Šta je novo?

Targo Telekom

U Srbiji samo lud sme da se veze na 24 meseca za nesto sto se toliko brzo menja.
To sto je odlicna ponuda finansijski.... nije dovoljno da garantuje korektno tehnicko funkcionisanje ;)

Kada kazes da se brzo menja kako to mislis cena? obecanja da se da dodju za 1 mesec a dodju za 5 ,ugovor se stalno menja?


Za ovo drugo se slazem za tehnicko funkcionisanje to cemo jos da vidimo a ako i to urade kako treba i dobiju plus onda nevidim razlog za nedpodpisivanje ugovora na 24 meseci...

Naravno kada ja budem dosao na red sl godine onda ce vec da se zna kako sve to radi a ja se nadam da ce raditi kada utegnu mrezu ...

Videcmo to kao sto sam napisao u nekom postu do kraja ove godine....
 
Brzo se menja, znaci da brzo dolaze nove ponude, nekad bolje, nekad losije... ako se veze dovoljan broj ljudi na dve godine, oni nemaju motivacije da brze menjaju postojece pakete - i oni postaju manje konkurentni
Tipa... ti potpises kod Targa na 20/10, a oktobra SBB da 20/20 za istu cenu? A Targo ne menja cene/pakete dve godine, jer ima dovoljan broj vas te dve godine.... dobija vise novca, manje daje...

Tehnicki - sta ako bude radio samo na pocetku dok ne dodje dovoljan broj ljudi?:) Vezes se na dve godine, zalis se da ne radi net - ali kod nas, dzaba. Sredice se tek kad predas dovoljno reklamacija da im postanes dosadan :)
 
A da upravu si ja imam 2 opcije SBB (koji mi jako lepo radi i zadovoljan sam) i LELEBOZEKOM (koji sam koristio i nikada vise nadam se) :) tako da treca TT opcija bi mi lepo legla .

Upravu si da kada podpises neko moze da ponudi nesto boolje pa da se za****s,ali iskreno gledajuci takav ti je ceo zivot nekada se zeznes a nekada ne :smash:


Sto se tice konkuretnosti sto si naveo pa recimo i da SBB poveca recimo na 20/20 TT nebi sedeo skrstenih ruku i sugurno bi i oni podigli brzine pogledaj malo ponude operatera i svatices cim neki operater digne brzinu ovi drugi popizde sto i oni moraju da dizu ali ubrzo svate ili to ili odose korisnici...
 
Poslednja izmena:
Povecavace i TT brzine inetrneta, kao i svaki provajder.A to im dobro dodje i u pridobijanju novih korisnika.
A ima li uopste nekih naznaka za sbb fiber, osim pisanih informacija nista drugo nema.

Eto vi u BG imate vise opcija...Neko ima samo TT ili adsl, neko kao ja npr Kopernikus, adsl i TT... Niko vas ne tera da potpisujete bilo sta :)
 
Poslednja izmena:
Da ne moram da potpisujem za primetne ustede ili za primetno vece brzine, ne bih potpisivao ni na 6 meseci ugovor, kamoli na 24.
Kad je SBB povecao brzine? Nakon sto je dovoljno njih otislo na ADSL, i opet nisu imali brzine koje su konkurentne kada se uzme u obzir 50% off ponuda za ADSL. (imali su ponudu za vece brzine od ADSL-a, ali uz mnogo vecu cenu tada)
SBB mi nije bio konkurentan cenama sve dok mi nije istekla promocija kod Telekoma.

Slicne stvari ili jos gore ce se desavati ako doovljno ljudi potpise 24 meseci kod istog providera. Ako procene da mizeran broj ljudi moze otici kod drugog, nece povecavati. Zato... ako ne moram - ne potpisujem nikakav ugovor na duze staze.
 
Ja sam pre cetiri godine podpisao kod Kopernikusa ugovor na 3 godine i sa 512kb sam dogurao do 6144kb, cena se nije menjala. Ali opet kazem ja nemam neki izbor pa tako moram, a vi koji imate izbor ne morate kod TT ako vam ne odgovara :)
Svako uzima ono sto moze i sta mu odgovara.
 
