolina Botaničke bašte....
 
Ja sam kod KDS-a imao Sport Klub i Sport Klub+

IKOM ima SK i SK+ takodje.... jedino mi drugar bio neodlučan o statusu SK Prime koji mu se ovih dana pojavio. Kako reče: "IKOM ima običaj da pusti par kanala pred kraj godine da navuče ljude na iste... tj nakon nove godine ih skrembluju i nema više".

Inače IKOM dobar broj programa vuče preko Total TV-a :)... tako da priča o SBB ekskluzivi stoji.
 
Problem je sto u Targu nemaju sluha za biznis, nova su i neiskusna firma, pa sad pokusavaju da izvuku situaciju zbog izuzetnog slabog odziva.

Bolje da redukuju cenu interneta i da nabave bolje rutere (jeftinije) ili je dovoljno da nabave media konvertore sa lan i coax izlazom, tako da ljudi imaju opciju uzimanja kraceg ugovora ili bez ugovara a bez onih suludih taksi, posto navode ruter kao prepreku u postizanju potpisivanja bez ugovorne obaveze.
Takodje potrebno je da redukuju cene interneta za minimum 200din po paketu. Tih 200-300din tacno cini apsolutno nepovoljne cene paketa.
Drugo krenuli su da pokrivaju jako siromasnu opstinu, punu podstanara, vojnih lica i najveci broj penzionera po kvadratnom metru na teritoriji Srbije. Par blokova koji su bogati i to je to.

Ne slazem se u potpunosti... Ipak, NBGD je najzahvalniji za zapocinjanje ovakvog biznisa, jer ipak potencijalno imas mnogo korisnika na relativno malom mestu. A da prave greske - prave. Eto, na pocetku su najavljivali da ces konacno moci, bez uslovljavanja, da uzmes ono sto ti treba, posebno TV, posebno Internet, ili oboje. I onda, ukinuse posebno TV. A bas tim penzionerima, da su ponudili alternativu postojecim KDS, sigurno bi i njih privukli. Zamisli nekog starijeg kome ne treba internet. Sto ne bi i od njih uzimali pare, kad su vec tu?! Neko je ranije napisao da su odustali, jer su prvo dobili neke uredjaje samo za TV, koji su se brzo kvarili pa nisu hteli da se blamiraju sa njim..... OK, i proslo je ovoliko vremena... I? Gde su ti neki uredjaji koji se manje kvare?! A da ne pricam da bi tako privukli i sve one koji su za sada zadovoljni svojim internet provajderom, a kada skapiraju da mogu da imaju i vise za manje pare, presli bi kod njih.

Tako, slazem se da prave neke neocekivane greske, jos ne mogu da se presaberu kako da sto pre, sto vise korisnika pridobiju, al njihova marketiska sluzba radi mnogo lose, kao da su uzeli ljude iz konkurentskih firmi da im rade marketing za njih, pa ih ovi sabotiraju. Mi smo dobili pismo da ce biti ponudjeno predsedniku potpisivanje uvodjenja njihove vertikale kod nas, i od tog pisma proslo 2-3 meseca... i nista se nije desilo.... Bice super ako se pojave u nasem bloku do proleca-leta naredne godine.... :(
 
Da ja kojim slucajem radim marketing zaista bih bio u rebusu kako pridobiti penzionera ili generaciju 50+
Misli li neko da je njima bitno da imaju internet?
Da li su im bitne brzine istog,i znaju li uopste sta je to?
Jeli im bitan kvalitet slike na tv (da li je digi ili analogna)ili broj stranih programa?
Da li im kojekakva umrezavanj igraju ulogu u zivotu?
Jel im bitno bilo sta od onoga sto se na ovom forumu raspravlja?
Odgovor je ne,za 90%gore spomenutih.
Pa sta im je onda bitno? Cena naravno,ali ako imamo minimalnu cenu ispod koje ne mozemo ici jer nam poslovanje gubi smisao, sta onda?
 
Da li su u pitanju neki radovi ili nešto drugo ali meni je ceo dan ova brzina..... :D
 
Kad ce bre vise da krenu Blok 2 da rade, tj. zgradu Otona Zupancica 22?

