Šta je novo?

Targo Telekom

divno zatvorili su facebook stranicu(bila aktivna mozda nedelju dana), samo da ne nastave dalje sa zatvaranjem :D
 
Ja potpisao saglasnost za provlačenje kabla pre desetak dana, naravno bez ikakve obaveze da koristim
njihove usluge ukoliko ne želim. Računam, malo konkurencije nije naodmet. Ako mi se ne dopadnu vraćam se
na staro. Inače stanujem na N. Bgd-u, blok 23, kablovska - "čuveni" Radijus Vektor, internet - ADSL, Eunet,
Flat, 1536/256.

Danas sam u sandučetu našao sledeću poruku od "zabrinutog" komšije:

nindac


Ko je "komšija" mogu samo da nagadjam, ali očigledno da je nekome "prpa".

Da li je još neko dobio sličnu poruku?
 
Juče im dadoh saglasnost za ulazak u zgradu, kažu bez problema prebacuju 50%, kako neko već reče. Meni polovinom juna ističe ugovor sa Telekomom, nadam se da će do tada krenuti sa radom.
 
nindac, takvih ljudi imas svagde...

Kritikuje slovence, a slovenci imaju drzavu 2o godina, a vec su i u EU, dovoljno su bogati i imaju zelju da ulazu u nasu drzavu...
A mi imamo drzavu koja je na kolenima i ne moze nigde da ulaze i koja je izgubila i ono sto je pre 20 godina imala...

Mislim da jim se treba zahvaliti sto su dosli jer ce sigurno dici kvalitet i prisiliti Telekom sa ADSL-om i SBB sa kablovskim internetom da poboljsaju svoje usluge koje su na vrlo niskom nivou.

FTTH se postavlja po celom svetu, to je najmoderniji i najstabilniji nacin komunikacije i to sto obecavaju je istina samo treba vremena da se sve to pocne primenjivati (odcitavanje brojila i ostalo).
To sto nudi u Beogradu Targo telekom ce da radi JKP Informatika u Novom Sadu.

Link-ovi:
http://www.nsinfo.co.rs/telecommunication
http://www.nsinfo.co.rs/saopshte-e
 
Poslednja izmena:
Taj 100% radi u konkurentnom provajderu koji drži istu teritoriju kao i Targo.

Da radim pri policiji, uzeo bi' otiske sa tog papira/poruke i malo prošljuvao oko identiteta ''zabrinutog komšije''. :D
 
Sta nude i po kojoj ceni u BG, www starnica je nedovrsena. Koji paketi i po kojoj ceni?
Oriontelekom nudi 16GB za oko 3000 din sa ugovorim na 2 god, zavisis od telekoma da li ti je linija dobra ili ne.
 
Nema još ništa. Možeš naći jedino podatke da će odnos biti 2:1 i minimalan paket 10/5.

Ako te već zanima aDSL, kod Verata ima za 2200 din, 16mbps (ugovor godinu dana).
 
Danas su u Dolini gladnih (Goce Delčeva) počeli da polažu bebeli kabl ili je to samo "cev" kroz koju će posle da razvlače optiku...bio sam prijatno iznenađen obzirom na to da je danas nedelja.
 
@mimago Kablove ce tek kasnije da ubacuju.


Ne bih se iznenadio da je "zabrinuti komsija" ovaj lik:
Koliko ja znam, bice vise razlicitih paketa ponude, pa ce svako moci da uzme ono sto mu odgovara. Rekli su mi da su skroz fleksibilni sto se toga tice. Nego, pre neki dan mi je dosao kuci lik iz Radijus Vektora, da nas pita da li smo dali Targu saglasnost da postavi kablove u zgradu. Usput ih je poprilicno popljuvao, govoreci da to nikada nece krenuti, kako je trebalo da krene jos od januara, kako im on nije dozvolio da udju kod njega u ulaz (zivi u mom kraju), kako je DOCSIS superioran u odnosu na optiku itd...Rekao je i da je NUBA investirala 30 miliona evra samo u moj blok. Mozda je istina, mozda nije, ali mi deluju ozbiljnije nego sto je Radijus ikada bio. Rekao je i da ce RV ponuditi vece brzine od aprila, da ce biti nekih popusta i slicno. Sto se mene tice, prekasno je. Mada nikada nisam ni koristio njihov net. Ali mi se smucilo to sto rade nesto za svoje korisnike tek kad ih neko na to natera. A sve ove godine su uredno naplacivali svoje usluge povecavajuci cene istih ne mali broj puta.

