Šta je novo?

Targo Telekom

evo
Gde nadjose onaj ECI izraelski modem i to za Rusko trziste.

Sta su ti rekli za ono sto sam te pitao na PM-u?


Evo sta kazu neki za modem:
system type : Broadlight Jasmine (BL2348 Evaluation) board
processor : 0
cpu model : MIPS 24K V7.12
BogoMIPS : 297.98


MemTotal: 43648 kB

http://www.broadlight.com/products/bl2348

Neobicno je da su ovde krajcovane memorija i takt procesora, u sustini obicno se stavlja 128mb i takt bi trebao da je 449 MHz pri busu od 56 MHz

Kao sto se vidi podrzava advance traffic management ali koliko vidim iz ruskog web interface-a:

http://www.easycoding.org/2011/02/25/obzor-ustrojstva-eci-b-focus-o-4f2p.html

ovaj interface je totalno klot

I jos jedna stvar ne znam koliko hash table entries ovaj model podrzava, deluje mi da ce ovo sluziti samo kao bridge uredjaj.
 
Hvala. Ovo nema šanse da vredi više od 10.000din...Bolje da su ponudili neki media converter...npr D-Link (kod nas se cena kreće između (12.500 i 17.000...koliko sam upoznat).
 
...i da.oni su ih verovatno nabavili prosle godine kad su planirali pocetak rada,a cena tehnike pada krastavac.
 
Evo rece mi sada drug da su kod njega u ulici stavljali kablove na bandere.
Bolje je tako nego da mi kopaju po dvoristu.
 
I onda izgleda kao ona slika iz Bugarske - ne vidi se nego od 30000000 kablova na banderi :D
 
Evo rece mi sada drug da su kod njega u ulici stavljali kablove na bandere.
Bolje je tako nego da mi kopaju po dvoristu.
E sad su me totalno razočarali, jer provajder koji stavlja vazdušne vodove sa optikom u 2012.godini za mene je krajnje neozbiljan!
Šta je umorili se od kopanja, pa lakše sa bandere na banderu, koji mikrorovovi u Pazovi?

To je kao kada su SBB i IKOM, početkom 2000-tih počinjali da uvode kablovsku po sistemu "dimnjak to dimnjak", sa krova na krov, a jedini cilj je bio da se što brže zauzme teritorija, kao što rekoše da kuče "zapisha" svoj reon.
 
E sad su me totalno razočarali, jer provajder koji stavlja vazdušne vodove sa optikom u 2012.godini za mene je krajnje neozbiljan!
Šta je umorili se od kopanja, pa lakše sa bandere na banderu, koji mikrorovovi u Pazovi?

To je kao kada su SBB i IKOM, početkom 2000-tih počinjali da uvode kablovsku po sistemu "dimnjak to dimnjak", sa krova na krov, a jedini cilj je bio da se što brže zauzme teritorija, kao što rekoše da kuče "zapisha" svoj reon.

Sbb razvodi optiku po banderama.
 
Ma kakvi mikro rovovi, ovde su mega rovovi u pazovi :D Centar pazove se prolse godine renovirao pa su taman to iskoristili nisu morali puno da seku asfalt, a po ulicama su kopali pored kanala i to su mega rovovi :) Nemam pojma kakav im je plan sa banderama, negde kopaju, a evo i sad vidim i bandere su poceli da stavljaju.
 
Ako nekog zanima, postavljanje kablova po banderama tj. stubovima se plaća EPS-u (nezvanično od 100 do 200 dinara po jednom stubu), dok mikro-rovovi ne.

Ja ne vidim nikakav problem da optika ide po stubovima. Ako kablovi za električnu energiju idu putem stubova (a problema sa el. energijom tamo gde je ok mreža i nema), isto je i sa optikom.
 
Poslednja izmena:
Evo rece mi sada drug da su kod njega u ulici stavljali kablove na bandere.
Bolje je tako nego da mi kopaju po dvoristu.
Ne razumem kako neko moze tako da razmislja? Ako ti kopaju po dvoristu kako kazes to ce trajati nekoliko dana i onda ce sve da vrate kao sto je bilo i nista se ne vidi. A ako stave kablove po banderama i od krova do krova to ce tako da stoji godinama i pravice jaku ruznu sliku. Kao oni konopci za susenje vesa.
 