Poslednja izmena:
I ja sam sa SBB-om podpisao ugovor 2005 brzina je bila 64 kb a sada 10Mb/s konkretan primer :)
 
Potpisao si ugovor na 7 godina?:) How yes no :)
 
Ako ne budem morao da cekam po 2 sec. za promenu kanala na tv-u,potpisujem dozivotni ugovor.
 
Imam pitanje nije mi jasno :

Da li kada uzmems bez obaveze "moras" da placas svaki mesec ili ono placas recimo 2meseca pa kriza sa kesom pa 2 meseca neplacas pa opet nastavis?

I da li ti se tih 20k dinara vraca ili je to trajno bacena para kada raskines ugovor?

20k placas odmah i ONT ostaje kod tebe tvoje je odkupio si ga. Ne vidim razloga da sa konja se vratis na magarca.
 
Bas bih voleo da mi neko objasni zasto je ovo veoma dobra ponuda. Na godinu dana ugovora cena je 1900... Stvarno ne znam kome to deluje normalno. A ako hoces bez ugovora, godinu dana je preko 3000 mesecno. Kao sto sam rekao pre, Targo pokusava da podigne osnovnu cenu interneta sa 1500. Zanimljivo je kako svi uporedjuju Targo sa adsl-om, a ne sa kablom. S obzirom da je kabl "superiorniji" u odnosu na adsl, a optika u odnosu na kabl. Zar nije onda logicno da paketi optike budu veci od kabla za iste pare. Pa koliko su onda kablovski oper. trebali da naplacuju internet jer su imali nekoliko puta vece brzine od adsl-a(preko 2000 ?!)- potpuna besmislica.

Neko je spomenuo da je ugovorena obaveza kod SBB-a 2 godine sto apsolutno nije tacno(to je za mix pakete).

A koliko su samo lagali da bi dobili saglasnost za ulazak u zgrade... Da su dali ove cene i ostale uslove(ne moze kablovska) kada su trazili saglasnost, mislim da ne bi dobili saglasnost ni u 20% od trenutnog broja zgrada u koje su usli, a i to je optimisticna brojka. Ajde sto su lagali da ce imati nize cene od konkurencije(ne da nisu nize, nego...), ali da su bar dali po istim cenama, nego su ih podigli poprilicno(1900 za osnovni paket na godinu dana). A naravno laz koja im je donela najvise ulazaka u zgradu je kablovska("povoljnija od konkurencije"), ali su sada promenili pricu(i "faq" na sajtu) i odjednom ne moze da se uzme samo kablovska(bice zanimljivo videti u koliko ce zgrada uspeti da udju(dobiju preko 50%) u drugim delovima grada, ako budu ljudima govorili istinu, tj da moraju da uzmu internet ako hoce kablovsku).

A iskreno me zanima zasto nije ponudjena mogucnost da sam kupis ONT koji hoces(i da onda ne moras da platis 20000)

Moram da priznam da iako me je pomalo nervirao sa njegovim komentarima, fibonaci je na kraju skoro ispao u pravu(iskreno sam ocekivao da cu ovo vreme malo da ga isprozivam kako je lupao sve i svasta, i to sa TT optike, ali nista od toga).

Neko je trazio cene komsijske optike(mislim dejan7), evo: http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/fiber_net_optichen_internet
 
Poslednja izmena:
E to su dobre cene, ove iz linka od Bugarskog Vivacoma.
I meni se sve vishe cini da ce Targo morati da menja cenovnik, previsoke su cene mesecnog koriscenja, cak i one sa 1god ugovornom obavezom,a 2god ugovorna obaveza nosi prevelike rizike inemogucnost prelaska na drugog operatera koji ce sigurno ponuditi bolje cene u tom periodu.
 
Evo i za ostale da vide bugarski internet:
Characteristics of VIVACOM FiberNet 15
Download top speed 15 Mbps
Upload top speed 7 Mbps
NOD 32 Antivirus 1 license
Static IP address 1
Free inbox 1

With 15 VIVACOM FiberNet get:

High speed fiber optic internet speeds up to 15 Mbps;
Same speed at Bulgarian and international sites;
Unlimited traffic;
Constant and stable;
Free engineering installation;
Free Wi-Fi router;
24/7 technical support.

Additional Information:
1. The service is available upon signing a contract 12/24-month.
2. The package is valid for both business and private customers.
3. Application for NOD 32 antivirus and / or a static IP address is a my.contact.bg webpage .

* Offer a free trial period of service is valid for all new residential and business customers in signing the 12/24 month contract.

Ovo sve za 850 dinara sa porezom!!!
Targo nudi manje za 1600 dinara!
Daleko smo mi od ovoga, a mislim i da je dalja diskusija o Targu besmislena, veoma sam razočaran ponudom koja mi uopšte nije interesantna jer mi trenutni operater nudi slično kao i oni za sličnu sumu novca.
 
Bas bih voleo da mi neko objasni zasto je ovo veoma dobra ponuda. Na godinu dana ugovora cena je 1900... Stvarno ne znam kome to deluje normalno. A ako hoces bez ugovora, godinu dana je preko 3000 mesecno. Kao sto sam rekao pre, Targo pokusava da podigne osnovnu cenu interneta sa 1500. Zanimljivo je kako svi uporedjuju Targo sa adsl-om, a ne sa kablom. S obzirom da je kabl "superiorniji" u odnosu na adsl, a optika u odnosu na kabl. Zar nije onda logicno da paketi optike budu veci od kabla za iste pare. Pa koliko su onda kablovski oper. trebali da naplacuju internet jer su imali nekoliko puta vece brzine od adsl-a(preko 2000 ?!)- potpuna besmislica.

Neko je spomenuo da je ugovorena obaveza kod SBB-a 2 godine sto apsolutno nije tacno(to je za mix pakete).

A koliko su samo lagali da bi dobili saglasnost za ulazak u zgrade... Da su dali ove cene i ostale uslove(ne moze kablovska) kada su trazili saglasnost, mislim da ne bi dobili saglasnost ni u 20% od trenutnog broja zgrada u koje su usli, a i to je optimisticna brojka. Ajde sto su lagali da ce imati nize cene od konkurencije(ne da nisu nize, nego...), ali da su bar dali po istim cenama, nego su ih podigli poprilicno(1900 za osnovni paket na godinu dana). A naravno laz koja im je donela najvise ulazaka u zgradu je kablovska("povoljnija od konkurencije"), ali su sada promenili pricu(i "faq" na sajtu) i odjednom ne moze da se uzme samo kablovska(bice zanimljivo videti u koliko ce zgrada uspeti da udju(dobiju preko 50%) u drugim delovima grada, ako budu ljudima govorili istinu, tj da moraju da uzmu internet ako hoce kablovsku).

A iskreno me zanima zasto nije ponudjena mogucnost da sam kupis ONT koji hoces(i da onda ne moras da platis 20000)

Moram da priznam da iako me je pomalo nervirao sa njegovim komentarima, fibonaci je na kraju skoro ispao u pravu(iskreno sam ocekivao da cu ovo vreme malo da ga isprozivam kako je lupao sve i svasta, i to sa TT optike, ali nista od toga).

Neko je trazio cene komsijske optike(mislim dejan7), evo: http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/internet_svyrzanost/fiber_net_optichen_internet


Neuzimas cinjenice u obzir :

Koliko je godina prisutan TT a koliko SBB na trzistu ?

Evo ti jedno pitanje sta mislis da se recimo u isto vreme sa optikom pojavio TT a bez optike SBB sta mislis koja ponuda bi danas bila za korisnike?

Jeste upravu si rekli su iz TT da ce biti konkurentniji sa cenama (i jesu ispunili su to), sta mislis koliko bi SBB naplatio paket 10/5 kada bi ga imao?

Ja mislim da ce u buducnosti mozda sl godinu nadam se ako ne malo dalje vreme da se desi isto sto se desilo da kabl premasi ADSL ja mislim da ce u buducnosti TT biti taj koji ce SBB i druge operatere nervirati sa povecanjem brzine za iste pare...