Zanimljivo je da se u letku "zabrinutog komsije" spominje kako se "novajlije" hvale da ce moci da daljinski ocitavaju struju, grejanje... sto naravno(koliko ja znam) niko od navedenih nije spomenuo, ali evo ko jeste: http://img23.imagevenue.com/img.php?image=92817_v_122_416lo.JPG I naravno jos gomila gluposti.

Bukvalno je ceo tekst smesan. Ocigledno pokusaj nekog ISP-a(ili nekoga ko radi u nekom ISP-u) da zadrzi sto vise korisnika i naravno da proba da otera konkurenciju sa terena(i da zadrzi usluge na sadasnjem nivou, tj bez konkurencije nece morati da daju bolje za manje para). Treba stvarno da budes pacijent da bi poverovao u nesto na onom letku(ova glupost bi mogla da se napise za bilo koju stranu firmu koja posluje u nasoj zemlji).

Sto bi neko zabranio da postave optiku u njegovom ulaza(prosto besmisleno)? Tebe oni ne uslovljavaju da potpisujes ugovor sa njima. Ako je tebi tvoj kablovski operator bolji ti ces logicno ostati kod njega i tebi(bilo kome) dolazak novog ne menja nista.

Znaci, tekst je sam po sebi nelogican. U sustini pisan je za penzionere i ljude koji se nesto preterano ne interesuju/razumeju...

Naravno, ne treba zaboraviti da ni SBB, a ni IKOM(ne znam da li ima jos neki provajder) nisu domace firme, tako da eto jos jedne stvari koja pokazuje koliko je ceo tekst besmislen.
 
Danas su u Dolini gladnih (Goce Delčeva) počeli da polažu bebeli kabl ili je to samo "cev" kroz koju će posle da razvlače optiku...bio sam prijatno iznenađen obzirom na to da je danas nedelja.

To je cev koja se polaže u mikrorov, a posle kroz nju "uduvavaju" optička vlakna.

@mimago
Sto bi neko zabranio da postave optiku u njegovom ulaza(prosto besmisleno)? Tebe oni ne uslovljavaju da potpisujes ugovor sa njima. Ako je tebi tvoj kablovski operator bolji ti ces logicno ostati kod njega i tebi(bilo kome) dolazak novog ne menja nista.
Nažalost, evo kod mene je situacija da Predsednik skupštine stanara je protiv, jer nisu dali konkretnu ponudu (usluge i cene), kao i da, zaboga, neće da mu izbuše ceo ulaz...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, nov sam ovde pa cisto da se javim kako dolikuje svima u kuci :D. Kod mene je Targo Telekom vec postavio kanalice u zgradi B21 jedva cekam da puste signal i krenu sa paketima i cenama. :banana: bez obzira i da budu priblizni sa cenama optika je optika. Slusao sam njihovog predstavnika na sastanku stanara i ja sam bio tamo da ucutkam bakice i dekice ( misija uspela :) ). Mladic je pricao o sasvim normalnim stvarima, o njihovoj molbi za dobijanje saglasnosti za postavku vertikale. Ali ima jedna stvar gde su me oduvali iz cipela i zasto pisem ovaj post. Kad su babe i dede graknuli da im ne treba jos jedan jer imaju radijus vektor. Predstavnik im je rekao da i on i ne zeli da izbaci konkurenciju iz zgrade vec samo da stanarima zgrade ali i ljudima u srbiju da mogucnost da imaju izbor tj ko je bolji, usluzniji i ko je jeftiniji sa paketima neka ima vise korisnika. Izbor da biras kod koga hoces i kad hoces i koliko hoces. Dobar im je pristup nista ruzno nisu ni rekli protiv konkurencije. A da se vratim na temu posta u mom ulazu osvanuli u petak u postanskim sanducicima pismo tj parce papira od " zabrinutog komsije". Isao moj predsednik od vrata do vrata i pitao komsije dali su oni ovo stavili u postansko sanduce i na koji nacin su ga to ovi iz Targo telekoma podmitili. Dosao covek do mojih vrata jer je iskreno na moju inicijativu su i usli. Tresese dekica srcka samo sto mu nije otkazala. Procitam pismo zabrinutog komsije bljuvotine kakvih nema. I odem sa njim od vrata do vrat kod komsija i objasnim im da ovo nije napisao niko od nasih komsija i da Rile nije primio nikakvo mito jer sam ja urgirao jer ja HOCU OPTIKU I IZBOR. Sve je to proslo manje vise OK stisale se strasti. Tog istog dana zove me kum iz boka 21. Sa istom pricom samo sto je on blagajnik kod njega u ulazu. Nazvali smo par ortaka iz bloka 21 i 22. Svi su dobili pismo zabrinutog komsije. Taj zabrinuti komsija je jako bogat kad je mogao da istampa 10 000 papirica i podeli ih po celom Novom Beogradu. Meni ljudi ovo sve smrdi na radijus vektor i njegovu prpu sto je neko u predhodnom postu rekao. Ljudi ne znam da li vi znate sta ovo znaci ali ove bljuvotine i lazno predstavljanje treba bojkotovati. U mom ulazu postaoji sigurnosna kamera ali ko za baksuz ni kod mene ni kod kuma snimac ne radi kako treba. Da je radio kako treba i da je snimljeno lice koje ostavlja pisamca u sanducice sad biste imali video o tome i dajem sve pare koje imam da je Radijus vektor to uradio. Cisto sumnjam da ce Targo telekom to omesti ali da je nekome tresu gace jasno se vidi iz njihove ocajnicke akcije. Izvinjavam se svima na ovom duzem postu bio sam besan zbog dekice matori je zaglavio jutros u bolnici potresao se zbog pisma ZABRNUTOG RADIJUS VEKTORA.
 