Ma jeftinije im je postavljanje vazdušnih vodova, kao i kasnije održavanje ukoliko dodje do kidanja iz raznih razloga (oluje, atmosferalije, nasilje...).
Moje mišljenje je da vodovi ne treba da budu razvučeni vazdušno, već pod zemljom, jer je ovo rešenje skuplje pri izgradnji i naknadnom održavanju, ali bezbednije i lepše.
Mada ja sam skeptičan i po pitanju mikrorovova koje su po NBG kopali razni podizvođači za TT, jer će tek vreme koje dolazi pretpostavljam pokazati da će biti puno naknadnih havarija, jer je kabl ukopan veoma plitko, pa kad krenu da kopaju razni komunalci koji se bave infrastrukturom (beogradput, telekom, edb, vodovod, kanalizacija, beogradske elektrane itd....).
 
To je kao kada su SBB i IKOM, početkom 2000-tih počinjali da uvode kablovsku po sistemu "dimnjak to dimnjak", sa krova na krov, a jedini cilj je bio da se što brže zauzme teritorija, kao što rekoše da kuče "zapisha" svoj reon.

evo kod mene u ns je sbb net dosao preko drvenih bandera 2010g :D, sad ako targo moze iskoristi te bandere i dovuce njihovu optiku do mene koji sam udaljen 3m od bandere odma bi se nekako dogovorili o 20/10mbit samo za pocetak.

bandere prefarbane u maslinastu boju poticu iz 70-ih proslog veka bar tako kazu izvodjaci koji su radili postavku bandera, ja pito kad sam se frapiro jedno jutro i vido mrcine kako ubadaju tik pored gradske rasvete. dao bi targu i banderastu sansu za pocetak jer cenim izuzetan banderasti upload koji bi meni najvise koristio
 
Ma jeftinije im je postavljanje vazdušnih vodova, kao i kasnije održavanje ukoliko dodje do kidanja iz raznih razloga (oluje, atmosferalije, nasilje...).
Moje mišljenje je da vodovi ne treba da budu razvučeni vazdušno, već pod zemljom, jer je ovo rešenje skuplje pri izgradnji i naknadnom održavanju, ali bezbednije i lepše.
Mada ja sam skeptičan i po pitanju mikrorovova koje su po NBG kopali razni podizvođači za TT, jer će tek vreme koje dolazi pretpostavljam pokazati da će biti puno naknadnih havarija, jer je kabl ukopan veoma plitko, pa kad krenu da kopaju razni komunalci koji se bave infrastrukturom (beogradput, telekom, edb, vodovod, kanalizacija, beogradske elektrane itd....).

To ce definitivno biti problem, kidaju i mnogo bitnije obelezene vodove.
Jedno laicko pitanje-ako je prosao kabl, provucena vertikala i dovedena veza u stan, zasto signal automatski nije pusten na tu lokaciju? Sta se ceka u tom slucaju ?
 
Ne razumem kako neko moze tako da razmislja? Ako ti kopaju po dvoristu kako kazes to ce trajati nekoliko dana i onda ce sve da vrate kao sto je bilo i nista se ne vidi. A ako stave kablove po banderama i od krova do krova to ce tako da stoji godinama i pravice jaku ruznu sliku. Kao oni konopci za susenje vesa.

Ne znam jel znas kao je kad moras nesto da kopas po dvoristu, ali digne ti se kosa na glavi :D A i resicu to nekako sa ovima iz TT, meni treba opticki modem iza kuce u kojoj su moji, a ja sebi imam rezidenciju iza :) To znaci da trebam celo dvoriste da prokopam, samo da ne rade onako kao po ulicama i bice super.
 
Zvali su me iz Targa, za dva tri dana ce doci da mi puste signal. Videcu da uzmem od drugara digitalac da uslikam sta treba. Nemam lcd tv, ali kapiram da ce i analogna televizija biti odlicna.
 
Zvali su me iz Targa, za dva tri dana ce doci da mi puste signal. Videcu da uzmem od drugara digitalac da uslikam sta treba. Nemam lcd tv, ali kapiram da ce i analogna televizija biti odlicna.