I mislim da cemo u jednom trenutku imati ponude kao komsije u okruzenju po ceni i brzini...

I jos jedna cinjenica zasto je TT internet po ceni konkurentan (a sto mnogi ovde zaboravljaju) je ta da internet mozes da placas bez TV predplate...

hteo bi da kazem sto se tice cinjenice da nemozes samo tv da uzmes to se jesu zeznuli i to debelo ali ce zato da ih kazne potrosaci ja neznam zato su takvu odluku doneli i zbog kojih razloga ali mislim da bi u buducnosti trebalo da se to menja....

I uzmi jos jednu cinjenicu u razmatranje a to je da TT i Exe net su jedini operateri u zemlji gde mozes da dobijes vecu brzinu od njihove ponude samo ta cinjenica po meni SBB razbija iz korena a za druge vacopilicare da nepricam....

I uzmi jos jednu cinjenicu ovo sto si rekao kako su prevarili da bi usli u zgrade i da su govorili sve i svasta i kada bi dali cene i sve i tada bi ih pustili jer imati vise izbora + da te onaj koji ti uvodi pazi OPTIKU u zgradu neucenjuje da ti moras da platis govori za sebe,ja znam sta su drugi operateri radili sem sto su lagali to su i debelo naplacivali dok su ulazili u zgrade....
 
Poslednja izmena:
20k placas odmah i ONT ostaje kod tebe tvoje je odkupio si ga. Ne vidim razloga da sa konja se vratis na magarca.

evo sta kaze njihov pdf:

Oprema* Cena , jednokratno (RSD) Optički modem 19.999

* Oprema nije na prodaju. Prikazana cena odnosi se na obavezu korisnika koja nastaje u slučaju oštećenja, gubitka opreme i sl.
Po isteku ugovora ili u slučaju raskida oprema mora biti vraćena TARGO Telekomu.


sta sad? ispada da se modem dobija na koriscenje za eksluzivnih 20k din ukoliko se ne zaključuje ugovor bez ugovorne obaveze na 12 ili 24 meseca, te se isti mora vratiti po isteku ili raskidu ugovora - reklo bi se da su precizni ovde
 
ovih 20k za modem koji im se vraca ne mogu da svarim...
jezivo :mad:
 
Meni pre deluje iz ovog teksta da se uredjaj ne placa uopste, a da placas 20K samo u slucaju ako isti ostetis. Mada je moguce da gresim, ali tako mi deluje u tekstu.

@markomix i ostali kojima se ne svidja ponuda

Ponuda je takva kakva je, mozes da uzmes ili ne uzmes. Ponuda JESTE dobra za ljude kojima treba samo internet, jer za 1600 dinara neces nigde naci dobar net u Beogradu (kablovski operateri ti naplacuju 900 din odrzavanje, trebalo ti to ili ne). Ponuda je ok i za sve korisnike koji nemaju mogucnost za SBB ili Ikom, jer je Targov mix paket otprilike jednak paketima ova dva kablovska provajdera. Ponuda je posebno dobra za ljude kojima treba veliki upload.

Dakle, Targovi paketi definitivno imaju svoje trziste. Naravno da ima i dosta ljudi kojima se ne svidja ponuda, ali niko vas ne tera istu. Ja prvi ne bih presao sa svog paketa na Targo, ali kao sto rekoh, mnogi bi presli i preci ce. Poredjenje sa Bugarskom je toliko puta vec radjeno na ovom forumu, i toliko puta je objasnjeno koliko je i zasto to besmisleno, da vise stvarno nemam snage da kucam ponovo. :)
 
evo sta kaze njihov pdf:

Oprema* Cena , jednokratno (RSD) Optički modem 19.999

* Oprema nije na prodaju. Prikazana cena odnosi se na obavezu korisnika koja nastaje u slučaju oštećenja, gubitka opreme i sl.
Po isteku ugovora ili u slučaju raskida oprema mora biti vraćena TARGO Telekomu.


sta sad? ispada da se modem dobija na koriscenje za eksluzivnih 20k din ukoliko se ne zaključuje ugovor bez ugovorne obaveze na 12 ili 24 meseca, te se isti mora vratiti po isteku ili raskidu ugovora - reklo bi se da su precizni ovde

Ali po ovom boldovanom vazi samo ako si pod ugovorom? Ni meni to nije jasno, a gor epise da oprema nije na prodaju :/

Za sada je TT skuplji nego u komsiluku, ali verujem da ce doci do povecnaja brzine za iste pare pretplatu ne verujem da ce smanjiti.
 