Cekam vec 3 meseca, niko me nije kontaktirao, na kraju ce mi puci film i necu ni prelaziti kod njih :mad:

Jako su neorganizovani. Srecom po njih pa imaju optiku koja se ne kvari cesto, sa ADSL problemima sumnjam da bi se snasli.
 
Eto kod mene gotovo.

22. sam potpisao ugovor, danas sve instalirano.

TV signal mi je dosta bolji nego što je bio na PTT KSD-u, pogotovu digitalni signal (na LG 37LH5000 TV-u). Šteta što su samo Viasat Nature/History i RTS HD jedini HD kanali, razlika u kvalitetu je više nego primetna. Još i EPG da nameste da radi i bombona.

Za net sam potpisao ugovor na 10/5, jer nisam bio siguran oko računa, kupona i sl. pa da ne plaćam mesec dana dva neta i dve kablovske odjednom. Podićiću na 20/10 sledećeg meseca, prvo da probam kako radi najslabijij paket.

Probah samo speedtest:

2275072533.png


Kao i par rundi WoT-a, odlično je, ping mi nije prešao 40ms, bio uglavnom 30-35ms - primetno bolje nego onaj početni period koji sam video na njihovim štandovima. Poslednih dana na KDS-u mi je ping bio 45-60ms, pogotovu uveče je bio preko 50ms, tako da sam zadovoljan, jedina online igrica koju igram, super radi.

EDIT:

Malo sam testirao ONT, wifi mu je definitivno slabiji nego na TL1043ND, tamo gde mi računar bez problema ima 150mbps, na ONT-u imam samo 72mbps.

Hvala JPF za screenshotove na 179. strani ove teme, na ONT-u disable-ovao DHCP i WiFI, promenio password za root i prebacio ga u bridge mode, TL1043ND zaboh u treći LAN port, dobio javni IP, proverio preko 3G modema, port forward radi, sve ko i pre, ONT radi posao glupog kablovskog modema, nisam morao čak ni da kopiram MAC adresu sa ONT-a i sl.

Inače prebacivanje ONT-a u bridge je trivijalno, sve završeno za minut-dva, ne znam što igorko muke muči :) Biće da je VUK u pravo, da su mu LAN na ONT-u i LAN na TP-Linku u istom opsegu.

Odoh sad malo da uživam, testiram Skype i ostalo, naparaviću sutra malo uputstvo za one koji žele da koriste svoj broadband router umesto ONT-a.
 
Poslednja izmena:
što bi rekao premudri Ekrem Jevrić - Qrdomi. Ne oglašavaju se u centru. Ne odgovaraju na mailove i upite itd.
A tek na FB pageu im je urnebes gomila gnevnih ljudi koji su ranije potpisali ugovor pa nisu dobili ovih 6 meseci promo TV za 1 din.
Naravno, targovci ni da beknu. Sve u svemu, entuzijazam se splasnuo, što se mene tiče nikad ne moraju ni da dođu. Slepci.
 
Eto kod mene gotovo.

22. sam potpisao ugovor, danas sve instalirano.

...

Odoh sad malo da uživam...

Sve najbolje mighty, uzivaj u "slobodi"... ;)

..............
Neko napisa, da je TT vrbovao gomilu radnika od drugih net i kablovskih operatera, neko napisa skoro "kao da su im promociju radili ljudi iz konkuirentnih firmi"...
Naravno da su radili naopako promociju kad su pokupili ljude koji su na jeziku jaki ai u znanju i sposobnosima tanki, povrh toga su i oni i shefovi i gazda na pare alavi...
Imali su priliku da dokazu kako su najpovoljniji i pokazali su da sa netom da i nisu bas najpovoljniji, Vektor je zaista povoljniji i to mnogo...
Da me uslovljava 2g da mu potpisem net i pri tome je 1.000rsd skuplje nego kod Vektora iako TT ima odlican UL e pa mnogo je...
Sto ja (vi, bilo ko drugi) da se obavezujem na nevidjeno, neka kvalitetom prvenstveno a onda i konkurentnim cenama osvoje trziste i zadrze korisnike, a ne da nas vezuju ugovorom...
Nemaju gomilu tv programa, dobro iz opravdanih razloga, tek pocinju ali ni sa cenom nisu nista povoljniji od ostalih operatera...