Na LCD su obe bile odlicne u odnosu na ono sto sam vidjao. Na obicnom TV nisam imao priliku da vidim.
 
Pa i kod mene ulici je postavljeno na banderama, kazu da im je lakse tako nego da raskopavaju sve jer su posle u obavezi da vrate u prvobitno stanje...Inace koristim usluge sada vec desetak dana i za sada je sve ok...Zvala me je pre neki dan devojka iz TT da ocenim rad i ako imam neke komentare...Rekao sam da ubace jos Sportklub i sve super :)
 
Zvali su me iz Targa, za dva tri dana ce doci da mi puste signal. Videcu da uzmem od drugara digitalac da uslikam sta treba. Nemam lcd tv, ali kapiram da ce i analogna televizija biti odlicna.
Koja je lokacija u pitanju?
 
Blok 21. Preko puta Hajata.
 
Koliko si zadovoljan kvalitetom neta i televizije? Da li se veci upload "oseca" u svakodnevnom koriscenju neta?
 
Koliko si zadovoljan kvalitetom neta i televizije? Da li se veci upload "oseca" u svakodnevnom koriscenju neta?

Rekao si d ce da te prikljuce za par dana pa molim te sto vise detalja da postavis vidim da se razumes u dosta stvari pa da od tebe dobijemo sto vise info :)

Moji ujak ih ceka u bloku 22 i cim dodju eto mene sa snimkom pa kokice u ruke i uzivajte :d
 
Pa nemam jos lcd tv ali mi je slika i na ovo ''obicnom'' TV ok...Problem je sto net i tv puca na par sekindi (recimo) par puta u toku dana...Rekao sam im za to rekli su da ce resiti problem...
 
Ja nisam uveo TT uslugu (ADSL ugovor jos 18 meseci) ali moji rodjaci i prijatelji jesu pa evo par komentara o kvalitetu usluge:
- sam internet 10/5 je i malo više od toga što je dobro. Speedtest je dobar ali samo do TT servera dok torrenti rade odlično.
- OTN završetak ima problema sa 802.11b uređajima (n i g rade dobro). Ovo naglašavam zbog starijih kompjutera. Neretko se dešava da ekipa koja pušta u rad OTN ne zna šifru za WiFi konekciju a ni kako do nje doći?!
- KATV kanali su mahom u S bandu pa su stariji televizori bez kablovskog hyper-banda gotovo neupotrebljivi. Ima sasvim dovoljno mesta u klasičnom C delu(2-4, 5-12 i 21-69) pa eto teme za razmišljanje. S deo bi bio dobar za HD sadržaje i dodatne pakete.
- strani TV kanali nemaju teletekst! Na domaćim rade uglavnom osim TV Prve! Veliki propust jer bez interneta nemate pojma šta je na programu (stalnim praćenjem se vide najave ali ovo je 21 vek gde je EPG od 7 dana nešto što se podrazumeva).
- na uvođenje usluge se čeka nedopustivo dugo. Sama organizacija TT-a se zasniva na angažovanju podizvođača pa jedna ekipa kopa i provlači okiten crevo, druga provlači optički kabl i spaja ga na glavni vod ali nema "kapacitet" da spoji OTN??? Na kraju dolazi ekipa koja spoji OTN i proveri kako to radi. Sve to ume da traje i do dve nedelje! Sami podizvođači su priča za sebe i vidi se da je ceo posao ad-hoc. Da li će se vremenom to promeniti - videćemo. Ne bi bilo loše kada bi prošli ponovo obuku jer ovde na selu to može i da prođe, da se zamažu oči, ali u velikom gradu to nikako ne bi valjalo.
- skoro svaka ekipa koja radi pojedine faze ima svoju verziju priče šta može a šta ne može da radi. Većina tvrdi da može samo KATV da se uvede ali do sada to niko zvanično nije potvrdio.
Puno zamerki i dosta vremena da se to ispravi do nastupa u prestonici. Ovde je tržište nerazvijeno i nema konkurencije da iskoristi ovakve greške.
 
Vrh Dno