Postoje dva realna razloga za taj njihov uredjaj i cenu istog, jedan povoljan jedan nepovoljan za nas.
Ovaj nepovoljan je 100% istinit-da pokusaju da nas nateraju da potpisemo ugovor i da guraju jedan isti uredjaj, jer na veliko ce da ih izadje jako jeftino ta prica.
Drugi bi trebao biti povoljniji, ali za to nek se javi neko strucan. Da nece da rade sa fus uredjajima pa je ovaj koji mi dobijamo funkcionalan i kvalitetan. I uopste, da nece da se bakcu sa razlicitim uredjajima za koje tehnicka podrska nije obucena da resava probleme (to je ono kad zovnes teh. podrsku a njihov domet je da ti kazu da ga iskljucis pa ukljucis).
 
Ali po ovom boldovanom vazi samo ako si pod ugovorom? Ni meni to nije jasno, a gor epise da oprema nije na prodaju :/

Za sada je TT skuplji nego u komsiluku, ali verujem da ce doci do povecnaja brzine za iste pare pretplatu ne verujem da ce smanjiti.

*Cena uz ugovornu obavezu na 12 meseci (u cenu je uracunata cena korišcenja Optickog modema)
** Cena uz ugovornu obavezu na 24 meseca (u cenu je uracunata cena korišcenja Optickog modema)
*** Ukoliko se zakljucuje ugovor bez ugovorne obaveze, Korisnik je dužan da jednokratno plati iznos naknade za uslugu korišcenja optickog modema 19.999 dinara. Iznos naknade bice naplacen prilikom izdavanja prvog racuna

takodje iz tabele vidimo da je oprema = opticki modem, ne i opticke instalacije do same kuce

ali da vidimo sta trenutno nudi vodeci i verovatno buduci lider najbrzeg interneta u srbiji:

-----------------
sbb s paket -> 12 meseci ugovor = 1560d za 10/1 mbit; dobija se modem na koriscenje koji mora se vrati
sbb s paket -> 12 meseci bez ugovora (standard kako oni to nazivaju) = 1560d za 6/0,5 mbit; dobija se modem na koriscenje koji mora se vrati

vs

targo Targonet 10 -> 12 meseci ugovor = 1899d za 10/5 mbit; dobija se modem na koriscenje koji mora se vrati
targo Targonet 10 -> 12 meseci bez ugovora = 1899d za 10/5 mbit; dobija se modem na koriscenje za neverovatnih 20k din koji mora se vrati!
-----------------

12 meseci ugovor razlika je ocigledna: 5x veci upload za 330din doplate kod targa uz ugovor 12 meseci, ko ceni 5x veci upload znace itekako da poshtuje skuplju cenu od mizernih 330din
12 meseci bez ugovora: ne vredi komentarisati zbog 20k din za modem koji mora se vrati targu sto je u neku ruku ludilo te targo ugovorima hoce da privuce kupce, sbb sa svojih 1560din i 6/0,5 linkom je apsolutni pobednik

sa 24 meseca ugovorom targo odnosi pobedu te ne vredi komentarisati

sto se mene tice ne bezim od ugovora, do sad sam tokom godina promenio vise providera sve pod ugovorom, ideala je vrhunska brzina neta bez ugovora sto odgovara mojim teznjama da nadjem nov bmw za 30 evra

korisnik sbb interneta mora biti korisnik sbb kablovske tv tj mora da platja dodatnih 950din za "mesecno odrzavanje" sta god to znacilo, kod targa ne mora biti korisnik targove tv ponude (targo ovo zna da naplati :D), takodje, uporedjivanjem jacih paketa mozemo zakljucimo da targo odnosi ubedljivu pobedu sa svakim skupljim paketom, recimo 12 meseci ugovor sbb 40/2 vs targo 40/20 = 3740 vs 3799 dinara itd

znaci definitivno cekamo povecanje brzine neta kod svih provajdera, pogotovo sbb-a ukoliko zeli da ostane lider, na njihovom sajtu stoji "najbrzi internet u srbiji" uz istu cenu, ne racunam orion tele koji iz nekakvih neopravdanih razloga, verovatno posledica losih odluka od ranije, povecavaju cene postojecih paketa i time srozava svoju reputaciju na -1, kad ce to da se desi - ne zna se, ali sa svakim odlaganjem povetjanja brzine dobija samo targo :trust:
 
Ovih 20.000 je po meni preterano! A sta bi sa mailom koji sam dobio pre koji mesec, gde potpuno besplatno dobijam mogucnost korisnjenja njihovih usluga, BEZ IKAKVE OBAVEZE?!

I takodje, ukidanje opcije "Samo TV" je po meni ogroman minus! Umesto da privlace sto vise korisnika, pa i onih koji trenutno imaju aktivnu neku internet promociju, ili im prosto ne treba NET vec hoce da promene svog KDS operatora, oni su odbili ove ljude... Po meni los poslovni potez!
 
Slažem se. Kod mene u komšiluku su se ljudi napalili da će dobiti arena sport, a kad sam im rekao da moraju da plate i internet, većina je rekla da ih targo više ne zanima.
 
Definitivno losa ucena s njihove strane. TV im je sama po sebi vredna para i treba da razdvoje usluge.
 
Jedno glupo pitanje :D , onako pretpostavka neka.. Za koliko mozemo da ih ocekujemo u centralnoj Srbiji :D
 
Kako poredite samo cene SBB neta sa Targom kod koga, koliko vidim, NE MORA da se placa mesecno odrzavanja? Dzaba 1560 za 10/1 ako uvek moras da placas i 1000 za TV, a koliko ljudi sa foruma to koristi?:) Znaci cena kod SBB-a sa ugovorom je ~560RSD.

Svejedno, otprilike je trziste ovako podeljeno:
- Vecina domacinstava je zadovoljno i sa 4/1 i sa 6/1, nije im neophodan brzi net. Tako da je Box za njih idealan naspram ovih paketa, gde se za 3200 (ili 3000, zavisi ko sta hoce :)) dobija i fixni (koji vecina ionako placa...), IPTV (zabole vecinu za dodatne kanale na SBB-u), net 6/1, WIFI RUTER (koga ne dobijate ni kod SBB-a ni kod Targa koliko vidim bez 24 meseca), i jedna odlicna mobilna tarifa. OK, neki ovde ce ismejavati to - ali vecina domacinstava nece, i ne treba im vise :) Targo, SBB, Telekom zabole za nas manjinu koji hocemo nesto specificno - i da im platimo 100e za to, nismo vredni smaranja. Njih briga za ovu vecinu domacinstava
- Oni kojima treba brz net ozbiljno, ne pitaju za cenu i kupuju skuplje pakete kod koga mogu, a obicno nemaju izbora. Ovde se mooozda uklopi neko sa foruma.
- I mi sa foruma, kao najmanje i najneisplativije trziste ;) Hocemo brzi ipak od vecine, ali necemo fixni ili necemo TV, ili ne bi smo obavezu, ili ovo ili ono....
 
Pa eto ja sam zadovoljan sa mojim netom od 6/0.6, ali eto kad imam mogucnost za 10/5 sto da ne uzmem.
A i sto bi neko placao adsl 4 ili 6 M (kablovski operateri su sada tu vec oko 10M) iako je da predpostavimo zadovoljan, koji je skuplji od 10/5.Ne znam kakva ce biti stvar sa fiksinm kod Targa da li ce se placati onih ~500 din kao kod telekoma.
Jedino sto nisu trebali da izbacuju TV kao samostalnu uslugu.
 
Nazad
Vrh Dno