Sve u svemu nema nista od onog "najbrzi i najpovoljniji", jer brzinu iako mogu isporuciti nisu ni priblizno najpovoljniji (molim adsl i ptt-kds korisnike da se ne javljaju, ovaj komentar se odnosi na ostale kablovske operatere) ima ih koji su se dozvali pameti i pruzili korisnicima vise od konkurencije koja im je pretila (iako su u tom procesu opet nesto zahebali pa sad ne radi sve bas kako treba, al popravice i sredit probleme nadam se...).

Nije TT bas cvecka, mnogo su pricali ali nisu mudro krenuli, alavi su na pare mnoooogoooo...
 
Poslednja izmena:
Ma Vektor i TT ne treba porediti u opste. Vektorovih 20 je ok samo na papiru. Ovih TT 10/5 sije Vektor u realnom koriscenju.
 
Ma Vektor i TT ne treba porediti u opste. Vektorovih 20 je ok samo na papiru. Ovih TT 10/5 sije Vektor u realnom koriscenju.

Ne, ne sije ga, 85-90% vremena 20 je ~20 a ostalo, hebi ga pada i 15-20-25% , izuzev kad su problemi, tad zna bas da hebe ... a razlika u ceni 1.000 dinara pa ti vidi...

Otkud sad kod TT ovih 6m po 1din za tv?
Pa otuda sto neko pocinje shvatati da slabo ide prodaja...
Mogli su lepo uzeti vise od 1/2 kablovskih korisnika u podrucjima u koja su dosli da su odlucili poslovati priblizno na 0 ili sa malim profitom u prve 2g i kad osvoje trziste onda da diktiraju cene, ovako su samo pokazali kakvi su stvarno...
Samo mi ne spominjite Pazovu i slicne sredine u kojima do sada nije ni postojal akablovska tv i net...
 
Poslednja izmena:
što bi rekao premudri Ekrem Jevrić - Qrdomi. Ne oglašavaju se u centru. Ne odgovaraju na mailove i upite itd.
A tek na FB pageu im je urnebes gomila gnevnih ljudi koji su ranije potpisali ugovor pa nisu dobili ovih 6 meseci promo TV za 1 din.
Naravno, targovci ni da beknu. Sve u svemu, entuzijazam se splasnuo, što se mene tiče nikad ne moraju ni da dođu. Slepci.

Možda je tako sada, ali ranije kada god sam im postavio pitanje preko fejsbuka uvek bih dobio odgovor od izvesne Ane Marković valjda im je ona neki PR ili nešto slično, šta se desilo u međuvremenu da li su možda zagrizli više nego što su mogli ili su se jednostavno izbezobrazili to ne znam. Ako je ono prvo u pitanju, neka angažuju još ljudi prosto mi je neverovatno da neki ulazi čekaju toliko dugo na priključenje i pri tome ne mislim na zgrade u onim opštinama u kojima još uvek nisu došli već na slučajeve gde imate jednu zgradu do druge od kojih je jedna priključena a druga nije.
Recimo, meni je bilo neverovatno da je moja zgrada Ul. Otona Župančiča 51 ( Mighty zna da se radi o zgradi sa svega dva ulaza) dobila signal pre njegove koja ima oko sedam, osam ulaza ( nije da se žalim:D ). Po logici stvari prioriteti bi gledajući sa poslovne strane trebale da budu zgrade sa više stanara, tj. sa većim brojem potencijalnih korisnika.
Ali ako oni smatraju da im je postojeća strategija bolja, ko smo mi da im pametujemo.

P.S.
Zvao sam call centar, interesovalo me je pošto je moj paket duplirani 10/5 da li bih se u slučaju da uzmem veći paket 20/10 ono dupliranje brzina odnosilo i na njega tj. da li bih dobio 40/20 ali ništa od toga. A ja se baš ponadao. :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno