Šta je novo?

Targo Telekom

Račun nije ni meni stigao, niti klasično poštom niti na mejl. Inače, do sada sam dobijao na oba i na poštu i na mejl, za svaki
slučaj jer se ranije dešavalo da mi u sanduče ništa ne stigne ali barem sam uvek dobijao na mejl. A sada ni na jedan ni na drugi način!
 
krastavac, kako da platim račun koji nisam dobio...

Mudro ću da čekam da stigne :)
 
Ni meni nije stigla uplatnica na vreme, prvi put za nesto vise od godinu dana od kako koristim Targo internet.
 
Sada je samo jedan račun u blokadi. A nešto mi govori da kupoprodaja nikada nije izvršena, barem ne za novac jer na apr-u i dalje ne postoji registrovana promena kapitala.
 
Mislim da se otvara novi racun kad firma udje u stecaj. Pretpostavljam da se to sad ceka.
 
:happy:

Ako se secate slicno je bilo i prosle godine kad su prebacili placanje na Nubu, isto je tek negde oko 20, ali mislim juna, stigao racun. Meni je samo bitno da stigne jer mi to dalje uliva nadu da ce nastaviti s poslovanjem.
 
Želim javno da se zahvalim BECKS-u, u petak veče mi je nestalo struje u ulazu, posle toga sam po prvi put za ove dve i po godine koliko imam TT zabo čuveno čekanje na IP.

Da nije bilo BECKSa još bih čekao na IP, pošto je korisničku službu nemoguće dobiti.

Srećom imam i pretplatu na 3G pa sem torrent-a sam ostalo radio kao i obično (ako izuzmemo da su Skype pozivi preko 3G-a mučenje).

Za sada za net ostajem na TT i probaću da sačekam razrešenje situacije, ali za kablovsku tražim drugo rešenje, moram da imam i alternativu na koju mogu brzo da pređem.
 
Ja cekam kraj navodnog ugovora bi trebao mi bude za mesec dana.

E sad kazu da nije posto sam imao 3 meseca besplatno jer sam prelazio sa drugog provajdera nego to ustvari nije bilo besplatno nego nesto iks ...

Ja imam opciju da sve prebacim na SBB i objedinim nekim finim paketom ali videcemo. Obnavljati ugovor necu sigurno kontam =/
 
Niko od nas nije obnavljao. Ističe ti ugovorna obaveza, ali ugovor i dalje važi sve dok ga ne raskineš.
 
Ovo objašnjava kašnjenje računa.
 
Jel ima još neko problem sa povremenom pikselizacijom i seckanjem na B92/Prva/STB?

Većina kanala mi je OK, ali ovi gore, pogotovu Studio B znaju da imaju artefakte.
 
Da,da...:mad: S tim sto kod mene to traje mesecima u nazad.

Inace sahranise Nat.Geo...Sramota...Sad je neka pink pedia na 29.
 
Sto se tice Studija B, primetio sam da svako vece u 19:04 nestane slika na kratko u vreme vesti. Ne kapiram dal je to do Targa ili do Studija B. A B92 se pikselizuje povremeno. Nesto kontam da je to vezano za gasenje analognih signala, mada B92 je poceo da ima defekte slike jos od kad su poceli selidbu na novu lokaciju
 
Zbog problema sa povezivanjem TV na internet pozvah danas korisnički, dobih iz prve, zatim me povezaše sa tehničkom podrškom i jedan ljubazan i strpljiv mladi čovek mi je pomogao da rešim problem koji imam već dva meseca. Učinilo mi se na trenutak da za Targo ima nade, tako da oprostih dva restarta rutera u zadnja dva sata.
 
Haha, volim kad se pojavi neko na ovom forumu s kim sam imao prilike da pricam :)
Zao mi je samo sto je taj banalan problem trajao cela dva meseca.

Veliki pozdrav!
 
Volis ti druze sto je ona zenskoga roda, ajde priznaj... :D

I tako su se upoznali B i M, onda su se sreli na Adi i ljubav je buknula... zzzzzzzzzzz
...nakon nekog vremena zvali su sve s foruma na zurku povodom vencanja....
... u medjuvremenu su slovenci prodali firmu arapima koji su razvalili konkurenciju u celom Beogradu sa cenaom, kvalitetom usluge i brzinom paketa koje nude... nastavljaju da se sire po celoj Srbiji ... zzzz
ah ah ... sta bi, otkud ja na podu, nisam valjda zaspao i pao pod sto...
 
Da li se nekome desava da se popale crvene lampice umesto zutih i krece zurka. Radi sprava kao semafor. A za to vreme TV i internet rade normalno. Odvazih se i resetujem i posle par minuta sve ok, dobio ip za sekund. E ali sinoc se resetovala sprava i nema interneta. Krece rulet.
 
Moja greska. Zelenkasta boja lampica je normalna ali kod mene vec par puta se desi da treperi crvena, zaboravi da li jedna ili vise. Izgleda stvarno kao semafor. A sve radi normalno do sinoc. Kada se ruter restartovao.
 
Poslednja izmena:
Mislim da kada neko pokušava da “provali“ pin od Wi-FI Protected Setup (WPS) ONT-a, recimo preko Reaver-a na nekoj Linux distribuciji, na ONT-u se pali crvena lampica da upozori korisnika na tu aktivnost (iako i dalje internet normalno radi!). WPS nije siguran način za wi-fi zaštitu, iako je izuzetno praktičan i lak za korisnika, tako da se uvek savetuje da se ta opcija ugasi/disable-uje na wi-fi uređaju (u ovom slučaju ONT).
http://www.howtogeek.com/176124/wi-fi-protected-setup-wps-is-insecure-heres-why-you-should-disable-it/

Mali savet: stavite WPA2 zaštitu sa jakom/komplikovanom šifrom i ugasite WPS obavezno! Ako Vam je problem koju šfru da stavite, pogledajte https://www.grc.com/passwords.htm
 
Lik BG Hvala na objasnjenju. Nasao sam i u uputsvtvu za ONT. Ako stavim WPS disabled mora save + restart a ne mili mi se to da uradim. Nego ne mogu da nadjem gde se prikazuje LOG file ONT-a.
 
Ne moras da restartujes ONT ako pravis izmene na WiFi delu. Samo na kraju kliknes na save koji se nalazi na dnu te strane.
Sto se loga tice, mislim da je on u maintain delu GUI-a.
 
Hvala Becks po 100x. Targo kako radi, radi ali da imamo najbolju podrsku imamo. Iskljucio WPS. Sto se tice Log-a e nema ga u Maintain. U Maintain ima Password, Reboot Device i Diagnose, razlikuje se postavke od onih u uputstvu (Password, SLID Configuration, Backup and Restore, Reboot Device, Factory Default, Diagnose, Log). Sve u svemu pored muka sa ONT-om imam i komsiju koji drlja po ONT-u.
 
Vrh Dno