Šta je novo?

Targo Telekom

Telefonkabl je uvodio instalaciju tj. radio infrastrukturu, ali na njoj je Targo ISP.

Da li su u startu radili za Targo ili su im posle prepustili, a oni samo Targu naplaćuju korišćenje njihove instalacije to ne znam.
 
Dobilo i moje sanduče Ikomov flajer, a nema ih u krugu od 5 km, samo RV i PTT :d
 
Jbt sajt im je stvarno komedija. Najjaca je anketa. Koje kanale biste zeleli da gledate u okviru kds ponude...i onda imas radio button, tj. izbor samo jedne opcije je moguc :d
 
Evo me stigoh iz BG-a :)
Jos sam pod utiskom, mogu vam reci da sam prezadovoljan vidjenim. Slike nemam, nesme da se slika. Ping nisam merio jer jos nemaju svoj link, pa je zbog toga ping onako veliki kod onog merenja sto je neko postavio pre. Sve ce se srediti i ping ce biti kako dolikuje toj tehnologiji. Pricao sam sa gazdom covek je iz Slovenije.Osoblje je ljubazno, nasmejano malo smo se i smejali :D Oprema je vredna 5 miliona eura.Povezani su sa svim zemljama u okruzenju.
Ineternet radi super, licno sam se uverio, a i od korisnika iz Pazove koji su odusevljeni inetrnetom.
Tv sam gledao i u Pazovi i u BG, razlike nema digitalna slika je odlicna, mada ni analogna ne zaostaje mnogo.U BG-u su jos stavljali splitere i koaks kabl da bi izvrsili eksperiment, i slika je i dalje odlicna.Od BG do Pazove ima ~45 km kabla, i slika je kristalno cista i u BG i u Pazovi, nemam nikakvih smetnji.
Ovo treba videti uzivo da bi se stekao neki bolji utisak, ja vam ne mogu stvoriti sliku kako to izgleda, ali mozda bas neko od vas dobije priliku da poseti Targo.
Sve je na zavidnom nivou i veoma sam zadovoljan vidjenim. Malo da se slegnu utisci pa cu napisati jos ponesto.
Evo uzeo sam iz shopa u Pazovi neke slike TV-a i optickog modema.Spisak kanala sam uzeo od druga iz Pazove.A i dobio sam neke pokloncice( krastavac nije besplatan net ili tako nesto :D )
 
Poslednja izmena:
Hvala za utiske, deluje jako pozitivno, makar za net je koliko vidim sve kako treba.

Ali TV kanali im malo škripe. Od onoga što bih voleo da vidim, a nema na spisku, su SiFi, Fox Crime, Fox Life, Disney Junior.

Jesi pričao malo o rokovima, kada se nadaju da će sve da završe na NBG?

Hvala i za slike ONT-a, malo je opskuran, tj. nema mnogo dokumentacije, ali koliko vidim po njegov oznaci 4 Gigabit ethernet, 2 POTS, Wireless i RF, kao što su obećali.
 
Poslednja izmena:
Hvala za utiske, deluje jako pozitivno. Za net je koliko vidim sve kako treba.

Ali TV kanali im malo škripe. Od onoga što bih voleo da vidim, a nema na spisku su SiFi, Fox Crime, Fox Life, Disney Junior.

To nije konacan spisak bar po prici koju sam slusao.Gazda kaze da jos pregovarju za neke kanale, a spomenu je bas Fox-ove.
Kazu tek su poceli i ne moze sve odjednom, ali rade na tome da bude sto bolje.
 
Poslednja izmena:
Evo me stigoh iz BG-a :)
Jos sam pod utiskom, mogu vam reci da sam prezadovoljan vidjenim. Slike nemam, nesme da se slika. Ping nisam merio jer jos nemaju svoj link, pa je zbog toga ping onako veliki kod onog merenja sto je neko postavio pre. Sve ce se srediti i ping ce biti kako dolikuje toj tehnologiji. Pricao sam sa gazdom covek je iz Slovenije.Osoblje je ljubazno, nasmejano malo smo se i smejali :D Oprema je vredna 5 miliona eura.Povezani su sa svim zemljama u okruzenju.
Ineternet radi super, licno sam se uverio, a i od korisnika iz Pazove koji su odusevljeni inetrnetom.
Tv sam gledao i u Pazovi i u BG, razlike nema digitalna slika je odlicna, mada ni analogna ne zaostaje mnogo.U BG-u su jos stavljali splitere i koaks kabl da bi izvrsili eksperiment, i slika je i dalje odlicna.Od BG do Pazove ima ~45 km kabla, i slika je kristalno cista i u BG i u Pazovi, nemam nikakvih smetnji.
Ovo treba videti uzivo da bi se stekao neki bolji utisak, ja vam ne mogu stvoriti sliku kako to izgleda, ali mozda bas neko od vas dobije priliku da poseti Targo.
Sve je na zavidnom nivou i veoma sam zadovoljan vidjenim. Malo da se slegnu utisci pa cu napisati jos ponesto.
Evo uzeo sam iz shopa u Pazovi neke slike TV-a i optickog modema.Spisak kanala sam uzeo od druga iz Pazove.A i dobio sam neke pokloncice( krastavac nije besplatan net ili tako nesto :D )

Gde nadjose onaj ECI izraelski modem i to za Rusko trziste.

Sta su ti rekli za ono sto sam te pitao na PM-u?


Evo sta kazu neki za modem:
system type : Broadlight Jasmine (BL2348 Evaluation) board
processor : 0
cpu model : MIPS 24K V7.12
BogoMIPS : 297.98


MemTotal: 43648 kB

http://www.broadlight.com/products/bl2348

Neobicno je da su ovde krajcovane memorija i takt procesora, u sustini obicno se stavlja 128mb i takt bi trebao da je 449 MHz pri busu od 56 MHz

Kao sto se vidi podrzava advance traffic management ali koliko vidim iz ruskog web interface-a:

http://www.easycoding.org/2011/02/25/obzor-ustrojstva-eci-b-focus-o-4f2p.html

ovaj interface je totalno klot

I jos jedna stvar ne znam koliko hash table entries ovaj model podrzava, deluje mi da ce ovo sluziti samo kao bridge uredjaj.
 
Poslednja izmena:
http://www.easycoding.org/2011/02/25/obzor-ustrojstva-eci-b-focus-o-4f2p.html

ovaj interface je totalno klot

I jos jedna stvar ne znam koliko hash table entries ovaj model podrzava, deluje mi da ce ovo sluziti samo kao bridge uredjaj.
Ovo nije ono sto sam ja postavio :D

0_51a93_10cf59db_L.jpg



Ovaj sam ja postavio



Nisu isti, ili je samo razlika u 2 wifi antenice.
 
Poslednja izmena:
Slican djavo, ali ne vidim problem uopste ako sve radi kako treba.
 
Evo pre sat vremena me zvali iz Targa, kazu da ce doci kod mene da popricaju samnom.Tj. uradice to sa svima koji su se prijavili ovde u St. Pazovi.
 
Hoce li biti nesto u Novoj Pazovi ? Zaglibio sam se jos godinu dana u Lelekomu . Ima da brojim dane dok prodje paket .. Ja sam "bacio oko" na ovaj 20/10 . Upload bi mi dobro dosao , a ovaj Lelekom ga stiso na 60 kb/s .
 
Hoce li biti nesto u Novoj Pazovi ? Zaglibio sam se jos godinu dana u Lelekomu . Ima da brojim dane dok prodje paket .. Ja sam "bacio oko" na ovaj 20/10 . Upload bi mi dobro dosao , a ovaj Lelekom ga stiso na 60 kb/s .

Bice...Nova P., Vojka, Golubinci, Krnjesevci...
 
Kakva je ono bela kutijica pored tog optickog konvrtora, jel ono zuto sa zelenom uticnicom opticki kabel?
Dejane mogli bi da ti ponude posao PR-a, vise samo saznali od tebe nego od njih, svaka cast na trudu.
 
Da, to je opticki kabl..Ulazi u tu kutijicu, pa onda u opticki modem.
Malo se oni potrudili, malo ja.To im je i cilj da se neki od potencijalnih korisnika uveri u kvalitet i rad sistema targa.
Dobice jos neko priliku da vidi to sve.

Sent from my HTC Wildfire S
A510e using Tapatalk
 
Jel svi korisnici dobijaju poklon/e?
Ja bih prvenstveno kacket, ali bi dobro dosla i majca :)

I kada ce da pocnu sa pustanjem interneta na nbg?
 
Toliko o kanalima, imaju samo jedan HD kanal, bas su se pretrgli a nemaju ni ULTRU pa kako da gledam "super špijunke" :p sve u svemu smuti pa prospi, a vidim i koaksijalu tako da nemam razloga da žalim što neće skoro u Teheran :type:
 
Da, to je opticki kabl..Ulazi u tu kutijicu, pa onda u opticki modem.
Malo se oni potrudili, malo ja.To im je i cilj da se neki od potencijalnih korisnika uveri u kvalitet i rad sistema targa.
Dobice jos neko priliku da vidi to sve.

Sent from my HTC Wildfire S
A510e using Tapatalk

Znaci sve odlicno samo bi voleo da odem kada otvore onu tamo poslovnicu u st.Pazovi da vidim to u kojoj je to ulici i javi kada se otvori :)
 
Poslednja izmena:
^^Kad vec spominjes Super spijunke ne smeju biti izostavljeni ni Malo kraljevstvo (dadilja Sljivka rules), Skola za vampire, Andjela, Kilari (uvodna spica otkida, cist RNR), Sirene, Super zloce, Pepa prase... Da ne nabrajam dalje, ljudi koji imaju malu decu im Ultru nece oprostiti :)
 
Toliko o kanalima, imaju samo jedan HD kanal, bas su se pretrgli a nemaju ni ULTRU pa kako da gledam "super špijunke" :p sve u svemu smuti pa prospi, a vidim i koaksijalu tako da nemam razloga da žalim što neće skoro u Teheran :type:

Prvo dodji u Pazovu pa vidi, pa onda pricaj. Jeste ima koaks do TV-a.
Oni su radi eksperimenta stavili ne znam koliko metara koaksa ( ali uglavnom dosta vise nego kod kablovskih operatera) plus su stavljali spliter koji je isao na tri televzora slika je i dalje bila perfektna jer sam se licno uverio.
Uostalom mani se onda targa ako ti se ne svidja.
Nadam se da ce jos neko sa ovog foruma imati priliku da ode tamo da vidi to sve.
 
Da li mogu da se na sva tri gledaju različiti kanali?
 
Druze, dzabe objasnjavas, neki su kontrasi po prirodi i leka nema. TT 20/10 vs adsl lelekom 5.5/0.8 za iste pare, o cemu dalje da razgovaramo ? <Ili alternativa sa vecom brzinom i kupovinom rutera, da me ne napadnu picajzle>
Mislim, sto neko rece, velika vecina stanovnistva bi ove brzine i izraze citala kao psovke i samo ih interesuje sto manja cena, ali mi nismo medju njima cim smo na ovom forumu. Sem ako na TT ne bude bilo ozbiljnih problema sa pucanjem veze i slicnim glupostima, ne vidim kako im je neko konkurencija, bar za net.
SBB ima dobru kablovsku, srecom na drugom boravistu imam njihov d3 i 10/1 net, i ne, nije mi bilo tesko da potpisem na 24 meseca za to.
 
Nazad
Vrh Dno