@igorko Pa vidi da skupis par komsija, pa da se organizujete i obidjete celu zgradu i vidite jel imate preko 50% ljudi koji hoce da im dozvole da udju u zgradu i onda da odradite to demokratski(glasanje)- bar je tako u vecini zgrada(glasa se na skupstini stanara).

Kao sto sam vec rekao, glupo je da neko koga ne interesuje prelazak na drugog operatora onemogucava nekog drugog da to uradi, bez ikakvog ili iz nekog glupog razloga(sto je nazalost kod nas veoma cest slucaj).

@Fibonaci00 Ma tekst je... Da ponovim: "U sustini pisan je za penzionere i ljude koji se nesto preterano ne interesuju/razumeju..."- jer nekome ko se bar trunku razume u tematiku ovaj letak ne moze da bude nista vise od obicnog....



Da ne bude zabune, nisam mislio da je Mister_D "zabrinuti komsija", vec onaj lik kojeg je spomenuo :)
 
Poslednja izmena:
@markomix sta mislis koliko je procenta penzionera ili ljudi koji se ne razumeju ili ih ne interesuje napredak. Velik u svakoj zgradi garantujem da imas 90% penzosa 10% su ljudi koji bi hteli a ne mogu da se izbore sto sa predsednikom koji ima 70 godina i bivsi je oficir vojske zadrt do bola jer vecina ljudi na nbg-u i jesu sve vojni penzosi. Tako da to sto je tebi meni razumljivo ne mozes preneti i na okruzenje.
 
danas sam imao razgovor na temu Targo i cuo sam misljenje: "To oni Slovenci, pa ne bi njima dinar dao... nisu dali Srbinu da im vodi vladu... ma piiiiiiiiiiiiiiiip..."
eto, tako ti je to... a kada mu SBB dize malo-malo pretplatu, e to vec nije po P.S.u
 
danas sam imao razgovor na temu Targo i cuo sam misljenje: "To oni Slovenci, pa ne bi njima dinar dao... nisu dali Srbinu da im vodi vladu... ma piiiiiiiiiiiiiiiip..."
eto, tako ti je to... a kada mu SBB dize malo-malo pretplatu, e to vec nije po P.S.u

O tome i pricam. Ma nije vazno da li su Slovenci ili crni djavo, bolime uvo ko je dogod ja imam optiku u stanu i mogu da biram gde hocu da dam novac. Ovako sam ucenjen time sto su sadasnji operateri podelili NBG kako su hteli i niko nikome ne ulazi u zgrade i tako nam i diktiraju i cene i brzine i pakete.
 
