Šta je novo?

Targo Telekom

Mozda je riknuo WiFi. Jel uspevas da se povezes na WiFi pa nemas izlaz na net, ili ni to ne uspevas(izbaci gresku prilikom povezivanja)?
 
Normalno mi blejo mob na wi-fi...i odjednom se diskonektovao. Prikazuje se konekcija najnormalnije sa ful signalom i na mobu i na lapu, samo što neće da se nakači. To mi se i pre dešavalo, samo mi nikad nije bio jasan uzrok toga i restart ONT-a je rešavao taj problem. Samo što sada ne bih da rizikujem sa ruletom ako opalim restart ONT-a :D
 
Probaj da resetujes WLAN na dugmence sa bocne strane ONTa.
Takodje, nekad ume DHCP na ONTu da se toliko zaglupi da normalno dodeli IP uredjajima koji su na LANu a zeza kod uredjaja koji su na WLANu.
Probaj rucno da upises IP na WiFi adapter.
 
Hvala, pokušaću :) E sad, jedno glupo pitanje. Misliš da upišem ručno ip na wifi od Lapa i moba ili na ONT-u? xD
 
Na laptopu :)
Upisi rucno neku ip u opsegu ONTa (192.168.1.124; 255.255.255.0; 192.168.1.1) i DNSove.
 
Danke :D Pokušaću to na laptopu, a dugme WLAN ne reaguje...lampica WLAN sija neprekidno. Mada iz nekog razloga preko kompa neće na ONT da mi se nakači, a kad ga pingujem u cmd-u nema greške.
 
@BECKS zna li se nešto u vezi RTS HD kanala? Nadal baš glupo izgleda na SD :)
Hvala ti!
 
A NG? :D njega nema ni za lek xD P.S. Ako imaš neke veze sa restartom mog ONT-a na daljinu, svaka čast, sad sve šljaka :D
 
Vrisnuo net, nece da otvori 99% stranica, medju kojima je i bench forum. Ovo pisem sa mts-a...

Edit: Došao je sebi nakon restarta ONT-a.
 
Poslednja izmena:
Meni sve radi normalno sve što sam probao, da nije nešto kod tebe?

Koji su ti DNS-ovi podešeni?
 
@BECKS zna li se nešto u vezi RTS HD kanala? Nadal baš glupo izgleda na SD :)
Hvala ti!

Nema sekiracije, nema vise Rafaela pa da nam se mucis gledajuci ga, ispao, neki Novo ga izgleda pobedio, tesan rezultat, 3:0 ... :D
 
Krenula renesansa. :D
 
Šta se dešava sa Pink-ovim kanalima, čine pola paketa, a sad ni njih više nema?

Mada od svih kanala jedino bih na onom Pink SCI FI & Fantasy sam nešto znao da pogledam kad me baš mrzelo da pustim nešto sa kompa, al' realno ono što sad ima na TT-u u suštini je isto što možeš da nahvataiš i preko DVB-T2 prijemnika.
 
"Dosta", a i besplatno je, za njih, a vi ce te da platite, moraju i oni nesto zaraditi krastavac...
 
Pozdrav,

Nisam u toku sa celom situacijom u kojoj se nalazi Targo, a konkretno me zanima da li neko zna za koliko (okvirno) će krenuti da priključuju nove korisnike?
Preselio sam se i u stanu imam PoštaNet paket, i baš sam nezadovoljan odnosom cena/kvalitet jer sam pre imao SBB, a sada nema infrastruktura za SBB u zgradi, dok za Targo ima i znam da je odličan net, pa bih vrlo rado odmah prešao na Targo ali ne potpisuju nove ugovore trenutno
 
@pelicv ti zaista jesi totalno neobaveste...
Ne znam da li da se smejem ili da zaplacem.
eeeeeh
 
Pozdrav,

Nisam u toku sa celom situacijom u kojoj se nalazi Targo, a konkretno me zanima da li neko zna za koliko (okvirno) će krenuti da priključuju nove korisnike?
Preselio sam se i u stanu imam PoštaNet paket, i baš sam nezadovoljan odnosom cena/kvalitet jer sam pre imao SBB, a sada nema infrastruktura za SBB u zgradi, dok za Targo ima i znam da je odličan net, pa bih vrlo rado odmah prešao na Targo ali ne potpisuju nove ugovore trenutno

Ono samo sto se ne zatvore a ti pitas za ugovor.
Bas si neobavesten druze.
 
Pozdrav,

Nisam u toku sa celom situacijom u kojoj se nalazi Targo, a konkretno me zanima da li neko zna za koliko (okvirno) će krenuti da priključuju nove korisnike?
Preselio sam se i u stanu imam PoštaNet paket, i baš sam nezadovoljan odnosom cena/kvalitet jer sam pre imao SBB, a sada nema infrastruktura za SBB u zgradi, dok za Targo ima i znam da je odličan net, pa bih vrlo rado odmah prešao na Targo ali ne potpisuju nove ugovore trenutno

U sustini moze da se odradi prikljucenje ali samo pod uslovom da je neko vec koristio usluge Targa u toj zgradi, a posle raskinuo ugovor.
Jel dovedeno opticko vlakno u stan ili si samo video po hodniku?
 
U sustini moze da se odradi prikljucenje ali samo pod uslovom da je neko vec koristio usluge Targa u toj zgradi, a posle raskinuo ugovor.
Jel dovedeno opticko vlakno u stan ili si samo video po hodniku?

Beks, koliki bi problem bio da recimo u zgradi u kojoj je odrađena vertikala krenete da priključujete ljude...

Znam da su problem finansije i da ste u stečaju, samo me zanima koliki je to finansijski izdatak za firmu, da
li bi recimo Targove ekipe mogle to da odrade, ili neki podizvođači? I koliki bi to bili realni troškovi?

Pričamo teoretski naravno, potpuno svestan situacije u kojoj se Targo nalazi.
 
Ako se ne varam, imaju softverski problem da priključe novog korisnika. Ni starom ne mogu da menjaju paket. Mislim da je zato rekao da je moguće priključenje novog, ali samo na mesto nekog ko je raskinuo ugovor u istoj zgradi.
 
Što se tiče priključenja novih korisnika, meni u Bloku 4 kabal pred nosom, al ne vredi 3 godine je prošlo otkako sam potpisao "ugovor", i nikad optike ja ne probah.

Valjda će ih neko kupiti i odraditi stvar do kraja, ja pojma nemam kako oni mogu da funkcionišu 3 god bez ijednog novog korisnika.
 
Pa sracunaj sta ti sve treba za korisnika. Nekoliko metara optickog kabla, busenje rupa, kanalice, montiranje uticnice, par splajsova i to je to.
Osim splajsa, ja mogu sve da uradim ili bilo ko od nas. Nije problem u tome. Korisnik moze da se prikljuci ali nece imati nikakav servis.

Sto se tice toga da 3 godine Targo nikog nije prikljucio, to bas i nije istina.
 
Vrh Dno