Kod mene ispred zgrade iskopali rov i saht postavili kod EFG banke u G.D. ...
 
@igorko Pa vidi da skupis par komsija, pa da se organizujete i obidjete celu zgradu i vidite jel imate preko 50% ljudi koji hoce da im dozvole da udju u zgradu i onda da odradite to demokratski(glasanje)- bar je tako u vecini zgrada(glasa se na skupstini stanara).
jer targu treba preko 50% cele zgrade ili bar jednog ulaza,tj jel mogu da udju u samo jedan ulaz
 
Meni su rekli da ulaze u ulaz ako ima i samo jedan zainteresovan, uz dobijenu saglasnost. Sad, to sto je moguce da ima vise zainteresovanih a da se ne dobije saglasnost, to je druga prica. Kod mog druga, par ulaza od mene, predsednica kucnog saveta ne zeli da im da saglasnost zato sto ce "snimati nju i njenog muza kako se ljube" :). Cak je nesto spominjala i CIA-u :eyebrows:.

A taj momak iz radijusa, sto je dosao kod mene dan posto je targo dobio saglasnost stanara, se bukvalno tresao dok je pljuvao po Targu, pa me i ne bi iznenadilo da iza tog pisma "zabrinutog stanara" stoji firma u kojoj radi. A i secam se kako mi je ponosno rekao kako im on nije dozvolio da udju u njegov ulaz.

Sto se radova kod mene tice, napravili su mini-sahtu ispred ulaza povezanu sa komsijinim podrumom, tako da je ostalo da se uduva optika do njihove sahte nekih 50-ak metara dalje. Ako je ta sahta povezana sa njihovim sistemom, ostaje samo da se prikljuce korisnici.
 
Cudi me da nisu angazovali vise radnika koji bi radili na postavljanju celokupne infrastrukture, da paralelno rade i na drugim lokacijama sem blokova na NBG.
 
Znaci moj ulaz ne zna koliko je srecan sto sam ja predsednik s.s.:smash:
 
Cudi me da nisu angazovali vise radnika koji bi radili na postavljanju celokupne infrastrukture, da paralelno rade i na drugim lokacijama sem blokova na NBG.

To koshta sinko i to debele parice.....
 
Da taj sto je dolazio kod tebe nije jedan debeli sa nocarima koji se odaziva na ime Igor. Zivi u BMP kod njega je predsednik policajac.
 
Poslednja izmena:
U zgradu preko puta moje (blok 34) raskopali za vikend kanal do same zgrade-podruma. Mi ih još čekamo.
Inače, imamo PTT KDS, i nemamo zabrinutog komšiju sklonog pisanju :)
 
Sto se tice diverzanata iz Radijus Vektora, kod mene su dve devojke iz Targo Telekoma skupljale potpise stanara i kacile na vratima od lifta na svakom spratu obavestenje, kako bi ljudi koliko toliko imali predstavu o cemu se radi, a pre jedno mesec dana stavljale u sanducice isto takvo obavestenje.
Stvar je u tome, sto ja ni plakate ni obavestenja nisam video.
Ispostavilo se da je "neko" isao bukvalno pola sata, sat iza njih i u oba navrata sve sklanjao i bacao :)
Nisam procitao celu temu, verujem da se desavalo i na drugim mestima.
 
za vikend odradili zgrade iza merkatora, tj . povezali su sa nikola teslom magistralom...

sto se tice saglasnosti: rekla mi predsednica stanara da su nju pitali jos u februaru za saglasnost i ona im rekla moze. nikog nista nije pitala niti je bilo ko skupljao potpise.
 
Voleo bih da nađem "Pismo zabrinutog komšije" u mom sandučetu. Taman da se otkrije ko je taj "zabrinuti". Moj ulaz pokrivaju 4 kamere (ispred ulaza, u ulazu, ispred lifta i u liftu)...snimač radi, pa neka "zabrinuti" slobodno svrati :D
 
Dobro jel mora "saglasnost" jednog stanara, predsednika S.S., ili preko 50% jel ima neko informaciju?
 
Nazad
Vrh Dno